Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava?
1 2 > >|
03.04.2010 03:36 - Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340854
Dany
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, máte někdo zkušenosti s elektromagnetickou spojkou klimatizace? Ozývá se mi dost hlasitě-chrčivě- při sepnutí klimy.Klima to je skoro určitě, protože po vypnutí klimy (eco) to přestane.Díky všem i za odlehčovací poznámky.

03.04.2010 11:02 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340859
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem co riesis,
spojka sa da cela vymenit, alebo sa v nej da vymenit lozisko, ostatne sucasti nejsom si isty.
Mozno ju mas rozstelovanu, ale ako ono to ma cvaknut, je to elektromagneticka spojka.

03.04.2010 15:14 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340860
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jde z toho zvuk i pri behu klimy nebo jen pri sepnuti?
Spis nez spojka bych to videl na loziska v klima kompresoru.

03.04.2010 17:12 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340862
Dany
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Je to slyšet i při delším chodu klimy. Kdyby to byla ložiska, spíš by se to časem zhoršovalo, tohle přišlo najednou.Ale když už se v tom budu vrtat, vyměnit ložiska je skvělej nápad, jak se v tom nevrtat za půl roku znova. Jinak díky za příspěvky. Není někde okolo Prahy nebo jižních čech firma, která by tu spojku měla?

03.04.2010 17:45 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340863
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
602424220 Je to kontakt do Kolína (doufám že je číslo ještě platné 4. roky nepoužité) Byl levný a dobrý .K tématu : klima funguje? pokud ano tak to podle mne nejsou ložiska to by byl systém prázdný,ale mohou být přidřené pístky v kompresoru,el.spojka se po sepnutí točí celá a teoreticky by kravál dělar nemněla.

03.04.2010 18:21 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340867
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Ono je otazka kedy v tom bol meneny olej naposledy atd, cize tomu moze byt vselico, tiez si nemyslim zeby ta spojka mala robit kraval
To silnejsie cvaknutie by som pripisoval tazsiemu roztoceniu systemu.
Inak ti to chladi?

04.04.2010 02:18 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340885
Dany
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Nee, nechladí. A právě proto to řeším, nechci dopadnout jako kamarád, který plnil olej, chladivo,zase plnil chladivo, sledoval úniky, opravoval, pak to plnil jen dusíkem pak ložiska, pak gufera, to všechno v "odborné" firmě pak si už v zoufalství gufera měnil sám,potom kompresor z vrakoviště - ten vydržel nejméně...Tahle jeho anabáze trvala něco přes dva roky.Pak to vzdal a nechladí. Velice rád bych se tomuto vyhnul a udělal všechno najednou.Ovšem pro nový kompresor se mi ze zřejmých důvodů nechce.Prostě sbírám zkušenosti s podobnými opravami od lidí, kteří to už řešili a nejradši kontakt na někoho schopného.

04.04.2010 11:38 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340935
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli mᚠsystém bez chladiva tak by vůbec nemněl kompresor sepnout(nevím jak C5),ale u všech ostatních je tlakoví spínač.A jestli ti kompresor běžel tak se rovnou poohlídni po jiném.Zkus ten kontakt v Kolíně a dej vědět(tel.zvoní tak by mněl fungovat)-nejsem odborník na klima,ale už jsem několikrát nějaký problém řešil a můj názor je že je kompresor bez chladiva a jestli sepnul tak je KO.Na CX a XM je tlakoví spínač - klimu nepustíš(elektromagnet odskoušíš jen sepnout na tvrdo - ten spínač je na filtru u XM vedle baterky tady nevím-někde v dílně mám z XM tak ho mohu nafotit a vložit)

04.04.2010 19:54 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2340992
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu je tak isto tlakovy spinac + par teplotnych a bez chladiva to nepusti. Moze byt aj to ze je tam chladiva dost ale je v trape kompresor samotny ...
Nejake info da aj diagnostika, tym by som zacal, ak tam je dost chladiva / tlak, dal by som to vytiahnut a skontroloval kompresor.

04.04.2010 21:40 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2341014
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dany napsal(a):
Nee, nechladí. A právě proto to řeším, nechci dopadnout jako kamarád, který plnil olej, chladivo,zase plnil chladivo, sledoval úniky, opravoval, pak to plnil jen dusíkem pak ložiska, pak gufera, to všechno v "odborné" firmě pak si už v zoufalství gufera měnil sám,potom kompresor z vrakoviště - ten vydržel nejméně...Tahle jeho anabáze trvala něco přes dva roky.Pak to vzdal a nechladí. Velice rád bych se tomuto vyhnul a udělal všechno najednou.Ovšem pro nový kompresor se mi ze zřejmých důvodů nechce.Prostě sbírám zkušenosti s podobnými opravami od lidí, kteří to už řešili a nejradši kontakt na někoho schopného.


Zavolej do toho Kolína když jsem tam byl napoled tak tam mněl i nějaké kompresory rozebrané-takže je i opravuje a hlavně to sním můžeš probrat a nechat si poradit pokud by si musel shánět jinýa jinde kompresor na co si dát pozor při koupi,ale věřím že tam on bude něco mít a nebo sežene a hlavně s nějakou zárukou na stav .

19.10.2010 14:27 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2358925
kokoumes
Město: Brandýsek , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Nevíte jak tohle dopadlo? Teď se mi také začal ozývat hukot když sepne klima. Je to docela děsivé. Klimu jsem plnil včetně oleje před prázdninami.

19.10.2010 21:53 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 2358977
Dany
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Víme jak to dopadlo! Moje autí se vyléčilo zcela samo. Od toho osudného večera se závada už nikdy neopakovala a když se oteplilo (tohle se řešilo v dubnu) tak sem zjistil, že klima chladí a já vychladl. No dobře, vyměnil jsem uhlíky na sahaře -nešlapala- a pak to chladilo. Bez sahary to samože chladit nemohlo. Ale ty pazvuky se už nikdy neobjevily. Jezdím už radši s rádiem nahlas. Vyhodil jsem OEM rádio. (rámeček je opravdu katastrofa a nesedí )

07.06.2018 17:08 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162335
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak zase nový problém, auto hučí ako vlak
Je to pravdepodobne spojka klimatizácie - na vožno spojka nejde vôbec otoči, akoby bola zaseknutá. Keď zapnem klímu tak tá funguje perfektne. Na behu remeňa a kladkách nie je vidno žiadna voža, ani na kompresore klímy.
Len mi je divné že to nechladí stále, keďže to trvalo točí kompresorom - je tam nejaký ventil?

V pondelok idem do servisu. Je to opravitežné výmenou spojky, alebo ma čaká výmena celého kompresora?

07.06.2018 18:11 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162345
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je tam ventil na kompresore
ona vlastne spojka uz ide stale kym nemas request cutoff a ovlada to tym ventilom

tazko povedat co sa rozpadlo a ci sa nieco nenacalo ked tu cievku onehda menil, lebo vtedy to mal isto dole

07.06.2018 23:13 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162487
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Tak zase nový problém, auto hučí ako vlak
Je to pravdepodobne spojka klimatizácie - na vožno spojka nejde vôbec otoči, akoby bola zaseknutá. Keď zapnem klímu tak tá funguje perfektne. Na behu remeňa a kladkách nie je vidno žiadna voža, ani na kompresore klímy.
Len mi je divné že to nechladí stále, keďže to trvalo točí kompresorom - je tam nejaký ventil?

V pondelok idem do servisu. Je to opravitežné výmenou spojky, alebo ma čaká výmena celého kompresora?

Tady mi něco nesedí - pokud mᚠmotor v klidu tak s elektromagnetickou spojkou (ta je zapuštěná v řemenici a je trvale spojená s osou kompresoru) musíš prstem normálně otáčet

Pokud ti to ručně otáčet nejde, tak bych typoval zadřený kompresor - odtud možná ten kravál při chodu?

08.06.2018 06:47 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162503
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To mi je jasné, že by sa mala normálne vožne otáča - ale nepohnem s ňou. Možno budeš ma aj pravdu, lebo cca pred dvoma mesiacmi mi dos zadymila a smrdela spojka - mala trhavý pohyb (prešmykovala). Keď som ale vypol motor a znova naštartoval, tak všetko OK a od vtedy sa to už nezopakovalo
Keď sa zhodí remenica, budem múdrejší.

08.06.2018 08:19 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162535
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tazko povedat co sa rozpadlo a ci sa nieco nenacalo ked tu cievku onehda menil, lebo vtedy to mal isto dole
Pokud měl dole řemenici, mohl ji špatně nalisovat a nezajistit segrovkou, ta se povysunula a dotýká se spojky - kvuli řenenu se řemenice nepohne, tudíž se nepohne ani spojka ???
SGT točí se ti spojka s řemenicí ikdyž nemᚠklimu zaplou ? nebo to spojka stojí a netočí ?
Že nechladí stále je tím že kompresor má variabilní zdvih pístů a umí točit a nechladit, když si zdvih pístu posune na minimum.

08.06.2018 09:11 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162541
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je tam jeste na remenici/unaseci gumova spojka,ktera se utrhne v pripade zadreni kompresoru aby se mohla tocit remenice i v sepnutem stavu s unasecem a neprodrej se o ni remen...

08.06.2018 10:14 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162554
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Keď sa menila cievka, tak šla dole postupne spojka, remenica (asi spolu s ložiskom), segrovka, cievka - ako na obrázku (neviem prečo, ale pamätám si len 1 segrovku...)
Na nejaké lisovanie si napamätám, všetko šlo demontova aj zloži v pohode na aute, mechanik si len spustil kompresor trochu nižšie - visel na hadiciach a bol lepší prístup.

@PaM: Ako som písal, spojka sa točí s remenicou stále, len keď zapnem tlačítko klímy tak aj chladí... A fakt to dos hučí, zvuk presne ako odídené ložisko - mení sa zvuk podža otáčok.

@autodiag: tak tá gumová spojka sa asi neutrhla, keďže klíma chladí v pohode...

Přílohy:
SANDEN 7C16.JPG ( 74329b ) -

08.06.2018 10:36 - Re: Elektromagnetická spojka klimatizace-oprava? 3162571
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono to bude skrizene a preto to dava ten zvuk
to treba otvorit a zistit co je a co sa da zachranit

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator