Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Manuální převodovka C5
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 > >|
15.06.2014 18:12 - Re: problém s převodovkou 2705738
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nebude ta prevodovka sucha??mne prevodovka vydavala nstrasne zvuky, naskor len na dvojke a potom furt...vymena gufera a naliatie oleja pomohlo a prevodovka v poho prevoduje. Tiez mi hovorili ze z toho uz nic nebude
Ja by som skontroloval olej az potom riesil skrinu...zacni od najlacnejsieho

15.06.2014 18:48 - Re: problém s převodovkou 2705739
botulin
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
taky myslim. problém je, že s tim nemám zkušenost, takže nedokážu odhadnout jestli dolití náplně ještě pomůže nebo jestli už je pozdě. ty poslední zvuky už byly fakt špatny, ale řazení šlo a do servisu jsem normálně dojel. takhle, čím vyšší stupeň sem zařadil, tím míň to skučelo.

15.06.2014 20:29 - Re: problém s převodovkou 2705744
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak mne to uz radilo cez zuby a mal som problem preradit a tie zvuky boli strasne. Ci to pomohlo zistis lahko. Hned po vymene oleja by to malo stichnut. Ked to bude dalej vydavat zvuky dalej tak to nepomohlo.
Ja by som urcite vypustil a nalial novy. Potom by som prevodobku pocuval a ak by zvuky pokracovali tak by som menil

15.06.2014 20:34 - Re: problém s převodovkou 2705745
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
na leboncoin.fr zožeň prevodovku a skús nájs obyčajný servis..

15.06.2014 20:53 - Re: problém s převodovkou 2705749
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Převodovka je načatá tak bych se také přikláněl k názoru sehnat a vyměnit ji v neznačkovym servise,výměna oleje ji neopraví,když by pomohlo,tak jenom na chvíly a pak tě to nechá někde na cestě.

15.06.2014 21:40 - Re: problém s převodovkou 2705757
botulin
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
zatím díky všem. zítra večer si jedu promluvit s šéfikem ze servisu s tím, že už bude přesně vědět co a jak, tak snad budu moudřejší. dám vědět jak to dopadlo.

15.06.2014 22:04 - Re: problém s převodovkou 2705759
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Převodovka je načatá tak bych se také přikláněl k názoru sehnat a vyměnit ji v neznačkovym servise,výměna oleje ji neopraví,když by pomohlo,tak jenom na chvíly a pak tě to nechá někde na cestě.


ked myslis....
Ja hovorim z vlastnej skusenosti. Olej ju neopravi ale ak povolilo gugero a je len sucha tak ten olej pomoze ozit.
Ani pri vymene nemas istotu ze ta nenecha niekde. Predsa len nevies co ma za sebou.

Nechapem preco neskontrolovat ci neni sucha...
Je problem najst mechanika a dohodnut si postup???
1. kontrola oleja
2. ak sucha vymenit olej
3. ak su tam 2l oleja tak vymenit prevodovku

Ak bude nakoniec treba menit prevodovku, myslite ze konecna cena bude vyssia o cenu za kontrolu??? Myslim ze aj rovnaka. Ale ak bude stacit doliat olej tak kolegu to bude stat dokopy nic.

Mna ta sranda stala 40€ aj s pracou. keby som hned menil prevodovku, som niekde inde s cenou...Prevodovka to prezila a uz ma za sebou 7 000 km po incidente a vevypada ze by isla horsie...

15.06.2014 22:04 - Re: problém s převodovkou 2705760
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Převodovka je načatá tak bych se také přikláněl k názoru sehnat a vyměnit ji v neznačkovym servise,výměna oleje ji neopraví,když by pomohlo,tak jenom na chvíly a pak tě to nechá někde na cestě.


ked myslis....
Ja hovorim z vlastnej skusenosti. Olej ju neopravi ale ak povolilo gugero a je len sucha tak ten olej pomoze ozit.
Ani pri vymene nemas istotu ze ta nenecha niekde. Predsa len nevies co ma za sebou.

Nechapem preco neskontrolovat ci neni sucha...
Je problem najst mechanika a dohodnut si postup???
1. kontrola oleja
2. ak sucha vymenit olej
3. ak su tam 2l oleja tak vymenit prevodovku

Ak bude nakoniec treba menit prevodovku, myslite ze konecna cena bude vyssia o cenu za kontrolu??? Myslim ze aj rovnaka. Ale ak bude stacit doliat olej tak kolegu to bude stat dokopy nic.

Mna ta sranda stala 40€ aj s pracou. keby som hned menil prevodovku, som niekde inde s cenou...Prevodovka to prezila a uz ma za sebou 7 000 km po incidente a vevypada ze by isla horsie...

Metusim preco to zaduplovalo.....

15.06.2014 22:28 - Re: problém s převodovkou 2705762
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Píše,že byl v autorizovaném servisu,počítám,že servisák který mu to řekl také není žádný amatér a pozná podle zvuku převodovku před smrtí,pokavaď tedy vydává zvuky,kdy je to víc než jasné a je zřetelné,že olej to nezachrání,samozřejmě kontrolou nic nepokazí ale při vydávání těchto zvuků je to pravděpodobně chycené,kamarád řešil nedávno podobný néli stejný případ u jiné značky auta,v neznačkovém servisu rozebráno a potvrzena výměna,je to staré auto,tak si to nechal dát zpátky,jezdí a čeká kdy se to vysype úplně aby to zrušil,ale souhlasim s tebou,zkontrolovat to může,je to případ od případu jiné.

15.06.2014 22:47 - Re: problém s převodovkou 2705769
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
o odbornikoch v autorizovanych servisoch si myslim svoje.
Oni nerozmyslaju ako najlacnesie nieco vyriesit ale hned chcu menit. Vacinou ich netrapi ze existuje aj lacnejsie riesenie. Cest vynimkam!!!
A este raz poviem, aj moju prevodovku uz niektori odsudili a neverili ze prezije. Nastastie Jumep rozmysla inac a nikdy sa nevzdava. Nalial olej do suchej prevodovky, vymenil gufero a prevodovka zije

15.06.2014 23:04 - Re: problém s převodovkou 2705778
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Řekl bych že s tím olejem je to základ(souhlasím ) i když dělal jsem tu jednu ve které byl olej-normálně jela,řadila - po odstavení a pokusu o další jízdu se kousla.Dal jsem to na dílnu - vypustil olej(čistý) a protože se to dělalo v jiné dílně tak přejezd do ní (bez oleje) absolutně v pohodě až jsem se rozmejšlel jestli do ní nemám dát olej a nechat jí jezdit - vyměnila se a tuto jsem ze zvědavosti rozebral a nic jsem na ní nenašel - podle mne se přilepil synchron nebo se kousla dělená hřídel,která při pokusu zajet do dílny odskočila(do dílny jsem jel na zaseklej kvalt nebo neutrál už nevím a do druhé dílny jsem po cestě zkusil řadit a už byla OK)- podle mne se v této kouslo ložisko a točí se v bloku skříně - proto se to tak rychle zhoršilo (mohlo něco skočit do ložiska a zablokovat ho nebo je opravdu suchá - olej by mohl pomoci alespoň na cestu domů a doma za menší prachy opravit)

16.06.2014 18:51 - Re: problém s převodovkou 2705963
botulin
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
promluvil sem s tim mechanikem, řekl mu a zkusí jestli není převodovka na suchu a když jo, a zkusí dolít olej a nastartuje to. on souhlasil, říkal, že šance není velká, ale pomoct by to mohlo, tak uvidíme zítra.

17.06.2014 23:07 - Re: problém s převodovkou 2706413
botulin
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Pánové, ještě jednou díky všem a zvláště "citrusovi". Špatný gufero je po výměně, olej v převodovce dolitej a zvuky zmizeli. Uvidíme jak dlouho to vydrží, ale prozatím problém vyřešen. Stálo mě to ani ne 100E, což je na místní poměry dobrá cena

17.06.2014 23:33 - Re: problém s převodovkou 2706416
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu

a zasa sa potvrdilo ze treba zacinat od najlacnejsieho riesenia.

18.06.2014 16:48 - Re: problém s převodovkou 2706612
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak nakonec to ani tak nebylo o oleji,jako hlavně o netěsném guferu,ještě bych se stavil za servisákem z citroenu a poděkoval mu za určení závady,komu nebo čemu už dnes má člověk věřit když né servisákům.

18.06.2014 19:06 - Re: Manuální převodovka C5 2706642
renda
Město: Hodonín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem právě vypustil olej z převodovky a světe div se vyteklo my 2,3 litrů oleje. jak je to možné? Že by to někdo přelil.

18.06.2014 19:13 - Re: Manuální převodovka C5 2706645
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
pelag napsal(a):
Auto má najeto 35k a dělá to opravdu jen 4ka, když člověk sundá nohu z plynu tak sebou cukne a když zase přidá tak sebou cukne na druhou stranu.

Díky za odpovědi, počkám co servis a když budou hodný napovím

mne zas od novoty rezonuje hlasito krouzek na spiatocke, hlavne pri zrychlovani na 3ke. a obcas rezonuje aj strecha. tie male pohyby su podla mna dane konstrukciou ked mi to robili c3,c4 a troska to je aj na c5.

19.06.2014 00:18 - Re: problém s převodovkou 2706756
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zdendo, od zaciatku to bolo o suchej prevodovke, gufere a oleji. Vsetko spolu suvisi. Ak je sucha prevodovka tak to mohlo ist von len kvoli netesnemu guferu a ak prevodovka zavija tak preto ze nema olej. Spomenul som to vyssie akurat som vymenou oleja myslel vymenu vadneho gufera plus naliatie noveho oleja (pravda, tochu nezrozumitelne som popisal ale pochopili sme sa).
Na obhajobu servisaka by som povedal ze je to dost zriedkava zavada a mozno sa s nou este nestretol. A podla zvukov diagnostikovat zavadu moze byt tiez problem, jruze urcite potvrdi...
Akurat skoda ze vela servisakom chyba odhodlanie najst ine riesenie ako vymenu drahej suciastky
Nebol by som taky mudry ale mal som skusenost a kreativnejsieho servisaka

19.06.2014 07:47 - Re: problém s převodovkou 2706819
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
zdendo, od zaciatku to bolo o suchej prevodovke, gufere a oleji. Vsetko spolu suvisi. Ak je sucha prevodovka tak to mohlo ist von len kvoli netesnemu guferu a ak prevodovka zavija tak preto ze nema olej. Spomenul som to vyssie akurat som vymenou oleja myslel vymenu vadneho gufera plus naliatie noveho oleja (pravda, tochu nezrozumitelne som popisal ale pochopili sme sa).
Na obhajobu servisaka by som povedal ze je to dost zriedkava zavada a mozno sa s nou este nestretol. A podla zvukov diagnostikovat zavadu moze byt tiez problem, jruze urcite potvrdi...
Akurat skoda ze vela servisakom chyba odhodlanie najst ine riesenie ako vymenu drahej suciastky
Nebol by som taky mudry ale mal som skusenost a kreativnejsieho servisaka


Pokud to měl servisák v dílně(a ne jen na ulici a skušební jízdu) tak v prvé řadě a pohledu na skříň musel vidět že je skříň od oleje a v takovém případě měl být výrok : teče z ní olej a asi je suchá - zkusíme dolít olej a uvidí se.-Tím se začíná - já než bych řekl měnit bych kontroloval olej a asi bych tvrdil že to zřejmě nevydrží protože je načatá s tím že je to buď a nebo - vyměnit se dá kdykoli.Tohle ta převodovka mohla udělat protože to suché ložisko se kouslo a protočilo se ve skříni - po schladnutí a namazání se začalo točit(to může vydržet dlouho nebo taky jen chvilku a začít znovu ale výměnit se dá opravdu kdykoli.(otázka je co bylo pro mechanika výhodnější )

19.06.2014 16:16 - Re: problém s převodovkou 2707003
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citrus-napsal jsem pouze,že hlavnim viníkem bylo netěsné gufero,tím je samozřejmé že je na suchu,servisák to měl prohlédnout a pak určit závadu,né si poslechnout a říct vyměňte převodovku,tím spíše jestli s tím neměl zkušenosti,jak nademnu píše Jarda,jeho postup se mi libí a takhle by se měl chovat správný servisák.

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator