Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Vnitřní osvětlení
1 2 3 4 ... 5 > >|
20.10.2009 17:05 - Vnitřní osvětlení 1107759
frape
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,

přestalo mi fungovat vnitřní osvětlení. Abych byl přesný, nesvítí osvětlení zrcátek v cloně a boční světýlka přední i zadní. Jediné co svítí je to střední.
Kontroloval jsem pojistky, ale žádnou prasklou jsem nenašel. Je však možný, že jsem ji přehledl. Nějak jsem potratil manuál a tak nevím, jaká je pojistka na vnitřní osvětlení.
Prosim resil uz nekdo tento problem?
Dik

22.10.2009 01:25 - Re: Vnitřní osvětlení 1107848
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tu ma nas klub manualy, C5 (od 2005) cast 2 - od str.112 - Pojistky
.link.

31.03.2012 00:09 - tma v interiery 2463831
kaaajo11
Město: Šurany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nazval som to takto, lebo mám problém s osvetlením cloniek prosi slnku aj jedým aj druhým, dalej nesvieti svetlo v priehradke u spolujazdca, dalej v kufri ani jedno a tam nefunguje ani to tlačítko na nastavenie vyšky kufra, a dalje nefunguju ani tie takzvane vrchne na čítanie, ani v predu ani v zadu. poistky som pozeral, to vyzera by v poriadku, akurat jedna bola vypalena a nemam nahradnu zatial a ta bola zo zapalovača, ale neviem či to može ma suvis . skontroloval som aj iarovky, síce nie všetky, len niektoré, ale boli všetky v poriadku. su tu už taketo podobne temy, skušal som sa pohra s kablom na strednom osvetleni čo sa týka tych cloniek proti slnku, že sa to tam dá odpoji, ale bolo všetko napojené. takže neviem zatial čo a ako. Dakujem za odpovede.

31.03.2012 00:51 - Re: tma v interiery 2463833
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaaajo11 napsal(a):
nazval som to takto, lebo mám problém s osvetlením cloniek prosi slnku aj jedým aj druhým, dalej nesvieti svetlo v priehradke u spolujazdca, dalej v kufri ani jedno a tam nefunguje ani to tlačítko na nastavenie vyšky kufra, a dalje nefunguju ani tie takzvane vrchne na čítanie, ani v predu ani v zadu. poistky som pozeral, to vyzera by v poriadku, akurat jedna bola vypalena a nemam nahradnu zatial a ta bola zo zapalovača, ale neviem či to može ma suvis . skontroloval som aj iarovky, síce nie všetky, len niektoré, ale boli všetky v poriadku. su tu už taketo podobne temy, skušal som sa pohra s kablom na strednom osvetleni čo sa týka tych cloniek proti slnku, že sa to tam dá odpoji, ale bolo všetko napojené. takže neviem zatial čo a ako. Dakujem za odpovede.

Možná blbá otázka,ale přeci:Když to zkoušíš,mᚠzapnutý klíček/nastartováno? Většina těch světel,jak jsi psal je pod klíčkem. Jen snad v kufru by mělo svítit pořád.

31.03.2012 07:39 - Re: tma v interiery 2463841
kaaajo11
Město: Šurany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jasne skušal som to len pri zapnutom kluči, potom aj pri zapnutom motore a dokonca som to skušal aj po tme, lebo som si myslel že nektore svetla reaguju len na tmu... ale nič

31.03.2012 12:26 - Re: tma v interiery 2463869
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
kaaajo11: No mᚠtoho požehnaně v jednom tématu.
Zkusím postupně co mě napadá:
1) osvětlení ve slunečních clonách, lampičky na čtení (osvětlení v přední části a druhá řada sedadel), přihrádka spolujezdce. Napadá mě, zkus naproti středního zrcátka zapnout prostřední tlačítko (mezi čtecími lampičkami). Pokud by toto bylo vypnuto, tak se lampičky nerozsvítí. Občas to tak dělám, když na zahradě mám otevřené dveře a uklízím...
Pokud jsi měnil některou z žárove, protože byla prasklá, je možné že třeba vyhodila pojistku. Já už měl například takto vyhozenou (spálenou pojistku) ve skřínce B2 , horní řada pojistka č. 7 (30 A) - podle manuálu k vozu a ta měla na starost právě toto osvětlení (Přihrádku spolujezdce, stropní svítidla + zapalovač).
U přihrádky spolujezdce myslím že ještě je podmínkou, aby byly rozsvícené hlavní světla...že je "tma". Pak to svítí i v přihrádce při otevření.

2) osvětlení zavazadlového prostoru, nastavení výšky kufru - tak to bude na 99% zlámaný kablík v "husím krku" - gumová průchodka. Po otevření kufru se podívej nahoru v levo k pantům, zkus poodhalit pryč gumovou průchodku , když tak demontuj krycí lištu z boku dveří (je černá plastová) kryje právě kabelový svazek... do uvolněného prostoru po liště se pak dá stáhnou gumová průchodka a najdeš podle mě zlomený, přerušený, odervaný kablík. Spojením těch "dvou konců" dojde k opětovné aktivaci těchto funkcí. Ještě mě napadá... když mᚠotevřený kufr, tak tě informační displej na palubovce neinformuje o otevřených pátých dveřích. Je to tak ? (Zatímco každé jiné dveře ukáže otevřené) Pak je to ono! Urvaný kablík.

31.03.2012 15:07 - Re: tma v interiery 2463931
kaaajo11
Město: Šurany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dakujem za obšírnu odpoved , no k tej prvej veci, pozeral som poistky a jedna bola vypalena, ale nemal som nahradnu a v manual bolo pisane že poistka je len od zapalovača, takže nevilučujem aj to čo tvrdiš ty že je to poistka k inym svetlam, kedže tieto svetla som pri inych poistkachnenašiel napisane. musim kupi 30a poistku a vyskušam, a čo sa toho kufru týka tak aj ja si myslim že to bude v tych kabloch, len som sa zatial nemal k tomu čas dostat. Hadam neskor večer sa s tym trocha pohram a ked niečo vyriešim tak dam vedie.... dakujem za ten tip o tom že musi by rozsietené stredné svetlo, aby svietili aj bočné... to som nevedel. . a ešte jedna vec, ani som si poriadne nevšimol červene svetla pri otvorení dverí, ale myslím že sú tam a tie tiež nesvietia..... dakujem za rady

31.03.2012 19:00 - Re: tma v interiery 2464006
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
30A poistku na par svetielok vnutri?

31.03.2012 19:22 - Re: tma v interiery 2464019
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
- tienitka su zapojene zo stropneho svetla

podla schemy to je vsetko bez poistky zapojene priamo do BSI

co ostatne v tom aute nejde?

31.03.2012 22:40 - Re: tma v interiery 2464081
kaaajo11
Město: Šurany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dakujem za radu od JirkaŘa, pomohla mi poistka, ktorá bola vypálená ale v navode bolo písané že je to len zapalovač, tak som tomu nedaval velkú pozornos, ale len tak zo srandy som tam dal 20a namiesto 30a a čo sa nestalo, všetky svetlá sa zrazu rozsvietili , čo sa týka kufra, boli odpojené konektory svetiel aj na jednej aj na druhej strane, to som predtým neskontroloval ,,blbec,,, ale zaujimave bolo že to tlačitko v kufri som dnes skušal a začalo to pípa z reproduktorov ako som to stlačil ale kufor sa nepohol, a o pár minut neskor to už nepipalo ale kufor stale nič. skontroloval som aj ten spínač, či je plošák v poriadku, skontroloval som aj káble a tie tiež vyzerajú v pohode, takže neviem...

01.04.2012 10:53 - Re: tma v interiery 2464147
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mě to způsobovala zasuvka 12V v kufru vedle spinače výšky. Řekl bych, že je na stejnou pojistku. Má totiž "zvláštní" konstrukci a musí být přesně složená (pokud někdo povolí ten středový šroubek) jinak zkratuje.

02.07.2012 11:53 - Vnitřní stropní osvětlení - prosím o radu 2489458
herodes
Město: Třebotov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mám se svým C5 2008 Tourer problém s vnitřním osvětlením.
- přední stropní svítí jen to prostřední buď manuálně nebo při otevření dveří - OK
- přední čtecí lampičky kolem něj nic, žárovky jsem proměřil a OK
- svítí takové ty dvě oranžové čárky v modulu kolem handsfree (asi je to HF mikrofon?)
- zadní stopní modul nic, ani nereaguje nadveře, ani manuálně
Na předním mudulu je vidět, že se v tom někdo vrtal, asi ve snaze vadu opravit, žárovky apod, jednak plech zohýbaný jak se platový modul snažil vyndat, druhak utrhl plexi a přilepil to něčím zpět (!), konektory OK, jeden pravý z těch 3 nezapojený, není tam co dát.
Pojistky Ok, aspoň podle manuálu, ostatní svítí vše OK
Dík předem

02.07.2012 13:48 - Re: Vnitřní osvětlení 2489503
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
nevím jak je to v tvém autě ale v drtivé většině aut se mapové (čtecí) lampičky aktivují po nastartování, popř. rozvícení potkávacích světel popř. obojím

02.07.2012 14:37 - Re: Vnitřní osvětlení 2489521
herodes
Město: Třebotov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dík, bohužel takto triviální to není.
Vyzkoušel jsem všechny kombinace s klíčkem, bez, zapalování ano/ne, světlo/tma (to už tady bylo).
Problém je, že se vůbec nerozsvítí zadní stropní modul. Nechce se mi ad-hoc lézt do svazků kabelů, pokud je to např. zblblým nastavením ŘJ apod...
DTTO pro denní svícení, ten spodní kus světla se žárovnou HP24, co tam je, ale nikde v mém nastavení to není, mám asi vysockovaný computer, nehlásí to ani prasklé žárovky, tlak, nic kromě oleje; podle Citroen servisu to tak prostě mám brát že sice je to Exclusive, ale computer ve verzi co toho moc nastavit řidič nemůže; ale věřím, že by mi to někdo jednak dokázal zanalyzovat co tam vlastně mám a druhak nastavit, poradí někdo please?

02.07.2012 18:12 - Re: Vnitřní osvětlení 2489536
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono niektore veci sa daju nastavit diagnostikou a vsetko je to ovladane napriamo z BSI, takze nejaku poistku nehladaj, poisky su spojene do viacerych funkcnych blokov, cize len pre vnutorne osvetlenie zvlast neni poistka

mozno by pomohlo pozret diagnostikou ako sa to tvari


ps. tuto tiez blblo tomu cloveku vnutorne osvetlenie a vyrazilo poistku, ked dal novu, dopadol takto: .link.

02.01.2013 12:21 - Vnitřní osvětlení C5 II nastavení rozsvícení 2536089
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj - u našeho autíčka jsem od koupě nerozeběhl vnitřní osvětlení tak, aby fungovalo jak si myslím že by mělo. Všechny tři tlačítka sice fungují, ale nevím jak nastavit aby se vnitřek rozsvítil při otevření dveří. Je to celkem opruz rozsvěcet si pokaždé když večer sednu do auta a chi najít zdířku zapalování. Kde to jde nastavit? Taky reším že mi začalo silně téct dovnitř zadním vrchním osvětlením. jediné odkud to může prosakovat je anténa na střeše, ale abych ji utáhl, musím rozdělat asi zezadu papundekl stropu, jelikož dírkou osvětlení se na matici dobře nedostanu a nechci si něco zničit. Je jiná možnost?

02.01.2013 12:43 - Re: Vnitřní osvětlení C5 II nastavení rozsvícení 2536091
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Osvětlení se nastavuje tak, že udělá to, co mu předvedeš. Opakuje jako papoušek. To znamená, že když chceš, aby svítilo při otevřených dveřích, tak je prostě otevřeš a rozsvítíš. Ručně samozřejmě. A už si to pamatuje a při příštím otevření se automaticky rozsvítí.
A s utěsněním antény ti poradí někdo, kdo to umí.

02.01.2013 15:30 - Re: Vnitřní osvětlení 2536132
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Osvětlení se nastavuje tak, že udělá to, co mu předvedeš. Opakuje jako papoušek. To znamená, že když chceš, aby svítilo při otevřených dveřích, tak je prostě otevřeš a rozsvítíš. Ručně samozřejmě. A už si to pamatuje a při příštím otevření se automaticky rozsvítí.
A s utěsněním antény ti poradí někdo, kdo to umí.

Tak to mi teda nefunguje, zkoušel jsem otevřít a rozsvítit, ale do paměti se to určitě neuložilo.

02.01.2013 16:00 - Re: Vnitřní osvětlení 2536133
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No tak to nevím, co je špatně. Možná ještě zkusit kombinace se zapnutým klíčkem a nebo s nastartovaným motorem. Víc mě nenapadá.
Já když to mám takhle naučený, tak se mi rozsvítí už při odemčení auta dálkou a při zamčení zase zhasne. A rozsvěcí se mi to i když dojedu a vypnu motor. A všechno jde tímto způsobem aktivovat i deaktivovat.

02.01.2013 17:13 - Re: Vnitřní osvětlení 2536153
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri otvorenych dverach rozsvietit a ked zavres automaticky zhasne
potom po otvoreni by malo zasvietit znova

ak ti ale zateka do zadneho svetla, tak kym to neporiesis ani sa o to nesnaz to nastavit a vycisti najprv to svetlo

k antene sa dostanes tak ze zozadu vysunes tapacir a gumy a potiahnes ho dole, drzi tam zalepeny 2ma paskami, neni to potrebne lepit, guma ho udrzi (je to skor kvoli montazi prvotnej)

antena pritiahnut nepomoze, tesnenie je skratka zostarnute a podteka, treba to dat dole, kompletne ocistit a silikon je kamarat, takze ho tam daj primerane a pritiahni - staci ti na to ta strbina ktora vznikne ked ten tapacir potlacis dodola

par fotiek bez tapaciru: .link.

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator