Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Gearbox Faulty
|< < 1 2 3 > >|
17.06.2013 22:09 - Re: Gearbox Faulty 2590439
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi bych teda nejdřív prohlédl všechny spoje,kterejma prochází CAN a potom bych změřil komunikaci na něm,přičemž bych se zaměřil na provozní podmínky,ve kterých by tam byla chyba. Dá se to docela snadno vysledovat,pokud se to objevuje pravidelně. A na základě toho by už neměl být tak velkej problém to najít.

01.07.2013 11:38 - Re: Gearbox Faulty 2594848
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Mno, zatím jsem se s tím nikam do servisu nedostal. Ale... Jezdil jsem teď průběžně 2 týdny kraoučké trasy na benzín a plyn nenahazoval. Za tu dobu se mi chyba neobjevila a ráno mi auto po nastartováníj nechcíplo.

V sobotu jsem nabral plyn a jel asi 10 km na něho z kina domů. A dnes ráno lup, nastartoval jsem a motor zase zdechl. Chybu to potom při jízdě nehodilo, ale bylo to zase divné a motor se mi nelíbil.

Takže je možné, že:
a) beru debilní plyn (včera jsem zkusil schválně novou benzinku)?
b) když jedu na plyn a druhý den chci jet znova, může být nějaký zbytkáč plynu, co mi zůstane v motoru a po nastartování to udělá bordel, zdechá motor a potom hází chyby? Že třeba motor není schopný fungovat a než najede znova pořádně na benzín, tak prostě odmítá dobře fungovat?

01.07.2013 12:24 - Re: Gearbox Faulty 2594884
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moze to byt aj tym ze ti prepustaju striky plynove, ale skor si myslim ze rozhaseny plyn ti rozhasi motorovu jednotku, ked tato bola nastavena na ten bordel co si mal v sani a na klapke, tak je dost mozne ze to teraz blbne, pojazdi este na benzine a chod si to dat znova nastavit

26.08.2013 18:35 - Re: Gearbox Faulty 2613454
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,

princezna najela během jednoho dne cca 1400km a těsně před cílem mě začala blbnout automatická převodovka AM6. Musím říci, že jsem převážnou část cesty trávil na dálnicích a byla na ni zařazená "manuální" šestka. Nevím jestli to s tím souvysí, ale na konci cesty se mě převodovka začala divně chovat, že mě z ničeho nic přestávala manuálně řadit nahoru. Dolů to šlo, ale nahoru ne e. Tak jsem tedy začal používat klasické "Déčko", ale nedalo mi to a zkoušel jsem zase manuál, ale pořád nic. Až jednou mě to z "Déčka" do manuálu přestalo přepínat. Pak zase ano a pak zase ne, ale pořád to neřadilo nahoru.
No abych to zkrátil.
Auto jede naprosto v pohodě, převodovka řadí úplně bez příznaků poruchy, ale je v řežimu GF.
Nedalo mi to a zajel jsem si do Rýmařova do servisu a nechal jsem si načíst chyby do PC a objevilo se následující.
První chyba je
U1208 CAN-zpráva ŘJ motoru Vadný
a druhá je
P2777 Pulzní tlačítko + Přerušení/zkrat na plus

Chyby jsem si zjišoval na netu a tu druhou chápu.
Předpokládám (znění chyby Upshift Switch Circuit High), že je někdě chyba při řazení nahoru (odtud to tlačítko + a původní chování na cestě). Je tedy problém někde u páky? Nebo co a kde přesněji hledat?

A co to první? To jsem moc nepochopil. Našel jsem znění originálu chyby jako "Invalid or Missing Data for Seat Switches" a druhou jako "Loss of serial communications for class 2 devices" což vůbec nevím co to je. Co pod tím mám chápat? Mě to připadá jako něco se sedačkou a nějakým přepínačem, ale co to má společného s motorem a potažmo s automatem?

Ve středu se vracím do PHY a zatím předpokládám, že mohu jet normálně domů, i když mě to stále vrtá hlavou co se stalo, ale auto a AM6 jede a řadí naprosto bez potíží, bez zvuků, bez jakýkoli projevů, které by znepokojovaly, ale i tak na to musím pořád myslet. Bohužel v režimu GF nechodí spousta věcí na tom závislých. Děkujuuu.

Přílohy:
20130826_133254.jpg ( 3751348b ) - Foto z diagnostiky

26.08.2013 20:14 - Re: Gearbox Faulty 2613492
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Dobrý den,

princezna najela během jednoho dne cca 1400km a těsně před cílem mě začala blbnout automatická převodovka AM6. Musím říci, že jsem převážnou část cesty trávil na dálnicích a byla na ni zařazená "manuální" šestka. Nevím jestli to s tím souvysí, ale na konci cesty se mě převodovka začala divně chovat, že mě z ničeho nic přestávala manuálně řadit nahoru. Dolů to šlo, ale nahoru ne e. Tak jsem tedy začal používat klasické "Déčko", ale nedalo mi to a zkoušel jsem zase manuál, ale pořád nic. Až jednou mě to z "Déčka" do manuálu přestalo přepínat. Pak zase ano a pak zase ne, ale pořád to neřadilo nahoru.
No abych to zkrátil.
Auto jede naprosto v pohodě, převodovka řadí úplně bez příznaků poruchy, ale je v řežimu GF.
Nedalo mi to a zajel jsem si do Rýmařova do servisu a nechal jsem si načíst chyby do PC a objevilo se následující.
První chyba je
U1208 CAN-zpráva ŘJ motoru Vadný
a druhá je
P2777 Pulzní tlačítko + Přerušení/zkrat na plus

Chyby jsem si zjišoval na netu a tu druhou chápu.
Předpokládám (znění chyby Upshift Switch Circuit High), že je někdě chyba při řazení nahoru (odtud to tlačítko + a původní chování na cestě). Je tedy problém někde u páky? Nebo co a kde přesněji hledat?

A co to první? To jsem moc nepochopil. Našel jsem znění originálu chyby jako "Invalid or Missing Data for Seat Switches" a druhou jako "Loss of serial communications for class 2 devices" což vůbec nevím co to je. Co pod tím mám chápat? Mě to připadá jako něco se sedačkou a nějakým přepínačem, ale co to má společného s motorem a potažmo s automatem?

Ve středu se vracím do PHY a zatím předpokládám, že mohu jet normálně domů, i když mě to stále vrtá hlavou co se stalo, ale auto a AM6 jede a řadí naprosto bez potíží, bez zvuků, bez jakýkoli projevů, které by znepokojovaly, ale i tak na to musím pořád myslet. Bohužel v režimu GF nechodí spousta věcí na tom závyslých. Děkujuuu.


počítač motoru a AP jsou úzce spojené a v počítači motoru vyvolá chybu poč.AP (na 90%) - chce to diag a mělo by to víc napovědět ( v testu akčních členů a měřených hodnotách). Zřejmně je chyba v mechanismu páky řazení,ale to by potřebovalo diag ke zjištění.

26.08.2013 21:10 - Re: Gearbox Faulty 2613506
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta can chyba by som teraz nijako neriesil, vie to vybehnut aj ked nechas zapatu diagnostiku a vypnes kluc ...

teraz nejsom si isty tym radenim, ci je to na prevodovke alebo kulisa - ale skor predpokladam ze kulisa
ak mi zostane cas tak sa pripomen a mam tu jednu zlu kulisu, tak by som ju otvoril a pozrel co je v nej a ako je to tam pripadne robene

19.09.2013 19:57 - Re: Gearbox Faulty 2620284
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
Tak po delší době zdravím. Závada odstraněna, problém byl skutečně v té kulise řazení. Naštěstí jsem měl náhradní a funkční. Trochu jsem do toho koukal a Frantíci opět nezklamali. Nikde nic, jeden tišák a cívky či co. Nejsou tam ani žádné spínače, nic, takže to tam bude dělané nějak prapodivně, bude to asi snímat polohu té páky směrem nahoru a dolů. Jako opravit to asi nepůjde, ale další zkušenost no.

29.06.2019 08:36 - Re: Gearbox Faulty 3227929
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Krásné prázdninové ráno přeji.
Tak to vypadá, že se historie opakuje
Předevčírem cesta do práce a na dálnici na tempomat "gearbox faulty". Protože byl tempomat puštěn, tak to vyhodilo i jeho chybu.. Zastavil jsem, vypl na chvíli motor ale bez efektu.
Druhý den ráno jsem to píchl na diag a našel zase závadu P2777 viz přílohy. Automat se chová normálně (pouze řadí bez "naučení" ). Budu muset tedy nejspíše opět hledat novou páku řazení
Aby toho nebylo málo tak jsem zjistil že mám nejspíš v háji čidlo teploty automatu protože ukazuje teplotu oleje - 40. Co jsem koukal tak samostatně vyměnit nejde a je pouze součástí kabeláže hydrobloku.
Tady je i video že řadí normálně
.link.

Přílohy:
IMG_20190627_225122.jpg ( 1765551b ) - Svítí jak Vánoční stromeček
IMG_20190628_075856.jpg ( 5557280b ) -
IMG_20190628_075906.jpg ( 4835479b ) -
IMG_20190628_080759.jpg ( 5499746b ) - Teplota a tlačítka

29.06.2019 10:23 - Re: Gearbox Faulty 3227968
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja ale vidim ze v dobe poruchy byla teplota prevodovky ok
je mozne ze v pripade poruchy odstavi jednotka snimani teploty

29.06.2019 10:36 - Re: Gearbox Faulty 3227969
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahaaaa. Vidíš, toho jsem si vůbec nevšiml
Tak teď už vyřešit jen tu páku.
Asi nemá nikdo zkušenosti s opravou té samotné kulisy.

Nevíte prosím jestli jsou tyhle páky řazení automatu u všech motorizací stejné? Včetně táhla samozřejmě. Děkuji

29.06.2019 21:43 - Re: Gearbox Faulty 3228034
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Ahaaaa. Vidíš, toho jsem si vůbec nevšiml
Tak teď už vyřešit jen tu páku.
Asi nemá nikdo zkušenosti s opravou té samotné kulisy.

Nevíte prosím jestli jsou tyhle páky řazení automatu u všech motorizací stejné? Včetně táhla samozřejmě. Děkuji


A co že má být na té páce vlastě špatné ? Já bych asi typoval zrovna dvě jiná místa. A zřemě by měly být stejné,ale nikdy jsem je neměnil - pokud je někdo nes.....l odbornou dem.-montáží.

29.06.2019 22:08 - Re: Gearbox Faulty 3228036
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U té kulisy by měla být nějaka elektronická deska se snímači atd.Nikdy jsm to neměl rozebrané,takže pořádně nevím. Našel jsem teda něco,ale to spíš bude z jedničkové .
A co prosím tě napadlo tebe za ty dvě možná místa?

Přílohy:
8 New unit in place.jpg ( 49992b ) -

29.06.2019 22:22 - Re: Gearbox Faulty 3228042
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
U té kulisy by měla být nějaka elektronická deska se snímači atd.Nikdy jsm to neměl rozebrané,takže pořádně nevím. Našel jsem teda něco,ale to spíš bude z jedničkové .
A co prosím tě napadlo tebe za ty dvě možná místa?


Hodně často měním brz.spínače a párkrát předvoliče (elektronika převodovky) v týdnu jsem tu jednu řešil po zásahu odborníka který ulámal co se dalo(zbytečná práce na dvě hodiny)- 4HP20 zase nešla odblokovávat a řadila jen do 3. na automat(práce na dvěhodiny a patnáct minut - dvě hod. zbytečných)

29.06.2019 23:34 - Re: Gearbox Faulty 3228052
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já válčím s automatem půl roku,bez výsledku ale destička ve voliči kulisy je označená pro 4 nebo 6 rychlstí,jsou různé. S totálně zničenou destičkou to ovšem normálně jezdí,jen nejde manuál.

30.06.2019 08:28 - Re: Gearbox Faulty 3228071
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A mě to normálně jezdí. Jen svítí komplet ukazatel stupnice automatu u budíků a hází hlášku Gearbox faulty. Nebo mᚠna mysli že to ani nehodí chybu?

30.06.2019 10:51 - Re: Gearbox Faulty 3228084
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nehlási to vůbec nic,řadí, jen to nereaguje na polohu "M". Ta destička je očesaná troskama aretace voliče.Aretaci jsem vyměnil ale 4kvalt destičku nemám. Konzola ze které jsem bral věci byla 6kvalt.

04.07.2019 21:38 - Re: Gearbox Faulty 3228834
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri 3.0 je nejaky soft bug, v diagnostike ukazuje teplotu oleja -40 pri meranych parametroch (uz som takto raz vymenil zvazok aby som prisiel na to ze jo to inde)

inak je na to info rapid ako pozeram

Zobrazení hlášení "Anomálie automatické převodovky" na vícefunkční obrazovce s poruchou nebo bez poruchy funkce ručního ovládání - za přítomnosti kódu nebo kódů závad P2777, P2781

bud to tu niekto pozre / da, alebo si ist do citroenu pre info alebo zaplatit
myslim ze s tou elektronikou aktualne riesis zbytocne

04.07.2019 22:48 - Re: Gearbox Faulty 3228842
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Aha, tak to jsem asi pěkně v prdeli

Každopádně děkuji za info
No když je tam Bug tak jak se mění olej v převodovce? To se dá zjistit aktuální teplota oleje ještě jinde než v měřených parametrech?

Předpokládám, že inforapid asi bude součástí placeného přístupu. To asi moc lidí mít nebude
V citroenu se na mě asi vykašlou, ale pokud by se nenašel někdo kdo by byl ochotný inforapid ukázat, tak mi nezbude nic jiného než to tam zkusit

V tom inforapidu je zveřejněna i příčina a jak ji odstranit? Přiznám se že to slyším úplně prvně

Číslo toho rapidu nevíš? Abych se měl čím "ohánět" a rovnou se zeptal na tento konkrétní. Nevím jak to přesně funguje, podle čeho se vyhledává.

05.07.2019 07:50 - Re: Gearbox Faulty 3228851
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
informace tohoto typu se vzdy ridi dle vin,ne dle vseobecnych dat
naktere auto muze ,druhe bude ,treti nebude dotcene informaci inforapidu,resp. TSB
plati to vseobecne nejen pro prevodovku

05.07.2019 11:05 - Re: Gearbox Faulty 3228866
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
myslim ze s tou elektronikou aktualne riesis zbytocne


a ja myslim ze elektroniku aktualne resi dobre

Přílohy:
VF7RCXFUJ76631737.pdf ( 351407b ) -

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator