Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / rozpalene zadne brzdy
1 2 3 > >|
16.09.2010 21:52 - rozpalene zadne brzdy 2355848
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Cavte,
Uz davnejsie som si vsimol, ze ked u nas idem do jedneho velkeho a dlheho kopca (cca 7km na dvojke asi 50km/h), tak mi po prijazde hore nieco smrdi. Doteraz som si myslel ze to bude spojka. Ale dneska som si vsimol, ze to je lava zadna brzda. Ked idem dlhu cestu po rovine, tak to je v pohode a nic nie je rozpalene. Cim to je? Nerozumiem hlavne tomu preco to (zrejme) pribrzduje do kopca a po rovine nie.

16.09.2010 21:54 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2355849
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemas to zavzdusnene?
brzdove spinace ok?
brzdic ok? (oxidacia)

17.09.2010 06:34 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2355855
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
V létě jsem celý den jezdil po Grossglocknerhochalpenstrasse (ta němčina je boží!) a po sjezdu z 2500 na 900 byla i přední kola studená, což mne velmi překvapilo. U favorita se mi zkroutily kotouče a u vectry to smrdělo fest.
K věci - asi je to blbost, ale není to vsdným ESP? Když tu silnici jedeš padesátkou, tak asi bude silně zatáčivá. A ESP si ve snaze korigovat přetáčivost či nedotáčivost přibržďuje jednou přední jednou zadní kolo. Dá se to vypnout, tak to můžeš zkusit projet s vypnutým ESP. Ale je to fakt blbý nápad.

17.09.2010 07:46 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2355856
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ESP pracuje s cidlem pricneho a podelneho zrychleni (gyro)
to uz by musela byt rychlost a zatacka aby se aktivovalo..navic ESP vetsinou zasahme do krize na protilehla kola

17.09.2010 08:42 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2355859
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
...a rozsvitila by se kontrolka ESP ...ne ?

17.09.2010 16:17 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2355879
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No teraz budem asi za vola...
Ten kopec nie je velmi zakrutovity ale je prudky. Je to prevysenie 700m na piatich kilometroch. Preto ta dvojka a 50km/h. Predsa len mam 1.8i.
Tak som zodvihol auto a obidve zadne kolesa sa tocia bez akehokolvek zadrhavania. No a ono to lave zadne koleso je teple od vyfuku. Teraz som isiel ten kopec s kamaratom na fusione. No a ten ford smrdel este viac...
Takze ten spaleninovy smrad ide od vyfuku...
Ospravedlnujem sa vam vsetkym za mystifikaciu a dakujem za prispevky.

30.08.2011 10:29 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2410424
stejskli
Město: Hejnice/Liberec/Praha-Vinoř, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 70
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
No teraz budem asi za vola... Ten kopec nie je velmi zakrutovity ale je prudky. Je to prevysenie 700m na piatich kilometroch. Preto ta dvojka a 50km/h. Predsa len mam 1.8i. Tak som zodvihol auto a obidve zadne kolesa sa tocia bez akehokolvek zadrhavania. No a ono to lave zadne koleso je teple od vyfuku. Teraz som isiel ten kopec s kamaratom na fusione. No a ten ford smrdel este viac... Takze ten spaleninovy smrad ide od vyfuku... Ospravedlnujem sa vam vsetkym za mystifikaciu a dakujem za prispevky.


Řeším tentýž problém, ale nenašel jsem správné vlákno u výfukového systému a nechci zakládat nové, a mě někdo nepeskuje. Konkrétně: při krátkých jízdách ve městě a v kopcovitém terénu a s částečně či plně naloženým autem je po zastavení cítit smrad pálící se gumy nebo plastu, a to u zadku auta, nejvíc od levého zadního kola. Myslel jsem, že to jsou brzdy, ale zadní při tom nebyly zdaleka tak horké jako přední (a tam nic nesmrdí). Je ale cítit hodně intenzivní žár od výfuku, dokonce se i nepříjemně zahřeje podlaha před levým zadním sedadlem. Co ale může gumově/plastově smrdět na výfuku? Nesouvisí to nějak s FAPem?

30.08.2011 12:06 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2410431
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
U 1.6 je fap v motorovém prostoru.Zkontroluj jestli mᚠnad výfukem ochraný kryt.Od fapu se teoreticky výfukové potrubí ohřeje , ale fap se regeneruje v průměru jednou za 600-900Km kdy by tato možnost nastala.

30.08.2011 12:32 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2410437
stejskli
Město: Hejnice/Liberec/Praha-Vinoř, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 70
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud je ochranným krytem taková ta kovově vypadající, mřížkovým prolisem pokrytá, podle výfuku tvarovaná deska mezi výfukem a spodkem auta, pak tam ochranný kryt mám. Pokud ten smrad pálící se gumy či plastu není jasný rovnou (a jen já neznál to nevím) - příště zvednu auto, zalezu tam a nevylezu, dokud to nevyčenichám a neohmatám.

30.08.2011 13:29 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2410443
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Bude to nejspis FAP, mne taky takhle smrdi...jak guma

Uz mi FAP nebavi....sice je to kazdych "az" 600-900km, ale jak to behem ty regenerace nejede a zapina prvni posledni a kdyz clovek popojizdi zrovna po meste a ona se neprovede cela, pak to bezi zase znova - to si dycky rikam, ze ten FAP necham vyndat!!!

30.08.2011 21:43 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2410601
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Poprve, když mi to regenerovalo těsně před příjezdem k baráku jsem byl taky dost vyděšenej. Při pomalý jízdě do kopce se ozývaly ze zadu divné zvuky (něco jako děravý výfuk), po zastavení před barákem bylo cítit něco jako pálící se guma, při běžícím motoru a pohledu pod zadní nárazník mě zaskočil velký tlak výfukových plynů i jejich vysoká teplota. Žádná chybová hláška se neukázala. Další den jsem projel delší trasu po dálnici a už nic cítit nebylo. Takže asi opravdu regenerace FAPu.

25.03.2014 17:10 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2679914
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Lave zadne koleso (kotuc) je stale horuci po kazdej jazde. Vonkajsia dosticka ma tak 1mm, vnutorna tak 3mm. Dosticky na ostatnych kolesach su takmer ako nove (brzdim vacsinou motorom, auto ma 50tkm). Ta vonkajsia dosticka je mensia preto, lebo pred rokom v zime sa mi zapiekla. Ked som na jar na to prisiel, vsetko som vycistil a bral som to ako hotovu vec. Teraz som na to prisiel, ze asi nie
Co som vcera odskusal a spravil:
- počas brzdenia necitit žiadne vibrovanie, ani nejaké divne zvuky
- dosticky a vodiace drazky na brzdici vycistene, namazane. Rovnako vodiace sroby plavajuceho strmena.
- lanko el. rucnej brzdy po odbrzdeni je volne, toto nie je problem.
- piest sa mi nedarilo zatlacit (asi treba otacat - neviem smer), ked som ale potahoval za packu rucnej brzdy, piestik sa vysuval a aj vracal
- skusil som odpustit cez odvzusnovak cca pol deci brzdovky ci nie je zavzdusnena, ziadne bublinky...

Jedine co ma este napada, je vypustit cez odvzusnovak ovela viac brzdovky, aby som mal istotu ze to nie je zavzdusnene niekde od posilovaca/ABS... Neviem ale kolko: deci, dva? Resp. moze to vobec robit zavzdusnenie? :

25.03.2014 17:28 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2679915
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Lave zadne koleso (kotuc) je stale horuci po kazdej jazde. Vonkajsia dosticka ma tak 1mm, vnutorna tak 3mm. Dosticky na ostatnych kolesach su takmer ako nove (brzdim vacsinou motorom, auto ma 50tkm). Ta vonkajsia dosticka je mensia preto, lebo pred rokom v zime sa mi zapiekla. Ked som na jar na to prisiel, vsetko som vycistil a bral som to ako hotovu vec. Teraz som na to prisiel, ze asi nie
Co som vcera odskusal a spravil:
- dosticky a vodiace drazky na brzdici vycistene, namazane. Rovnako vodiace sroby plavajuceho strmena.
- lanko el. rucnej brzdy po odbrzdeni je volne, toto nie je problem.
- piest sa mi nedarilo zatlacit (asi treba otacat - neviem smer), ked som ale potahoval za packu rucnej brzdy, piestik sa vysuval a aj vracal
- skusil som odpustit cez odvzusnovak cca pol deci brzdovky ci nie je zavzdusnena, ziadne bublinky...

Jedine co ma este napada, je vypustit cez odvzusnovak ovela viac brzdovky, aby som mal istotu ze to nie je zavzdusnene niekde od posilovaca/ABS... Neviem ale kolko: deci, dva? Resp. moze to vobec robit zavzdusnenie?


Kdo měnil destičky? jsou tam správně? - ty výstupky na destičce co zdánlivě navádí dát do válečku patří na druhou stranu.Zavzdušněním to nebude.

25.03.2014 17:42 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2679916
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Může to dělat i když budou zaneřáděný vodící čepy třmenu. Je třeba vyčistit ty díry, zkontrolovat, nebo raději vyměnit gumičky na čepech a namazat jen lehoulince vazelínou na to určenou. Když je tam nesprávná vazelína, tak může gumičku naleptat, ta nabobtná a potom to špatně chodí - nevrací se plovoucí třmen. Zlobí to i když se tam nacpe moc vazelíny. Musí to být jenom mastný a ne ucpaný tukem. Gumička bývá obvykle jen na jednom čepu, druhý ji nemívá. Ale nevím, jak je to u C5. Možná že jsou na obou čepech. Kdyby to bylo zavzdušněný, tak by se ojížděly obě destičky. Tohle vypadá, že špatně chodí třmen a ne váleček.

25.03.2014 18:17 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2679925
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
- dosticky sú este povodne, určite neni prehodene, ta viac zodrata bola vždy vonkajsia
- vodiace capy sú pekne a ciste, len som ich trocha striekol olejom. Pravda je, že diery som necistil.

25.03.2014 18:46 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2679936
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Poznᚠto lehce. Když zatlačíš váleček, nebo třeba vyndᚠdestičky, aby byla trochu mezera mezi válečkem a kotoučem, tak musí celý třmen chodit volně po čepech. Ne aby se přímo viklal, ale musí jít lehce posouvat. Pokud musíš moc tlačit, aby se po čepech posunul, tak je to špatně. Vyčistit, rez ošmirglovat, koupit opravnou sadu, vyměnit gumičky a prachovky, lehce máznout. Některý opravný sady mívají i nový čepy. Dávat pozor, který kam našroubuješ. Každý bývá jiný, jeden s gumičkou, druhý třeba s ploškama. Nepřehodit horní se spodním, ale smontovat stejně jak to bylo před rozebráním.
Když to není moc rezavý a vyžraný, tak většinou stačí vyčistit a namazat.

25.03.2014 22:42 - Re: rozpalene zadne brzdy pri jazde do kopca 2680080
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si myslim ze je to valcom
dat cely strmen dole, pekne komplet rozobrat, vycistit, premazat (spravnou vazelinou !!!!) a zlozit

kazdopadne ako mikra pisal, skusit ci to chodi volne aspon v prvom rade (ale ak by to skor bude chyteny len jeden a bude sa to krizit a zodrata bude viac jedna strana platnicky ako druha)

26.03.2014 08:52 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680171
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jumep a aka je spravna vazelina? mne trochu zle vracia predny a chcem kupit opravne sady.

26.03.2014 09:50 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680192
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
Jumep a aka je spravna vazelina? mne trochu zle vracia predny a chcem kupit opravne sady.


Většina opravných sad má v balení i vazelínu - takovou která neleptá gumu a snese teplo

26.03.2014 11:08 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680216
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dakujem za info. uz som si objednal v obchode dve sady po 5€. Ale bez maziv. ze to tam nebyva. ani tu: .link. to nevyzera s mazivom. Tak sand mechanik (asi urcite) nejaku ma. na brzdy mi daval taku medenu v spreji.
Ale ak by si vedel poradit nejaku pre mna aj na ine pouzitie, tak budem vdacny mam doma tu sivoceirnu (nenapada ma rychlo nazov).

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator