Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Aditiva do nafty a palivového systému
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 > >|
19.03.2011 20:17 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379365
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
dneska jsem se dival na aditiva , v obchode jsem se probral nekolika cistici az sem nasel tohle: .link.
ale jeste sem to nekoupil ,nevim jestli timhle vice neublizim nez pomuzu...
zarazilo me davkovani: do 30 litru 500ml jednou za 4000 km ....
po normalnim aditivu co pridam ke kazdemu tankovani ani stopy, VIF a jine vubec...

19.03.2011 20:41 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379371
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
nepouzivat nic co cisti - vyrobce to zakazuje ...

19.03.2011 21:55 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379400
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zasa sa opakujem, par prispevkov dozadu som to pisal
JE ZAKAZANE POUZITIE CISTICOV (tief, nastavne si tu nejake autoreply )
aditivum do nafty (napr. VIF) neni cistic

cistic tomu ublizi !!!

19.03.2011 22:15 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379416
Lhota
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Blbá otázka, ale padnout musí - jak ten čistič ublíží?

19.03.2011 22:52 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379439
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nijak. Jen uvolní možný nečistoty a ty pak udělají všechno samy.

19.03.2011 23:52 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379465
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Nesebr napsal(a):
Zkoušel někdo aditiva SHERON?
Včera jsem na to koukal na pumpě v Příbrami, dodavatel Sheron - výrobce VIF s.r.o. Plechovka 1000 ml za 370 Kč.
Tváří se to jako VIF v jiném obalu.

jooo, to je ono

20.03.2011 00:24 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379468
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zasa sa opakujem, par prispevkov dozadu som to pisal
JE ZAKAZANE POUZITIE CISTICOV (tief, nastavne si tu nejake autoreply )
aditivum do nafty (napr. VIF) neni cistic

cistic tomu ublizi !!!


ano vim ale zkuste se nekdo zeptat "hloupeho" anglickeho prodavace, tan se pta na problem co s tim je kdyz chci pouzivat neco do nafty, kdyz reknu problem tak mi hned nabizi cistice (vim, ze ty nesmim pouzit)
ale pak o tech druhych aditivech sami nevi k cemu to je a v obchode nejiste vyrazy tak prave potom clovek znejisti ....me jde o to, ze nmeuzu sehnat napr. neco podobne jako VIF co budu pridavat pri kazdem tankovani... ty pripravky co se pouzivaji jednou za 4000 km maji asi svuj duvod a asi budou mit nejaky cistic uz v sobe...
objednam VIF z CR a bude klid

20.03.2011 00:26 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2379469
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no, uz som ti to chcel navrhnut, ze ti poslem cislo uctu, ty mi posles adresu a poslem ti karton vifu

16.05.2011 11:12 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2390883
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
czpepikcz napsal(a):
....
Kde kupujete VIF? Koukal jsem na benzině po aditivech, měli tam jenom něco od SONAXu. Nerad bych dělal pokusného králíka
ja kupuju Vif u Štangla

16.05.2011 21:24 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2390972
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já u Benziny Plus.

09.08.2011 18:49 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405961
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zatím je parné léto, ale nebude dlouho trvat a nastanou zimní radovánky. Proto se chci zeptat, kdy přecházíte z letních aditiv na zimní. U někoho, kdo vyjede nádrž za týden, to asi není problém. Ale mě nádrž vydrží někdy i přez měsíc. Může mít použití zimního aditiva ještě v teplotách 10 - 15 stupňů, případně i vyšších nějaké nevhodné účinky?
A ještě jeden dotaz - před prvním tankováním jse nesehnal VIF, proto jem koupil Castrol TDA, ten už pomalu dochází a už mám koupený VIF. Můžu bez rizika použít následně po sobě jiné aditivum, nebo je vhodnější vyjet jednu, nebo víc nádrží bez aditiv? Mám na mysli jejich vzájemnou mísitelnost jako třeba u nemrznoucích kapalin, které při nevhodném smíchání mohou ztratit některé vlastnosti, případně způsobovat korozi i jinak škodit.

09.08.2011 19:38 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405972
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemám to sice nikde ověřeno, ale logika mi říká, že míchat je můžeš. Můžeš přece brát i naftu od různých výrobců a každý z nich do ní přidává jiná aditiva.
Ale jedno ti doporučím. Vyjeď nádrž pokud možno pokaždé skoro do prázdna a tankuj pokud možno vždy plnou. Dělá se to kvůli dávkování EOLYSU. Ten se totiž vmíchá do nafty vždy při tankování, respektive podle informace o otevření víčka nádrže. Zatím jsem nikde nevyčetl, že by se odměřovalo množství natankovaného paliva a podle toho se vstříklo dané množství EOLYSU. Takže je předpoklad, že při tankování malého množství nafty se vstříkne stejně velké množství EOLYSU, jako při natankování plné nádrže. Z toho vyplývá, že ti EOLYS dojde o dost dřív a není to úplně laciná záležitost.
Zimní a letní VIF se můžou míchat bez následků, nevadí jim předávkování a letní v podstatě postrádá jen přísady proti zamrzání. Jinak je složení obdobný.

09.08.2011 19:54 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405975
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nemám to sice nikde ověřeno, ale logika mi říká, že míchat je můžeš. Můžeš přece brát i naftu od různých výrobců a každý z nich do ní přidává jiná aditiva. Ale jedno ti doporučím. Vyjeď nádrž pokud možno pokaždé skoro do prázdna a tankuj pokud možno vždy plnou. Dělá se to kvůli dávkování EOLYSU. Ten se totiž vmíchá do nafty vždy při tankování, respektive podle informace o otevření víčka nádrže. Zatím jsem nikde nevyčetl, že by se odměřovalo množství natankovaného paliva a podle toho se vstříklo dané množství EOLYSU. Takže je předpoklad, že při tankování malého množství nafty se vstříkne stejně velké množství EOLYSU, jako při natankování plné nádrže. Z toho vyplývá, že ti EOLYS dojde o dost dřív a není to úplně laciná záležitost. Zimní a letní VIF se můžou míchat bez následků, nevadí jim předávkování a letní v podstatě postrádá jen přísady proti zamrzání. Jinak je složení obdobný.


No smícháním se určitě nic nestane, složení je podobná a má stejné učinky jen v jiném poměru. Ale nevím jestli má cenu mluvit tu o Eolysu pokud ho .45acp má. spíše se ptal pouze na Aditivajako VIF a podobné, ne EOLYS, nebo se mýlím? zimní aditiva asi až bude zima, spíše mínusové teploty, od toho je zimní VIF, proti zamrzání.

09.08.2011 19:55 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405976
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
C5 I má taky Eolysu?

09.08.2011 20:05 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405978
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
amirinda napsal(a):
C5 I má taky Eolysu?


No proto sem to napsal, nemá, Mikra hodil reakci trochu mimo... . Taky že EOLYS není aditivum na "zkvalitnění" nafty (zvednutí cetanového čísla atd.) Ale pro zvýšení teploty hoření a vypalování( regeneraci) FAPu a ten C5 I jaksi nemaj.. Možná poslední modely kolem r.v. 2004

09.08.2011 20:21 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2405987
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ja kupuju VIF v praci davam taky stale zimni

09.08.2011 20:25 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2406000
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ad eolys - ma kazda 2.2 ....
malo by ho davkovat podla mnozstva natankovaneho, ale ta davka nemusi byt presna a preto je lepsie prazdna plna, vtedy aj vydrzi aditivu myslim dlhsie ...

ja osobne davam zimny vif aj v lete

09.08.2011 20:47 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2406058
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ad eolys - ma kazda 2.2 .... malo by ho davkovat podla mnozstva natankovaneho, ale ta davka nemusi byt presna a preto je lepsie prazdna plna, vtedy aj vydrzi aditivu myslim dlhsie ... ja osobne davam zimny vif aj v lete


tak jsem se dobrali vysledku Peter nam to vytmavil . myslím že zimny a letny je totožný až na maličkou, v bodu mrznutí, se zmnym líp startuje i v letě

09.08.2011 21:13 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2406104
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano, 2,2 má FAP a k tomu i Eolys. O tankování nádrže nejlépe do plna jsem byl kolegou poučen. To se taky snažím dodržovat, jen jsem neměl odvahu zkoušet kam až to jse vyjet, tak jsem bral vždy kolem 50 litrů.
Taky jem si myslel, že to dávkuje po každém otevření a zavření nádrže plnou dávku eolys. Že by to dávkovalo v nějakých poměrech v závislosti na stavu nádrže před tankováním, nebo natankovaným množství jsem se nikde nedočetl. Pravda, taky jsem toho až tak moc nečetl.

09.08.2011 21:33 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2406125
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
Ano, 2,2 má FAP a k tomu i Eolys. O tankování nádrže nejlépe do plna jsem byl kolegou poučen. To se taky snažím dodržovat, jen jsem neměl odvahu zkoušet kam až to jse vyjet, tak jsem bral vždy kolem 50 litrů.
Taky jem si myslel, že to dávkuje po každém otevření a zavření nádrže plnou dávku eolys. Že by to dávkovalo v nějakých poměrech v závislosti na stavu nádrže před tankováním, nebo natankovaným množství jsem se nikde nedočetl. Pravda, taky jsem toho až tak moc nečetl.


Dávkuje to podle množství natankovaného paliva,ale mám za to že to reaguje až na víc jak 5L. (podle mne zaokrouhluje 5-10L dávkuje na deset 15-20 na dvacet atd..)

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator