Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Brzdové třmeny
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 13 > >|
10.09.2012 14:38 - Re: Brzdové třmeny 2504225
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
třeba tohle to:

.link.

já použil od firmy Ceat, který je běžně k dostání v OBI

13.09.2012 23:31 - Re: Brzdové třmeny 2505289
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se pustil do opravy těch zadních třmenů. Celý den práce a nejsem ani v polovině. Ani boha se mi nedařílo povolit šrouby jak jsou zaoxidiované. Pak jsem na p. straně horni povolil, ale jen co jej vytlačil závit, teď s ním nejde již hnout a u spodního jsem utrhl hlavu. No paráda. Cca 9 hodin jsem se sr...l s odvrtáváním. Šrouby jsou fakt tvrdý. Jen jsem brousil vrtáky. Několik jich zlomil. Poraďte čím uvolnit tu oxidaci. WD 40 je nanic. Konkor 101 to samé. Pokoušel jsem se povolit šrouby na levé straně a bude to to samé. Hlavy šroubů jsou již mírně jeté a gola mi z nich vykluzuje. Když si představím, že budu 2 dny odvrtávat, je mi zle. Díky za případné rady.

13.09.2012 23:33 - Re: Brzdové třmeny 2505290
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Tak jsem se pustil do opravy těch zadních třmenů. Celý den práce a nejsem ani v polovině. Ani boha se mi nedařílo povolit šrouby jak jsou zaoxidiované. Pak jsem na p. straně horni povolil, ale jen co jej vytlačil závit, teď s ním nejde již hnout a u spodního jsem utrhl hlavu. No paráda. Cca 9 hodin jsem se sr...l s odvrtáváním. Šrouby jsou fakt tvrdý. Jen jsem brousil vrtáky. Několik jich zlomil. Poraďte čím uvolnit tu oxidaci. WD 40 je nanic. Konkor 101 to samé. Pokoučel jsem se povolit šrouby na pravé straně a bude to to samé. Hlavy jsou jiš mírně jeté a gola mi z nich vykluzuje. Když si představím, že budu 2 dny odvrtávat, je mi zle. Díky za případné rady.


asi to nebude oxidace, ale lepidlo hodně trpělivosti, a když to nejde silou , tak použij větší sílu

14.09.2012 00:39 - Re: Brzdové třmeny 2505298
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud síla nepomůže a hlavy se ti ohoblujou, tak odřízni šroub pilkou těsně u závitu. Ne u hlavy, ale na druhým konci. Vezmeš sebou trochu hliníku, ale to se nedá nic dělat. V nejhorším ten třmen použiješ na druhou stranu. Až to bude odříznutý, na lisu to vytlačíš. Závit potom odvrtᚠa vydoluješ vytahovákem nebo nahřeješ autogenem a vytočíš.

14.09.2012 00:53 - Re: Brzdové třmeny 2505300
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Tak jsem se pustil do opravy těch zadních třmenů. Celý den práce a nejsem ani v polovině. Ani boha se mi nedařílo povolit šrouby jak jsou zaoxidiované. Pak jsem na p. straně horni povolil, ale jen co jej vytlačil závit, teď s ním nejde již hnout a u spodního jsem utrhl hlavu. No paráda. Cca 9 hodin jsem se sr...l s odvrtáváním. Šrouby jsou fakt tvrdý. Jen jsem brousil vrtáky. Několik jich zlomil. Poraďte čím uvolnit tu oxidaci. WD 40 je nanic. Konkor 101 to samé. Pokoušel jsem se povolit šrouby na levé straně a bude to to samé. Hlavy šroubů jsou již mírně jeté a gola mi z nich vykluzuje. Když si představím, že budu 2 dny odvrtávat, je mi zle. Díky za případné rady.


No když už takhle blbě ta by snad šlo rozbrus - co nejslabší řezný kotouč a opatrně těsně podle ramena uříznout šroub(snažit se a)neporušit rameno b) neproříznout daleko(stačí tak aby se vešla do místa řezu hlava nového šroubu) c) odpojit hadičku od brzdiče d) uříznout hlavu šroubu ( i u ostatních- neporuš stěnu brzdiče) e) šrouby vyrazit směrem od hlav ven f) prohodit brzdiče levej za pravej(jsou stejné jen na nich prohodíš odvzdušňovák do díry po trubičce a do díry co byl odvzdušňovák zapojíš při montáži trubku) e) namontuj zpět pravý na levou stranu - mezi styčné plochy dej silikon. Nebo je další varianta - kup nové brzdiče.

14.09.2012 23:17 - Re: Brzdové třmeny 2505487
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rady. Ještě než jsem je četl, aplikoval jsem některé z navrhovaných změn, jak se říká, ráno moudřejší večera. No z toho pravého třmenu jsem se poučil. Nicméně mi tam jeden šroub zůstal, druhý, jak jsem psal jsem se šíleným usílím odvrtal, šel sice povolit a vyšroubovat, ale ty 2 cm co byl závit to bylo jeho maximum, pak jsem s ním už nehnul. Třmen jsem měl ve velkém svěráku, Nasazenou golu s metrovou tyčí a ani se nepootočil. Lis nemám a nějaké vyražení nepřipadalo v úvahu, měl jsem po nějakých pokusech strach, že třmen rozbiji. Koupil jsem kadmiové vrtáky 6 a 9mm, a rozbrušku a dal se do díla. Opět jsem jednu hlavu utrhl a druhou strhnul, tak tu jsem odřízl. Odpojil jsem trubičku. Tenkou flexou odřízl třmen od nápravy, tak abych nepoškodil litinové sedlo třmenu, přišel jsem sice o 0,7 mm hliníku, ale žádný problém, no a pak do stojanové vrtačky. Ten kadmiový vrtrák si s tím ocelovým šroubem skvěle poradil a nebylo potřeba ani brousit. Protože neměli dlouhý vrták, tak jsem to vyvrtal z obou stran proti sobě a dílo se podařilo. Vrták doporučuji tak max 9mm, protože se přesně netrefí střed šroubu. Zbytek šroubu už šel vyrazit. Načisto jsem to projel 10 vrtákem, abych odstranil zbytky oxidace, namazal grafitovou vazelínou, díky radám jsem třmeny přehodil a je to seper. Pravou stranu mám komplet hotovou, na levé ještě odvrtám zbytky šroubu z nápravy, vše zkompletuji, odvzdušním. Vím, že tento postup není sice profesionální, ale třeba se i někomu tyto zkušenosti a poznatky hodí. Jinak lepidlo to nebylo, alespoň si myslím. Při vrtání tou 9, když jsem lízl kraj hliníku se z toho prášilo a sypal se takový jako písek, stejný jako byl ten zoxidovaný pod třemana. Díky všem za příspěvky a přeji štastné km.

14.09.2012 23:21 - Re: Brzdové třmeny 2505488
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono som to tu uz pisal, hlavu odrezat a tlacit tym smerom, nejde to von z dovodu ze sa tie sroby ohnu

a ps, od ramena to ide odrezat platikom
a ps2, budes mat na 99% loziska v ramenach tiez mrtve

23.09.2012 00:44 - Re: Brzdové třmeny 2507110
vojdan
Město: Nová Paka, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, Při demontáži mi jeden rádobymechanik točil pístem na druhou stranu a mlátil do toho tak, že úplně ustřihnul závit na samostavu. Všechno ostatní je OK. Na druhé strane točím správně ale píst přesto nezajíždí. Kde je ten fígl? pdf o výměně destiček jsem četl, ale prostě mi píst nezajíždí. Když se dívám na ten co jsem úplně demontoval, tak se šroub co je nasazenej v pístu a zajištěnej ségrovkou protáčí??? Co je to za blbost? To přece nesmí. Jak to může fungovat? Ten samostav se nedá koupit? musím shánět celý třmen?

23.09.2012 06:59 - Re: Brzdové třmeny 2507112
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Šroub se musí točit. Vždy je to ovládání ruční brzdy. Kdybys to neměl rozdělaný celý, tak by na tom byla páčka ruční brzdy a lanko a už by se to netočilo. Ten, komu se netočí, ten má problém. Takže šroub podrž (svěrák nebo nějaký kleště) a pak toč pístkem.

23.09.2012 07:36 - Re: Brzdové třmeny 2507115
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Musis na ten pistek zaroven tlacit a otacet s nim.


vojdan napsal(a):
Ahoj, Při demontáži mi jeden rádobymechanik točil pístem na druhou stranu a mlátil do toho tak, že úplně ustřihnul závit na samostavu. Všechno ostatní je OK. Na druhé strane točím správně ale píst přesto nezajíždí. Kde je ten fígl? pdf o výměně destiček jsem četl, ale prostě mi píst nezajíždí. Když se dívám na ten co jsem úplně demontoval, tak se šroub co je nasazenej v pístu a zajištěnej ségrovkou protáčí??? Co je to za blbost? To přece nesmí. Jak to může fungovat? Ten samostav se nedá koupit? musím shánět celý třmen?


22.10.2012 00:06 - Re: Brzdové třmeny 2514491
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
SOS...zadní brzdové třmeny mi při ostřejšim brzdění drhnou o disky.Když jsem auto koupil dělalo to jen při opravdu brutálnim brždění(přikládal jsem to stavu kotoučů) ale stále se to zhoršuje.Při výměně destiček jsem žádné chyby nepozoroval,vše šlo lehce a kotouče jsou vcelku v dobrém stavu,disky originálni...

22.10.2012 03:54 - Re: Brzdové třmeny 2514492
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vos.pe napsal(a):
SOS...zadní brzdové třmeny mi při ostřejšim brzdění drhnou o disky.Když jsem auto koupil dělalo to jen při opravdu brutálnim brždění(přikládal jsem to stavu kotoučů) ale stále se to zhoršuje.Při výměně destiček jsem žádné chyby nepozoroval,vše šlo lehce a kotouče jsou vcelku v dobrém stavu,disky originálni...


22.10.2012 11:03 - Re: Brzdové třmeny 2514535
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Obvyklá, zde mockrát řešená závada. .link. .link.
Myslím, že zadní třmen budeš mít oproti brzdovému kotouči viditelně nakřivo (viz příloha).

Přílohy:
Image2.jpg ( 162590b ) - Křivý zadní třmen

22.10.2012 19:01 - Re: Brzdové třmeny 2514653
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mě začal přibržďovat PP brzdič... lanovody ručky měněné před rokem a půl... má někdo zkušenost, co s tím? Zkusím nechat promazat to táhlo od ručky... ale nevím,.... když lehce zatočím, slyším, jak mi pískne deska o kotouč...

22.10.2012 19:21 - Re: Brzdové třmeny 2514658
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Darjo promazat to nemá smysl. ten blbý lanovod se prostě někde ohne a je problém. Tam pomůže jedině nový lanovod. Před rokem jsem měnil pravý lanovod DVAKRÁT v roce. Občas člověk natrefí na aušus.
PS: pokud se ti nehřeje kolo a neubývají destičky na tom kole, tak si pus více rádio.

22.10.2012 19:49 - Re: Brzdové třmeny 2514678
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Mě začal přibržďovat PP brzdič... lanovody ručky měněné před rokem a půl... má někdo zkušenost, co s tím? Zkusím nechat promazat to táhlo od ručky... ale nevím,.... když lehce zatočím, slyším, jak mi pískne deska o kotouč...


Že by neorigo lanovod a lanko? -Ty prý zlobí

22.10.2012 21:27 - Re: Brzdové třmeny 2514775
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
nenenene... origo... lanovody se v neorigu snad ani sehnat nedají... lanka jo... ale dělá to jen jedna strana...

22.10.2012 22:48 - Re: Brzdové třmeny 2514811
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
nenenene... origo... lanovody se v neorigu snad ani sehnat nedají... lanka jo... ale dělá to jen jedna strana...

Mě to pískalo také ale LP. Byla to vnitřní destička. Znovu jsem vyčistil brzdič (třmen) a je klid.

27.10.2012 01:09 - Re: Brzdové třmeny 2515637
bobika
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,nevím jestli se tady mohu zeptat ale zeptám, stále víc a víc my dře zadní třmen do disku kola, při prudkém brždění oto víc.Není nic vydět krom úbytku třmene a drážce v disku.????

27.10.2012 02:09 - Re: Brzdové třmeny 2515638
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Kdybys použil hledání, nebo třeba Rozcestník, tak bys našel správný téma.
.link.

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator