Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Brzdové třmeny
Stanly
14.09.2012 23:17 - Re: Brzdové třmeny
99
Díky za rady. Ještě než jsem je četl, aplikoval jsem některé z navrhovaných změn, jak se říká, ráno moudřejší večera. No z toho pravého třmenu jsem se poučil. Nicméně mi tam jeden šroub zůstal, druhý, jak jsem psal jsem se šíleným usílím odvrtal, šel sice povolit a vyšroubovat, ale ty 2 cm co byl závit to bylo jeho maximum, pak jsem s ním už nehnul. Třmen jsem měl ve velkém svěráku, Nasazenou golu s metrovou tyčí a ani se nepootočil. Lis nemám a nějaké vyražení nepřipadalo v úvahu, měl jsem po nějakých pokusech strach, že třmen rozbiji. Koupil jsem kadmiové vrtáky 6 a 9mm, a rozbrušku a dal se do díla. Opět jsem jednu hlavu utrhl a druhou strhnul, tak tu jsem odřízl. Odpojil jsem trubičku. Tenkou flexou odřízl třmen od nápravy, tak abych nepoškodil litinové sedlo třmenu, přišel jsem sice o 0,7 mm hliníku, ale žádný problém, no a pak do stojanové vrtačky. Ten kadmiový vrtrák si s tím ocelovým šroubem skvěle poradil a nebylo potřeba ani brousit. Protože neměli dlouhý vrták, tak jsem to vyvrtal z obou stran proti sobě a dílo se podařilo. Vrták doporučuji tak max 9mm, protože se přesně netrefí střed šroubu. Zbytek šroubu už šel vyrazit. Načisto jsem to projel 10 vrtákem, abych odstranil zbytky oxidace, namazal grafitovou vazelínou, díky radám jsem třmeny přehodil a je to seper. Pravou stranu mám komplet hotovou, na levé ještě odvrtám zbytky šroubu z nápravy, vše zkompletuji, odvzdušním. Vím, že tento postup není sice profesionální, ale třeba se i někomu tyto zkušenosti a poznatky hodí. Jinak lepidlo to nebylo, alespoň si myslím. Při vrtání tou 9, když jsem lízl kraj hliníku se z toho prášilo a sypal se takový jako písek, stejný jako byl ten zoxidovaný pod třemana. Díky všem za příspěvky a přeji štastné km.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator