Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží
05.11.2011 16:34 - Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423643
karlos07
Město: Rokycany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
zdravím,nedávno mi praskla maxi pojistka na motůrek hydrauliky.pojistku jsem vyměnil a dolil cca 1 litr LDS.týden bylo vše ok,až nyní,když vypnu motor,auto zamknu,tak motůrek hydrauliky stále běží.běží tak dlouho,dokud znova nepraskne maxi pojistka.poradil by jste mi prosím někdo,co s tím?mám nechat motůtek vyčistit,nebo by mohla být chyba jinde?předem moc děkuji.

05.11.2011 17:58 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423650
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nekde se to tu resilo. Do motoru hydrauliky se dostane olej z praskliny nadrzky nebo pri preliti a pak diky tomu praska pojistka. Vycistit a pak uvidis co to bude delat. Pokud si doleval litr LDS a na podvozku netece tak si pro jistotu zkontroluj nadrzku jestli v neni dole prasklina.

05.11.2011 22:22 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423687
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
zkontroluj nadržuku, kde je ten litr LDS ? jestli není na zemi, tak část bude určitě v moturku, prukluž, snaží se korigovat, zkrat na komutátoru. vyčistit, pořádně zkontrolovat.

05.11.2011 22:42 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423693
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To co radíte je všechno hezké,ale to BHI nemá důvod běžet po jízdě a po zamknutí auta(za předpokladu že je za jízdy v provozní poloze)Tam je zrada asi někde jinde - asi bych to zkusil řešit kontrolou korektorů na diagnostice ,popř. netěsností v okruhu - spíš by mne zajímalo kam jde LDS kterou tlačí to BHI - za normálních okolností motor při dorovnávání běží tak 2.až 10vteřin ze spodní polohy tak minutu.Pokud je čerpadlo OK tak spína na takle krátkou dobu.Nehledě na to že má bezpečnostní tepelnou ochranu,která by ho měla vypnou (nevím přesně po jaké době,ale odhad tak do dvou minut určitě.(když mám odtlakované celé auto tak se někdy nezvedne najednou-rozepne tahle ochrana)

06.11.2011 00:22 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423714
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, malo info, dvihne to auto? alebo co sa stane ked ten motor bezi?
tepelna poistka funguje ako teoreticke casovanie chodu BHI, cize ak to spusti po vypnuti motora, tak:
1. je odideny tranzistor a zopnuty stale
2. predraty spinaci kablik a niekde to privadza 12V na spinanie BHI
3. riadiacka BHI / nieco jej je ..

ak sa len toci motor a nic nedviha tak vlastne cerpadlo tlaci do skratu ... tym ma obrovsky odber a odpali tu 40A poistku ...

06.11.2011 00:40 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423716
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi bych si moc nehrál - nejcennější je ten motor(dokud se točí)BHI se nechá dobře prověřit diag. - to nejlepší může být korektor,který neumí poslat signál v jaké to je poloze - ty další a horší popisuje Jumep.Bez diag nic nezmůžeš a ještě tě to co nevidět bude stát ten motor - čili celé BHI.(BHI bez motoru má skoro každý kdo kolem toho něco dělá-schoří vždy jen rotor.
Ještě jeden dotaz když je auto odemčené popř.nastartované tak BHI běží také pořád?

06.11.2011 01:02 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423720
karlos07
Město: Rokycany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
mám ted maxi pojistku odpojenou,jakmile jí zapojím,moturek začne běžet i při vypnutém klíčku,ale se zdvihem se nic neděje.pokud nastartuju motor,a zmáčknu tlačítko na zdvih,auto normálně zvedá a spouští,jak má,do správné polohy,kterou nastavím,ale motůrek prostě nevypne a stále vrčí,i když znovu vypnu motor.vrčí do tý doby,dokud neodpojím maxi pojistku znovu,protože by se jinak po nějaký době odpálila....

06.11.2011 01:07 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423721
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak to vypada na to ovladanie ...

+12 tam ide priamo z tej poistky
a tenky kablik je spinaci

skus odpojit ten kablik, ak to pobezi dalej, je to v tych tranzistoroch ...

06.11.2011 17:21 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2423775
karlos07
Město: Rokycany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rady,v uterý se na to podívám a dám vědět,jak jsem dopadl.ještě jednou díky.

01.10.2013 08:49 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2623444
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
karlos07 napsal(a):
mám ted maxi pojistku odpojenou,jakmile jí zapojím,moturek začne běžet i při vypnutém klíčku,ale se zdvihem se nic neděje.pokud nastartuju motor,a zmáčknu tlačítko na zdvih,auto normálně zvedá a spouští,jak má,do správné polohy,kterou nastavím,ale motůrek prostě nevypne a stále vrčí,i když znovu vypnu motor.vrčí do tý doby,dokud neodpojím maxi pojistku znovu,protože by se jinak po nějaký době odpálila....

Měl jsem podobný problém, jen bez přepálené pojistky. Měnil jsem brzdový destičky a dak jsem si trochu na čas, takže auto bylo asi 3 dny se zvednutým předkem bez kol a s odpojenou baterií. Když jsem připojil baterku, tak začalo pracovat BHI až do jejího vybytí. Pak jsem zjistil, že mám mokro pod levým kolem. Celý problém byl v tom, že se mi z neznámého důvodu povolila LP koule. LDS vytékala do "kapsy" pod baterkou a když jsem to složil a postavil na kola, tak mi to vychlístlo ven. Nejdřív zděšení, pak jsem zjistil co a jak , dotáhl kouli, dolil LDS, nabyl baterku a od té doby OK.

01.10.2013 10:06 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2623465
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Měl jsem podobný problém, jen bez přepálené pojistky. Měnil jsem brzdový destičky a dak jsem si trochu na čas, takže auto bylo asi 3 dny se zvednutým předkem bez kol a s odpojenou baterií. Když jsem připojil baterku, tak začalo pracovat BHI až do jejího vybytí. Pak jsem zjistil, že mám mokro pod levým kolem. Celý problém byl v tom, že se mi z neznámého důvodu povolila LP koule. LDS vytékala do "kapsy" pod baterkou a když jsem to složil a postavil na kola, tak mi to vychlístlo ven. Nejdřív zděšení, pak jsem zjistil co a jak , dotáhl kouli, dolil LDS, nabyl baterku a od té doby OK.


Může to být málo LDS,chyba v korektoru(popř.nastavení),nebo trvale seplé ovládání na motoru BHI.
a)kontrola hladiny LDS b)kontrola korektoru a nastavení c) asi nejhorší - výěna elektroniky na motoru BHI.

28.05.2015 18:13 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826302
Lup
Město: Písek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 16

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.
Mel jsem menenu prasklou tuhle 40. pojistku. Auto fungovalo jak ma. Dnes mi v Barumce auto zvedli na zvedak a menili kolo. Pote kdyz auto dali dolu, tak auto sedlo uplne na zem. A uz se nezvedlo. Praskla ta pojistka. Jelikoz jsem ji nemel a oni tam taky ne, tak jsme ji spojili natvrdo aby se auto zvedlo a mohli jsme odjet. A jeli jsdme hned koupit jinou. Udelal jsem neco spatne ja? Nebo cim by to mohlo byt? Prijeli jsme do Barumky uplne normalne. A po sundani auta ze zvedaku bylo mrtve na spodek

28.05.2015 18:39 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826305
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Určítě bych zajel na diagnostiku, nějaká příčina prasklé pojistky bít musí, normální to není, může bít někde zateklá kapalina a způsobovat tuto závadu.

28.05.2015 18:41 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826306
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Za prvé: Před zvedáním auta na zvedáku mᚠdát auto do nejvyšší polohy. Pak se nemůže stát, že po spuštění ze zvedáku spadne až dolů.
A za druhé: Když ti praská pojistka, oprava nespočívá ve výměně tý pojistky, ale v odstranění příčiny toho praskání. Takhle si můžeš zadělat na problém za 20.000,- Kč.
Nejčastější příčina praskání pojistky na BHI je zatečená LDS do motoru čerpadla. Stane se to prasklou nádržkou na LDS, nebo nějakou jinou netěsností na nádržce a vedení od ní. Oprava je jasná. Odstranit tu netěsnost a vyčistit motor (i uvnitř) od LDS smíchané s uhlíky z motorku. Ta vzniklá pasta je vodivá a způsobuje zkraty, kvůli kterým se vypaluje pojistka. Když to zanedbáš, hrozí ti, že odejde motor a elektronika na něm. A to je drahá sranda.

28.05.2015 19:17 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826308
Lup
Město: Písek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 16

99 Poslat soukromou zprávu
Dekuju. Priste pujde auto do nejvyssi. Uvidime jak to ude jestli jeste praskne. Praskla jednou. Ale diagnostiku samozrejme v hodne dohledne dobe minime nechat udelat. ASi toho na auticku bude jeste hodne. Ten co ho mel pred nama byl asi desny prase... tak kdo vi co vse tam bude a nebude. Jeste jsem si myslel nez se auto zveda na zvedaky jestli by clovek nemel odpojit baterii. Ale to je asi blbost a nedela se to (bezne). Na druhy bod odpovidam ze toho jsem si vedom. Proto se tu ptam na mozne priciny Necham to zkouknout odbornikem co tu mame na Citroeny. Ja jsem na tohle antitalent.
Dekuju za odpovedi

28.05.2015 19:55 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826338
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Odpojení baterky před zvedáním je nesmysl, ale to zvednutí do nejvyšší polohy je u C5 podmínkou. A ne kvůli pojistce, ale kvůli pístnicím. Ale to je jiný téma. Prostě si to vryj do paměti, že ta nejvyšší poloha je servisní a před zvedáním auta, třeba jen jednoho kola se to musí udělat. Ono ti taky hrozí nebezpečí, že když si dᚠtřeba jedno kolo na hever a nemᚠto v servisní poloze, zalezeš pod auto a budeš na něco koukat, tak ti může auto sjet dolů a nevylezeš. Například při otevření dveří, nebo při nějaký manipulaci s korektorem výšky apod. Pokud je až nahoře, nemůže dolů sjet jinak, než tlačítkem po nastartování.

28.05.2015 23:48 - Re: Čerpadlo (motor) hydrauliky stále běží 2826390
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Odpojení baterky před zvedáním je nesmysl, ale to zvednutí do nejvyšší polohy je u C5 podmínkou. A ne kvůli pojistce, ale kvůli pístnicím. Ale to je jiný téma. Prostě si to vryj do paměti, že ta nejvyšší poloha je servisní a před zvedáním auta, třeba jen jednoho kola se to musí udělat. Ono ti taky hrozí nebezpečí, že když si dᚠtřeba jedno kolo na hever a nemᚠto v servisní poloze, zalezeš pod auto a budeš na něco koukat, tak ti může auto sjet dolů a nevylezeš. Například při otevření dveří, nebo při nějaký manipulaci s korektorem výšky apod. Pokud je až nahoře, nemůže dolů sjet jinak, než tlačítkem po nastartování.


Hydru ovládají elektroventily a ty se po odpojení aku nehnou(nesleze nikam) , ale proč by měl odpojovat aku a po připojení nastavovat x věcí a po připojení čekat třeba na imo fakt nevím - když zmáčkne tlačítko nahoru a to je vše.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator