Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Rozdilna ucinnost zadnich brzd
1 2 > >|
01.06.2011 10:04 - Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393824
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dnes zazil nepekne probuzeni.....na STK mi vyrazili s tim, ze mi zadni kola brzdi rozdilne o 30-40%....jelikoz dvorni servisak nemel cas, zkusil jsem Topinku /u Skvrnan/, tak uvidime co vymysli.....
Uvidime jestli budou vyzrany brzdice nebo co to bude.....

01.06.2011 10:24 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393826
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne si myslim ze mas vyhnute brzdice a ak si to spravil a nevymenil platnicky tak tie su sikmo sjete a nedosadaju dobre

01.06.2011 10:48 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393833
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Koukal jsem jeste na ostatni diskuze, ty srouby v brzdicich se meni protoze jsou vyhnuty, nebo jen "pro dobry pocit " ?

01.06.2011 12:09 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393871
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Dutch: Nevím jak u druhých... Já když jsem se měl pustit do opravy těch svých brzdičů (a že by řádně vyhnuté - nešlo nasadit letní 15" - drhl brzdič o nalepené závaží) počítal jsem s tím, že to nepůjde ani vytáhnout, jak to bylo ze šikma. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že šrouby byly v pořádku a chyba byla skutečně jen v oxidaci toho brzdiče. Ta oxidace nabobtnala brzdič krajem tak o 2-3 milimetry ! Přesto však jsem dal nové ty šrouby. Přece jen... už byly koupené, a cena mě nezrujnovala .

Přílohy:
DSCN1915.JPG ( 764907b ) - Před opravou - vyhnuté
DSCN1920 - Kopie.JPG ( 294156b ) - Po opravě - v ose

01.06.2011 13:03 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393895
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tie sroby sa natahuju atd. menia sa z bezpecnostnych dovodov a obcas byvaju aj ohnute

01.06.2011 15:17 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2393942
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
noooooo tak jsem rozpacitej...ted volali ze servisu a prej zadni trmeny jsou v pohode, ale prej tlak kterej tam jde je spatnej..."nejakej ventil blbne nebo prepoustec tlaku" - evidentne nevi o cem mluvi....tak ted babo rad....
...nemate nekdo cislo na toho servisaka z Litic ? ...v CCCA neni

01.06.2011 19:12 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394123
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já bych si spíš tipnul že v minulosti někdo něco dělal na brzdách a je to blbě odvzdušněný,hrozně mě udivuje kolik servismanů značkovech i noname nejsou schopný brzdy odvzdušnit pořádně a na tom zadku s tim můžeš klidně jezdit aniž bys něco poznal.Většina lidí se k tomu dopracuje až po výměně všeho možnýho a pak se zjistí jaká banalita to je,bohužel

01.06.2011 19:48 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394188
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hmm ... isto su v pohode? nevies spravit fotku zvrchu ako tu dal JirkaŘ?

02.06.2011 06:41 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394380
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Ono těch možností proč to brzdí rozdílně může být více... dělal jsem před pár měsíci zadní brzd na bráchově C5 I Breaku, a zatímco pravý zadní kotouč brzdil... (už kov na kov - sjel desky až do konce), tak levá strana nebrzdila vůbec ! Naopak, ještě tam zbyla tak půlka obložení. Příčina ??? Desky se přidřely ve třmeni. (Bordel) A Pístky je nepřitlačily ke koutouči. Prostě to s nimi nehlo. Když se mi je podařilo ze třmenu dostat pryč, tak váleček šel zatlačit do vnitř třmenu prstem... stejně jako na druhé straně.

Fakt se chce na to podívat pořádně. Může to být i "blbost". Jenže i taková ptákovina pak ovlivní to, jak se brzdy chovají. Když ti řekli v servisu, že "prej tlak kterej tam jde je spatnej..."nejakej ventil blbne nebo prepoustec tlaku" - měli toto změřeno ??? Kdyby na obě brzdové trubky nasadili převod s tlakoměrem -( není problém udělat závit je tuším že 10x1,5) tak po sešlápnutí pedálu brzdy by se ukázaly hodnoty. Pokud by tlak v trubkách na obou stranách byl shodný (jakože myslím že ano - není důvod, aby byl jiný), tak pak je třeba hledat chybu ve třmenu který brzdí méně. (Přidřený váleček, bordel na ploše kde se pohybují desky atd.)
A samo taky vyměnit brzdovou kapalinu - pro jistotu... Kdy byla měněna naposledy ? Předepsáno je 1x za 2 roky.

02.06.2011 09:32 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394412
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len doplnim k danej informacii, platnicky zaoxidovavaju rovnako strmene a raz rocne, idealne po zime, by sa mali dat platnicky von a precistit dosadacie plochy / spravit kontrola, spada to do kontroli oblozeni a brzd (prehliadky)
toto ale myslim ze nikto nerobi

a ako pise Jirka, na 90% je to nejaka takato "blbost"

02.06.2011 09:54 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394421
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Diky vsem za napady, ted jsme si privez auto od Topinky ze servisu. Dle nich - na valcich brzdi vice PZ kolo /na technicky rikal, ze LZ, ale to je jedno.../. Pry jim na valcich normalne brzdi zadni brzdy okolo "1", ale mne jedna strana brzdi skoro "2" a druha "1". ....Brzdice jsou pry krasne, nejsou vyosene, desticky sjete rovnomerne, kotouce take, brzdy odvzdusnili, brzdovku jsem nechal menit pred pul rokem...... Po obede to vezu tedy do jineho servisu - do Litic a uvidime co mi rekne tam, ale nejspis nema brzdove valce na prezkouseni, tak jsem zvedavej co vymysli. Co kdyz tedy bude opravdu z nejakeho duvodu jde tlak brzdovky do jednoho kola vyssi ? Co by to mohlo delat ? ABS ? Brzdovej valec ? Ty rozdvojovaci kostky ? ????

02.06.2011 10:03 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394423
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to sa da skusit lahko, vyradit abs z funkcie (odpojenim abs cidla)
C5 ma prerozdelovanie brzdnej sili a to funguje na zaklade snimacov abs na kole, ak z nejakeho dovodu bude skresleny udaj z nejakeho kola, tak do neho bude abs jednotka pustat menej tlaku, po vyradeni abs to bude tlacit vsade rovnako
toto prerozdelovanie aj sposobuje to co sa tu inde pise o prepadani pedalu a obcasnom brzdeni v inej polohe
skresleny udaj moze sposobovat napr. zle lozisko naboja, kovove piliny na abs pasiku atd.

ale skor sa priklanam k tym zalepenym dostickam, vybrat, vycistit a zlozit, to pohladom bez rozobrania nejako moc nezbadas

02.06.2011 10:17 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394424
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Schodit brzdiče,očistit dosedací plochy mezi brzdičem a ramenem,očistit plochy pro destičky a 5.šroubek,nové destičky-stříknout plochy kde se pohybují destičky v brzdiči měděnkou(nebo něčím namazat),vyzkoušet jestli se pohybují lehce(odtlačovat od kotouče třeba šroubovákem)- tím vyzkoušíš i jestli chodí lehce pístky v brzdičích,někde to projeď kde to můžeš pořádně zašlápnout aby projelo ABS -podívej se na stopy po brždění(lidové válce na zkoušku brzd) a podle výsledků ?? možná ještě zkusit odvdušnit přes diag.

02.06.2011 10:19 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394425
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
jumep - diky za napad, to s tim vadnym cidlem ABS mi prijde docela dobry.....jde to vycist diagnostikou jakej jde signal z cidla ?

02.06.2011 10:25 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394427
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ide to precitat rychlost kazdeho kola zvlast
lenze to asi nebude moc smerodajne, to prerozdelovanie sa pocita z viacerych veci

stale hovorim ze rozober tie platnicky a zloz a mas po probleme
osobne si myslim ze hladas chybu kde nie je (hucia ti zadne loziska?)

02.06.2011 10:33 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394428
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
U Topinky pry ty desticky meli venku a vycistili to....

Zadni loziska jsem mel delany loni.

02.06.2011 13:14 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394488
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja hovorim o nabojoch, nie loziskach v ramenach

02.06.2011 16:34 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394558
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Tak asi opraveno....jeden brzdic byl opravdu mirne vyoseny, na druhe strane pro zmenu vaznul pistek v brzdici a tak pribrzdoval. Takze na jedne strane po ocisteni brzdice a srovnani je O.K., na druhe strane probehla vymena pulky brzdice /byl jeste praskly uchyt te tycky co jde nad/skrz desticky/.
Byl jsem hned na valcich a je to uz OK, max. rozdil byl 20%. Takze zejtra na technickou a snad uz projdu

02.06.2011 17:40 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394585
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
SUPER ! Takže jsme šli dobře po příčině... hlavně že to nebyl ten "nejakej ventil blbne nebo prepoustec tlaku"

02.06.2011 21:25 - Re: Rozdilna ucinnost zadnich brzd 2394641
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vidis, nepocuval si, aspon ten brzdic vypodlozili niecim alebo na dalsej stk sa budes zasa divit?

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator