Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 20 > >|
10.12.2011 20:52 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431921
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
koblih9 napsal(a):
Zdravím všechny,chtěl jsem poděkovat všem za tuto diskuzi,perfektně mě navedla když mě potkal problém s přiržďováním ruční brzdy.V servisu se mnou byli hotoví za půl minuty,řekli" nezatahuj ručku" a vyšoupli mě ze dveří.Tak jsem před barákem šel na všechny čtyři a za hodinu bylo po problému.Pouze lehce přirezlá osička na pravém brzdiči.Udělal jsem obě strany a chodí to už přez dva měsíce.
inacik00 tady před časem řešil šroub s pětihrannou hlavou na předním brzdiči.Mohu poskytnout zájemcům ořech na velkou golu s tímto pětihranem.

Jestli jsi to rozhýbal jen prostříkáním zvenku,tak to už moc dlouho fungovat nebude(vlastní zkušenost). Taky jsem to ze začátku takhle řešil,ale intervaly mezi prostříkáváním se postupně zkracovali,až jsem to musel rozebrat,jak jsem psal o pár příspěvků dřív...

10.12.2011 21:11 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431931
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jestli jsi to rozhýbal jen prostříkáním zvenku,tak to už moc dlouho fungovat nebude(vlastní zkušenost). Taky jsem to ze začátku takhle řešil,ale intervaly mezi prostříkáváním se postupně zkracovali,až jsem to musel rozebrat,jak jsem psal o pár příspěvků dřív...


to len zato ze to neviete, ja s tym chodim uz 2 roky

co sa tyka tej sady, ta prachovka je tam ako taka malicka gumicka, jej ucinnost netusim

20.12.2011 16:59 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2434263
pepik
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 69
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Poraďte mi prosím , kde koupit trubky na lanovody ručky...........a kolik asi tak stojí??? Dík

20.12.2011 17:12 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2434264
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
citroen, pouze, okolo 25E / ks

20.12.2011 18:47 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2434362
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nebo treba u boba .link.

20.12.2011 20:09 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2434412
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
pepik napsal(a):
Ahoj. Poraďte mi prosím , kde koupit trubky na lanovody ručky...........a kolik asi tak stojí??? Dík


lanovod a trubka jedno jest, potřebuješ lanovod (vedení lana, trubka) a lano trubky viz u boba a ja bych tam dal vše nové!!!!! a jinak mᚠco dělat kousek od tebe je striptér jarda - jruze ten určo poradí a tak dále

20.12.2011 20:33 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2434463
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cena bobo a citroen je dost rovnaka, takze ak mas blizsie citroen a neberes viac ako tie trubky, mozno sa ti to oplati zobrat aj tam

lana jasne ze brat od boba / druhovyrobu, tam sa usetrit da

11.01.2012 13:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2439602
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Na promazání brzd (pod osičku ruční, vodící čepy..) mi v obchodě doporučili Ate Plastilube .link. . Neměla by likvidovat gumové těsnění

26.05.2012 19:21 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480822
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Podařilo se už někomu nějak vyřešit náhradu za vadné gufero ruční brzdy ve třmenu?
Mě na jednom třmenu nějak nabobtnalo a klade velký odpor při vracení páky tak, že se vlastně sama ani nevrací.
Nechce se mi věřit, že nic podobného nelze sehnat. Určitě se to musí používat i jinde, ne jen do třmenů u C5. A firmy živící se repasováním brzd to asi taky musí měnit.
Má někdo nějaké přesnější rozměry? Možná by potom šlo navštívit nějakou "guferárnu", nebo to zkusit v nějakém jiném sektoru. Co se rozměrů týká tak tady jsem našel jen fotku gufera s pravítkem, kde je patrný přibližný průměr 30mm. Moc se mi teda nechce pořizovat nové, nebo repasované třmeny jen kvůli nějaké gumičce, která by byla poměrně snadno vyměnitelná.

26.05.2012 21:18 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480835
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla toho pravitka s ktorym som to fotil to sedi uplne presne, ked som to meral normalne
a v sadach gumickovych byva nieco akoze na to, ale neverim ze to moze fungovat a idne som zatial tie gumicky nezohnal

je v tom kovovy kruzok a okolo ta gumicka do konusu, velka vrstva vazeliny (kvalitnej, takej co nezaschne) zatial vzdy pomohla a samozrejme pouzivat tu rucnu stale

26.05.2012 21:38 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480842
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě ta guma změkla a nabyla, tak už po případném vyndání bude úplně k ničemu.
Je to teda něco jako gufero? Jaká je asi výška (nebo tlouštka)? A ten kónus má větší průměr na vnější straně, nebo na straně která příjde dovnitř třmenu?

26.05.2012 21:43 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480843
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nevhodna vazelina ...

je to klobuk, neviem kde to mam popisane uz, kedtak ak si spomenem to pomeram este raz

26.05.2012 21:50 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480845
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No když to někde najdeš. Zatím ručku nebudu používat. Už mám ale vyzkoušeno, že když se spletu, nebo ji musím použít, lze se na páčku dostat při plném rejdu v nejvyšší poloze bez sondání kola. Jen ve slušnejch hadrech a v blbým počasí to může být problém.

26.05.2012 21:57 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480846
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som si nosil male kladivo na to a celu zimu tak jazdil ze som kladivom rucku povoloval

28.05.2012 12:29 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2480999
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem obešel v Jablonci několik kšeftů s náhradníma dílama a opravdu nikde nic podobnýho není, ani v opravných sadách. Pak jsem navštívil soukromého repasovače brzd a po chvíli dohadování co mám na mysli mi přinesl dva kloboučky. Rozměry zhruba odpovídají rozměrům na fotce. 30 mm vnější a asi 16 mm vnitřní průměr, výška je 5 mm. Každý ale vypadá trochu jinak. Jeden má o nějakou desetinu vyšší válcovou část před přechodem do kužele, vevnitř o hodně větší dosedací plochu na čele a na omak je měkčí.
Jakou vazelínu použí na mazání? Šel by použít třeba tuk používaný na mazání kloubů poloos? Ten by snad vysychat nemusel, ale na brzdách je zas asi vyšší teplota.

28.05.2012 12:34 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2481003
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nesmie rozozierat gumicky (tiez som takto odpasol par gumiciek kym som na to priesiel)
tie klobuciky su rozny vyrobcovia a ako popisujes su potom aj rozne, dolezite su tie diery, vonkajsia a vnutorna

originalna je bosch a ta je aj na tych fotkach

28.05.2012 12:41 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2481008
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tady není Bosch ani na jedný, takže asi nějaká čína. Co teda používᚠza mazivo?

28.05.2012 12:55 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2481012
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mazivo som dostal od jedneho cloveka co robi brzdy

je to oznacene ako GLK nieco ...
presne co s tym robim je:
- odpojim lano a packu sklepem do odbrzdenej polohy
- rozoberem a kompletne vsetko ocistim cisticom na brzdy - velmi podstatna cast
- sparu okolo tej hriadelky vycistim ihlou kolko sa dostanem, nastriekam taky rozpustac hrdze (ten co mam odskusany sa da kupit len priamo od vyrobcu - na zraz berem plechovky ak by bol zaujem), WDcko, nahodim packu a klepkam nou hore dole
- packu zasa dole a zasa komplet ocistit cisticom na brzdy / vyskrabat zasa ihlou okolo hriadele, nastriekam znovu ten odhrdzovac a PTFE (teflonovy) spray, znova packu hore a rozhybavat
- opakovat s tym cistenim az kym to nejde hybat uplne v klude rukou a nevracia sa to samo do odbrzdenej polohy
- teraz vycistit cisticom na brzdy, nastriekat teflonovy olej dat vazelinu, nesetrit a nasadit klobucik, zlozit

ak sa rucna pouziva normalne a nejsu zlomene lana atd. chodi mi to uz 2 roky v pohode a to tam mam nechanu tu rozcapenu gumicku

28.05.2012 21:13 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2481048
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Odpoledne jsem koupil ořech ke gole s torxem 30, bohužel měli jen se středovou dírou. Při prvním zabrání se torx okamžitě skroutil. Při pokusu o návrat se ukroutil. Naštěstí to šlo z ořechu sklepnout a nahradit bezejmeným torxem ( ořech TONA ) tím se to už podařilo povolit. Po rozhýbání jsem zkoušel, kterou ze zmíněných gumiček použít. Ta měkčí se nepovedla vnějším okrajem nacpat do zápichu ve třmenu, jako kdyby byl větší průměr. Tvrdší se zas nepodařilo narazit tak, aby byla nezi gumou a páčkou ruční brzdy mezera. I tak se páka sama pěkně vrací. Původní guma byla úplně rozežraná, že už nemohla vůbec těsnit, tak snad to bude lepší.

19.06.2012 21:32 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2485595
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
tak mám taky zatuhlou ručku na jednom předním brzdiči, dneska jsme to zkoušeli rozhýbat, ale bez šance
co s tím?
repas brzdiš seženu za 100 euro, ale to se mi moc nechce, nicméně se nám to nechce rozebírat aby se potom nestalo že neodjedu.
pomůže opravná sada když to jsou jenom gumičky?

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator