Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / jak na vymenu prednich kotoucu a desek???
1 2 > >|
13.06.2010 12:48 - jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2347886
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mam opet problem. Koupil jsem novy koutouce a desky na cely auto. Hned u prvniho kola jsme se sekli. I kdyz stahneme "prasatko" dozadu, tak se nam stejne nedari roztahnout celisti tak, aby jsme tam hodili desky, ma nekdo nejaky napad???
P.S. na xantii to slo jednoduse, proto se ptam, jestli tam je nejakej figl???

13.06.2010 13:00 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2347887
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Uz jsme na to prisli, "prasatko se tady nestlacuje a zasroubovava.

24.03.2011 14:31 - Re: Pískání zadních brzd 2380153
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
nevim kde jsem to mel dat ,tak to zkusim tady:
zacal jsem delat predni brzdy, jsem u faze kdy jsem nasadil novy koutouc ale pistek nemuzu ani za svet zatlacit zpatky (na nissanu jsem to udelal kombinackama a roukou jsem tlacil) tady jsem to zkousel vsim moznym a uvazuju o sade na zatlacovani pistku ma s tim nekdo zkusenost ?
nebo duvod proc ten muj pistek je tak ztvrdly ? vicko od nadobky jsem mel dole samozrejme...
nebo povolit odvznusnovaci sroubek a potom uz pistek musi jit lehce ... akorat si nejsem jisty jak se odvznusnuje auto s ABS ? pri nstartovanem motoru ? a postup jako jinde prvni u posilovace brzdy a postupne az dozadu ?
servis volim jako posledni moznost ,jelikoz tohle melo posledni vymenu v citroen servisu a plisek na zadni desticce byl jaksi zvlastne ze drel o kotouc,tak si chci brzdy udelat sam a poradne si to ocistit , uz vidim v servisu jak se s tim nemaou ani to neocisti a hodi vse zpatky abych je mohl za chvili navstivit znovu...
diky za radu , zatim to neni akutni dal jsem zpet stary kotouc a desky nejsou na minimu (1cm) jeste akorat kotouc uz toho ma dost ten je na 25 mm ( 28 novy -26 min. )

24.03.2011 14:44 - Re: Pískání zadních brzd 2380157
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
Citronek napsal(a):
nevim kde jsem to mel dat ,tak to zkusim tady:
zacal jsem delat predni brzdy, jsem u faze kdy jsem nasadil novy koutouc ale pistek nemuzu ani za svet zatlacit zpatky (na nissanu jsem to udelal kombinackama a roukou jsem tlacil) tady jsem to zkousel vsim moznym a uvazuju o sade na zatlacovani pistku ma s tim nekdo zkusenost ?
nebo duvod proc ten muj pistek je tak ztvrdly ? vicko od nadobky jsem mel dole samozrejme...
nebo povolit odvznusnovaci sroubek a potom uz pistek musi jit lehce ... akorat si nejsem jisty jak se odvznusnuje auto s ABS ? pri nstartovanem motoru ? a postup jako jinde prvni u posilovace brzdy a postupne az dozadu ?
servis volim jako posledni moznost ,jelikoz tohle melo posledni vymenu v citroen servisu a plisek na zadni desticce byl jaksi zvlastne ze drel o kotouc,tak si chci brzdy udelat sam a poradne si to ocistit , uz vidim v servisu jak se s tim nemaou ani to neocisti a hodi vse zpatky abych je mohl za chvili navstivit znovu...
diky za radu , zatim to neni akutni dal jsem zpet stary kotouc a desky nejsou na minimu (1cm) jeste akorat kotouc uz toho ma dost ten je na 25 mm ( 28 novy -26 min. )




To je na zavit musis potocit piestik

24.03.2011 14:46 - Re: Pískání zadních brzd 2380158
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
doprava ? doleva ? takze tocit a tlacit ? to jsem zkousel ale asi ne moc dukladne... ?

24.03.2011 15:05 - Re: Pískání zadních brzd 2380160
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pozri sa este raz na ten strmen, je na nom sipka kam tocit a dokonca aj ciarka ze ako sa ma natocit zarez aby sadol na platnicku ...

ak neni vyskoceny, staci tocit, ani zatlacat netreba

24.03.2011 17:50 - Re: Pískání zadních brzd 2380175
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to tak že když vyklopíš brzdič směrem nahoru, tak točíš ve směru aby se opíral o kotouč a to na obou stranách.(povolíš šroub spodního čepu,vyhákneš ručku,vyklopíš brzdič směrem nahoru až se opře o kotouč a potom točíš s válečkem tak aby si brzdič tlačil ke kotouči. A to samé na druhé straně.)

Ale to jsme se dostali od pískání zadních brzd k předním brzdičům!!! Aby někdo při výmněně zadních destiček nepoužil tento návod (kterým směrem točit s válečky )

24.03.2011 20:05 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380201
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Citronek napsal(a):
nevim kde jsem to mel dat ,tak to zkusim tady:
zacal jsem delat predni brzdy, jsem u faze kdy jsem nasadil novy koutouc ale pistek nemuzu ani za svet zatlacit zpatky (na nissanu jsem to udelal kombinackama a roukou jsem tlacil) tady jsem to zkousel vsim moznym a uvazuju o sade na zatlacovani pistku ma s tim nekdo zkusenost ?
nebo duvod proc ten muj pistek je tak ztvrdly ? vicko od nadobky jsem mel dole samozrejme...
nebo povolit odvznusnovaci sroubek a potom uz pistek musi jit lehce ... akorat si nejsem jisty jak se odvznusnuje auto s ABS ? pri nstartovanem motoru ? a postup jako jinde prvni u posilovace brzdy a postupne az dozadu ?
servis volim jako posledni moznost ,jelikoz tohle melo posledni vymenu v citroen servisu a plisek na zadni desticce byl jaksi zvlastne ze drel o kotouc,tak si chci brzdy udelat sam a poradne si to ocistit , uz vidim v servisu jak se s tim nemaou ani to neocisti a hodi vse zpatky abych je mohl za chvili navstivit znovu...
diky za radu , zatim to neni akutni dal jsem zpet stary kotouc a desky nejsou na minimu (1cm) jeste akorat kotouc uz toho ma dost ten je na 25 mm ( 28 novy -26 min. )

OFFTOPIC, ale musim reagovat jako moderator. Kdyz jsi nenasel tema o prednich brzdach (coz samo o sobe nechapu, ja to nasel hned), tak je logicke ptat se na predni brzdy v tematu o zadnich brzdach??? Sorry, ale nekdy fakt nektere veci nechapu.... Kdyz uz jsi to nenasel, tak jsi mel zalozit tema nove.
Ne, odpovidat nemusis, nechci aby se tu dale rozvijel offtopic.....


EDIT: BTW, presunuto ....

24.03.2011 20:32 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380207
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
jruze: Chápu tedy dobře že píst na přední levé straně(strana řidiče) se zatlačí dovnitř otáčením ve směru hodinových ručiček (do prava)... a píst na levé přední straně ( strana spolujezdce - u nás, ne v Anglii ) se zatlačí dovnitř otáčením proti směru hodinových ručiček (do leva)

24.03.2011 21:05 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380227
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pokracovanie offtopic: neviem co tu riesite, na tom strmeni je sipka ktorym smerom sa to ma zatacat

24.03.2011 22:03 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380248
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
jruze: Chápu tedy dobře že píst na přední levé straně(strana řidiče) se zatlačí dovnitř otáčením ve směru hodinových ručiček (do prava)... a píst na levé přední straně ( strana spolujezdce - u nás, ne v Anglii ) se zatlačí dovnitř otáčením proti směru hodinových ručiček (do leva)


Ano na jednom je levej a na druhém pravej závit.

24.03.2011 22:05 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380249
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pokracovanie offtopic: neviem co tu riesite, na tom strmeni je sipka ktorym smerom sa to ma zatacat


Abych se přiznal tak šipek jsem se nikdy nevšiml.(pravda nekoukal jsem- dělám to po paměti)

24.03.2011 22:05 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380250
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ani ja ne, az kym som to raz mal na stole a kukam ze toto tu je co

25.03.2011 13:40 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380413
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
tak vymena se povedla diky za rady , hlavne s tim vyklopenim brzdice,nenapadlo me to a bal jsem se abych brzodovu hadicku nijak moc netocil ale jde to lehce ( v navodu co je na clubu to nebylo)
jsou tam vazne sipky kudy tocit ,ani bych se jich nevsiml kdybych je nehledal...
po nahozeni a zkouseni, brzdy nepiskaj ale to je asi tim,ze na EBC destickach je jeste jakysi nater cerveny, asi aby deske lepe sedla ?

25.03.2011 23:25 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380459
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Koukal jsem hledal a našel jsem dnes fotky z Polského aukra (motoallegro.pl) kde je vidět na předních brzdičích vyznačené ty šipky. Přidávám fotky se zvýrazněním šipek.

Přílohy:
d04106.jpg ( 79245b ) -
d04107.jpg ( 57495b ) -

27.03.2011 00:59 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380709
Muff
Město: Mladá Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, pokud hledᚠpostup na nějakou opravu podívej se nedříve do sekce "články a návody/uživatelské návody". Najdeš tam pracovní postupy s fotkama od lidí co už stejnou opravu dělali. Podrobný postup na výměnu předních kotoučů a desek jsem tam dával vloni na podzim.

27.03.2011 01:21 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 2380714
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
@Muff: ano ten navod byl od tebe akorat v nem jsem mozna ja blbe pochopil kterym smerem mam tocit pistek...ale uz je vse v cajku po 160 km uz to brzdi cim dal vic a nic nekope tak se vymena uspesne povedla

22.04.2017 20:02 - Výměna předních brzdových destiček 3061305
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
mám tuto sadu vic foto příloha na zatlačení brzdových pístků ale nejsem si jist jestli touto sadou udělám obě sady nerad bych to rozdělal a pak zjistil že s touto sadou neudělám jednu stranu.
Děkuji

Přílohy:
zatlačení pístků.jpg ( 50688b ) - Sada pro zatlačení pístků

23.04.2017 00:22 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 3061406
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nespravis, jednu stranu ano, druhu nie

23.04.2017 10:28 - Re: jak na vymenu prednich kotoucu a desek??? 3061454
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Nechápu proč kupovat tuto sadu, já jsem provedl zatlačení pístků s běžně dostupným nářadím v garáži.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator