Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Suspension faulty - Request not granted
1 2 > >|
06.04.2012 17:42 - Suspension faulty - Request not granted 2466591
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny a prosím o radu,
tento týden jsem měl auto na přestavbu na LPG. Když jsem auto vezl do servisu, vše fungovalo ok. Když jsem si auto převzal zpět, tak předek byl víc zvednutej než zadek a zadek byl o trochu níže než je normální poloha. Po nastartování to na mě hodilo hlášku "Suspension faulty" a rozsvítil se servis. Když jsem chtěl tlačítkem auto zvednout, tak se na displeji objevilo přeškrtnuté auto s vykřičníkem (je to obrázek jako když se zvedá) a nad tím bylo napsáno "Request not granted". Dále jsem zjisti, že tlačítko, které je v kufru, také nefunguje. Při stiknutí je slyšet pípání, ale zadek nereaguje. Taktéž tlačítko před dáním do servisu fungovalo. Při jízdě se chová auto naprosto normálně, ale chyby se zobrazují pořád.
Můžete mi někdo poradit v čem může být problém? V servise, kde dělali LPG, mi řekli, že tyhle hlášky vyskočili po resetu počítače. Je to možný a nebo něco pokurvili v tom servise, kde dávali LPG?

Díky moc za pomoc

PS: Diagnostiku domá mám, ještě jsem neměl čas ji vyzkoušet, tak budu rád za každé rady.

06.04.2012 18:09 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466600
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Může to být zadní korektor(nádrž mᚠpředpokládám v rezervě)mohli poškodit vedení ke korektoru,nebo táhlo,nebo samotný korektor,nebo někde po cestě dopředu podél trubky kterou vedli zezadu dopředu.Nebo v horším případě rozesrali počítač.Ale podle toho co popisuješ a z hlášky (není garantovaná výška-z popisu v zadu) je buď vypadlé táhlo od korektoru,nebo přerušená kabelហpo které jde údaj z korektoru do BHI.Takže je to jejich problém a nebo jde oprava na ně Zkontroluj ještě maxi pojistku jestli ji náhodou nevyrazili(diagnostika by prozradila víc)

06.04.2012 20:45 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466708
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mna tak napadlo, neodpojili konektor BHI?

06.04.2012 23:14 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466776
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Request not granted znamena ze pozadavek,pravdepodobne na vysku,nebyl povolen nebo nemohl byt vykonan
zjisti jestli ti pracuje motor na BHI bloku,dle meho nejede (pojistka? konektor ?)

07.04.2012 11:14 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466830
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Moc díky za rady. Mám C5 cca 2 měsíce, takže se teprve učím. Kde přesně najdu maxi pojistku? Dočetl jsem se v jiným vláknu, že je to pojistka v motorovém prostoru. Mluvilo se o pojistce MF8, ale žádné takové označení jsem nenašel. Byla tam pouze pojistka F8 a ta byla taková docela malá.
Jak přesně poznám jestli motor na BHI funknuje? Je to slyšet, když běží nebo když na něj dám ruku ucítím chod motoru? A kde přesně najdu konektor k BHI?
Díky za help a trpelivost

07.04.2012 11:55 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466868
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Poistky MF su v tej poistkovej skrinke v motorovom priestore. Tu skrinku musis povytiahnut a potom ich uvidis. Ty by si mal mat aj spinacie rele toho motora hydrauliky. Skus otvorit dvere, kapotu a zataz predok auta smerom dole a budes pocut ci sa to cerpadlo pustilo alebo nie.

07.04.2012 12:55 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466898
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mega pojistky jsem zkontroloval a ty jsou v pořádku. Zkoušel jsem kontrolovat motor na BHI, ale ten podle mě nepacuje, když jsem na něj dal ruku, tak nebylo cítít žádné vrnění. Ještě jsem zkoušel zatížit levý přední kolo jestli něco sepne nebo ne a taky bez výsledku. Nic nesepnulo. U pojistkové skříně jsem objevil jeden zelený kablík, který byl uskřípnutý viz. foto. Myslím si, že nejde motor na BHI. Kde ještě najdu konektor k BHI?

Přílohy:
DSCN1833.JPG ( 5128313b ) -

07.04.2012 13:35 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466913
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Do motora BHI ide dva konektory. Hrube kable su + a -. A potom jeden tenky. Ten zvykne byt niekedy predraty, tak pozri ci je ok.

07.04.2012 16:51 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466988
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže diagnostika mi u pérování ukázala dve chyby.
1)
permanentní porucha - absence komunikace se snímačem natočení volantu obdržená hodnota není správná
2)
permanentní porucha - snímač výšky karoserie(zadní) zkrat na kostru nebo přeušení obvodu

Kde přesně bych se měl kouknou u té druhé závady. Myslím si, že to bude ten problém. Pokud to tak je, tak čerpadlo BHI funguje i tak nebo ne?

07.04.2012 16:54 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2466992
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě doplním výpis Lexie.

Přílohy:
perovani.jpg ( 187488b ) -

07.04.2012 17:02 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467010
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Tak mega pojistky jsem zkontroloval a ty jsou v pořádku. Zkoušel jsem kontrolovat motor na BHI, ale ten podle mě nepacuje, když jsem na něj dal ruku, tak nebylo cítít žádné vrnění. Ještě jsem zkoušel zatížit levý přední kolo jestli něco sepne nebo ne a taky bez výsledku. Nic nesepnulo. U pojistkové skříně jsem objevil jeden zelený kablík, který byl uskřípnutý viz. foto. Myslím si, že nejde motor na BHI. Kde ještě najdu konektor k BHI?


Na té svorce (dva silné kablíky) je po probuzení nebo při zaplém klíčku 12v - změříš klidně obyč zkoušečkou slabej jeden je propojení s elektronikou BHI ( ten spínací je tuším 5v) ta dostává údaje od korektorů .

Přílohy:
DSCN8031.JPG ( 1020280b ) -

07.04.2012 17:35 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467024
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takze chybu mas v tom zadnom snimaci vysky. tu zavadu s tym natocenim volantu neries. tak kukni kabliky a konektor k tomu zadnemu snimacu. na 99% bude odideny on.

07.04.2012 17:41 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467027
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kde přesně se ten zadní snímač nachází? Někde u korektoru?

07.04.2012 18:12 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467041
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Kde přesně se ten zadní snímač nachází? Někde u korektoru?


zadní snímač=korektor(páčka korektoru musí být směrem dolů)-jestli neměli odpojené táhlo a nepřehodili.Ale pokud nejde motor BHI tak bych hledal u něj - když pořádně zatížíš předek(pro jistotu zaplej klíček a třeba si sedni na příčku chladiče měl by dorovnat vejšku)-potom bych hledal co je ze zadkem - to čerpadlo je slyšet .Napřed musí běhat BHI.Nebo nastartuj a zkus změnit vejšku tlačítkem - dolů to raději nepouštěj tam to půjde.
No jen jestli se jim nepovedlo někde přerušit - narušit svazek dozadu

07.04.2012 19:58 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467087
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ok zítra to zkusím, ale tlačítkem vejšku regulovat nejde píše to "Request not granted" a při zatížení předku to nic nedělá to jsem zkoušel, ale s nastartovaným motorem. Zítra se podívám na zadní korektor. Když nejede čerpadlo BHI bude to diagnostika hlásit?

07.04.2012 20:38 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467103
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Ok zítra to zkusím, ale tlačítkem vejšku regulovat nejde píše to "Request not granted" a při zatížení předku to nic nedělá to jsem zkoušel, ale s nastartovaným motorem. Zítra se podívám na zadní korektor. Když nejede čerpadlo BHI bude to diagnostika hlásit?


Dá se otestovat a měla by napsat i chybu - je dost možné že kvůli chybě nejde nic - to teď nevím jistě jestli to neschodí vše.Koukni na ten korektor ,připojení,kudy vedli tu trubku,nebo se jich zkus zeptat co kde dělali aby ti usnadnili hledání,změř jestli je na té svorce 12v + a - pokud ano tak je chyba někde na signálu vejšky od korektorů.

08.04.2012 14:14 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467240
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak problém vyřešen. Nebyl docvaknutý konektor na zadním korektoru. Po docvaknutí funguje vše jak má.
Moc díky všem za pomoc

08.04.2012 15:31 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467253
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dej tu firmu co Ti dělala LPG do CCCA s patřičným hodnocením.

08.04.2012 15:50 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467259
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Tak problém vyřešen. Nebyl docvaknutý konektor na zadním korektoru. Po docvaknutí funguje vše jak má.
Moc díky všem za pomoc


No většina z nás uvažuje o skutečné závadě a né o blbině - potom z toho lezou dedukce k infarktové situaci

08.04.2012 21:06 - Re: Suspension faulty - Request not granted 2467392
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zítra tam tu firmu přidám. Jinak ještě jeden dotaz. Z toho servisu jsem jel cca 30km domu. Auto nebylo úplně kleslé na zem bylo cca na 60% výšky v zadu. Mohlo by se jízdou poškodit nějak koule nebo tak. Vím, že u Xantie, když byla sedlá na sem, tak se s tím nesmělo jezdit.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator