Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna žárovek - přední halogenová světla
|< < 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 > >|
15.10.2015 23:27 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2874672
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vypálíte patice.Chce to origo a bude to dobré - jen to chce ta žárovky po zastrčení do patice otřít odmašovákem,lihem atd.. a né ho lejt jen dosebe!!!

16.10.2015 10:38 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2874709
vemda
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Co je origo? Původní špatné byli Osram. Já dal Philips, odmastil, při montáži se choval jako chirug. Desetkrát zlomil ruku a takhle se odvděčila. Vyhřívat patice by led neměla. Pro jistotu jsem položil na oltář diskuze 3$ a led žárovku rozdělal. Elektronika je pod čipama a v patici vedou jen drátky. Viz příloha foto. Mám dojem, že led nevytvoří tak pekelný teplo jako halogenka. No necháme se překvap.

Přílohy:
IMG_20151016_101159.jpg ( 1811570b ) -
IMG_20151016_101222.jpg ( 1890525b ) -

16.10.2015 16:40 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2874855
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
I LEDka umí pěkně topit. Mám velkou LED baterku (reflektor o průměru cca 10 cm) s jednou LED diodou, dosvit má přes kilometr, celé tělo je z hliníku s docela masívním žebrováním vepředu kolem reflektoru kvůli chlazení a stejně se dokáže rozehřát i přes 50 stupňů (potvora i zobrazuje teplotu).
Nechci moc spekulovat, ale žárovka i když má větší tepelné ztráty, tak není tak bodový zdroj jako LED a asi se lépe chladí celou plochou baňky. Od LEDky, i když by měla hřát při srovnatelném světelném výkonu o hodně méně, se to teplo šíří asi jinak a proto může dojít k vyhřátí patice.

16.10.2015 17:23 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2874905
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně jak píše Světlonoš, ty LEDky pečou víc než se zdá. V obrysovkách jsem to taky zkoušel. Na doporučení odborníka v autodoplncích, jež se bil do prsou, že tyhle má jeho šéf v BMW a je spokojenej, že mi to vydrží na furt... No za tři týdny jsem vytáhl z jedné strany uplně černej škvarek a druhá strana svítila tak polovičně a byla taky sežehnutá. Nicméně, zkus a uvidíš

16.10.2015 20:45 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2875061
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Drž tu ledku v prstech a zapni jí (když nehřeje) ale spálí tě i ta žárovka jen si také myslím že se lépe chladí a ty ledky jsou v keramice ? a proč?

16.10.2015 21:26 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2875107
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ledky potřebujou chlazení. Za jedno umí zatraceně topit a pak taky tou vysokou teplotou trpí. I obyčejný led žárovky do bytu mají chlazení, zatímco obyčejný žárovky se chladit nemusí. Ty nejdražší ledky do bytu mají chlazení olejem. A to mají ledky asi 5x nižší příkon než obyč. S vypálenýma paticema u auto ledek jsou problémy známý, jak je to ale s těmahle malejma ve velkým světle na C5, to konkrétně nevím. Je ale potřeba, aby to už někdo otestoval a dal vědět, jak dlouho vydrží ten světlomet nepropálenej, nebo jak dlouho potom hoří, když už chytne. Pro ostatní, aby věděli, kolik mají času na vytažení hasičáku.

06.11.2015 22:22 - Re: Výměna žárovek - 2883701
xantik c5
Město: Větřní, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 35

99 Poslat soukromou zprávu
Tak dneska jsem opět měnil žárovku h7 u spolujezdce no zase jsem bohoval tak mě to napadlo což nikdy nedělám že si pomůžu trochu s nádržkou jajaj to jsem neměl dělat jak jistě spousta z vás tuší a ví tak jsem to vysadil z té spodní hadice takovej bordel kvůli žárovce nepřeju nikomu.Zasranej motor hadice garហa olej v prd..i. .Pánové otázka zní jak tam tu sponu zacvaknout zpatky hadici jsem nasadil i spona na hadici je ale rozepnutá koukám na ní ze spoda motoru a nedaří se mi ji zapnout.Musím sundat naraznik nebo podběh nebo obojí no mam nervy na odchodu.Fakt králové Jelimánové od citroenu .

06.11.2015 23:58 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2883713
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantik c5 napsal(a):
Tak dneska jsem opět měnil žárovku h7 u spolujezdce no zase jsem bohoval tak mě to napadlo což nikdy nedělám že si pomůžu trochu s nádržkou jajaj to jsem neměl dělat jak jistě spousta z vás tuší a ví tak jsem to vysadil z té spodní hadice takovej bordel kvůli žárovce nepřeju nikomu.Zasranej motor hadice garហa olej v prd..i. .Pánové otázka zní jak tam tu sponu zacvaknout zpatky hadici jsem nasadil i spona na hadici je ale rozepnutá koukám na ní ze spoda motoru a nedaří se mi ji zapnout.Musím sundat naraznik nebo podběh nebo obojí no mam nervy na odchodu.Fakt králové Jelimánové od citroenu .


Podběh dolů a tam se na ní dostaneš - zacvakneš v pohodě štípačkama

07.11.2015 06:31 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2883717
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No, hlavně že jsou žárovky jako povinná výbava, ale kdo je schopen si je na silnici vyměnit, to aby člověk vozil sebou v autě montérky a v kufru dva servisáky.
Já sice sebou vozim jednorázovky a hromadu vercajku, ale že bych někde na silnici rozebíral půl auta ohledně žárovky, k tomu by mne asi nikdo nepřinutil.

07.11.2015 15:56 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884037
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
xantik c5 napsal(a):
... jak tam tu sponu zacvaknout zpatky hadici jsem nasadil i spona na hadici je ale rozepnutá ...

Když to šlo stáhnout, půjde to i natlačit z5. Pokud jsi ještě nedolil LDS, tak to sundej, sponku zacvakni mimo hadici, nasaď ji na hadici a pak to tam narveš. Ale pravý kolo dolů a podběh taky dolů.
To co radí jruze je sice pravda, ale když jsi to nikdy nedělal a nevidíš na to moc dobře, tak se ti to nejspíš nepodaří a zmrzačíš ten zacvakávací háček. Ale nic se neděje, můžeš tam klidně dát obyčejnou šroubovací hadicovku a ta to taky udrží. Není tam tlak, je to jenom expanzka k servu.

07.11.2015 16:31 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884047
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
No, hlavně že jsou žárovky jako povinná výbava, ale kdo je schopen si je na silnici vyměnit, to aby člověk vozil sebou v autě montérky a v kufru dva servisáky.
Já sice sebou vozim jednorázovky a hromadu vercajku, ale že bych někde na silnici rozebíral půl auta ohledně žárovky, k tomu by mne asi nikdo nepřinutil.


Jó, zlaté BX.

07.11.2015 19:07 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884131
xantik c5
Město: Větřní, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 35

99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec tak dnes jsem měl sundaný nárazník nasadil hadici a dal novou sponu klasiku na klíček ta stará byla nějaká vytahaná. .Stejně bych tomu Francouzovy kterej to takhle vymyslel dal řád kokota roku.Ale jak je v sobotu těžké sehnat LDS to je taky dobré na pumpě nemaj ani na jedné v obchodáku taky ne tak jsem to objednal na shopu.No nic asi budu jezdit do práce na kole brr to bude zima
No doufám až to doleju tak to nebude zavzdušněný, jinak jak odvzdušnit točením volantu doleva do prava je tak správně???

07.11.2015 19:30 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884142
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Správně, ale neměl bys to mít zavzdušněný, protože to je jen hadička k expanzce a tak je to jako u nádržky s brzdovkou. Pokud jsi teda nesundal tu hadičku i dole a nevyteklo ti něco ze serva.

08.11.2015 16:46 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884445
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uz tuto blbost spravilo vela ludi, ako som pisal ruku treba pchat od motora i ked v tomto pripade tam krasne zavadzia diferencny snimac - tahat nadobku je trestuhodne, aj ked je pravda ze vacsine ludi sa to pomsti samo

08.11.2015 16:52 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884455
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já si sundám matičky od nádržky nemrzky i od nádržky LDS a odsunu je obě dozadu jen asi o 2cm. To už mi na prostrčení ruky stačí a se zrcátkem to jde docela dobře.

08.11.2015 17:24 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884476
kosta
Město: Mnichov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes som menil tiez ziarovku u spolujazdca. Trvalo to asi 6 minut Odporucam kupit nejake lacne rychlovypalovacie ziarovky a dostanete vymenu ziaroviek do krvi

08.11.2015 21:41 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884689
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Místa moc není, ale když to člověk mění už poněkolikáté, zvykne si - pomáhá i použití zrcátka.
Já vždycly nejvíc bojuju se stažením konektoru ze žárovky jak za 1-2 roky zoxiduje (loni jsem mu rozlomil plast) a pak se zaháknutím pružinky nahoře - tam jsem zatím na žádný grif nepřišel, pomůže jen vyndat pružinku na jedné straně dole, pak jde už nahoře vyháknout snadno.
Vrátit žárovku zpět už je pohodička.

08.11.2015 23:19 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2884737
xantik c5
Město: Větřní, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 35

99 Poslat soukromou zprávu
Mě právě nejvíc trvá to vyháknutí to je mojesmrt jinak nasazeni uz ok.Jo jednku se mi stalo že mi ta žárovka spadla pod do lampy tak to je ještě větší prdel

09.11.2015 18:02 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2885112
RiMr
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Posledně když mi kleklo potkávací světlo, tak chudák jruze musel sundávat nárazník, protože to tam bylo tak narvané, že to nešlo jinak. Po necelém roce stejná H7 opět klekla. Už jsem byl předobjednaný na operaci k jruze, ale v patek večer na parkovišti GLobusu jsem si řekl "kua dokážu postavit letadlo, repasovat parní stroj, poskládat komp a nedovedu vyměnit podělanou žárovku!?" a šel jsem do toho. Pomáhal jsem si mobilem - když jsem nevěděl, tak jsem si to s ním bliknul a hned jsem věděl. Tak třeba nějakému podobnému amatérovi/začátečníkovi těch pár fotek z výměny trošku pomůže (je mi blbé psát sem popadesáté že to jde ale blbě nebo že to nejde a nic víc):
.link.

Další den jsem si vyměnil i obě zpátečky (to jsem okoukal posledně od profíků) a teď mě čeká pravá parkovačka (z pohledu řidiče), ale nemůžu najít nějakou fotku nebo něco, co kde a jak? V tomto tématu se o to párkrát někdo "otřel", ale fotku jsem nenašel.
Když tak holt jruze, a mu to není líto

A ještě jedna věc - jak jsem měnil ty zpátečky, tak jsem si všimnul, že v těch svislých zadních světlech je mokro (bylo po dešti) a to nejen mokro, ale i nějaké to blátíčko a jehličí ještě z Chorvatska. Místy nahňácané a obalené i konektory... to asi není dobře, že?

09.11.2015 19:33 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 2885169
xantik c5
Město: Větřní, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 35

99 Poslat soukromou zprávu
Parkovačka u řidiče a ostatní žárovky jsou v pohodě vyndᚠbaterii a místa je i na dvě ruce jo a patici na parkovačku vytáhneš i s žárovkou vyměníš a zacvakneš zpátky myslím že se s tím i mírně otočí

|< < 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator