Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění
1 2 > >|
03.05.2009 13:09 - Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660576
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám C5 asi týden z bazaru. Při prudkém brždění nebo zatočení doprava je ze zadu slyšet zvuk drhnutí kovu o kov. Když jsem sundal kolo tak je vidět že kotouč nejde rovnoběžne s otvorem v brzdiči a vypadá to, jako by byla osa kola ohnuta (jako kdyby bylo auto přetížené..). Je vidět, že kotouč drhne o vnitřní plochu brzdiče a taky v jedno místě o disk kola. Destičky jsou OK, loziska zřejmě taky, tlouška kotouče taky. Na obou stranách je to podobné. Včera jsem to konzultoval v holicích s alx, měly by to být vykvetlé styčné plochy mezi brzdičem a zadním ramenem. Ty dva dlouhý šrouby nějak nejdou povolit. Setkal jste se ještě někdo s tímto? Na tomto fóru jsem nic o tom nenašel (nebo jsem špatně hledal). Zatím jsem z toho dost na nervy. Díky.

03.05.2009 17:50 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660580
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
zcela normální jev bud to šrouby přežijou nebo budeš shanět druhé

03.05.2009 19:31 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660582
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som dokonca mal srob odtrhnuty. Odporucam ist do servisu a kupit sroby nove aj ked im nic nebude, dat to dole, prehodit strany a zlozit novymi srobami - ja som pod to dal este silikon nech su tie kovy od seba niecim oddelene

04.05.2009 18:29 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660616
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky moc všem, ve čtvrtek bude mít můj automechanik čas a tak slíbil že to zkusí. Včera jsem ještě asi 4 hodiny googlil, něco jsem našel na citroeny.cz. Takže teď jsem klidnější, jen opravářovi ještě doporučím ty šrouby koupit, přeci jen je čtvrtek a pak dlouhé volno . Nejbližší servi Citroen je od nás cca 20 Km (ve Dvoře Králové nad Labem). Já to sám neudělám, jednak jsm panelákový a bez garáže a jednak ty ruce ... Díky a dám vědět jak to dopadlo.

04.05.2009 18:34 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660617
Petr.bo
Město: , Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Jen nééééé servis Dvůr Králové, jestli ti na tom autu záleží ! Měl jsem ho tam jednou a odjelo na odtahovce, nic neumí a jsou to šumáci!!!!

04.05.2009 22:03 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660638
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak sroby tam kupit snad moze

05.05.2009 20:16 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660653
mirkalasek
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
jo taky se mě to stalo ale drhl mi brzdový segment o vnitřní stranu disku tak sem to obrousil ,ty dva šrouby na brzdiči lehce taky přibrousil a je po kraválu.

05.05.2009 20:20 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660655
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
existuje sofistikovanejsie riesenie ako brusit, vymenit lavy za pravy a pravy za lavy a presrobovat zatky a trubky

05.05.2009 21:28 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660660
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky všem za pomoc! To broušení se mi nezdá, podle toho, co kolen toho čtu, tak to je jen na chvíli než to zase nabobtná - nejspíš do této zimy. Alespoň si to myslím.

09.05.2009 15:58 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 660709
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PARÁDA, ve čtvrtek jsem si přivezl "opravené" třmeny. Prý to dělal cca 6 hodin, dřík šroubu je vtipně menší jak vyzlačený závit . Oloupal ze třenů plátky až 1,5 mm silné a peknou hromádku drobení. Dnes jsem byl na Kozákově, vzadu ticho, prostě paráda. DÍKY VŠEM!

03.11.2009 13:42 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108845
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
Dnes se mě stalo něco podobného. Byl jsem v servise nechat vyměnit kola a po ujetí několika metrů jsem zaslechl zezadu hrozné drhnutí. Když sme sundali kolo, tak byla vidět na disku tenká drážka a na třmenu smetené hrany. Je to jenom na levé straně. Disky mám originál. Zkoušeli sme i různě prohazovat kola, ale nic nepomohlo. V čem může být zakopanej pes, žeby ty šrouby?

03.11.2009 14:23 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108847
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
Myšák napsal(a):
Dnes se mě stalo něco podobného. Byl jsem v servise nechat vyměnit kola a po ujetí několika metrů jsem zaslechl zezadu hrozné drhnutí. Když sme sundali kolo, tak byla vidět na disku tenká drážka a na třmenu smetené hrany. Je to jenom na levé straně. Disky mám originál. Zkoušeli sme i různě prohazovat kola, ale nic nepomohlo. V čem může být zakopanej pes, žeby ty šrouby?

Vyskytlo sa mi presne to iste, pri alu kolesach ziaden problem, dali sme hore plechace so zimnymi kolesami a po 10 metroch som musel hned ist naspät, pretoze to hrozne dralo. U mna je to spodna cast toho brzdica, v ktorom je brzdova dosticka. Zatial som nemal cas to riesit, dal som prehodit zimne gumy na alu disky tam nie je problem. Ako treba postupovat pri rieseni problemu? da sa ten brzdic nejako nerovnat? U mna je spodna cast vychylena smerom dopredu oproti hornej o cca 1 cm. medzi alu diskom a brzdou mam cca 1 cm rezervu

03.11.2009 14:26 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108848
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako normalne, ak ti nikto nerobil tie brzfy, alebo to nevypodlozil tak je to jednoznacne

03.11.2009 15:13 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108850
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
Právě že z brzdama nikdo nic nedělal, proto mě to nejde do hlavy. Zkusím vyměnit ty šrouby

03.11.2009 15:34 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108851
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ked to daas dole uvidis kolko suplat tam bude
oni tam original nedavali nic medzi rameno a strmen, preto ten hlinik s kovom reaguje a otlaci az strmen
cize, treba dat dole, otistit, nahodit a pred nahodenim dat medzi strmen a rameno mastny papier, ja davam silikon

03.11.2009 16:21 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108857
číslo 5
Město: Ústí nd Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 51

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem přezul na zimní a taky drhnu. Díky všem za rady, snad zítra nebude problém až se do toho pustím.

03.11.2009 21:56 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108872
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
Myšák napsal(a):
Dnes se mě stalo něco podobného. Byl jsem v servise nechat vyměnit kola a po ujetí několika metrů jsem zaslechl zezadu hrozné drhnutí. Když sme sundali kolo, tak byla vidět na disku tenká drážka a na třmenu smetené hrany. Je to jenom na levé straně. Disky mám originál. Zkoušeli sme i různě prohazovat kola, ale nic nepomohlo. V čem může být zakopanej pes, žeby ty šrouby?


letos na jaře jsme měl ten samý prblém...byli vyoxidovaný brzdiče na zadních kolech a tak měli vůli, nejdřív jsme hodně pilníkem ty brzdiče obrousil na rohách, ale to pomohlo jen na chvíli...finální řešení bylo koupit nové brzdiče za 7.000 tohle můžou vymyslet snad jen u citroenu auto bylo staré 5 let!
nicméně na brzdách a řízení nešetřím

03.11.2009 22:00 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108873
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tezkac: existuje lacnejsie riesenie, vymenit brzdice medzi sebou ...
lavy za pravy ...
citroen to nespravi, ale ty mozes ... jedine co treba su tie sroby a potom to cele zlozit ako sa ma (tj. lepit to tym cim treba a kde treba) a samozrejme podlozit to nech sa to neopakuje ...

03.11.2009 22:10 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108874
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tezkac: existuje lacnejsie riesenie, vymenit brzdice medzi sebou ... lavy za pravy ... citroen to nespravi, ale ty mozes ... jedine co treba su tie sroby a potom to cele zlozit ako sa ma (tj. lepit to tym cim treba a kde treba) a samozrejme podlozit to nech sa to neopakuje ...


no ty moje brzdiče už byli pěkně vyžraný a už jsem to loni na podzim jednou zkoušel opravoval, a vzhledem k tomu že to auto chci ještě pár let mít a na brzdách nešetřím, koupil jsem si nový...nicméně prohazovat mezi sebou jsem je nezkoušel
no mslím že udělat tak důležitou věc z materiálu který se za pár let vyžere není moc dobrý nápad....jak asi dopadli nějaký životnostní testy brzdičů, pokud je tedy dělali

03.11.2009 22:13 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108875
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono to je tym ze hlinik a kov vytvaraju elektrolizu a tym to oxiduje, ked sa to vymedzi / vypodlozi tak sa to uz nestane, ak si to nevypodlozil tak to sprav, lebo si inak zbytocne vyhodil 7000

toto by mali spravit vsetci majitelia c5 1

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator