Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Chybová hláška airbagu
|< < 1 2 3 > >|
22.06.2015 06:15 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833693
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Díky, pod sedačku jsem koukal a konektor je zapojený i u spolujezdce. Mně napadá čidlo. To musí být přece někde v deformačních zónách, nebo ne?

22.06.2015 06:43 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833697
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Když jsem měl C5 I, tak se mi to objevovalo tak jednou za rok. Vždy pomohlo normálně startovacím klíčem několikrát povoli/zakázat airbag spolujezdce. Dělalo to i jiným lidem.

22.06.2015 10:46 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833724
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Toto je hledání naslepo. To chce zajet na diagnostiku. Konektor muze byt zapojeny ale chytat spatny kontakt a uz to zahlasi.

22.06.2015 16:57 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833797
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Díky všem. Dnes ráno to nesvítilo a zdálo se vše v pohodě. Odpoledne jedu z práce a opět to svítí, Vytáčí mne, že je to tutově po umytí auta. Hodím to zítra na diag. a dám vědět.

22.06.2015 22:12 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833836
Petorix
Město: Nové Zámky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 48
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mne to z ničoho nič začalo svieti, v Citroene najprv prehrali softver, potom s kabelážom robili atď atď, vždy to vydržalo jeden deň, na další deň to zase svietilo, po dvoch týždnoch ma to prestalo bavi tam chodi denne... keď som bol u Jumepa tak sa pozrel nato a bol to pyropredpínač, tak sa len odpojilo zatial... takže ozaj na diagnostiku volakomu kto tomu rozumie

22.06.2015 23:23 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833843
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Petorix napsal(a):
Mne to z ničoho nič začalo svieti, v Citroene najprv prehrali softver, potom s kabelážom robili atď atď, vždy to vydržalo jeden deň, na další deň to zase svietilo, po dvoch týždnoch ma to prestalo bavi tam chodi denne... keď som bol u Jumepa tak sa pozrel nato a bol to pyropredpínač, tak sa len odpojilo zatial... takže ozaj na diagnostiku volakomu kto tomu rozumie


To je perfektní oprava - a je ti jasné že pokud je v systému airbagu chyba je celej nefunkční? (alespoň podle mne ) - jestli se pletu tak mne místní odborníci-elektronici opravte - podle mne je lepší odkonfigurovat - potom je vše funkční - já jezdil nějaký čas s vystřelenými pásy a protože rychlejší bylo odkonfigurovat než vyměnit pásy tak zprovozněno na šedém takto.

22.06.2015 23:26 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833844
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemyslim ze je to cele nefunkcne, kazdopadne on mal cele auto porozpajane od bagov a len v jednotke sa prekonfigurovalo ze tam ten pas proste neni a odpojilo sa to (mal tam narvane odpory ak si to spravne pamatam)

22.06.2015 23:30 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833845
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nemyslim ze je to cele nefunkcne, kazdopadne on mal cele auto porozpajane od bagov a len v jednotke sa prekonfigurovalo ze tam ten pas proste neni a odpojilo sa to (mal tam narvane odpory ak si to spravne pamatam)


Je - jakmile je v jednotce chyba neodpálí žádný(odpor je něco jiného) - je v jednotce chyba? - podle mne je nefunkční celej systém.

22.06.2015 23:36 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833846
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekedy by to chcelo skusit, podla mna nebude riesit jednotka tu vadnu vetvu

22.06.2015 23:53 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833848
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekedy by to chcelo skusit, podla mna nebude riesit jednotka tu vadnu vetvu


No jsou to mé informace , vyzkoušeno(asi) jednou na C5I ale na to by mohl odpovědět spíš ,,autodiag" a podle mne bude páč pokud je mi známo tak při nárazu napřed jdou předpínače a až potom airbagy a pokud nezaznamená jednotka spuštění předpínačů tak z bezpečnostního důvodu neodpálí airbagy zlomil by ti vaz (nevím přesně jestli už i C5 ale novější auta neodpálí ani při nezapnutém pásu - jsou to bezpečnostní prvky systému airbagu.

23.06.2015 15:46 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2833942
Petorix
Město: Nové Zámky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 48
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ja viem že to nie je správné, a bolo by treba spravi, len vtedy už som kašlal nato lebo vtedy v Citroene povedali že mi chýbá kabelហna spolujazdcovú sedačku, objjednali 3x a ani jedno nepasovalo a kedže jeden zväzok káblov stojjí 150 eur a oni to už nevracajú naspä tak namiesto 450 eur mi dali zlavu že len jeden kábel musím zaplati, tak som zaplatil 150 eur a nič som nemal spravené ani vymenené....
a áno myslím tam bol odpor, ale elektronike nerozumiem takže vůbec neviem čo a ako tam je, a kedže som obyčajní pracujúcí človek tak pre mňa boli doležitejšie veci na aute ktoré som chcel spravi...bohužial

24.06.2015 13:43 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2834186
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nemyslim ze je to cele nefunkcne,

na to muzes dat krk..pokud sviti porucha airbagu systen se neaktivuje...jedine co ti da po nose je volant

30.06.2015 16:31 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2835907
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Tak zatím nevyřešeno. Na diag. hláška "Porucha airbagu řidiče". V servise nevědí co s tím. Ani smazat z diag. nejde. Nejdříve hláška na palubním počítači jen zahlásila chybu každý druhý den, teď už týden trvale. Kde bych měl chybu hledat mně však neporadili, jen že by možná vyměnili nějaký kroužek ve volantu?

30.06.2015 21:57 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836193
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ten kruzok je sucastou pacok a najskor je to zhoda okolnosti a prdol ti (alebo nieco na konektoroch na airbag)

alebo (ale stretol som sa s tym len u spolujazdca) konektor na samotnej riadiacke airbagov ze strati kontakt

plati ako vsade, mazanim sa chyby neodstrania

30.06.2015 22:40 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836289
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Mel jsem tu auto co bylo po havarce a melo vystrelene bagy. Nekdy pri aktivaci airbagu se konektor vyhreje a pak blbne. Pokud to ale zacalo delat az ted z nenadani tak to asi bude ten krouzek. C5I to ma nestasne ten pasek. Je to hrozne krehky. Myslim tesne pred konektorem co vede do airbagu.

01.07.2015 05:22 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836329
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Díky, jen se zeptám, jeden konektor je pod sedačkou jako by v takovém tunelu před předním prahem. Je to airbagu? Ten pod sedačkou předpokládám patří k pásu. K přístupu k tomu prvnímu musí sedačka ven?
Jinak to o tom kroužku mechanik jen tak plácl aby vůbec něco řekl, takže si myslím, že prasklý nebude.

01.07.2015 05:27 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836330
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Mel jsem tu auto co bylo po havarce a melo vystrelene bagy. Nekdy pri aktivaci airbagu se konektor vyhreje a pak blbne. Pokud to ale zacalo delat az ted z nenadani tak to asi bude ten krouzek. C5I to ma nestasne ten pasek. Je to hrozne krehky. Myslim tesne pred konektorem co vede do airbagu.


Prosím tě před kterým konektorem? Ve volantu?

01.07.2015 07:33 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836349
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
Prosím tě před kterým konektorem? Ve volantu?


Nech si to někde kde něco vědí opravit.Pokud se takhle ptᚠje asi skoro zbytečné ti radit. Ten pod sedačkou je na airbag v sedačce,ten na mrahu je předpínač, volantovej je snad jasnej - com - airbag.

01.07.2015 07:49 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836357
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
psal jsi ze si v servisu nevi rady...pokud maji diagnostiku ,coz asi maji kdyz to nejde smazat,tak je jasne kde je problem..nechapu tedy proc tady takhle resis jednou sedacku ,jednou COM

01.07.2015 08:13 - Re: Po mytí motoru hláška AIRBAG FAULT a svítící SERVISE 2836373
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Příjde mi to že všichni kteří se momentálně kolem toho auta pohybují o tom nic nevědí - potom to asi nemá cenu.Ani není jasné co se s autem vlastně dělo - jestli neproběhlo třeba vysávání kolem a pod řadičkou,jestli někdo něco nerozebíral atd. v motoru nic není a přesto pořád řeší tento důvod .Já mám tento problém na autě také - až bude čas sundám airbag volantu- zkontroluji zapojení konektoru na comu a airbagu váč to reaguje na ránu do volantu (a nevím co se s autem dělo než se ke mně dostalo) občas je špatně nasazen konektor do airbagu ale když to hlásí airbag volantu asi budu řešit airbag volantu Také to začlo zanedlouho potom co jsem demontoval zařízení ke sledování,dálkové zhasínání atd.. - no bylo to úplně jinde a není možné aby se touto demontáží zapříčinilo problém airbag - je to obojí asi shoda náhod.ŘEŠ PROBLÉM TAM KDE JE !!

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator