Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 68 > >|
26.09.2011 01:58 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415702
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jindra48 napsal(a):
Autem jezdí manželka, ale údajně nejčastěji při rovnoměrné rychlosti kolem 90km/hodinu při sundání nohy z plynu. Já jsem ho dnes protáhl, cca. 20 km ve sportovním režimu (je to automat) a po následném nastartování hláška zmizela a již se neobjevila. Čekal jsem, že když auto vytočím, spadne do nouzáku, ale auto se vytáčelo k 4,5 tis. a nic.


Kup manželce kolo - bude v nouzáku ona
Teď vážně - chce to diag. a projít podtlaky.To že jsi to protáhl neznamená že jsi navodil situaci ve které to spadne do nouzáku(na rychlosti nezáleží,ale na tom abys ustálil otáčky nad 2000ot a držel je ) - mně odešla membrána na proměnné délce sání a při jízdě po Praze se to téměř neprojevilo jen mimo město.Projdi podtaky (může to být kterýkoli,ale dost často to bývá u EGR a membrány proměnné délky sání.

26.09.2011 10:02 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415709
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
99.9% podlaky .... a presnejsie podlak na swirle

tie sa prejavuju priblize 2000 otacok, mierny kopcek, mierny plyn ...
hlavne ten co je na membranu priamo byva ... (za posledny tyzden 3 auta s tymto)

zboku motora za filtrom nad prevodovkou je ventil, ma zhora a zboku hadicku
ta zhora je privod z podtlakoveho zasobniku, ta zboku je privod na swirl
kvoli tomu zadnemu davam dole saciu trubku, aby som sa k tomu dostal

ps. lahko to odhalis aj tym ze ked nastartujes tak 2003 auto ma tu packu swirlu stiahnutu na volnobeh

26.09.2011 11:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415722
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rady, chování SWIRLu zkontroluju. Mám kloub prasklý - nahrazený drátem, ale když jsem ho kontroloval po "opravě" reagoval na přidání plynu. Pokud tomu dobře rozumím, při vypnutém motoru je odtáhnutý směrem dopředu nahoru, po nastartování na volnoběh se stáhne dolů a při přidání plynu ve vyšších otáčkách se má opět odtahovat. Pokud to tak bude fungovat, nemusím hledat problém v hadičkách podtlaku, ale jinde. Mám pořád podezření na ten intercooler, teče z něj olej, dřív byl jen zamaštěný, tzn. dírka se musela zvětšit, ale jestli je to příčina problémů by odhalila jen diagnostika. Prosím poraďte jaký intercooler a kde koupit, jestli origo nebo nějakou druhovýrobu??

26.09.2011 11:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415725
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekto tu pisal ze si ho daval zavarit, ja to chcem skusit zalepit dvojzlozkovym lepidlom co mi bolo doporucene ze to v pohode vydrzi

a ako som pisal, nudzak nebude sposobeny najskor intercoolerom ... ak nevies co, zajdi na diagnostiku ....

26.09.2011 14:56 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415737
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Klucí... ten někdo jsem byl já !
Návod na opravu intercooleru najdete tady : .link.
(Petře, když tak udělejte plnohodnotný článek z toho mého materiálu, může se to hodit více lidem !)
Jinak se to vše probíralo v jiném tématu : .link.

26.09.2011 16:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415749
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jindra48 napsal(a):
Díky za rady, chování SWIRLu zkontroluju. Mám kloub prasklý - nahrazený drátem, ale když jsem ho kontroloval po "opravě" reagoval na přidání plynu. Pokud tomu dobře rozumím, při vypnutém motoru je odtáhnutý směrem dopředu nahoru, po nastartování na volnoběh se stáhne dolů a při přidání plynu ve vyšších otáčkách se má opět odtahovat. Pokud to tak bude fungovat, nemusím hledat problém v hadičkách podtlaku, ale jinde. Mám pořád podezření na ten intercooler, teče z něj olej, dřív byl jen zamaštěný, tzn. dírka se musela zvětšit, ale jestli je to příčina problémů by odhalila jen diagnostika. Prosím poraďte jaký intercooler a kde koupit, jestli origo nebo nějakou druhovýrobu??


Zkus ACI ,ale je to raketa. A měl jsem tu auto u kterého bylo něco podobného - jediné co bylo špatně (po výměně vysokotlaké regulace-ta byla také divná) tak špatné hodnoty na váze vzduchu - po výměně vše OK.

27.09.2011 16:37 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415938
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se dnes díval na chováni SWIRLu a ani se nehne. Po nastartování ani při vytáčení motoru auta se nepohne, zůstává v klidové poloze. Bude to problém v hadičkách podtlaku nebo co by to mohlo způsobit ???

27.09.2011 18:19 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415945
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na 90% bude prasknuta hadicka co je priamo na swirl napojena

aby si sa k nej dostal, vyber filter a odporucam odmontovat aj nasavaciu trubku od filtra po turbo co je ...
ked som ju tam nechal, nevedel som tu hadicku novu nasunut

27.09.2011 23:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415993
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Zkusím to zítra důkladně prohlídnout a uvidíme. Předpokládám, že pokud půjdu dolů do motorového prostoru po táhlu od kloubu, narazím na SWIRL ze kterého povedou nějaké hadičky. No vyděláním filtru asi není myšleno sundání krytu a filtru, ale i spodního dílu filtru vzduchu. Ten jsem ještě nevydělával Snad přijdu na to, jak s ním ven .... Zatím děkuji za rady.

27.09.2011 23:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2415999
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uplne jednoducho, tahaj ho dohora ... (samo odpoj hadice a poodvesaj kable ktore su cezen, aj z toho ventilu co je na nom pripojeny)
zboku motora potom vidis ventil co ma hadicku zvrchu a zboku
ta zvrchu je pripojena na podlakovy zasobnik / privod
a ta zboku je vedena na membranu swirlu ... opatrne po nej pojdes a nahmatas co mas ...
pocitam ze ani nebude nasadena na tom ventile / bude odprasknuta - vymen ju za celogumovu 4rku hadicku benzinovu / naftovu (nie tu opletenu handrou ale celogumovu)

28.09.2011 19:54 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416110
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Posílám odkaz na odcvaknutí a vytáhnutí spodní části airboxu..
.link.
(fotka je z postupu na výměnu, opravu intercooleru odsud : .link. )

28.09.2011 22:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416162
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem našel při šmejdění s baterkou v motorovém prostoru nejdříve prasklinu na hadičce hned na swirlu a při pokusu zjistit, kam ta hadička vede jsem zjistil že je o 5 centimetrů dál úplně zlomená a otevřená, drží jen na jednom okraji. Nicméně před barákem a s nářadím co doma mám jsem nebyl vůbec schopen se na to místo dostat . Musím se objednat u bratránka automechanika a vidím to na opravu hadiček i intercooleru najednou. Může ta hadička na SWIRL mít za následek i zvýšení spotřeby ?? Dnes jsem se díval, že má žena průměrnou 9,2, dřív to bylo tak kolem 8 - 8,5 l ?

28.09.2011 22:19 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416163
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
teoreticky moze .. isto ma za nasledok problem s vykonom atd ...
nic hrozne, ako som pisal ...

28.09.2011 22:43 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416164
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Je jasné, že mᚠC5ku přečtenou jako málo kdo a přesně jsi to trefil. Vsadím se, že v origo servisu a i mnohých neoriginálních by třeba podle výstupu z diagnostiky měnily od ERG ventilu přes turbo FAP a vstřiky všechno možné. Ta diagnostika jim nenapíše "nejspíš bude utrhnutá trubička tam a tam" Když jsem se rozhodoval pro koupi C5 četl jsem mnoho názorů pro i proti, koupil jsem ji a doufal, že to co se u ní často kazí mě mine vždy jsem ji dovezl přímo z Belgie v super stavu!!!! Jen díky lidem na tomto fóru, které neunavuje dnes a denně radit foufalcům, co si s nimi začne auto povídat jsem zdárně zvládl opravu ručičky tachometru hned po dovozu, výplach FAP již 2 x, pískající brzdy, opravu kloubu na SWIRLu, opravu turba výměnou hadičky podtlaku, kliku u řidiče včetně táhla, v pátek budu lepit kliku u spolujezdce včetně výměny táhla za nové a co nejdříve vyměním tu hadičku na SWIRLu a opravím intercooler. Nechci ani počítat, co by mě tohle všechno stálo bez existence tohoto fóra.

Mnohokrát upřímně děkuji.

PS: asi bych se měl podívat co mě čeká příště ............

28.09.2011 22:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416166
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nedivaj sa .. ries ked treba ... divat sa moze niekto kto vie co ma pozret a potom povedat co ta caka ... inak budes riesit zbytocne veci co netreba a veci co by sa mali nebudes riesit ....

ps. bol tu jeden manik ktoremu kvoli tej to hadicke (u neho to bola membrana)
1. vymlatili fap
2. rozobrali hlavu
3. zablendovali egr (cim vyrobili dalsiu chybu)
4. vymenili strik, lebo ho nemohli vydolovat von pri rozoberani hlavy

- inu, no comment ...

ad. intercooler - osobne som zvedavy ako to bude drzat, bolo mi odporucene dvojzlozkove lepidlo, mam spravene stuple, takze do vanicky, natlacit 2 bar a najst unik, ocistit a zalepit ...
ten co mi to hovoril ze to tak robil, hovoril ze 4.5bar v klude drzalo ... tak som zvedavy, ak to k niecomu bude, spravim navod s popisom - zatial sa drz navodu od JirkaŘ - .link.

28.09.2011 23:09 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416175
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Jasan, myslel jsem to s nadsázkou - že se budu sledovat fórum, co se komu pos...o a vím, co mě čeká.

To co píšeš, vymlátit FAP, repas turba, repas vstřiků mi taky bylo nastíněno jako nezbytné a nutné po diagnostice. JirkaŘ ví .... Již v dubnu jsem mu říkal že jdu v jeho stopách (oprava/výměna kličky u řidiče a plánování opravy intercooleru)

K opravě intercooleru mě povzbudil právě návod od JirkyŘ, uvažoval jsem nad novým, případně z vrakáče za 2 tisíce - ale to může být to samé co mám v autě nebo i horší (pěkně umytý). Jedna místní firma opravuje chladiče všech typů, tak se s nimi zkusím domluvit. Speciení 2 složkový tmel na chladiče mi nabízely za ve specializované prodejné za 600, za tu částku mi to snad zaletují a nemusím si lámat hlavu s čištěním a odmaštěním.

Ještě jednou děkuji za všechno!

29.09.2011 00:46 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2416179
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Běžným dvousložkovým epoxidem s tepelnou odolností asi do 150°C jsem na Xantii lepil úspěšně spoustu věcí:
- trubičku přítoku LHM do čerpadla (vyviklala se a přisávala vzduch)
- díru v chladiči vody
- prorezlou bezpečnostní zátku zezadu v bloku motoru (tam jsem do toho ještě natlačil nějakou větší minci ) - to jsem dělal na ulici 3 dny před Silvestrem, ani se mi na to nechce vzpomínat.

06.10.2011 10:16 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2417621
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, tak jen pro informaci, mám vyměněný intercooler a hadičku u SWIRLu. Auto jede jak vyměněné a dokonce si už ani nechce neustále "povídat" s řidičem. Doufám, že to tak dlouho zůstane . Nakonec jsem dal intercooler nový, nemohl jsem auto odstavit a čekat na opravu. Pokud má někdo zájem o ten starý pro zalepení/opravu je k dispozici (jinak skončí v popelnici). Ještě jednou děkuji všem na tomto fóru za informace a pomoc.

16.10.2011 21:43 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2419406
Hedgehok
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 34
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny přispěvatele tohoto fora.Tak u mé C5 se objevila hláška Antipollution Fault s rosvícením (žlutě)symbolu diag.motoru a nápisem service.Po asi dvou dnech různých konzultací a čtení tohoto fóra,jsem se rozhodnul dát auto do značkového servisu Citroen,hlavné kvůli diagnostice.Trochu se oprava protáhla -týden čekat na objednání,potom 2dny se porouchala diagnostika (připomínalo mi to přezouvání zimních gum předloni,kdy mne vzal v pneuservisu na počtvrté,přes objednání-nejdřív mu vyhořela elektřina a pak mu přišel domů exekutor).Na třetí den jsem si auto převzal,vyčistili váhu vzduchu,ale upozornili mne, že jestli se hláška objeví znovu,budou ji muset vyměnit.V citroenu stojí něco přes 4000,-kč.K tomu směřuje i můj dotaz,ví někdo výrobce orig.dílu váhy vzduchu pro C5 - 2.0 HDI r.v.2004 ?Na internetu jsem objevil Výrobce: SIEMENS VDO 2573,00 kč,nebo Výrobce: HELLA 3116,00 kč.Po ujetí 80km z výstupu od servisu se hláška objevila opět.Někdo tady psal že s takovouhle hláškou jezdí klidně rok,to se mi nezdá,s malých chyb se dělají velké.Já auto odstavuji do vyřešení.Taky doporučím ,jak jsem zde četl,zkontrolovat příp.praskliny na sací hadici vzduchu od nárazníku.Díky za odpovědi.

16.10.2011 21:46 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2419407
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tomto pripade je tazko povedat ci to je isto vahou ... moze byt aj prasknutym podltakom ....
kupovavam origo, inak by to mala byt siemens vdo ...

treba si skontrolovat aby mala 3 plosky, tak ako ma origo
HELLA to tak isto nema

|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator