Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Kontrola hladiny LDS C5 II
|< < 1 2 3 > >|
05.08.2012 15:11 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2497115
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dno sítka.

05.08.2012 21:21 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2497298
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
michal napsal(a):
Zdravím takže jestli to chápu dobře tak hodim auto do nejniší polohy, vypnu motor a otevři vičko od nadržky s LDS a pokud je sitko ponořeny tak je to OK?


jinak nahoře je taková ploška na nádobce, je taková jakoby drsná a to je vlastně měrka, hladina max. i min

22.04.2013 19:21 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2571036
Ivan.pr
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 168
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pozdrav všem . Pročítal jsem si články o hydraulice (snad všechny) a není mi jasný proč je nádržka s LDS natlakovaná. Když zátku povolím uteče tlak - pak se to zase samo natlakuje ? U BX a Xantie žádný tlak v nádržce nebyl . Proč tady je ?

22.04.2013 22:00 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2571111
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ve víčku nádobky je dírka a pod ní gumová podložka - je to "ventilek" . Klesne hladina, nasaje vzduch, stoupne hladina , zavře - je tam mírný přetlak . Je to pro to, že použité čerpadlo má sice výbornou výtlačnou funkci, ale velmi špatnou funkci nasávací. Tím se tedy do čerpadla zajišuje přísun kapaliny, aby se neprotočilo "na sucho" .

02.02.2014 11:40 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664038
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, chci se zeptat, mám C5 I, platí stejný postup i zde? Když se podívám do nádržky LDS jen ji znova zavřu, nastartuju a počkám než se natlakuje? Díky za odpověď

02.02.2014 12:03 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664051
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bárty napsal(a):
Ahoj, chci se zeptat, mám C5 I, platí stejný postup i zde? Když se podívám do nádržky LDS jen ji znova zavřu, nastartuju a počkám než se natlakuje? Díky za odpověď


Pokud jsi měl v nádobce tolik LDS (aby si čerpadlo nenasálo vzduch), tak není potřeba nic než po otevření jí jen zavřít.Hladina LDS se kontroluje ve spodní poloze a dolívá se na dno košíčku a nemusíš startovat aby se spustilo BHI - stačí jen otevřít dveře(pokud tedy neusnula elektronika,nebo stačí zamknout- odemknout

02.02.2014 12:16 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664059
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
No tím si nejsem jistý jestli mi nenasálo čerpadlo vzduch Díky

02.02.2014 13:25 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664083
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bárty napsal(a):
No tím si nejsem jistý jestli mi nenasálo čerpadlo vzduch Díky


No musíš také napsat co to dělá a proč se vlastně ptáš?Jestli se auto normálně zvedá je vše OK - jestli se nezvedá (a běží BHI) přisálo zřejmě vzduch - je potřeba udělat v nádobce přetlak(malej a za běhu BHI) mělo by si nasát .

02.02.2014 14:56 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664139
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Auto se zvedá, ale pomalu, je dost slyšet čerpadlo. Při rychlostech kolem 100 mi začnou vibrovat kola, cítím vibrace do volantu při nerovnostech. Myslel jsem že je to špatným vyvážením, ale včera jsem zjistil vůli na levé straně převodky řízení. Pročítal jsem diskuzi na toto téma, dnes jsem teda provedl kontrolu nádržky LDS, je prázdná Před nějakou dobou jsem zahlédl loužičku u pravého zadního kola, proto jsem se včera díval i na hydrauliku, myslel jsem že mi třeba teče pístnice ale spíš to vypadá na rozvod u zadní středové koule. Musím nalít LDS a zjistit úniky , včera jsme s kolegou nic viditelného nezjistili.

02.02.2014 15:12 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664142
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bárty napsal(a):
Auto se zvedá, ale pomalu, je dost slyšet čerpadlo. Při rychlostech kolem 100 mi začnou vibrovat kola, cítím vibrace do volantu při nerovnostech. Myslel jsem že je to špatným vyvážením, ale včera jsem zjistil vůli na levé straně převodky řízení. Pročítal jsem diskuzi na toto téma, dnes jsem teda provedl kontrolu nádržky LDS, je prázdná Před nějakou dobou jsem zahlédl loužičku u pravého zadního kola, proto jsem se včera díval i na hydrauliku, myslel jsem že mi třeba teče pístnice ale spíš to vypadá na rozvod u zadní středové koule. Musím nalít LDS a zjistit úniky , včera jsme s kolegou nic viditelného nezjistili.


Auto přes noc sleze dolů ? Vytáhni přepad z nápravnice co jde z manžety a zmáčkni manžetu(může být plná LDS a tlačí se do nápravnice a může vytékat právě uprostřed. - Řešení přetěsnit pístnice(pokud padá dolů) , nové manžety (pokud je plná LDS) - nebo oboje.

02.02.2014 18:22 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664159
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
No dolů nesleze, je fakt, že když přijdu do auta, chvíli BHI běží, ale dolů nespadne, stejně se podívám na ty přepady, díky za radu (nejdřív ale LDS musím dolít)

02.02.2014 22:02 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2664287
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skontroluj hladinu, pripadne dolej a odsleduj kde tece
co sa tyka vole na serve - mozes ist s tym na repas ...

19.02.2014 13:07 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2670213
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, tak jsem se pustil do repasu nápravy a při tom jsem se podíval na ty pístnice, respektive zatím jednu, kde se mi objevoval flek (nemůžu udělat obě nápravy na jednou vzhledem ke stísněnému prostoru v garáži). Zjistil jsem prasklou manžetu. LDS zde není, pístnice je jak nová. Chci se ale zeptat, když jsem heveroval nápravu nahoru, začala mi LDS vytékat z té dlouhé hadičky, která se do manžety zapichuje hned u pístnice. Je to v pořádku? Předpokládám že LDS do nápravnice zatéká z levé zadní pístnice, protože tam je manžeta v pořádku (jiná možnost je jen už že když byla pravá pístnice stlačená, nedošlo k průniku LDS až ke konci manžety, kde byla prasklá a pak se natlačila přepadem do nápravnice). Díky za případnou odpověď.

19.02.2014 13:20 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2670220
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bárty napsal(a):
Ahoj, tak jsem se pustil do repasu nápravy a při tom jsem se podíval na ty pístnice, respektive zatím jednu, kde se mi objevoval flek (nemůžu udělat obě nápravy na jednou vzhledem ke stísněnému prostoru v garáži). Zjistil jsem prasklou manžetu. LDS zde není, pístnice je jak nová. Chci se ale zeptat, když jsem heveroval nápravu nahoru, začala mi LDS vytékat z té dlouhé hadičky, která se do manžety zapichuje hned u pístnice. Je to v pořádku? Předpokládám že LDS do nápravnice zatéká z levé zadní pístnice, protože tam je manžeta v pořádku (jiná možnost je jen už že když byla pravá pístnice stlačená, nedošlo k průniku LDS až ke konci manžety, kde byla prasklá a pak se natlačila přepadem do nápravnice). Díky za případnou odpověď.


Ta hadička blíž k pístnici je přepad vracející se do nádobky a tudy se vrací to co neutěsní pístnice(pokud padá zadek přetěsni-pokud ne neřeš) druhá hadička je odvzdušnění manžety a tudy se to může dostat do nápravnice(do manžety se LDS dostane netěsností té drátěné svorky- většinou proto že je manžeta už ztvrdlá) při ceně manžety +- 300 neřeš a dej novou.Těsnění do pístnice +- 600,- obě strany bych také neřešil a udělal to komplet - je to na doživotí auta

19.02.2014 14:35 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2670254
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zadek nepadá, takže nové manžety a nic řešit nebudu, díky za radu
PS: Obě pístnice samozřejmostí, stejně budu dělat obě nápravy, ještě jednou díky

20.02.2014 19:40 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2670552
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
druhá hadička je odvzdušnění manžety a tudy se to může dostat do nápravnice(do manžety se LDS dostane netěsností té drátěné svorky- většinou proto že je manžeta už ztvrdlá)


Do manžety se LDS dostane především, když už netěsní poslední těsnění v pístnici - Okroužek. Nesetře to a nepošle do přepadu, ale propustí to do manžety. Ta až se naplní, posílá to do nápravnice trubičkou určenou na "luftování" Nemá to vůbec vliv na padání či nepadání zadku, toto je okruh přepadu, ne tlaku.

20.02.2014 21:11 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2670605
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Do manžety se LDS dostane především, když už netěsní poslední těsnění v pístnici - Okroužek. Nesetře to a nepošle do přepadu, ale propustí to do manžety. Ta až se naplní, posílá to do nápravnice trubičkou určenou na "luftování" Nemá to vůbec vliv na padání či nepadání zadku, toto je okruh přepadu, ne tlaku.


Jo to mᚠpravdu,ale nedavno jsem přetěsňoval pístnice a pán nechtěl měnit manžety - no a výsledek začlo to téct ven i do manžety - neutěsnila to ta drátěná spona (manžete tvrdá jak.... ) Dávám vždy všechny O kroužky - nová manžeta a vše OK. Takže i tudyma to do manžety může - tím posledním samo také.

05.06.2014 15:52 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2702224
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Platí postup (auto dole, LDS na dne) aj pre C5 III / X7?
Ak áno, možno by bolo dobré upravi názov vlákna.

05.06.2014 16:02 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2702225
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Platí postup (auto dole, LDS na dne) aj pre C5 III / X7?
Ak áno, možno by bolo dobré upravi názov vlákna.


Platí

03.04.2015 12:50 - Re: Kontrola hladiny LDS C5 II 2804764
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
tak sem koukal na hladinu a sem pod sítkem.... sítko vyndat nejde, co? chtěl sem skouknout qualitu LDS, jako estli je už zralá zralá na výměnu, ale viděl sem prd..... pozná se to okem, že je už načatá? Asi by se to dalo nasát skrz sítko...... nemá cenu dolejvat, dyby byla potřeba vyměnit.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator