Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Nefunkční stěrače / C5 III
1 2 > >|
28.07.2015 01:25 - Nefunkční stěrače / C5 III 2845180
Ricmond
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Prosim o radu .
Pokazil som si stierace .
Asi pred mesiacom som vybral motorceky prednych stieracov , aby som vycistil priestor pod nimi . Klucik som nezapinal , ale baterka bola pripojena . Myslim ze som ich potom ani neskusal . Niekedy sa stalo , ze bolo auto zamknute a sierace sa len tak pohli hore , ked som dal klucik tak sa vratili dole , neprsalo tak som ich stale nepotreboval .
Teraz mi zacal blbnut aj zadny stierac , ide iba ked mam spiatocku .
Ked som sa pripojil kablom tak jednotka stieracov bola seda , odpojil som baterku a potom sa jednotka stieracov prihlasila , ale odmieta komunikovat a hlasi chybu FF1A (komunikace meci obema motorky prednich steracu po siti LIN).
Teraz mi funguje iba ostrekovanie a pred mojim zasahom stierace fungovali .
Jednotku stieracov som asi neodpajal ani neviem kde je .
Vie mi niekto poradit ?
Je na to ozivenie nejaky postup ?
Vdaka

30.07.2015 22:32 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 2846262
Ricmond
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Kedze sa nikto nenasiel tak si poradim sam .
Mozno to niekomu v buducnosti pomoze .

Poruchu som nasiel , som rad ze som ju nesposobil ja ale netesi ma ze auto ma iba 5 rokov a prejavila sa vyrobna chyba .
Na aute su daleko od seba stierace tak to vyriesili dvoma motorcekmi , na kazdy stierac zvlast. Riadiaca jednotka stieracov je priamo v motorceku (v zadnom nie) . Rozobral som motorceky a zistil som ze motorcek u spolujazdca je zateceny , este som z neho vylial vodu .
Zatiect to muselo uz davnejsie , lebo plosak bol dost poskodeny (chybali medene plosky) ,aj zopar suciastok som musel vymenit a ani ochranny lak nepomohol .
Nastastie druhy bol ok tak som porovnaval a meral (novy motorcek 275€) , nastaste sa mi
ho podarilo rozbehat .
Ked som skusal , tak funguje vsetko ako ma a aj zadny stierac .

14.08.2015 14:07 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 2851201
Ricmond
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Stierac sa zase „ozval“ !
Predne funguju v pohode , ale zady zase strajkuje .
Na packu nereaguje a spusti sa pri spiatocke , alebo ked zapnem svetla .
V citroene mi poradili , vymen predny soferov stieracovy motorcek (nebol poskodeny)
alebo packa stieracova .
Nedal som na radu skontroloval som kablovy zvezok co ide to zadnych dvery .
Na moje pocudovanie z 30kablov asi 7poskodenych !
Vodic ku zadnemu stieracu preruseny uplne !
Zistil som ze to uz bolo opravovane v servise a to som musel znovu prerobyt ,
opraveny spoj nechali akurat v mieste ohybu !
Pred C5 som mal Opla a tomu sa prejavila chyba ohybanych kabov po 14rokoch !
Nemci maju asi lepsie kable .
Pany kto mate taketo auto , doporucujem tento kablovy ohyb preventyvne skontrolovat
v zime sa to bude zle opravovat .

21.01.2018 13:36 - Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125807
biaxy
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Přední stěrače někdy pracují, někdy nepracují. Když nastartuji a stěrače fungují, jsou během celé jízdy funkční a pak jsou funkční třeba týden i déle. Jindy nastartuji a stěrače stojí ve všech polohách na přepínači, a tak je tomu po celou dobu jízdy. Když motor vypnu a znovu nastartuji, někdy zase nefungují.

21.01.2018 13:46 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125808
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem podobný problém. Rozdělal jsem volant a pořádně pozastrkoval konektory na COMu. Poté prostříkal Kontaktolem, nebo Contoxem a od té doby klid. Čili můj problém byl v kontaktu na páčce stěrače.

21.01.2018 14:06 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125811
biaxy
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za odpověď, ale nikdy jsem volant nesundaval. Máte nějaký návod, nebo fota? Nevím co je comm.

21.01.2018 14:09 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125812
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
Měl jsem podobný problém. Rozdělal jsem volant a pořádně pozastrkoval konektory na COMu. Poté prostříkal Kontaktolem, nebo Contoxem a od té doby klid. Čili můj problém byl v kontaktu na páčce stěrače.


navod supr,zvlast strikani sracky do jednorky..fakt supr...
nocmene k veci...on ma problem s autem o dve generace jinak,coz znamena ze ani nema stejnou jednotku pod volantem
problem bych videl v kabelazi .BSI nebo nekterem z motorku steracu, ktere umi pozlobit..staci kdyz se jim rozhodi synchro a uz nesetres

21.01.2018 16:25 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125847
biaxy
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Zná někdo někoho v Plzni a okolí, kdo by dokázal tutu závadu odstranit?

21.01.2018 17:56 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125855
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Nechci nikomu fušovat do radění, popisuji jen moji zkušenost, jako například když po mně chtěli v Citroenu na hlášku "Airbag faulty" 11 000,- za výměnu celého COMu. A bylo to rovněž uvolněným konektorem ve volantu. A pokud používᚠna prostříkání elektroniky něco jiného než Kontaktol, nebo Kontox, docela by mne zajímalo co?

21.01.2018 18:36 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125874
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no ja hlavne elektroniku nestrikam nicim,proc taky..taky nestrikam neco nekam kde nevim co je,zvlast v aute resp jeji elektronice
pokud se vratim k tomu co jsem napsal,tak jsem i psal ze ty mas zcela jene auto a uplne jinou elektroniku pod volantem
co po tobe chteli v citroenu nevim,protoze jsem u toho nebyl a take nevim jestli se ti na auto vubec divali nebo ti jen rekli cenu za COM2000 a take nevim co hlaska na LCD zpusovovala protoze jsem nevidel vypis z diagnostika,takze nemozu posoudit jak relevantni to bylo...presne takhle vznikaji famy o spatnych servisech
jinak ja pouzivam na kontakty .link. ,ale jen na kontakty...je to jedina vec z hromady ktere jsem myl moznost vyzkouset ktera funguje jak ma k me spokojenosti

21.01.2018 19:28 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125895
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
No, to je kontox v novém hávu. Na chrastění potenciometrů a jiných plošných spojů ideální.

21.01.2018 19:28 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125896
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
... jinak ja pouzivam na kontakty .link. ...

Jestli ty nejsi tak trochu Narcis a nepoužívᚠten "Kontaktní sprej OL" jen kvůli názvu?

21.01.2018 19:49 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125901
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
heh

neee vypada to takhle ,viz priloha

Přílohy:
20180121_194514.jpg ( 5923121b ) -

21.01.2018 19:52 - Re: Nefunkční přední stěrače / C5 III 3125905
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
No, to je kontox v novém hávu. Na chrastění potenciometrů a jiných plošných spojů ideální.

co je kontox v novem havu ? ten Wuert ?
chrastici potenciometr menim,neopravuji cni kontaktolen ani nicim jinym

03.01.2019 12:43 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 3199596
aMaty
Město: Liberec 11, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Jen se zeptám.
Přijel jsem dneska do obchodu (sněžilo) tak jsem je zaparkoval nahoře a se mě pak líp uklízí sníh ze skla. Po příchodu z obchodu jsem uklidil sníh ze skla a zbytku auta a chtěl odjet. Přepnu páčku stěračů a sjedou dolů a pravý v pohodě a levý zůstal cca 15cm nad hranou okna a nechtělo se mu nikam. Po příjezdu domů (Fajn cesta bez stěračů ) jsem šel hledat rozumy co a jak. Když jsem se patřičně vybavil. Vyházel cestu ke garáži vlezu do auta a stěrač sjel dolů do parkovací polohy a stěrače začali normálně fungovat. Napíchnul jsem to na diagnostiku a ta neukazuje vůbec nic nikde ( krom F5FF) .. takže v pohodě

Otázka tedy: Mají stěrače u X7 nějakou "tepelnou pojistku" nebo něco? Abych věděl příště co s tim případně?

03.01.2019 14:17 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 3199608
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v logu by mal byt o tom zaznam najskor
ak sa to nezopakuje, neries, ak zopakuje, najskor ta neminie oprava / vymena motora

03.01.2019 19:39 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 3199648
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tepelnou ne ale proudovou ano
navic jsou spolu datove spojene a pokud se jim neco nelibi nejde ani jeden
tuto "dobrou" vychytavku prevzali s P407

03.01.2019 21:50 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 3199673
aMaty
Město: Liberec 11, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Paráda pánové. Děkuji za info. zkusím se do toho podívat až budu mít náladu podrobněji nebo v té chumelenici jsem byl rád, že to začalo zase fungovat tak jsem se v tom moc nehrabal. Koukal jsem jen do chybových hlášek a tam bylo prázdno. Ani auto nic nehlásilo když to nefungovalo.

Proudová pojistka ... reset této pojistky je nějaký nebo to chce prostě jen nějaký čas ? Kdyby se mě to někde stalo někde dál od domova tak a vim, že mam jít třeba na 5 minut na kafe nebo něco ...

10.06.2019 15:25 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III (X7) 3225884
Berry
Město: Zbiroh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny zkušené se žádostí o radu s podobným problémem s předními stěrači:
-po výměně předního okna se mi staly dvě věci:
1) za pár dnů mi na dálnici uletěla krycí lišta u sloupku řidiče
2) po nějaké době začaly chvilkama stávkovat stěrače (souvislost s oknem jsem netušil)
- pár dnů šly a pak jsem přišel do auta a nic ... stačilo ale ručně zahýbat ručně ramínky nahoru dolů a po chvíli se zase chytli. Situace se ale zhoršovala až jsem s tím byl nucen zajet do servisu - k místnímu "citroenářovi", který mi jinak dělá ostatní opravy...
Ten motory vyndal, vyčistil a nic, auto mi vrátil, že budu muset do Citroenu nejspíš na výměnu motorů - diagnostika hlásila chybu komunikace motorů.
Doma mi to ale nedalo a zkusil jsem ještě jeden pokus zahýbat ramínky - k mému zděšení měly stěrače rozsah pohybu asi 45° ... Vyndal jsem motor u řidiče a s hrůzou zjistil, že táhlo pohybu je tam nejspíš obráceně ...
dávat 15 000 za nové motory se mi ještě nechce, proto prosím místní profíky o pomoc
- nemáte někdo fotku správně sestavené mechaniky táhel a schéma zapojení motorku? nebo aspoň připojovacího konektoru?
- nevíte někdo, jestli, a jak lze amatérsky (diagnostiku nemám) nastavit nulové pozice motorů - dá se spolehnout na pozici dorazů od hřídelky ozubeného kola ...
jen poznámka - občas se stane, že po odemčení auta dálkáčem se stěrače rozběhnou - u řidiče zůstane na 45°, druhý ho přeskočí tam i zpátky ...
díky
Berry

Přílohy:
stěrače.pdf ( 271899b ) -

10.06.2019 17:38 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III 3225902
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Prave listy mam. Lava strana, zial uz nie.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator