Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Únik hydraulické kapaliny LDS
|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|
17.06.2013 16:20 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590293
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Již nějakou dobu pozoruji únik LDS - ky od PP kola. Navštívil jsem tedy autorizovaný servis, kde mi zjistili, že se odporoučely trubkohadice - svazek vrat. potrubí hydr. kapaliny. Cena za materiál 7000 kč + 3 hod. práce. Pěkný ranec, ale co se dá dělat. Pohodlí asi něco stojí.

17.06.2013 19:57 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590369
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Cau, je potreba rozlisit jestli sjou spatne trubky, nebo jen koncovky na nich. Mel jsem neco podobneho, ale v motorovem prostoru, vlevo u steracu svazek snad 3 hadic. V citroenu mi rekli za novy svazek hadic 6 tisic + prace. Nakonec jsem to odvezl do Frydku za Matejkou, a ten je vymontoval, odvezl do firmy co delaji koncovky na hydraulicke hadice a nechal udelat nove koncovky za par stovek. Cel sranda me stala neco pres tisicovku s tim, ze LDS jsem mu dodal svoje co jsem mel. Jen moje zkusenost.

17.06.2013 20:32 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590390
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Četl jsem někde tvůj článek. Jsou to ty 3 hadice, únik mám ale někde dole. Asi by se to dalo vyřešit nějakou opravou, ale nemůžu si dovolit, aby mi auto stálo třeba týden. Každopádně díky za radu.

17.06.2013 20:43 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590402
libor1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Muze mi nekdo sdelit adresu p.Matejky v Mistku? Potreboval bych take se podivat na uniky kapaliny Diky predem.

17.06.2013 21:45 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590429
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
da sa to dat prelysovat, treba len pocitat ze musia vediet vymenit tu tenku tlakovu
problem ale nastava v prestnosti, ked to je nepresne, nedas to do drziakov ktore tam su a este citroen odporuca k tomu dat nejaky tepelny stit

18.06.2013 00:19 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590476
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
da sa to dat prelysovat, treba len pocitat ze musia vediet vymenit tu tenku tlakovu
problem ale nastava v prestnosti, ked to je nepresne, nedas to do drziakov ktore tam su a este citroen odporuca k tomu dat nejaky tepelny stit


Já ztroskotal právě na té slabé - tu nikdo neumí.Možná s tím vydupat a natáhnout jen trubku na které udělat spirálu jako je vzadu - čistě teoreticky místo tam je.(teď nemám potřebu to řešit a předtím na to nebyl čas- osobně bych to napřed vyzkoušel nejdříve na svém)

18.06.2013 07:59 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590501
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já ztroskotal právě na té slabé - tu nikdo neumí.Možná s tím vydupat a natáhnout jen trubku na které udělat spirálu jako je vzadu - čistě teoreticky místo tam je.(teď nemám potřebu to řešit a předtím na to nebyl čas- osobně bych to napřed vyzkoušel nejdříve na svém)


Už to tak dělám asi 5 let, že tu tenkou prostě udělám celou trubičku a hadici vyhodím... Tu tlustou dělám tak, že nechám pouze trubku u horní koule a trubku u spodní koule, uříznu na vhodném místě a natáhnu celý kus pouze v hadici. Dávám to na klasické hydrospojky ( zářezný prstýnek). Je tam pak o 2 zalisované spoje míň a celá hadice je kdykoliv do budoucna velmi lehce vyměnitelná.

18.06.2013 10:15 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590531
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
libor1 napsal(a):
Muze mi nekdo sdelit adresu p.Matejky v Mistku? Potreboval bych take se podivat na uniky kapaliny Diky predem.

No má servis na výpadovce z FM do paskova, naproti ČSAD garáží, 1.odbočka za zastávkou. Osobně s ním nemám moc dobrou zkušenost, ale to patří jinam, tobě s ním přeji štěstí

18.06.2013 21:58 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2590743
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ja som videl ako normalne odrezali trubku, na tu navarili holender a spravili kratku srobovaciu hadicku, len tie rozmery moc nesedeli ....

30.09.2013 22:37 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623386
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím kolegové. Hledán radu, jak opravit únik LDS u PZ koule. Jak to delší dobu pozoruju, tak mírně uniká holendrem kolem přívodní trubky do válce. Trubka se v holendru mírně vrtí - na druhé straně je na pevno a kolem sucho. Je možná nějaká oprava (utěsnění), nebo mám vyměnit cellou trubku od kostky rozdělovače?? A ví někdo co to stojí?

30.09.2013 22:42 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623389
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skusal si to pritiahnut?

01.10.2013 09:00 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623445
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
skusal si to pritiahnut?

Dobrý dotaz. Joko fór supe!!
Víc to dotáhnout bez poškození šestihranu holendru nelze. Spíš se ptám, zda je tam nějaké těsnění, či jak je to celý poskládaný. Tady na fóru jsou rozkresy zadní pístnice i s koulí, ale jako na potvoru žádný rozkres sestavy přívodu, takže nevím. Někdo tu psal poznámečku o jakémsi těsnění pod holendr, ale bez podrobností. Jestli máte někdo nápad, tak sem s ním. Díky.

01.10.2013 09:35 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623461
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vies kolko krat byva takato vec absolutne normalna s odpovedou, nie ....?

U H3+ (ktore nemas) je roztiahnuta trubka zapadajuca do kovoveho kruzku s kuzelom a pritiahnute

pri H3 nejsom si isty (nikdy som to nepotreboval otvorit, mozno jruze bude vedet isto) ale myslim ze je to rovnako ako privodne trubky na vysoky tlak, tj. na konci rozpertlolvana trubka, na nej zelena gumicka, za nou teflonove tesnenie a za tym napevno kuzel ktory sa zatlaca tou maticou

skus to vybrat a skontrolovat ci ten kuzel neni nacaty, kazdopadne ta trubka stoji 18.20E v citroene, takze si ju kludne kup a rovno aj vymen

01.10.2013 09:54 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623463
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vies kolko krat byva takato vec absolutne normalna s odpovedou, nie ....?

U H3+ (ktore nemas) je roztiahnuta trubka zapadajuca do kovoveho kruzku s kuzelom a pritiahnute

pri H3 nejsom si isty (nikdy som to nepotreboval otvorit, mozno jruze bude vedet isto) ale myslim ze je to rovnako ako privodne trubky na vysoky tlak, tj. na konci rozpertlolvana trubka, na nej zelena gumicka, za nou teflonove tesnenie a za tym napevno kuzel ktory sa zatlaca tou maticou

skus to vybrat a skontrolovat ci ten kuzel neni nacaty, kazdopadne ta trubka stoji 18.20E v citroene, takze si ju kludne kup a rovno aj vymen


Taky si nejsem 100% jistý , ale mám za to že všechny tlakové trubky jsou dělané stejně - tudíž tak jak popisuješ - můžu se podívat je to na 90% tak.Osobně bych dal novou trubku,která obsahuje i nové těsnění.(měnil jsem jen jednou Doufákovi a matně si vzpomínám že stejné jako na všech tlakových trubičkách - kdyby to byl atyp utkvělo by mi to v paměti)

01.10.2013 12:58 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2623498
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla nakresu v service je to tak ako som pisal a tiez ako som pisal najjednoduchsie kupit novu (ta cena je uplne v pohode) a vymenit

04.12.2013 01:13 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2643187
XXpepaXX
Město: Martin, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Caute poprosil by som radu ... unika mi hydraulicky olej z prednej casti ...vid foto ...chcel by som poradit ci ste sa niekto s tym uz nestretol a kolko penazi ma to bude asi stat?

Přílohy:
pohlad z boku po uprave.jpg ( 1104317b ) -
zo spodu uprava.jpg ( 1337663b ) -

04.12.2013 09:34 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2643249
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vypada to ze je to len zo samotnych hadic - skusit tam vymenit gumicky, cele to poriadne poumyvat a potom kontrolovat kazdu chvilu odkial presne to je ak by nepomohli tie gumicky tam

05.12.2013 11:23 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2643686
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Blba otazka, ked uz sa to riesi: aku farbu ma pouzity hydraulicky olej? Je mozne si ho pomylit s pouzitym motorovym? Odniekial mi nieco tecie, zacina to niekde nad klukovkou a tecie po pravej strane motora dolu. Netusim co a odkial to moze byt, pozeral som to len chvilu ked som menil kolesa a mal som prave predne zhodene.
Co ma stve je, ze to nemam moc cas pozriet a riesit, lebo som teraz viac mimo SK ako doma:/

05.12.2013 11:54 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2643690
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
LDS: nová - barva červená, stará - barva až do hněda (při takové barvě bych ji vyměnil).
Motorový olej: nový -barva světlá, téměř průhledná, použitý tmavá až černý (podle stavu motoru a době výměny).
Jinak barvu mot. oleje zjistíš na měrce, barvu LDS po sundání víčka nádržky a spuštění vozu do nejnižší polohy.

05.12.2013 13:08 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 2643725
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Řekl bych to tak že pokud to teče po motoru je to olej - pokud někde po nosníku,nápravě atd.. může to být obojí , ale není mi jasné kudy by se LDS dostala na motor
Jestli to teče někde nad klikou tak by to mohlo být z gufera,nebo z olej. čerpadla ( prostřelená gumička mezi blokem a čerpadlem)- to by bylo vidět (špatně) z pod altíku a klimakompresoru a stýká to pod kliku a po vaně dolů,nebo by to ještě mohlo být z čidla co je vzadu na vaně.

|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator