Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Propadani brzdoveho pedalu
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|
03.02.2014 07:51 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664333
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim. Hlasim sa v klube s prepadavajucim sa pedalom. Zacalo sa to prejavovat po vymenej brzdovej kvapaliny pri vymene komplet brzd. Dost zle to slo odvzdusnit a ked to uz bolo, tak sme badali, ze pedal prepusta. 2-3 naslapnutia a je tvrdy, ale citit ako pomaly tlak slabne. Za jazdy zabera dost nizko.

Vela ludi popisovalo rovnaky problem, ale takmer nik nepopisal ako to vyriesil. Pretesnenie hlavneho brzdoveho valca pomohlo? alebo kupa noveho valca?

som novy majite tohto auta a nemam to este vychytane. okrem tohto neprijemneho pedalu a trasuceho sa volantu cca od 110km/h (co planujem riesit hend nasledujuce) je to fajn vozenie a auto funguje

03.02.2014 08:15 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664341
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
Zdravim. Hlasim sa v klube s prepadavajucim sa pedalom. Zacalo sa to prejavovat po vymenej brzdovej kvapaliny pri vymene komplet brzd. Dost zle to slo odvzdusnit a ked to uz bolo, tak sme badali, ze pedal prepusta. 2-3 naslapnutia a je tvrdy, ale citit ako pomaly tlak slabne. Za jazdy zabera dost nizko.

Vela ludi popisovalo rovnaky problem, ale takmer nik nepopisal ako to vyriesil. Pretesnenie hlavneho brzdoveho valca pomohlo? alebo kupa noveho valca?

som novy majite tohto auta a nemam to este vychytane. okrem tohto neprijemneho pedalu a trasuceho sa volantu cca od 110km/h (co planujem riesit hend nasledujuce) je to fajn vozenie a auto funguje


Možná by pomohlo odvzdušnit přes diag(jestli se ti dostal vzduch do ABS) jinak je běžné že po výměně destiček propadává pedál - sedne si to.

03.02.2014 08:42 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664342
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dakujem za reakciu. budem teda cakat a sledovat to. mam najazdene cca 160km od vymeny. Skusim este dohodnut to odvzdusnenie ABS pre istotu.

03.02.2014 14:26 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664421
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
Zdravim. Hlasim sa v klube s prepadavajucim sa pedalom. Zacalo sa to prejavovat po vymenej brzdovej kvapaliny pri vymene komplet brzd. Dost zle to slo odvzdusnit a ked to uz bolo, tak sme badali, ze pedal prepusta. 2-3 naslapnutia a je tvrdy, ale citit ako pomaly tlak slabne. Za jazdy zabera dost nizko.

Vela ludi popisovalo rovnaky problem, ale takmer nik nepopisal ako to vyriesil. Pretesnenie hlavneho brzdoveho valca pomohlo? alebo kupa noveho valca?

som novy majite tohto auta a nemam to este vychytane. okrem tohto neprijemneho pedalu a trasuceho sa volantu cca od 110km/h (co planujem riesit hend nasledujuce) je to fajn vozenie a auto funguje


Taky mi to přijde jako zavzdušněné ABS. Existuje jedno řešení jak se vzduchu zbavit bez diagnostiky: Najdi si na to vhodnou plochu, ideálně zasněženou a uveď párkrát auto do stavu, kdy se kola zablokují. ABS vyžene vzduch do systému, kde už se ho zbavíš obvyklým způsobem odvzdušněním brzd. Hlavně při odvzdušňování průbežně dolévej brzdovku do nádobky, a se to zas nezavzdušní.

03.02.2014 14:58 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664426
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nerobili ste nic s prednymi strmenmi?
rucna chodi normalne?

03.02.2014 15:45 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664432
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
rucna chodi normalne. myslim. neviem moc posudit. neviem velmi posudit ani berzdy, nakolko som doteraz jazdil hlavne s xantiou a ta ma tie brzdy trochu ine. takze na klasicke nie som moc zvyknuty.
ale v zasade, vsetky brzdy isli povolit uplne ze na... zle. inak brzdy brzdia, len ten pedal je maksi ako bol. este mam planovanu v najblizsich dnoch vymenu LDS, tak pojdu kolesa dole tak pozrieme ci je vsetko suche a tak. snad to je len zavzdusnene este a neporucal sa brzdovy valec.

03.02.2014 17:58 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2664448
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
rucna chodi normalne. myslim. neviem moc posudit. neviem velmi posudit ani berzdy, nakolko som doteraz jazdil hlavne s xantiou a ta ma tie brzdy trochu ine. takze na klasicke nie som moc zvyknuty.
ale v zasade, vsetky brzdy isli povolit uplne ze na... zle. inak brzdy brzdia, len ten pedal je maksi ako bol. este mam planovanu v najblizsich dnoch vymenu LDS, tak pojdu kolesa dole tak pozrieme ci je vsetko suche a tak. snad to je len zavzdusnene este a neporucal sa brzdovy valec.


Já bych řekl že jsi si povolil trubky od brzdičů potom zpět namontoval a zatlačil válečky - tím jsi dostal do ABS vzduch a ten klasickým odvzdušněním ven nedostaneš,proto mᚠměkší pedál a propadá se(také tím že jsi sešlapával pedál až na podlahu ) Ten pístek chodí normálně jen v určité dráze a jak přejede dál tak ta starší gumička než se srovná trochu pouští) Jak moc rychle leze pedál dolů?

06.02.2014 09:17 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2665248
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Po opakovanom odvzdusneni zabera peda tam kde ma. Snad mu to vydrzi a nebude treba novy hlavny brzdovy valec.

Za rady dakujem.

17.09.2014 14:55 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733699
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, po výměně předních kotoučů a desek, jsem začal pozorovat že po nastartování motoru auto nebrzdí, propadne se pedál až na podlahu. Začne brzdit až po ujetí asi 50 metrů. Potom brzdí skvěle. Než jsem nechal vyměnit kotouče, tak to nedělalo. Musel jsem odsát i trochu kapaliny z nádobky, protože po vyměnění kotoučů, tam přibylo. Původní kotouče a desky byly KO. Nevíte čím to může být?

17.09.2014 16:00 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733722
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Možná zkus postát na pedálu a několikrát zatáhnout a povolit ručku. Klidně bez motoru. Třeba ti jde hůř ten samostav a mᚠtam pořád vůli.

17.09.2014 16:29 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733728
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Ale to nevysvětluje že po 50 metrech je pedál normální, bez vůle. Jak funguje ten samostav? Mohl to pokazit při výměně kotoučů ten mechanik?

17.09.2014 16:46 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733734
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud nerozebíral třmeny (brzdiče), tak to asi pokazit nemohl. Leda že by nějak divně zacházel s lanama ručky, ale to by nejspíš nebrzdila a nebo by se nevracela. Ten samostav je uvnitř pístku a reaguje na pootočení táhlem ručky.
Nejspíš to tím ale nebude, když píšeš, že se to po krátký jízdě spraví samo i když nebrzdíš.

17.09.2014 21:37 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733814
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stalo se mi něco podobného: po výměně destiček jsem našlapal abych vypumpoval válečky(to že se po výměně destiček propadá pedál je normální - sedne si to) a jel jsem to projet - brzdilo jen P.P. kolo - musel jsem několikrát zatáhnout ručku aby se srovnaly samostavy ve válečkách a potom to bylo už OK.(většinou stačí jen vyšlapat válečky pedálem) v tom to případě pomohla až ručka.

17.09.2014 22:36 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733851
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Stalo se mi něco podobného: po výměně destiček jsem našlapal abych vypumpoval válečky(to že se po výměně destiček propadá pedál je normální - sedne si to) a jel jsem to projet - brzdilo jen P.P. kolo - musel jsem několikrát zatáhnout ručku aby se srovnaly samostavy ve válečkách a potom to bylo už OK.(většinou stačí jen vyšlapat válečky pedálem) v tom to případě pomohla až ručka.


Asi je řeč o mém autě,doma jsem vyměnil ještě kotouče a mohu potvrdit,stále brzdy ok,pedál se nepropadá a vše funguje,teda každé ráno při výjezdu musim použít ručku při stání v kopci abych mohl zavřít bránu,po odbrždění je na páce dost velká vůle která se po ujetí pár km srovná,zítra jdu na týden do služby,tak to chci prohlídnout,nevim zda blbne samostav na LP kole,které je po jízdě teplejši než druhé,nebo jsou na odchodu lanovody,když z mírného kopečka vyřadim,nemám pocit že by auto přibržďovalo.


17.09.2014 23:14 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733885
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
piestiky zatocil ci kladivom zabuchal?
rucna funguje?

17.09.2014 23:20 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733886
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Když sem teď ručkou zapumpoval, tak to brzdilo víc, pedál se natlakoval. Nebylo to jak po rozjezdu, ale o 50% to brzdí víc, jak když ručkou nezapumpuju. Ručka funguje, ale málo, já jí nepoužívám mám AP. Brzdy sem osobně neměnil, tak nevím co dělal s pistky.

18.09.2014 11:05 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733930
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
piestiky zatocil ci kladivom zabuchal?
rucna funguje?


Jestli je dotaz ke mně tak zatočil a šli dobře.A ručka fungovala - 63 zdenda - asi zůstává vyset lanovod a tím jak auto zatáčí a péruje se uvolní.

18.09.2014 12:13 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733936
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, naco by som preberal nieco co uz mas poriesene? otazka bola na kastana

18.09.2014 17:47 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733991
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nie, naco by som preberal nieco co uz mas poriesene? otazka bola na kastana

Ale mluvil jsem s jedním kolegou z xantia fóra, že bude problém v těch pístkách, že je nezatočily ale zabouchali kladivem. Poškodili to nějak, nebo stačí to teď rozdělat a zatočit je zpět?

18.09.2014 17:59 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2733994
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mechanizmus sa rozbil a tam uz neni moc oprava mozna

ale to reklamuj u toho co ti to robil, ked to nevie nech sa toho nechyta, ono sa to bude zhorsovat ako sa budu drat platnicky

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator