Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Propadani brzdoveho pedalu
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
30.03.2011 10:56 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2381287
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Někde ve starých příspěvcích se o tom mluvilo - vadný právý brzdič - zkus si od někoho půjčit(nebo z vrakáče) na vyzkoušení.Zkus zjistit které kolo brzdí-nebrzdí na vhodném terénu když ti jde pedál dolů (P.P kolo KO)Jestli P.P. zkus brzdič a nebo potom ABS blok.Pokud v tom opravdu nemᚠvzduch.Nebo bordel natlačený při zamačkávání prasátek do bloku ABS a tím netěsní ventilky,jak je tam stará kapalina?

30.03.2011 11:18 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2381288
Franta C5
Město: Teplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
No manžety asi nové nebyly ale netekly. Válečky jsem měl venku 2x a komplet jsem je čistil a rozebral. Dokonce jsem i čistil ti dirku v obvodu válečku .
Mohlo by to být tedy i špatným fungováním ručky? Bobden u ručky je zlomenej ale je promazanej a brzda nepřibrzdůje, to jsem na zvedáku zkoušel.
ABS je odvzdušněno několikrát a prolito asi 50litrama brzdovky

30.03.2011 13:24 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2381322
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no ak rucka ostane pridvihnuta tak bude brzda brzdit pri vrchu, ked to klesne tak nizsie

30.03.2011 13:42 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2381328
Franta C5
Město: Teplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to s tou ručkou musíme taky vyzkoušet.

02.06.2011 22:55 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394657
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Po sjetí destičky na kov jsem byl nucen navštívit servis.Rozborkou bylo zjištěno,že oba přední brzdové třmeny jsou v háji.Díky prasklým prachovkám došlo k dokonalé destrukci.Sice žádný prosak,ale hybnost pístů velmi omezená.Prostě bordel udělal své.Třmeny jsem sehnal repasované jako výměnný díl u firmy HASPA - v Práglu - za 2707,-/ks.Což je velmi slušná cena.Po montáži i s novými deskami se hodně snížil brzdný účinek.A to tak,že dost.Je mi jasné,že musím najezdit pár km,aby si desky trošku posedali na kotouči.Už po cca 50 kilometrech pociuju,že se brždění lepší.Trápí mě však jiná skutečnost.Připadá mi,že je pedál v prvních dvou třetinách své dráhy jakýsi gumový.V posledni třetině /skoro u podlahy/ to začne znatelně brzdit.Mám prostě pocit,že je to špatně odvzdušněno.Když dvakrát či třikrát "našlapu",tak se brzdný účinek zvýší.Je třeba odvzdušňovat ABS?Taky jsem v tomto vlákně četl o odvzdušňování za použití diagnostiky/počítače.Navíc se mi také jaksi propadá pedál.Rada - zní?

02.06.2011 22:57 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394659
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vidim ze odbornost na mieste, tie strmene sa daju vycistit a pregumickovat a netreba nic menit ...

abs netreba odvzdusnovat ak nebolo zavzdusnene, ak bolo tak treba na diagnostiku
edit: inak to ide odvzdusnit uplne normalne, ak sa ale chytil valec tak je treba uplne vsetko, predok, zadok, jednotka abs atd.

02.06.2011 23:10 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394660
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Škoda, že jsi před opravou nenavštívil toto fórum a neinformoval se. Vyhodil jsi peníze za staronový brzdiče a ještě jim budeš muset doplatit druhé odvzdušnění. Asi by bylo dobrý těm odborníkům udělat reklamu v CCCA, aby ostatní věděli, kde jsou dobří a kde ne.

02.06.2011 23:21 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394662
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Ty moje třmeny byly opravdu v háji - respektive prasátka.I po vyčištění se sekaly.Tady by asi přegumičkování nepomohlo.No asi se celkovému odvzdušnění nevyhnu.

02.06.2011 23:23 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394663
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to som si myslel aj ja, ale uz osm dal dokopy x takych co sa nedali ani pohnut a same sa zlozili nakonec
kludne mi ich posli, ich spravim a potom mozes mat v nahrade

a odvzdusnenie zver niekomu kto vie co a ako a ma diagnostiku (citroenovsku, nie univerzal)

02.06.2011 23:25 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394664
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Prasátka na C5 nejsou, ty jsou na bubnových brzdách. A jestli myslíš válečky, tak se vymění válečky, ale ne třmeny. Třmeny by se musely vyměnit jen tehdy, kdyby drážka na gumičku byla tak vyžraná,že by prosakovala kapalina. Ale vyrezlý to tolik bejt nemůže, protože bys dávno jezdil bez kapaliny.
Už s tím nic nenaděláš, ale věř, že ti odborníci buď nevěděli, co dělají a nebo tě jen oškubali.
Vrátili ti ty starý třmeny?

02.06.2011 23:31 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394666
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
No zítra s nimi hodím řeč - určitě se nějak dohodneme.Nevěřil bych,že je s tím odvzdušněním takový problém.Každopádně díky za info a zařídím se dle toho.

02.06.2011 23:44 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394668
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
No jasně,že jsem myslel válečky.Ty svoje třmeny jsem výměným způsobem odevzdal při odběru repasovaných.Nestavěl bych je do pozice "odborníku".Je to firma,která se zabývá prodejem a servisem jiné značky,než je citroen.Navíc mají zkušenosti s vlastní stájí závodních aut a tudíž razí trošku jinou strategii při opravách tak důležitých věcí jako jsou brzdy.Zkrátka mi sdělili,že takové domácí "garážové" repasování brzdičů nemá cenu.Jsou to kamarádi a opravdu nemají potřebu mě oškubat ani jinak poškodit.Je pravda,že s citroeny nemají moc velké zkušenosti,ale snad se jim to podaří vyřešit.

02.06.2011 23:46 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394669
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No vyřeš to a odvzdušni přes diagnostiku. Budeš mít jistotu, že to je OK.

02.06.2011 23:51 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394670
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
diagnostika nezarucuje dobre odvzdusnenie ...
ps. ak su taky dobry ze domace garazove repasovanie nestoji zato u tak dolezitej veci ako brzdy, ako ta mohli pustit z garaze so zavzdusnenymi brzdami / nizko zaberajucimi?

nechcem hovorit nieco zle, ale osobne ak je takyto problem tak radsej nepustim auto von, jedine ak ten clovek na vlastne nebezpecie s tym ide ... ze je oboznameny ze tam je problem a nech necaka ze zastavi ked bude treba

03.06.2011 09:05 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2394677
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alex71 napsal(a):
No jasně,že jsem myslel válečky.Ty svoje třmeny jsem výměným způsobem odevzdal při odběru repasovaných.Nestavěl bych je do pozice "odborníku".Je to firma,která se zabývá prodejem a servisem jiné značky,než je citroen.Navíc mají zkušenosti s vlastní stájí závodních aut a tudíž razí trošku jinou strategii při opravách tak důležitých věcí jako jsou brzdy.Zkrátka mi sdělili,že takové domácí "garážové" repasování brzdičů nemá cenu.Jsou to kamarádi a opravdu nemají potřebu mě oškubat ani jinak poškodit.Je pravda,že s citroeny nemají moc velké zkušenosti,ale snad se jim to podaří vyřešit.


No taky jsem dříve dělal mechanika závodnímu jezdci a můžu ti říct že se tam dělá spoustu věcí ,,na koleni"- tam se seřizuje(nastavuje) i účinnost brzdného tlaku mezi přední a zadní nápravou(a to někdy i na konkrétní závod) a brzdy se tam řeší tak jak píše Jumep - takže až tam přijedeš příště dostaneš ty své původní zase zpět jako repasované za ty co tam budeš mít a kteé budou neopravitelné .Nechápu proč by se musely mněnit brzdiče po sjetí desek na plech? A že se ,,sekali" - každé hodně vysunuté prasátko(váleček) se seká než ho zasuneš víc dovnitř-protože má krátké vedení-po zasunutí je to OK(pokud není vyrezlé stačí jen přeleštit,vyčistit případné nečistoty pod gumičkou a složit(správně)-jestli takle dělají ty jejich speciáli tak jezdí okruhy a dlouho protože potom nemohou zastavit

03.06.2011 09:30 - Propadani brzdoveho pedalu 2394680
Franta C5
Město: Teplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Tak pánové a dámo. Je to vyřešeno. Příčinou byl vadný šroub, nebo jak to nazvat v brzdiči. Je to ten šnek s velkým stoupáním závitu co krokuje ručku. On prostě ten píst dál neposlal, nebo nevím co se tam dělo. Řroub měl malinkou nerovnost v závitu a při tom tlaku prostě nefungoval jak by měl. V klidu bez tlaku fungoval. Takže proběhla výměna a už to brzdí. Huráááá

16.08.2011 20:43 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2407607
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
tak c5ka zas dokázala překvapitbyl jsem donucen slovenkým řidičem z čadce ,,CA"cestný akrobat prudce zabrzdit,což není nic neobvyklého,že??pak přijíždím ke křižovatce chci přibrzdit a ku...va nic!pedál na podlahu což není to pravé ořechové čím víc tlačím tím víc padá opravdu zlatý BX a XA ty moderní kur...y nic nevydrží i když se o ně pečuje a preventivně se mění kapaliny a jiné dílynevím,ale ta moderní doba je zahuba všeho kvalitního

16.08.2011 22:08 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2407635
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
tomc napsal(a):
tak c5ka zas dokázala překvapitbyl jsem donucen slovenkým řidičem z čadce ,,CA"cestný akrobat prudce zabrzdit,což není nic neobvyklého,že??pak přijíždím ke křižovatce chci přibrzdit a ku...va nic!pedál na podlahu což není to pravé ořechové čím víc tlačím tím víc padá opravdu zlatý BX a XA ty moderní kur...y nic nevydrží i když se o ně pečuje a preventivně se mění kapaliny a jiné dílynevím,ale ta moderní doba je zahuba všeho kvalitního


řekl bych přetlakovaný sestém... zkusil si našlapat? Nebo nějaka hadička podtlaku, co nevydržela, BX a XA tu nemá co dělat, kdysi se dělalo kvalitně aby se nemuselo opravovat, v dnešní době se dělají věci nedokonale, aby se točily peníze, a teď už funguje jak má, nebo jak ?

17.08.2011 05:49 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2407670
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
né je to v hájidoufám,že pomuže opravná sadaa no uvidím,ale takhle najednou a před křižovatkou bez brzd no zážitek

19.06.2012 22:02 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2485620
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám trošku jinej problém,ale nechci zakládat vlákno,páč se to úzce týká brzdového pedálu- brzdí mi to normálně,nepropadá se,ale od chvíle,co jsem měnil brzdovku(přetlakem),tak se mi jakoby lehce přilepí pedál v nejnižší poloze své dráhy(ta je normálně dlouhá). Řešil jsem to zatím jen tak,že jsem vyhodil čep pedál-tyčka do posilovače,očistil a namazal. Docela se to zlepšilo,ale pořád to není nějak ono. Řešil už někdo tohle?

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator