Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Aditiva do nafty a palivového systému
|< < 1 ... 16 17 18 19 20 > >|
08.06.2017 18:46 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3072895
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jojo 5 odkazu a kazdej je v podstate stejnej web..co tam mas dal ?
to vis my jsme tady chloupi primitivove co jeste nelejeme sracky a odmastovadla do nafty a nasledne olej ale verim ze se ta moda sem dostane...na druhou stranu alespon bude prace ,no ne ?

08.06.2017 20:44 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3072934
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Nepřestává mne fascinovat invence našeho národa ve vymýšlení ptákovin.
Přes 100 let se výrobci pohonných hmot snaží vyrobit naftu vyhovující požadavkům motoru. A najednou přijde český masochista a všechny je trumfne.
Takže problém surové nafty je, že je málo mastná a bez mazání se zadře vysokotlaké čerpadlo. Nyní pracuje s tlaky kolem 2000 atm a to je síla. Proto je potřeba do nafty dát vysoce účinné odmašovadlo = aceton. To je fakt masochismus, jinak to nazvat nejde. A aby se to vykompenzovalo, tak tam dát trochu oleje. Takže požár a povodeň se vzájemně zlikvidují a můžeme spokojeně žít na rumišti.
Ale nápadům se meze nekladou, co takhle zkusit do nafty přidávat mléko?

Já teda přidávám VIF. To mléko nevím. Ale co vyzkoušet univerzální přípravek od soudruhů z USA a to Coca-Colu. Ta se přece používá jako odrezovač, čistič zanesených odpadů umyvadel, čištění trávícího taktu při střevních a žaludečních problémech, a určitě se najdou další možnosti.

08.06.2017 22:41 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3072966
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dříve jsem bral u malé pumpy nejlevnější naftu u nás, v zimě přidával VIF, měl jsem občas problémy se starty a výkon také žádná hytparáda, pak jsem jezdil tankovat do Benzíny Top Q, v zimě VIF, zlepšení bylo znát, pak na doporučení jsem začal brát u Benzíny Vervu, v zimě tam nic nepřidávám, chod motoru a zátah nesrovnatelný s tou nejlevnější naftou, už bych neměnil, tak se divim, že tam chcete lejt různé přípravky, když nemusíte, je to experimentování, které se jednoho krásného dne nemusí vyplatit, ale je to každého věc, lejte si to tam co hrdlo ráčí.

09.06.2017 07:40 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3072984
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kdysi dávno jsem na aceton jezdil - ze začátku 50-50% později na čistej = jelo to jak ďas jen to nešlo zhasnout = velmi levné palivo(měl jsem přístup do skladu kde bylo víc jak 1000L) - Jo zapoměl jsem dodat že Volha 24 + služební na ,,náhradní díly" (vzhledem k tomu že Citroen HDI není Volha a nemám možnost dílů zdarma ... bych do nádrže nedal ani kapku) - a po těchto ,,úpravách" paliva se asi dobře hledají příčiny problémů proč auta jedou jak jedou a nebo vůbec nejedou Je zajímavé že Citroenu vyšla lépe nafta s bio v testech než čistá.

Ještě takovej detail = dnešní auta jsou testována na naftu která je běžně dostupná pro uživatele (tak aby na ní dovedli jezdit - na naftu která se dala koupit před 20. léty by možná neuměli jezdit)

09.06.2017 07:57 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3072988
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud to je jen trochu možné, tak vždy tankujeme u Eurooilu Optimal disel bez biosraček, přidáváme VIF v mírně větším množství než je doporučené, naftový filtr měníme vždy při výměně oleje což při našem nájezdu je x ročně při +- 10 000km a zatím nebyl žádný problém ani v zimě ani v létě.

09.06.2017 10:21 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073001
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No výrobci testují to co dávají do provozu na běžně dostupnou naftu a musí to vydržet aby se jim to nevracelo jako reklamace.

09.06.2017 17:20 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073065
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jojo 5 odkazu a kazdej je v podstate stejnej web..co tam mas dal ?
to vis my jsme tady chloupi primitivove co jeste nelejeme sracky a odmastovadla do nafty a nasledne olej ale verim ze se ta moda sem dostane...na druhou stranu alespon bude prace ,no ne ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Velmi inteligentni reakce.
Jini napisou alespon osobni zkusenost ale ty se projevujes jako typicky "Cehacek".Co JA neznam,to je kravina.Velmi omezene.
jruze:S koncentraci jsi to prehnal.Davam tak 1:3000.Je to dostatecne na zmenu "Oberfächenspannung",nevim jak je to cesky, a tim padem na mnohem lepsi spaleni nafty.
Ale autodiag je ze vsech nejchytrejsi a reaguje primitivnimy vyroky na veci,o ktzerych nema poneti,misto aby se nejdriv informoval a neco si o tom precetl a az potom napsal svuj nazor.Ale NAZOR a ne nejake priblble poznamky,ktere svedci o jeho nevedomosti.Krom toho,kam ma vrazit sveho maleho kamarada.O tom ma jasnou predstavu,chudak.:
artcvec-Dik za normalni nazor.

09.06.2017 19:12 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073073
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak urciteee...jen vis ja jsem z moravy a od nekodo kdo zdrejme bydli v aute nebo si neumi vyplnit ani radne misto kde bydli ta chytrost uplne tryska ta poznamka o tom co pisu sedi ..
ale jedno ti prozradim.. nejsem nejchytrejsi,dokonce jsem ani v Rusku nebyl ale umim pouzivat hlavu a zdravy rozum,vim jake pravdepodobme slozeni ma nafta,vim proc je mastna (a mastna je malo na dnesni palivovy system),vim k cemu slouzi aceton a k cemu olej ktery se tam dle tveho chytreho a nemeckym forem podlozeneho nazoru leje...ale jak jsem psal,lej si tam co chces,je to tve auto
velice se ti omlouvam za svou nevedomost jsem tu jen par dni a moc toho jeste moc nevim
jak pises..jsem vlastne chudak

09.06.2017 21:07 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073089
Plachim
Město: Slaný/Líský, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 37
99 Poslat soukromou zprávu
ikdyž je to OT za což se omlouvám nedá mi to. Aceton je úžasné palivo hlavně do fichtla, to je pak z něj trhač asfaltu, jen ten poměr olejeje je dle dnešní doby značně neekologický Nicméně pokud by byla řeč místo acetonu o lihu tak to by dávalo logiku. Líh váže vodu a zároveň je mísitelný s ropnými produkty, takže na zbavení se případné vody v nádrži.... Jen na to pozor, aby jste si z auta neudělali alkoholika jako já Před každým startem vyžadovalo frana do nádrže no holt balšája těchnika, tak aby nechlastala no

09.06.2017 23:18 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073153
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jen to tam cpěte pod tlakem a nejlépe vše co hoří - hele a co odmašovák(čistič brzd) to ještě nikdo nezkoušel? - takovej litránek na nádrž co ? = hele to fakt neudržíš na silnici (a vstřiky? , motory? těch je na vrakáčích)

Hele když jsem jezdil na červenou naftu(se starýn MB a pístovím čerpadlem tak na nádrž tak půl litru vyjetýho oleje přetloukla barvu a jak se jezdilo - když jsem narazil na kontrolu na palivo tak jen kroutili hlavou co to v česku prodávají za sračku.

10.06.2017 12:09 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073293
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja furt spekuloval nad tim, proc ty auta z dovozu jsou po 250 tkm tak hotovy...................

12.06.2017 13:55 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073891
ink
Město: Řím, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nerad bych se te dotknul ale pokud to co jsi napsal myslis vazne, doporucuji servis Praze Bohnicich,maji tam pro tyto pripady i nonstop sluzby..je v peknem cistem prostredi,tak ti to daji dohromady jsou tam nato pry machri

Na rozdiel od teba tomu rozumiem ako husa pivu, takže je hádam jasné že nechcem polemizova. Jednoducho tým mojim sedliackym rozumom pochybujem že by tieto minimálne koncentrácie acetonu mohli ublíži okruhu stavaného na naftu. Asi aj pozitívne účinky - ak dáke má - pri tejto koncentrácii nebudú vežké, ale pre mňa je to jednoducho akceptovatežné riziko - keďže nové vstrekovače si nemôžem vežmi dovoli.
Predvčerom jeden klubak odstavil pre tesnenie hlavy svoju C5 2.2 98 z 2003, 500k. Tak som sa ho spýtal - pred rokom mal dva vstrekovače ok a ďalšie dva ešte v norme; minimálne náklady a aceton tam leje pri každom tankovaní už osem rokov.
Týmto to z mojej strany končím, každý má svoj rozum a robí vlastné vožby - samozrejme oceňujem vaše varovania, blbosti sa zväčša platia.

12.06.2017 18:39 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073920
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hallo ink,mas naprostou pravdu,tato minimalni koncetrace acetonu neocisti zene ani lak z nechtu po tydnu pouzivani.Zde se jedna o zmenu povrchoveho napeti nafty,ktere se pridanim acetonu zmeni a prispiva k cistejsimu horeni.Proto take ta nizka koncentrace 1:2000-5000 ktera na zmenu povrchoveho napeti uplne staci!!!To jsou ty positivni ucinky acetonu.Je jasne,ze pri vysoke koncentraci je poskozeni diesel-okruhu mozne(celkem jiste).Uspora paliva je v tom pripade vyssi u benzinu(cca 20%)-nez dieselu(cca 13%)A dalsi prispevek o tom,ze lih vaze vodu a aceton ne,svedsi o informovanosti diskutujicich.
Take pro me je toto tema zde ukonceno nebot jsem ocekaval konstruktivni nazory a ne ze clovek skonci mezi chytraky,kteri te hned posilaji do Bohnic(psychiatricka lecebna) a mysli si,ze na jejich dvorku za barakem je ten nejlepsi service a jeste si daj do hlavicky "autodiag"!!.Takovych a podobnych jsem v Cechach zazil jiz spoustu!Tim nechci rict,ze jsou ve vsem spatny,to jiste ne ale o jistych vecech by se meli nejdrive informovat a az potom vypoustet ponizujici a urazlive,svemu intelektu odpovidajici poznamky!Nebo mame strach,ze cernota skonci?V Cechach urcite ne tak rychle!
Jak sam rikas,je to kazdeho vec,zda to zkusi.Osobne mam take velmi dobre zkusenosti i kdyz s nizsi koncentraci nez mas ty. A tem,co si mysli,ze jsou nejchytrejsi:
Nechte malickych prijiti ke mne neb i jejich jest kralovstvi nebeske!
Punkt und Servus!
P.S.
A ted si nejse jisty,zda zdejsi publikum pochopi vyraz "malicky"?

12.06.2017 19:22 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073935
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo jo to jsou potom problémi s motorem svádějící na špatnou práci druhých to ,,krmení" čímkoli se projeví třeba na problému s EGR a možná i s dalšími věcmi - no hlavně se to začíná vyjasňovat co ?

12.06.2017 21:56 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3073987
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No tak, panove, k veci.... Hele, primichavat k palivu cokoliv je vyssi divci a potrebujes zkusenosti a znalosti chemie. Pokud tu smes aplikujete tak nas seznamte s prokazatelnymi vysledky, nasdilejte je, at se muzeme bavit nad konketnimi daty. Jinak je to o tom, jedna pani povidala a takova klasicka "urban legend"

12.06.2017 22:51 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3074028
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já bych ten acetón smazal celej, myslím si, že v tomto vlákně nemá co dělat, vlákno se jmenuje aditiva do nafty, copak acetón a už samotnej, nebo s olejem jsou nějaká aditiva, za další jak příručky Citroen, tak i výrobce jasně udává nafta a VIF, o acetónu nic, tím pádem bych to tam nikdy nelil, své auto mám rád a nechce se mi nějak experimentovat, diskuze mne nepřesvědčila ani v nejmenšim že je lepší než kupovaný VIF, který je odzkoušený a vyrobený přímo pro tyto motory, tak proč bych tam měl lít něco, co jedna paní povídala, že soused to tam dává x let, má z toho letadlo a jmenuje se Fantomas.
Zbytečný se tady napadat ohledně takové ptákovině, která do tohoto vlákna ani nepatří.

14.07.2017 07:31 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3082094
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Viz . příloha ... takový počtení naskenovaný ze SM

Přílohy:
vliv nafty na vstrikovace,VIF.pdf ( 430554b ) -

14.07.2017 08:15 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3082111
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
M.P napsal(a):
Viz . příloha ... takový počtení naskenovaný ze SM


Ale to je to co jsem psal asi před rokem že po přidání VIFu jde spotřeba nahoru. Mám tu takovou věc která tento výsledek(tedy ve spojení s diag ) docílí po aplikaci prostředku a době trvající půl až hodiny docílí tišího chodu,srovnání korekcí a lepších jízdních vlastností motoru no otázkou je na jak dlouho(procedůra trvá půl až hodinu na 2000ot a za tu dobu to spotřebuje 1L této sračky) - spotřeba potom šla údajně o něco dolů a lepší a čistší chod - no popravdě těmto zázrakům moc nevěřim ale toto bylo párkrát ověřeno.Já ale tvrdím (i přesto že toto mne stálo docela dost) že pokud je vstřik načatej a má najeto víc jak 100000Km ho nic nezachrání = prostě pokud chce někdo aby mněl motor parametry jaké má mít a i emise tak nové vstřiky(je to o penězích ale samo to na ty staré bude jezdit dál ) když někdo přijede že mu to kouří , žere atd.. a chce s tím něco dělat? tak co dělat je jednoduchá odpověď

14.07.2017 08:37 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3082138
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..co delat ?...samozdrejme nalit aceton a olej

14.07.2017 09:00 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 3082140
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
..co delat ?...samozdrejme nalit aceton a olej


Aceton jsem nezkoušel , ale olej(značkovej do dvoutaktů) občas trochu přidávám= když to umaže benziňák tak to ropákovi neuškodí ale ne ten co prodávali do trabantů na pumpách.

|< < 1 ... 16 17 18 19 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator