Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II
30.12.2016 17:09 - Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3024136
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
presunuti diskuze

30.12.2016 16:40 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3024132
dockie
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Je mozné optiku zastavat miesto normalnej optiky ? tak aby fungovalo natacanie ?

30.12.2016 16:44 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3024133
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mozne je relativne vsetko
otazna je rentabilita a doklady k tomu

30.12.2016 17:18 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3024137
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dockie napsal(a):
Je mozné optiku zastavat miesto normalnej optiky ? tak aby fungovalo natacanie ?


neni ,musel by jsi vymenit komplet svetla,predelat kabelaz,natahnout kabelaz,dat jine BHI,prerogramovat par veci v aute to je ta jednodussi stranka..pak by jsis musel nechat udelat homologacku u vyrobce aby ti to zapsali do TP a pak hura na STK..kdyz bude vse ok mas nataceci xenony

11.01.2017 07:51 - Re: Neoriginální domontované xenony, bi-xenony 3027697
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
trošku tohle vlákno oživím,
co všechno by se na přestavbu na xenony na c5 I muselo koupit a na kolik by to tak vyšlo? ty ceny jsou už jinde tak mě to trochu zajíma. co jsem koukal na netu tak celé xenonové světlo se dá sehnat za 1500

11.01.2017 08:10 - Re: Neoriginální domontované xenony, bi-xenony 3027717
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
uz jsem to tu nekde psal

-svetla
-kabelaz k nim
-jine BHI
-jine BSM (dle roku a typu ktery tam je)
-jiny naraznik (nebo zprasit stary),zaslepky
-jina nadobka ostrikovace ,motorek,kabelaz
-ostrikovace svetel
-urcite jsem na neco zapomel

pak mas na vyber ze dvou moznosti:
1.staci u citroenu zazadat o homologaci (nebo v praze vyzkumak),doufat ze ti ji udelaji,nechat si ji zapsat do TP
2.neresit homologaci a zapis do TP a uzivat si jizdu do prvni STK a potom ve 30 denni lhute vse vratit zase do puvodniho stavu

mimo to ze prestavba se rovna cene tveho auta (nic ve zlem) tak bych asi uplne tuhle blbost neresil..nehlede nato ze u prvni generace xenony nic moc..spis nic nez moc

11.01.2017 08:17 - Re: Neoriginální domontované xenony, bi-xenony 3027720
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
Ty věci by se dali sice sehnat levněji ale když to nesvítí nic moc tak zůstanu u osram žárovek a bude klid

11.01.2017 10:06 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3027745
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kabelaz pri C5 1 tam je
kabelaz na ostrekovac tam je

ak sa nevymeni BHI nebude fungovat elevacia (sice v diag ta moznost je na zapnutie ale realne to neovlada nic)
s tou BSM nejsom si isty

11.01.2017 10:11 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3027748
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kabelaz pri C5 1 tam je
kabelaz na ostrekovac tam je

ak sa nevymeni BHI nebude fungovat elevacia (sice v diag ta moznost je na zapnutie ale realne to neovlada nic)
s tou BSM nejsom si isty


U BSM - podle toho jaká tam je - může tam být s pojistkou na ostřik (s možností dosadit pojistku)

08.09.2018 12:06 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3179296
Yulas
Město: Poznan-Oborniki , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kabelaz pri C5 1 tam je
kabelaz na ostrekovac tam je

ak sa nevymeni BHI nebude fungovat elevacia (sice v diag ta moznost je na zapnutie ale realne to neovlada nic)
s tou BSM nejsom si isty


Ahoj!
Ahoy!
Omlouvám se za chyby, nevím češtinu a používám překladatele. Mohu psát v polštině nebo angličtině.

Jaký signál jde z BHI na lampy? V Lexu je popisován jako "frekvence". 3pólový konektor lampy, první kolík je přitahován nahoru, takže signál zkratuje k zemi. Udělal jsem testy:
- signál pwm 500 Hz změna šířky impulzů,
- frekvenční signál 32 Hz - 60 kHz.
Reflektor se nehýbe

Model Citroen C8 vypadá jako analogový signál.
Myslel jsem na regulátor z peugeotu 607 před výtahem (před CAN) a zkontroloval tam signál - nevím, jestli je to stejné.

08.09.2018 14:03 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3179302
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Yulas napsal(a):
Ahoj!
Ahoy!
Omlouvám se za chyby, nevím češtinu a používám překladatele. Mohu psát v polštině nebo angličtině.

Jaký signál jde z BHI na lampy? V Lexu je popisován jako "frekvence". 3pólový konektor lampy, první kolík je přitahován nahoru, takže signál zkratuje k zemi. Udělal jsem testy:
- signál pwm 500 Hz změna šířky impulzů,
- frekvenční signál 32 Hz - 60 kHz.
Reflektor se nehýbe

Model Citroen C8 vypadá jako analogový signál.
Myslel jsem na regulátor z peugeotu 607 před výtahem (před CAN) a zkontroloval tam signál - nevím, jestli je to stejné.


U C5 I není problém=má přípravu ( tedy + elektronika BHI + možná BSM pokud není již vyměněná = nové chodily na max výbavu + nádobka ostřiků + motorek a příslušenství atd...), u C5 II je to problém protože nejen že je korekce sklonu ale také je natáčení do stran a to je ovládané ze snímače natočení volantu (z comu) - (nikdy jsem toto na C5 II nepředělával a na C5 I jsem měnil elektroniku na BHI (pro mne jednodušší řešení)

08.09.2018 22:11 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I,II 3179318
Yulas
Město: Poznan-Oborniki , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ja ma C5 I 2004.
Děkujeme za vᚠzájem. Ano, instalace je hotová.
Udělal jsem BSM - pájil jsem chybějící relé a pojistku F7 na původním místě. Rozprašovače lampy pracují správně.

BHI - tady je ten problém. Kabel ze světelných zdrojů běží na konektor BHI (pin F3). V lexii v části zavěšení v volbách jsem kódoval "signál úhlové korekce - aktivní", ale chybí signál. Hledání servisní schránky - tam byl bhi se signálem korekce úhlu lampy a bez. Stejně jako kolegovi napsal výše - voliči BHI by se měli změnit, aktivace nedává nic. V Polsku nemohu najít samotnou elektroniku, každý prodává celé čerpadla za cenu vyšší než dvě úplné xenonové výbojky: (Kromě toho nevědí, jestli existuje xenon, budu hledat další elektroniku BHI.
Chci sestavit obvod, který čte pozici potenciometrů na osách a generuje signál na lampy. Nevím, jaký signál přijaly lampy.
Bylo by nejlepší připojit osciloskop do kopie s továrním xenonem.


Koupil jsem poškozený BHI (spalovaný motor) z verze s xenonovými výbojkami. Připojil jsem rozváděč a vyrovnávání fungovalo tak, jak jsem odklonil přední / zadní část vozidla.
Sinik vystřelil bez problémů. Zůstává přeložit elektroniku a konfigurovat výšky.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator