Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ?
1 2 3 > >|
04.11.2008 23:28 - Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168466
Jindra
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Mám asi 4 dny C5 dovezenou z Belgie. Všiml jsem si, že když sednu dou auta, slyším čerpadlo - předpokládám, že auto dorovnává světlou výšku v důsledku zatížení. Když jsem dnes po cca. 24 hodinách odstavení odemkl auto dálkou, dřív než jsem se ho dotkl, slyšel jsem čerpadlo a předek se zvedl o cca. 5 cm. Je to v pořádku a nebo dochází někde k úniku tlaku a nemělo by to dělat?. Je to 2,2 HDI, automat, r.v. 2002

05.11.2008 06:05 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168467
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
je to uplne normalne, robi mi to tiez aj ked vacsinou mi pri odomknuti predok sadne. Zavisi od toho v akom stave som auto zamkol. Ja som si vsimol ze ak zastavim auto na parkovisku prudsie (cize predok pri brzdeni padol) a vypnem motor zo stlacenou brzdou, tak sa uz auto nedorovna. Zdvihne sa az pri dalsom otvoreni dveri. Taktiez ak stojis na brzde tak auto nezdvihnes ani nespustis ide to len bez stlacenej brzy alebo na rucnej. (pri spustani a zdvihani auta sa trochu meni vzdialenost osi kol, jeden par kol sa musi odvalit preto nemozu byt pri tom zablokovane vsetky kolesa, aspon ja som si to tak logicky oddovodnil)

05.11.2008 07:01 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168468
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
igok: jj, pocitac si to kontroluje, musi byt nestlacena brzda a u automatu P alebo N pripadne za jazdy sa to tiez zmeni ...

05.11.2008 09:11 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168469
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Jéé a já se divil, že když jsem chtěl před nájezdem na polní cestu se přizvednout a ono to nějak nechtělo. Teď již vím proč,..... páč jsem stál na nožní brzdě.
Jinak když odemknu nebo otevřu dveře tak mi to také někdy samo dotlakuje nebo odfoukne. Je to normální.

05.11.2008 21:52 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168470
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Je to přesně tak. Když jsem měl auto nově, tak mně to tak nějak znervózňovalo, že sotva odemknu tak už se to dorovnává (navíc jen občas) a myslel jsem, že je to nějaký divný. Myslel jsem, že mám problém s hydraulikou, ale volal jsem nedávno s člověkem kvůli kontrole a případnému dofukování koulí (mám 200k km a to je co prý tak ty koule vydržej) a ten říkal , že to je správně, auto si dorovnává světlou výšku pomocným elektrickým čerpadýlkem, stejně tak když člověk nasedne a pak po nastartování se o to už stará čerpadlo poháněný motorem. Znělo to logicky akorát si říkám, jestli to není zbytečný mít v autě 2 hydraulický čerpadla. Někde jsem četl, že to stojí asi 40k kč když odejde.

06.11.2008 00:10 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168471
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Ono je to temer jak rikas, ale to "cerpadylko", jak jsi ho krasne nazval< neni pomocne, ale hlavni a jedine hydraulicke cerpadlo pro system perovani Je elektricke a opravdu stoji cca tech 40tis, nebo alespon stavalo.
C5 uz nema cerpadlo pohanene motorem, jako tomu bylo u starsich "hydraulickych citroenu".
V aute je potom jeste jedno hydraulicke cerpadlo, ponekud jednodussi, ktere pohanene motorem je, a to je cerpadlo pro posilovac rizeni.

06.11.2008 18:28 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 168472
Mařena
Město: Nýřany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,C5 mám od dubna 2008 až do teď vše ok,jen teď se mi dvakrát stalo že se hydractiv asi zbláznil a auto jezdilo nahoru,dolu samo od sebe a to asi neni normální?

11.09.2011 20:00 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412814
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Napíšu to třeba sem, a nezakládám nové téma. Mě se poslední dobou stává, by nepravidelně, že po zastavení a vypnutí motoru auto neklesne do parkovací polohy (zůstane v provozní výšce), nebo jen trochu. Po práci jdu k autu zmáčknu DO a v tu chvíli auto poklesne do obvyklé parkovací polohy. Po nastartování se zvedne do provozní polohy a je to OK. Jak říkám, někdy to udělá, někdy ne. Že by korektor...?

11.09.2011 20:16 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412816
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Napíšu to třeba sem, a nezakládám nové téma. Mě se poslední dobou stává, by nepravidelně, že po zastavení a vypnutí motoru auto neklesne do parkovací polohy (zůstane v provozní výšce), nebo jen trochu. Po práci jdu k autu zmáčknu DO a v tu chvíli auto poklesne do obvyklé parkovací polohy. Po nastartování se zvedne do provozní polohy a je to OK. Jak říkám, někdy to udělá, někdy ne. Že by korektor...?

no trochu si rozhodil mé malé zkušenosti. Co je to prosím parkovací poloha? jinak jsem si myslel, že mám 4 polohy: 1 - servisní nejnižší, 2 - normál dle tebe provozní, 3 - zvýšená do 40 km/hod., a nejvyšší do 10 km/hod. , jinak snad při vyšší rychlosti 120?? auti o něco málo klesne, ja když auto otevřu, tak si zavrčí, po nasednutí taky trošku a jedu

11.09.2011 20:32 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412821
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Ano na displeji jsou 4 tebou uváděné polohy. Parkovací polohou jsem nazval to, že po uzavření a zamknutí auto trochu klesne. A to se mi právě poslední dobou neděje. Auto evidentně zůstává v provozní poloze a klesne až při odemčení přes DO.

11.09.2011 20:40 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412825
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to vobec nemusi klesnut, zalezi od zatazenia atd, ci ti ostava viditelne vysoko?

11.09.2011 20:45 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412831
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Ano na displeji jsou 4 tebou uváděné polohy. Parkovací polohou jsem nazval to, že po uzavření a zamknutí auto trochu klesne. A to se mi právě poslední dobou neděje. Auto evidentně zůstává v provozní poloze a klesne až při odemčení přes DO.


Nemyslíš ten případ, kdy vylezeš z auta a to se dorovná? Protože jinak nemá nejmenší důvod klesat dolů, parkovací poloha neexistuje...

11.09.2011 20:45 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412832
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Nějak moc vysoko auto není, je prostě v normální výšce v které jezdí, ale proč teda poklesne při odemknutí DO?

11.09.2011 20:46 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412833
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Ano na displeji jsou 4 tebou uváděné polohy. Parkovací polohou jsem nazval to, že po uzavření a zamknutí auto trochu klesne. A to se mi právě poslední dobou neděje. Auto evidentně zůstává v provozní poloze a klesne až při odemčení přes DO.


je tady nᚠčlen Luki_C5 taky z Holešova, vyhledej si ho a ten ti to kuken a vysvětlí

11.09.2011 20:54 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412835
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Nemyslíš ten případ, kdy vylezeš z auta a to se dorovná? Protože jinak nemá nejmenší důvod klesat dolů, parkovací poloha neexistuje...

Doteď to bylo tak, že jsem zaparkoval vylezl z auta zamknul a nejdřív si trochu sedl zadek a potom předek. Při odemknutí DO auto zavrčelo a přizvedlo se. Dneska klesne až po oemknutí DO a pak už normálně zavrčí a přizvedne se a vpřed...

11.09.2011 21:03 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412838
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je skvele riesit a hladat problem tam kde nie je

1. parkovacia poloha neni ...
2. klesnutie / dorovnanie vysky sa deje: vid priloha
3. zabudni na to, nic tomu neni, neries a nehladaj problem

2a. Neni to tu uplne rozpisane, preto par poznatkov
- po odomknuti auta, sa zobudia riadiace jednotky a aj BHI, zisti zmenu vysky auta a dorova
- pri vystupovani, mas vypnuty kluc, po zatvoreni dveri moze dorovnat, ale nemusi, ak je v rezime zla vozovka, ostane hore a dorovna az po odomknuti, teda inicializacii jednotky
- nizka poloha funguje myslm len do 10km/h (nie 40 ako je v dokumente)
- staci otvorit a zatvorit len jedny dvere, nie je podmienka vsetkych dveri
- pri stlacenom brzdovom pedali sa vyska nekoriguje (tj. aj ked das dvihnut auto a budes stat na brzde, az kym neodbrzdis sa nedvihne)

ak este nejake nejasnosti, spytaj sa

Přílohy:
princip_funkce_perovani.pdf ( 241523b ) -

11.09.2011 21:10 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412847
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U mne také záleží na teplotě okolního vzuchu v okamžiku odemčení, někdy se Ti ukloní, někdy zavrčí čerpadlo a zvedne se. Po vystoupení většinou klesne. To už něřeším. Dřív jsem z toho byl vyplašenej. U mne to funguje to jak má.

11.09.2011 21:35 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412854
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
U mne také záleží na teplotě okolního vzuchu v okamžiku odemčení, někdy se Ti ukloní, někdy zavrčí čerpadlo a zvedne se. Po vystoupení většinou klesne. To už něřeším. Dřív jsem z toho byl vyplašenej. U mne to funguje to jak má.


BHI někdy sepne i když ti předek klesá-jde o to jak je ceková výška auta.

11.09.2011 21:38 - Re: Zvedání a klesání předku v normalni poloze 2412855
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
U mne také záleží na teplotě okolního vzuchu v okamžiku odemčení

To bude ono. Zaparkuješ večer, venku 10°. Druhý den se oteplí na 30, dusík v koulích se roztáhne, takže po odemčení hydraulika odpustí...

11.09.2011 22:58 - Re: Samovolné klesání C5 při odstavení - je to normální ? 2412884
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Napíšu to třeba sem, a nezakládám nové téma. ...

priste radsi zaloz nove tema, nez psat do diskuze kde se resi neco jineho, i kdyz je to podobne.
V tomto pripade ale stacilo lepe hledat ....

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator