Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hlučné hydraulické čerpadlo
1 2 3 > >|
20.06.2011 13:00 - Hlučné hydraulické čerpadlo 2397860
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj lidičky stala se mně nemilá věc a to začala mně téct LDS kapalina a to o levé přední koule pod tím těsněním
Bohužel jsem to zjistil až, když začalo vrzat servo a jít ztuha-žádná hláška málo kapalin nic takového.
Auto přitom nekleslo ještě dolu
Dolil jsem téměř tři litry LDS- bohužel auto se teď zvedá velmi pomalu hlavně s té nejnižší polohy.
Skoušel jsem to mnohokrát nahoru a dolu jesi se to vzpamatuje-bohužel.
Největší hrůzu mám z čerpadla je od té doby hodně hlučné-mám se obávat že je KO?
Pročítal jsem Fórum ale o hlučnosti jsem nic nenašel
Předem dík za každou radu
Ještě jsem teď zjistil ,že při plném rejdu se předek přizvedne a po uvolení volantu ještě se trochu přizvedne a hned se vrátí na původní výšku co se to děje-?

20.06.2011 19:06 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397887
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mikimi napsal(a):
Ahoj lidičky stala se mně nemilá věc a to začala mně téct LDS kapalina a to o levé přední koule pod tím těsněním
Bohužel jsem to zjistil až, když začalo vrzat servo a jít ztuha-žádná hláška málo kapalin nic takového.
Auto přitom nekleslo ještě dolu
Dolil jsem téměř tři litry LDS- bohužel auto se teď zvedá velmi pomalu hlavně s té nejnižší polohy.
Skoušel jsem to mnohokrát nahoru a dolu jesi se to vzpamatuje-bohužel.
Největší hrůzu mám z čerpadla je od té doby hodně hlučné-mám se obávat že je KO?
Pročítal jsem Fórum ale o hlučnosti jsem nic nenašel
Předem dík za každou radu
Ještě jsem teď zjistil ,že při plném rejdu se předek přizvedne a po uvolení volantu ještě se trochu přizvedne a hned se vrátí na původní výšku co se to děje-?


Obávám se že je na odchodu(okruh by se mněl odvzdušnit sám)-je otázka jak dlouho běželo naprázdno.Hláška žádná nemohla být-C5 nemá žádnou signalizaci.To že reaguje na výšku při zatáčení ?? to by asi nemnělo - možná že LDS nateklo na uložení stabilizátoru a bylo by v háji.Nedovedu říct přesně neslyšel jsem to.

20.06.2011 19:15 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397894
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za reakci
To zvedání při maximálním rejdu jsem vypozoroval na místě v garáži
Před chvilkou jsem přijel-najel jsem asi 15km a to čerpadlo trochu ztichlo
Ale nedokážu posoudit zdali úplně jak to bylo před tím-protože nedělám nic jiného než poslouchám čerpadlo
paranoia....

20.06.2011 19:40 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397900
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Mikimi nemᚠto daleko do Zlámance. Je tam šikula přes francouze (i s diag.). Zkus to.

20.06.2011 19:56 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397901
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Dík za info
Já jsem bohužel z Lubné od Rakovníka

20.06.2011 20:01 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397903
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mikimi napsal(a):
Dík za info
Já jsem bohužel z Lubné od Rakovníka


Je možné že bylo ještě jen zavzdušněné.Zkus povolit ty trubičky(jedna zepředu a druhá zezadu na 11 klíček) aby se to pořádně odvdušnilo.

20.06.2011 20:03 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397904
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Uvidím co to udělá zítra při cestě do práce cca 20km pak bych to zkusil

20.06.2011 20:38 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397947
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
nebo točit volant vpravo a vlevo dokud se to neodvzdušní kompletně samo, mělo by se to přestat v rejdu zvedat. A jestli se to zvedá, tak mᚠasi i vadný, snímač natočení volantu, jestli se mýlím, opravte mě! A pochybuju, že by servo protlačilo tlak, až tak že by to zvedlo ele. ventil a předek

20.06.2011 20:41 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397954
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě praskla hydr.trubka dozadu(2x) a pokaždý mi uteklo skoro všechno LDS. Když jsem to dal dohromady(výměna tý trubky je fakt kultura...),tak docela trvalo,než se sebral ze země a čerpadlo vrčelo,jako vzteklej pitbul. Ale když se to zvedlo,odvzdušnil jsem servo a nechal jsem to pár minut stát,tak ztichlo a od tý doby,už rok a něco mam klid. Ten hluk může způsobovat i to,že při tom odvzdušňování ten olej docela hodně napění. A toho nadzvedávání předku v rejdech jsem si taky všimnul. Ale myslim,že to je ok,že to dělá konstrukce tý nápravy-nějak extra jsem to nezkoumal.

20.06.2011 21:11 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2397997
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To zvednuti pri natoceni kol se tu myslim uz nekde probiralo nebo to bylo na starym foru citroeny.cz. Pokud si dobre pamatuju, tak to delal vyskovy korektor.

20.06.2011 21:28 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398026
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TheOne napsal(a):
nebo točit volant vpravo a vlevo dokud se to neodvzdušní kompletně samo, mělo by se to přestat v rejdu zvedat. A jestli se to zvedá, tak mᚠasi i vadný, snímač natočení volantu, jestli se mýlím, opravte mě! A pochybuju, že by servo protlačilo tlak, až tak že by to zvedlo ele. ventil a předek


Servo je jedna věc a BHI druhá - točením volantu BHI neodvdušníš - nemají spolu nic společného krom nádoby na LDS.

20.06.2011 21:58 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398059
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
To zvednuti pri natoceni kol se tu myslim uz nekde probiralo nebo to bylo na starym foru citroeny.cz. Pokud si dobre pamatuju, tak to delal vyskovy korektor.

Jo,to by asi docela mohl-jak se nakroutí stabilizátor,když vytočíš rejd,tak musí změnit polohu. Ale asi je to spíš vlastnost,než vada,ne? Já vim,že jsou to oddělený systémy,ale když mi zdrhlo to LDS,tak se mi zavzdušnilo i to servo a při jeho odvzdušňování se z něj vracel napěněnej olej právě do tý společný bandasky. Takhle jsem to myslel.

20.06.2011 21:59 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398061
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Sorry Mikimi, netušil jsem, že může být víc Lubných. Stačilo se mrknout naa Tvůj profil. Ale stejně si myslím, že to nejde zvládnout v garáži, leda tak u lidí podobných Jumepovi. Přeji úspěch!

20.06.2011 22:19 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398081
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jo,to by asi docela mohl-jak se nakroutí stabilizátor,když vytočíš rejd,tak musí změnit polohu. Ale asi je to spíš vlastnost,než vada,ne? Já vim,že jsou to oddělený systémy,ale když mi zdrhlo to LDS,tak se mi zavzdušnilo i to servo a při jeho odvzdušňování se z něj vracel napěněnej olej právě do tý společný bandasky. Takhle jsem to myslel.

Při rejdu se ti zvedne celé auto. Ale ramena proti karoserii se nepohnou

20.06.2011 23:21 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398118
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri vytoceni kolies sa pohne stabilizator a tym aj vyskac a dorovna sa to
az ked to pumpuje hore dole, tak je bud vyskac zly alebo tiahlo vymlatene

21.06.2011 18:22 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398230
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dnes najel asi 90km a hydro .čerpadlo se zpamatovalo a už je zticha ,
Pravděpodobně tam byla asi ta pěna jak se tady psalo
Jak píše jumep s tím zvedáním v rejdu že by to mohly být výškáč ,nebo táhlo na to kouknu o víkendu,
Možné je že to dělalo i před tím.Ale nikdy jsem se toho nevšimnou

21.06.2011 19:32 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398255
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, ono cerpadlo je vzdy hlucnejsie po zavzdusneni a odvzdusnuje sa to dvihanim a spustanim, ale povacsine kazdemu poviem nech pojazdi a ono to stichne na normal

21.06.2011 22:03 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398293
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě jeden poznatek k tomu zvedání v rejdech:já jsem si toho všimnul,když jsem dělal geometrii. Při meření rejdových úhlů se to nadzvedlo,ale čerpadlo bylo úplně zticha. Když jsem povolil,tak se to zas vrátilo. Je to jen poznatek,nedělám závěry-konstrukce některých systémů na citroenu mi zůstává stále záhadou

21.06.2011 22:29 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398298
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Ještě jeden poznatek k tomu zvedání v rejdech:já jsem si toho všimnul,když jsem dělal geometrii. Při meření rejdových úhlů se to nadzvedlo,ale čerpadlo bylo úplně zticha. Když jsem povolil,tak se to zas vrátilo. Je to jen poznatek,nedělám závěry-konstrukce některých systémů na citroenu mi zůstává stále záhadou


To že se předek přizvedne dělá každé auto - je to tím že svislá osa uchycení kola není kolmo na vozovku a zároveň se zmnění i odklon.To že jsem předtím psal že je to divné jsem pochopil tak že se předek auta zvedá hydraulikou markantně(jako o jednu polohu)

21.06.2011 22:35 - Re: Hlučné hydraulické čerpadlo 2398299
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo,přesně takhle jsm to myslel(konstrukce,vlastnost,ne vada). Jsem rád,že si rozumíme

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator