Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 > >|
25.05.2011 19:22 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2392237
Beatldžus
Město: Ostrov , Auto: Počet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Chlapy,najde se někdo v mém okolí K.Varů kdo mi opraví comm z C5 I.Zapnu pravý blinkr ,po 4 bliknutí vypne a zapnou se tlumené světla.Kontakty v páčce mají dost a já na to nemám dost trpělivosti Prosím o pomoc Popřípadě můžu poslat samotný comm poštou.

16.07.2011 10:44 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2401936
paralen
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Dobry den,

kdyz pouziji packu smerovek, secvakne, ale smerovka neblika. Pokud ji dotlacim manualne prstem, tak blika. Vim ze problem je patrne v com2000. Muj dotaz zni, exituje tu nejaky sikula, co toto umi opravit? (patrne vzdrene kontakty v com2000). Kdysi jsem nekde cetl, ze u Olomouce takovy nekdo byl...Jsem z Brna a casto jezdim Olomouc a Sumperk, tak kdybyste o nekom v tomto okoli vedeli, budu vdecny. Dekuji.

08.09.2011 18:19 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412546
paliop
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Růža napsal(a):
Tak jsem se rozhodl ten comm doma rozebrat (na dálková světla mi nešlo už skoro přepnout - stále se vypínaly). Není na tom nic moc složitého.
V první řadě odpojíme baterii. Pak po odšroubování dvou šroubků sundáme spodní plastový kryt tyče řízení. Horní kryt se odklopí nahoru. Nejprve je ale třeba povysunout DO rádia, případně ovládání tempomatu. Potom na zadní straně volantu jsou dvě prohlubně, ve kterých je zajištěn airbag. Silným šroubovákem odtlačíme tyto "pojistky" k vnější straně volantu a airbag tím odjistíme a můžeme ho vyklopit z volantu. Odpojíme konektory z airbagu (tyto konektory jsou zajištěny pojistkou, kterou je třeba vysunout nahoru a potom jde lehce vytáhnout i celý zbytek konektoru). Airbag vyjmeme. Ve věnci volantu je třeba ještě rozpojit jeden konektor, tak aby byly všechny volné a mohl se stáhnout volant. Povolíme šroub držící volant (je to torx 45 nebo 50). Lehce sundáme volant (na volantu i na tyči řízení jsou značky, takže opětovná montហje bez problému, přesto je dobré mít volant ve středové poloze). Poté povolíme šroubek na objímce zajišující nᚠcomm. Objímku trochu roztáhneme, odehneme plastové zajištění polohy a comm stáhneme z řízení. Zpětná montហje v opačném pořadí.
Samotný comm rozpůlíme tak, že postupně odehneme plastové zobáčky kolem dokola (není tam nic lepeno, šroubováno nebo nýtováno ani žádné pružinky). Pracujeme s citem a tak aby nám něco nevypadlo (i když tam toho moc není).
Já jsem po rozpůlení zjistil, že uvnitř je všechno v pořádku a nic není vydřené. Přesto jsem všechny posuvné části očistil, lehonce je přejel jemným smirklem a opět namazal bílou vazelínou).
Comm jsem složil dohromady a vyzkoušel v autě ještě bez volantu. Žádné zlepšení se nekonalo Tak jsem tedy ještě rozebral konec páčky zapínání světel a tam to bylo totálně vyšoupané (byly tam pouze zbytky původních styčných ploch). A jak jsem se to snažil vylepšit, tak mi upadly i ty zbytky Nakonec se mi podařilo na původní místa připájet kousky mědi z jiného plošného spoje (je to taková prasečina, ale zatím to funguje, i dálková světla drží).
Nejhorší je, že se tato část samostatně asi ani nesežene a kvůli takové kravině se musí koupit celý nový comm.
Po této mé zkušenosti si myslím, že 90% problému se světly je v tomto přepínači.

Add: Pokud to není totálně vyšoupané, tak by ještě mohlo pomoci to, co psal jirisaub předemnou. Tzn. co nejvíce eliminovat otáčení tímto přepínačem.

Add 2: Ještě jedna poznámka: při opětovném skládání rozpůleného commu dohromady je třeba nastavit obě ovládací páčky, z předního pohledu řidiče, do spodní polohy (blinkr doleva a stěrače na setření), aby se to v pohodě secvaklo.


išiel som podža návodu, ale asi som niečo zle zložil lebo mi nechcú osta svieti diažkové svetlá, keď potiahnem páčku sa rozsvietia a keď pustím tak zhasnú, vieš mi poradi, nechcem to zase len tak rozobera

08.09.2011 19:16 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412563
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
paliop napsal(a):
išiel som podža návodu, ale asi som niečo zle zložil lebo mi nechcú osta svieti diažkové svetlá, keď potiahnem páčku sa rozsvietia a keď pustím tak zhasnú, vieš mi poradi, nechcem to zase len tak rozobera


když mᚠzaplou funkci denní svícení, tak ti dálka zapnout nepůjde, pouze světelná houkačka i to může býti tvůj problém

08.09.2011 19:35 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412566
paliop
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
když mᚠzaplou funkci denní svícení, tak ti dálka zapnout nepůjde, pouze světelná houkačka i to může býti tvůj problém


pred rozoberaním to šlo mne blbli len smerovky

08.09.2011 19:45 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412567
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
paliop napsal(a):
pred rozoberaním to šlo mne blbli len smerovky


chtěl jsem ti tím řící, že když jsem měnil žárovky, tak jsem je chtěl odzkoušet a nešlo mi přepnout, dělal jsem to PŘED garáží, pak jsem koumal a nic jsem nevymyslel (měl jsem aoto chvilku), nakonec jsem zajel do garáže a etě jeden pokus A FUNGOVALO, ven zase ne, a pak jsem se o tom dověděl , že to tak prostě je : denní svícení zapnuto - nejde přepnout na dálku nesvítí palubka, až čidlo zjistí méně světla tak to přepne do normálu - rozsvítí se mi palubka a jde přepínat dálka

08.09.2011 19:50 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412569
paliop
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
chtěl jsem ti tím řící, že když jsem měnil žárovky, tak jsem je chtěl odzkoušet a nešlo mi přepnout, dělal jsem to PŘED garáží, pak jsem koumal a nic jsem nevymyslel (měl jsem aoto chvilku), nakonec jsem zajel do garáže a etě jeden pokus A FUNGOVALO, ven zase ne, a pak jsem se o tom dověděl , že to tak prostě je : denní svícení zapnuto - nejde přepnout na dálku nesvítí palubka, až čidlo zjistí méně světla tak to přepne do normálu - rozsvítí se mi palubka a jde přepínat dálka


už chápem, už je tma tak to idem skúsi
dik

08.09.2011 20:46 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412588
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ukázková spolupráce, hoši. Máte to za jedna.
Jen ještě dodám - paliop: Až zjistíš, že ti nesvítí mlhovky, tak si tu najkovu radu přečti znova, je to to samý.

08.09.2011 20:59 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412590
paliop
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Ukázková spolupráce, hoši. Máte to za jedna.
Jen ještě dodám - paliop: Až zjistíš, že ti nesvítí mlhovky, tak si tu najkovu radu přečti znova, je to to samý.


dik za radu, ale hmlovky nemam

08.09.2011 23:47 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podotknem, ze staci otocit gombikom a vsetko ide aj za svetla

09.09.2011 10:03 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412661
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojky, já mám aktivované denní svícení a na dálková světla (i mlhovky) mi jde přepínat i za dne, aniž bych otáčel přepínačem na konci páčky. Na druhou stranu mi nejde aktivovat světelný senzor. Tak nevím.

09.09.2011 10:12 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2412663
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
auta zo starou BSI a softom (2001) po zapnuti denneho svietenia toto ovladat nevedia a v podstate beru ze svetla su zapate (svieti ti aj palubka), az nejako od 2003 je to upravene

27.10.2011 12:06 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2421610
Žalud
Město: Litomyšl, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 151

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přepínání dálkových světel už nešlo vůbec, odešlo ovládání počítače. Koupil jsem podle VINu u PROFICAR-autodíly za 6494,- celý com. (Je určen pro Peugeoty). Po výměně je vše OK a doufám, že to pár km vydrží.

04.12.2011 07:52 - Zhasínání mlhovek 2430285
zdenekzm
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 16

99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, mám jeden dotaz, má někdo ponětí jak je možné že mlhovky po zapnutí při mlze v noci svítí pouze několik vteřin a potom zhasnou? Při rozsvícení při mlze ve dne svítí OK a nic se nedéje.

04.12.2011 11:37 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2430300
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zdenekzm napsal(a):
Dobrý den, mám jeden dotaz, má někdo ponětí jak je možné že mlhovky po zapnutí při mlze v noci svítí pouze několik vteřin a potom zhasnou? Při rozsvícení při mlze ve dne svítí OK a nic se nedéje.


svetla mas zapate packou alebo svetelnym senzorom (t.j. automaticky?)

04.12.2011 12:02 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2430306
zdenekzm
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 16

99 Poslat soukromou zprávu
Světla jsou zapnuta ručně.

04.12.2011 12:24 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2430307
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom to nema moc co ine robit ako packa

04.12.2011 17:19 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2430364
9000petr
Město: Lednické Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 78

99 Poslat soukromou zprávu
Ja som riešil tento problém tak že som tu páčku vystriekal sprejom na kontakty a od vtedy je to v poriadku nič sa samo nevypne.

04.12.2011 20:02 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2430410
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to si mal stastie, je tam len drat s plochami a casom sa to prederie ... ja som tu packu otvaral niekolkokrat a snazil sa s tym nieco spravit, ale nic v podobe cistenia nepomohlo ...

16.02.2012 08:29 - Re: Levá páčka - samovolné vypínání dálkových světel, blinkrů a mlhovek 2451903
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Tak mě nejdou zapnout dálkový světla
V žádné poloze ovladače hlavních světel , ani světelná houkačka . Ani kontrolka nesvítí .
Bude problém v páčce , nebo ještě hledat jinde ??
Dík

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator