Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete?
|< < 1 2 3 4 > >|
09.03.2012 08:40 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2457252
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
koukal jsem dnes jak vypadají destičky, jestli nebudou už potřebovat vyměnit s přezutím na letňáky. Mám TRW, najeto 50000km a mají cca 2mm (což je asi 10%), takže objednávám nové i s kotoučema. Kolik jste kdo najezdil na př. destičkách?


Na xsare som najazdil na jednych doskach 100tis km...
U mna je to ale trosku extrem...Jazdim hlavne dlhe trasy, kde sa malo brzdi. Navyse xsara je lahke auto.

12.03.2012 17:30 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2458093
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Juzek napsal(a):
A čo A.B.S? Čo je to za značku?

Na zadne brzdy... Podotýkam...

Je to Holandská firma, .link. Ale moc jsem se o ní nikde nedočetl. Zkušenosti nemám, jen vím, že mají levné ceny a to mě láká, ale zárověň varuje a odrazuje. Plánuju taky koupi destiček, ale dooooost váhám, jestlí do nich jít. Spíš ale zůstanu u klasiky (Bendix, TRW, ATE apod.)

12.03.2012 17:58 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2458104
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
TRW z poslednej varky boli dost zle co som mal
inak tie A.B.S. neboli nejako zle ked si pamatam co sa pouzili (nikdy ale v c5)

ps. prvovyroba dava FERODO, ak mas na ne dobry zdroj asi by som nejako nespekuloval

12.03.2012 18:30 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2458118
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
TRW z poslednej varky boli dost zle co som mal
inak tie A.B.S. neboli nejako zle ked si pamatam co sa pouzili (nikdy ale v c5)

ps. prvovyroba dava FERODO, ak mas na ne dobry zdroj asi by som nejako nespekuloval


Já jsem dával ferodo a dobré zkušenosti.teď mám na na C5 I bosch a také dobré(nepískaj a brzdí)-jen proto že nebyly na skladě REMSA,teď ale dost često používám REMSA a ty jsou podle mne nejlepší co jsem měl (brzdí,nepískají,neubejvaj) a hlavně jsou za dobré kačky.

Na druhém autě C5II jsou nové kotouče+90% desky (nevím co) a účinost brzd tak o 30% nižší občas si malinko písknou - uvažuji že půjdou ven .(všeobecně platí že čím tvrdší tím menší účinnost a nechci přijít o nové kotouče)

18.05.2013 00:51 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2580783
jardda
Město: Trhove sviny, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 109
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj nevím kam to dát tak to prdnu sem. Na c5 3 s el. brzdou vyměním destičky bez PC nebo ne? Děkuji. Najku sorry

18.05.2013 23:06 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2580961
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v skratke:

2. Nezbytné zásady
Před každým zásahem ; Uvést elektricky ovládanou parkovací brzdu do demontážní polohy ; Pomocí diagnostického přístroje.
Po každém zásahu ; Provést postup kalibrace elektricky ovládané parkovací brzdy ; Pomocí diagnostického přístroje.
3. Demontáž
Jestliže je hladina v nádržce brzdové kapaliny na maximu, vyjmout její filtr a vyprázdnit částečně nádržku pomocí čisté injekční stříkačky, aby nádržka nepřetekla.
Povolit parkovací brzdu .
Uvést elektricky ovládanou parkovací brzdu do demontážní polohy ; Pomocí diagnostického přístroje.

19.05.2013 12:51 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2580985
svejk
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 52

99 Poslat soukromou zprávu
Předek i zadek ATE a spokojenost.

22.02.2014 20:06 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2670895
Isaspider
Město: Kaplice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 16

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím vás.Právě jsem dělal předek a obložení Brembo. .link. cena a naprostá spokojenost.Brzdí to zase opravdu jako šlak

23.02.2014 22:17 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2671286
miraltm
Město: Opočno u Loun, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 61

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
brembo používám delší dobu, jak desky tak kotouče, zatím bez reklamace, všichni spokojení

24.08.2014 08:10 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2726830
Hedgehok
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 34
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, tak po 4 letech provozu , kdy jsem pořídil TRW, mohu říci - dobrý.Zapískají jen za silného namočení kotoučů a to jen než vyschnou, potom OK. Myslím že ještě pár km a budu opět měnit , tentokrát i kotouče . Mám nalítáno přes 200 a ty jsou asi původní. Nevím ještě do jaké značky půjdu , po dvou letech založení tohoto vlákna (2010) zde někdo psal , že TRW se pohoršilo. Díky za všechny příspěvky a budu se snažit vždy z nich poučit . Moje odmlka je dána tím že nákupem jsem dotaz vyřešil a hledám jiný problém ( kvalita LDS-pružení), jsem narazil na tohle téma a považuji za slušné vyjádřit svou zkušenost.

24.08.2014 10:17 - Přední desky STARLINE 2726933
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem také měnil přední desky (po 105t. km) za nejlevnější STARLINE. Protože jsem neměnil kotouče, tak C5 pár km brzdila "hodně špatně", ale desky si asi "sedli" a už brzdí jako čert. Jenom trochu jinak než ty původní. Při silnějším brzdění se C5 staví na předek, to znamená, že po dobrzdění si zadek jakoby sedne dolů do normální jízdní polohy. Dříve ve stejné situaci si C5 sedla celkově níž a po dobrzdení se zvedla celá.
Tak nevím co je správně?

24.08.2014 10:51 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2726967
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
Tak jsem také měnil přední desky (po 105t. km) za nejlevnější STARLINE. Protože jsem neměnil kotouče, tak C5 pár km brzdila "hodně špatně", ale desky si asi "sedli" a už brzdí jako čert. Jenom trochu jinak než ty původní. Při silnějším brzdění se C5 staví na předek, to znamená, že po dobrzdění si zadek jakoby sedne dolů do normální jízdní polohy. Dříve ve stejné situaci si C5 sedla celkově níž a po dobrzdení se zvedla celá.
Tak nevím co je správně?


Tohle ale nemá z účiností brzd a destičkama nic společného - o toto se stará elektronika pérování. A asi ani jedno ani druhé - elektronika by měla udržet auto pořád ve stejné vejšce(samozřejmě funguje trochu se zpožděním - není to žigul!!)

24.08.2014 18:36 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 2727331
9000petr
Město: Lednické Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 78

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takže predok osadeni komplet brembo kotuce plus dosky po zabehnuti paráda.

17.08.2017 12:34 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089413
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chystám se na výměnu předních i zadních brzdových desek. Vybral jsem si značku Textar. V Hulíně vidím v nabídce desky G-Master Italy .link. Jsu docela dobře hodnocené. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Cena je velice zajímavá a určitě bych je jen pro nízkou cenu nezatracoval.
Mám i zkušenost opačnou. Na druhé auto (r 98 bez ABS)jsem koupil kotouče Brembo max i s deskama. Brzdný účinek excelentíi. Po roce to přestalo brzdit a za deště jsem brzdil i očima. Bylo to opravdu silně nebezpečné. Zablokovat kola nešlo ani náhodou. Kotouče i desky jsou stále jako nové. Rozebrané všechno, vyměněná vakuová pumpa, přetěsněný brzdový válec, brzdiče,nové hadičky, prostě vše. Výsledek auto stále nebrzdí. Před 14 dny jsem tam strčil ze zoufalstíi staré, ale dobré desky, které tam byly kdysi, tuším Hart nebo tak nějak, prostě šunty. A auto brzd jak o život. Takže za mě ne všechno drahé je dobré.

17.08.2017 15:31 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089422
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nemyslim si zeby to bylo deskama spis jsi je prehral...kdyz strhnes tu vrchni prehratou vrstvu budou zase pekne brzdit

17.08.2017 15:54 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089423
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nemyslim si zeby to bylo deskama spis jsi je prehral...kdyz strhnes tu vrchni prehratou vrstvu budou zase pekne brzdit

Brousil jsem je nekolikrat. Nepomohlo to.

17.08.2017 20:26 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089444
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hmmm taaak se upekly nadobro....
chce to fakt vrstvu,ne jen tak trochu smirkem...

17.08.2017 23:12 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089470
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vzdy sa snazim kupovat sadu, platnicky a aj kotuce. Nie samostatne, hoc aj rovnakej znacky. Ono, tvrdosti zmesy, zlozenie platniciek su rozne, nemusia vyhovovat kotucom.
Raz som na druhe auto kupil sadu prednych kotucov aj platniciek, za 65€, asi cina, alebo co. Vydrzali tam asi 120 000 km, platnicky som nemenil… Brzdilo to rovnako ako s ATE sadou. Od nova mali tie kotuce taky fialovy odlesk, nadych. Nebolo to len povrchove.
Mna by skor zaujimalo, ci ma niekto skusenosti s tymi platnickami, co akoze neprasia tolko…
Neviem, ci su tak tvrde, no to by sa mohli zanasat, tak neviem…

18.08.2017 10:33 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089569
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
hmmm taaak se upekly nadobro....
chce to fakt vrstvu,ne jen tak trochu smirkem...

No prave ze vubec nechapu, proc by se mely upect. To auto jezdi z 99% 7km tam a zase zpatky po rovine padesatkou. Obcas zajede kousek dal. A prevazne s nim jezdi manzelka. Zaclo to najednou. Ty desky mi na omak prijdou jako by byly z grafitu .
Jaky je nazor na ty G- Master, ma cenu do toho jit?

18.08.2017 16:05 - Re: Brzdové destičky přední, jakou značku nakupujete? 3089623
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
deska se proste upekly ,nema cenu to resit...je to proste tak ...
tezko rict..my se snazime pouzivat vyhradne ATE nebo TEXTAR
jinak zkusenosti nemam protoze nemam prostor na experimenty (zakaznikum se blbe vysvetluje ze jsou sice levne ale nevim co vydrzi ,jak brzdi a co udelaji s kotoucem : )..snad jen ze Brembo uz ne
vzdy je to o tom jak jsou tvrde,jak brzdi a s tim uzce souvysi jak moc zasiraji kola a jak moc opotrebuji kotouce a kolik vydrzi..

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator