Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Level of cooling circuit low
1 2 > >|
24.02.2009 10:53 - Level of cooling circuit low 387688
buracik
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Takže teraz vždy ráno po snežení mi to vyhlási a asi po 1 až 2 minútach mi to zhasne aj tá STOP kontrolka na budíkoch. Môže to by tým že sa do sacích otvorov dostáva sneh a po jeho očistení a prípadnom roztopení od tepla motora sa obnoví dostatočný prúd vzduchu??

Dík za odpoveď

24.02.2009 11:07 - Re: Level of cooling circuit low 387690
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Ta hlaska znamena, ze mas malo kapaliny v chladicim okruhu motoru, doporucuji zkontrolovat a pripadne dolit.

24.02.2009 11:13 - Re: Level of cooling circuit low 387691
buracik
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Som z toho trochu mimo ako si to mam skontrolova?

24.02.2009 11:19 - Re: Level of cooling circuit low 387692
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
kdyz otevres kapotu motoru tak po leve strane (prava strana po smeru jizdy), je nadobka pro kapalinu, kterou ale neuvidis, je skryta pod krycim plastem. Co ale uvidis, je uzaver na kterem byva vyobrazen velky vystrazny trouhelnik, nebo neco takoveho. Otevri a uvidis kolik ji tam je, priznam se ted ale, ze si nepamatuji kolk ji ma byt a jestli se to da takto odsledovat. Plete se mi to trochu s nadrzkou na hydraulickou kapalinu
Snad se nekdo ozve, kdo to bude vedet presneji. Ale myslim ze kdyz koupis 1l kapaliny a par deci tam nalejes, nic tim nezkazis a hlaska zmizi.

24.02.2009 11:27 - Re: Level of cooling circuit low 387693
Pavel C5
Město: Velký Šariš - Kanaš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 118
99 Poslat soukromou zprávu
Je to presne ako povedal alx ,nachádza sa to na pravej strane nad kolesom.Ja mám kvapaliny tožko ,že keď otvorím uzáver tak ju vidno,takže tam dolej aby si naňu videl,ale pozor nalej tam tu istu farbu chladiacej akú máš. A skontroluj na kožko to máš, ja mám do -34,.Zima sa kráti ,ale človek nikdy nevie

24.02.2009 11:35 - Re: Level of cooling circuit low 387695
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
ja mám v obou hdičkách ružovožlutou antifrez a dolevám castrol v 1litrovém balení který už je origo naředený.zatím vše v poho žadné sraženiny ani jíné problémy.

24.02.2009 14:15 - Re: Level of cooling circuit low 387697
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
tudle hnusnou barvu maj snad VW a Citronům prej moc nesvědčí, lae ruku bych za to nikam nedávál.... modrá je dobrá

24.02.2009 14:48 - Re: Level of cooling circuit low 387700
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
dej modrou a dopadneš jak majitelka c5 ve firmě vedle nás,,její kolegové taky řikali muže se to míchat a modrá je dobrá"aš se to zgrcne a ucpe radiator topení a buhví co ještě tak je trochu pozdě

24.02.2009 16:01 - Re: Level of cooling circuit low 387706
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
nekecej? No já nejsem pro míchání.

24.02.2009 20:48 - Re: Level of cooling circuit low 387711
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
.link. ktora je origo, rozmyslam o vymene

25.02.2009 17:50 - Re: Level of cooling circuit low 387723
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
na nádržke chlad.kvapaliny motoru je vyznačené min.a max. max je po úroven zvaru nádržky(je z dvoch dielov)
ak nahliadneš z boku pod ten krycí plast,tak to budeš vidiet.
dolievaj za studena lebo hladina kvapaliny teplom o niečo stúpne a je to potom klamlive
ak ti nevytieklo,tak stačí doliat len destilovanú vodu, ale pozor zmeraj si pre istotu bod mrazu
P.S. nemal si vypustenú vodu zo systému?(výmena rozvodov a pod.)

25.02.2009 18:47 - Re: Level of cooling circuit low 387724
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
na nádržke chlad.kvapaliny motoru je vyznačené min.a max. max je po úroven zvaru nádržky(je z dvoch dielov)
ak nahliadneš z boku pod ten krycí plast,tak to budeš vidiet.
dolievaj za studena lebo hladina kvapaliny teplom o niečo stúpne a je to potom klamlive
ak ti nevytieklo,tak stačí doliat len destilovanú vodu, ale pozor zmeraj si pre istotu bod mrazu
P.S. nemal si vypustenú vodu zo systému?(výmena rozvodov a pod.)

12.11.2014 20:27 - Re: Level of cooling circuit low 2751065
blackmamba
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Pěkný večer,
Já jsem si pořídil Ceee peteecku ted v neděli.
Priznam se k tomu, ze jsem ji nikdy nechtěl. Jsem totiž na japonce a němce.
Ale pak jsem se ji musel omluvit. Fakt me mile překvapila za tu chvilku.
Mám ji pro zenu, čekáme druhé mimco a potřebují něco velkého a bezpečného a v auutomatu.
Od neděle super jízda, mala spotřeba, sedí, žádné drnceni, automat krásné řadí, fakt dobrý a to jsem mel poslední auto Subaru Outback V6 3,0.
Dnes jsem jel v zácpě a najednou mi vylitla teplota, napsalo mi to červené STOP, tak jsem to co nejrychleji odstavil a vypnul motor. Otevrel kapotu a pomalu otevřel víčko. Stejně jsem se opatřil, voda vylitla a docela dlouho přejala. Počkal jsem, az to vychladne a nouzové dolil vodu. Nenašel jsem jsem žádný přepad, napil jsem tam asi 6 litru, je to možný? Docela jsem koukal, co jsem tam dolil. Teplota klesla , ale sviti stále STOP a service.
Teplota, ale nestoupa a auto se chová dobře. Od te doby jsem jel po Brně ještě asi 6km na dvakrát. Porad to svítí, ale jede a teplota OK. Paradox je, ze jsem než se to stalo byl na kontrolní diagnostice primo v Citoenu a tam bylo vše v naprostém pořádku. Ujel jsem asi 10km a stalo se tohle.
Co s tím. Děkuji Jirka

12.11.2014 20:58 - Re: Level of cooling circuit low 2751070
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
blackmamba napsal(a):
Pěkný večer,
Já jsem si pořídil Ceee peteecku ted v neděli.
Priznam se k tomu, ze jsem ji nikdy nechtěl. Jsem totiž na japonce a němce.
Ale pak jsem se ji musel omluvit. Fakt me mile překvapila za tu chvilku.
Mám ji pro zenu, čekáme druhé mimco a potřebují něco velkého a bezpečného a v auutomatu.
Od neděle super jízda, mala spotřeba, sedí, žádné drnceni, automat krásné řadí, fakt dobrý a to jsem mel poslední auto Subaru Outback V6 3,0.
Dnes jsem jel v zácpě a najednou mi vylitla teplota, napsalo mi to červené STOP, tak jsem to co nejrychleji odstavil a vypnul motor. Otevrel kapotu a pomalu otevřel víčko. Stejně jsem se opatřil, voda vylitla a docela dlouho přejala. Počkal jsem, az to vychladne a nouzové dolil vodu. Nenašel jsem jsem žádný přepad, napil jsem tam asi 6 litru, je to možný? Docela jsem koukal, co jsem tam dolil. Teplota klesla , ale sviti stále STOP a service.
Teplota, ale nestoupa a auto se chová dobře. Od te doby jsem jel po Brně ještě asi 6km na dvakrát. Porad to svítí, ale jede a teplota OK. Paradox je, ze jsem než se to stalo byl na kontrolní diagnostice primo v Citoenu a tam bylo vše v naprostém pořádku. Ujel jsem asi 10km a stalo se tohle.
Co s tím. Děkuji Jirka


Zřejmě to svítí kvůli tomu že je tam málo vody(musíš to také odvzdušnit - vzadu na topení a na komoře- čepička jako na ventilku) Příčinu hledej ve ventilátoru chlazení - nejde a proto jsi to v koloně uvařil a buď rád e to neodnesla hlava nebo těsnění.

12.11.2014 21:26 - Re: Level of cooling circuit low 2751082
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kedze tam nalial 8l vody tak si myslim ze mu to niekde tece vo velkom

12.11.2014 22:26 - Re: Level of cooling circuit low 2751130
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Když to otevřel vařící a hodně mu to lítalo ven, tak mohlo utéct hodně litrů. A na víc když se to vařilo, tak už v koloně muselo utíkat přepadem.

12.11.2014 22:31 - Re: Level of cooling circuit low 2751131
blackmamba
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Nikde nic neteče.
Auto je fakt v cajku a najednou tohle.
Ted už to nedělá, byl jsem před 30 min ve městě cca 15 min tam a 15 min zpět auto cca 10 min nastartování na místě a nic, teplota šla cca na 50+- a dobry,. Jen svítí stop a servis, ten časech zhasne.
Jirka

12.11.2014 22:32 - Re: Level of cooling circuit low 2751133
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas tam tej vody dost?
je mozne ze prdol hladinomer

12.11.2014 22:41 - Re: Level of cooling circuit low 2751134
blackmamba
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Nalil jsem tam asi 8 litru. Když jsem otevřel víčko od chladiče, tak tam nebylo nic vidět. Mozna tam ještě něco dolinu. Po straně tam v te nadobce je taková rýha, možná něco jako drážka pro plovák, ale jinak nic. Možná ještě doleju. A co stín rozsvícením STOP?

12.11.2014 22:44 - Re: Level of cooling circuit low 2751135
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ta upozornuje ze si bez vody a nemas s tym ist (bere to ako vazny problem)
kazdopadne ak tam mas dost vody, tak odpoj konektor z toho cidla, ak to zhasne, zadovaz si nove cidlo a sleduj to ...
s tym ze si nalial do horuceho motora studenu vodu si mu nepomohol a modli sa aby nieco neskrutilo

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator