Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění
|< < 1 2
03.11.2009 22:36 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108876
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ono to je tym ze hlinik a kov vytvaraju elektrolizu a tym to oxiduje, ked sa to vymedzi / vypodlozi tak sa to uz nestane, ak si to nevypodlozil tak to sprav, lebo si inak zbytocne vyhodil 7000 toto by mali spravit vsetci majitelia c5 1


a čím se to vypodkládá?

03.11.2009 22:39 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1108877
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
keby si cital vyssie pisem ze ja tam davam silikon, neviem kde som cital ze medzi vlozit mastny papier
servis citroen to v manuale ma ako URGENTNÍ : Potřít plochu mezi brzdovým třmenem a zadním ramenem těsnicím přípravkem typu FORMAJOINT 510 .

08.11.2009 17:23 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1427836
Lubik
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
To drhnutí jsem zažil, ale nebylo to u Citroenu, ale u Oktávky. Musely se měnit zadní kotouče.

17.11.2009 21:00 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 1428119
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to jsem rád,že to nebyla závada jen u mě.Taky jsem piloval a taky se vztekal a divil,jak je toto vůbec možné.Auto je staré 6 let.Drhnul jsem už po druhé.Poprvé to bylo po 5 letech.Dávám na zimu originál disky, na kterých to přišlo z Citroenu z Francie.

21.07.2010 11:08 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 2350587
Beatldžus
Město: Ostrov , Auto: Počet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,včera jsem měnil zadní brzdové destičky a asi mě brzy čeká demontហzadních brzdičů a jejich očištění ,podlepení silikonem a montáž.Můžete mi někdo poradit jak nejlépe povolit ty velké šrouby,abych ty brzdiče moc neponičil a mohl je znova použít.Ten pravý má navíc zoxidované jedno oko na ten šroub destiček.Kdyby měl někdo třeba starší v dobrém stavu a nabídne ,určitě se domluvíme.Díky Nové zadní brzdiče na www.x1-autodily.cz

22.07.2010 02:27 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 2350756
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Beatldžus napsal(a):
Zdravím,včera jsem měnil zadní brzdové destičky a asi mě brzy čeká demontហzadních brzdičů a jejich očištění ,podlepení silikonem a montáž.Můžete mi někdo poradit jak nejlépe povolit ty velké šrouby,abych ty brzdiče moc neponičil a mohl je znova použít.Ten pravý má navíc zoxidované jedno oko na ten šroub destiček.Kdyby měl někdo třeba starší v dobrém stavu a nabídne ,určitě se domluvíme.Díky

1) odpoj trubičku přívodu brzdové kapaliny a zajisti únik kapaliny
2) očisti konce závitů šroubů a pak je stříkni sprejem na povolení
3) šrouby povoluj golou a postupně je zase utahuj, dokud neshodíš třmeny
4) potom si s tím musíš trochu pohrát a dostat šrouby ze třmenů (opět točit tam a zpět a očišovat od lepidla, páč ofiko se šrouby do třmenů lepí a moc se jim při demontáži ven nechce), popř. si můžeš pomoci i postupným vyklepáním šroubu kulatinou stejného průměru, ale opatrně, a nepoškodíš třmen! Až to povolíš, tak se ti rozloupne třmen na dvě půlky
5) vše pečlivě očisti, včetně styčné plochy a závitů na rameni na voze.
6) co se týče zpětné montáže, tak klidně prohoď vnější části třmenů L a P strany vozu mezi sebou a použij je jako vnitřní části, to kvůli té oxidaci vnitřních částí, páč ty budou už ožrané. (při montáži tam můžeš dᚠi silikon a mohlo by to vydržet víc)
7) při takovéto výměně samozřejmě musíš prohodit odvzdušňováky s brzdovou trubičkou, je to stejný závit a dej bacha také na těsnící kroužek mezi vnitřní a vnější částí třmenu.
8) šrouby bys měl správně dávat nové, ale pokud je neorveš a pořádně očistíš, mohly by sloužit dál. Při jejich montáži zalep závit opět lepidlem a do těch čtyř děr na třmenu dej lepidlo také.

22.07.2010 06:25 - Re: Zvuk drhnutí kovu o kov (zezadu) při prudkém brždění 2350757
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
k šroubum mužeš přidavat mazivo dirkama v brzdičích.najdeš je z venkovní strany celkem 4.pokud to neuspěchᚠa nechᚠuvolnovač pusobit delší dobu pak je velká šance,že šrouby nezalomíš.z 90% jsou šrouby ohlé tak dej raději nové at brzdiče sednou jak mají.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator