Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ventilátor chladiče (Sahara)
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 25 > >|
07.02.2016 07:48 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2916641
stenly38
Město: Roudnice nad labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ano, sahara sa rozbehne az ked sa zvysi tlak v klime a potom sa vypne ked zasa klesne az kym sa to cele viac neprehreje
Jo a pri +2 myslim klimu nespusta


Mᚠpravdu okolní vzduch se ohřál na +5 a rozeběhl se ventilátor,tak jsem si oddechl v uvozovkách nový elektromotor je v pořádku
Dík

07.02.2016 07:53 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2916642
stenly38
Město: Roudnice nad labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Není - jen může mít vliv čidlo osvitu a podle mne sepne kdykoli zapneš tlačítkem(ofuk okna) kdy se spouští funkce vysoušení-odmlžení ale hádat se nechci a neměl jsem komentovat.(tak to funguje na mích všech a i předcházejících-tato funkce byla hodně příjemná když jsem jezdil s TAXI a vlezlo mi do auta mraky lidí za noc kdy mi to i ,,vysušilo" podlážky včetně zamlžených oken po nastoupení pasažérů) - myslím že je to popsáno i v návodu k autu.

Mᚠpravdu i v -10 když při zapnuté klimě zapnu ofuk předního okna tak po chviličce jde horký vzduch aniž bych měl ohřátou vodu v motoru

07.02.2016 08:36 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2916646
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
stenly38 napsal(a):
Mᚠpravdu i v -10 když při zapnuté klimě zapnu ofuk předního okna tak po chviličce jde horký vzduch aniž bych měl ohřátou vodu v motoru


Ještě bych doplnil že Jumep má pravdu v tom že nespouští klimu(tuším už od +5) protože elektronika sleduje teplotu venku a tam je dostatečně chladno aby dovedla ochladit i předtím vyhřátý interier to by se nemělo týkat funkce vysoušení - to funguje podobně jako když si v teplé místnosti dáte třeba láhev s pivem na stůl(vysráží se na něm vzdušná vlhkost) a co a jak a kde by v tělese klimy bylo takto chladné? a při této funkci se zapne vnitřní okruh kdy auto topí a nasává vnitřní vlhký vzduch který prochází i přes těleso klimy a radiátor topení + el. příhřev a je to sledované sondou vlhkosti (u C5II u C5 I to nemělo sledování)
Pokud se mýlím mohl by mi někdo vysvětlit proč je v interiéru sonda vhkosti a její funkci?

07.02.2016 13:00 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2916770
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kde mas v X7 vlhkomer? co viem tak tam prave zrusili uplne vsetko vnutorne snimanie a odhaduje sa to

C5 2 jedina ma vlhkomer (a castokrat odchadza) a ten sluzi z 99% na to kam smeruje fukanie - pri odchadzajucom vlhkomeri som krasne videl ako to stale prepinalo smer fukania, lebo raz vybehla blbost z vlhkomera, tak to zacalo ignorovat, ked dostalo dobry udaj, zistilo ze je vlhko, zacalo smerovat inam a v to robilo v minovych intervaloch, ked som sledoval merane hodnoty tak to presne hadzalo error a normalny udaj - problem tych vlhkomerov je ze sa to zaprasi a potom ho asi zoxiduje - je vhodne pravidelne prefuknut ten snimac

X7 (je to nejaky cas uz co som to cital) ma klimu na vyskoko teoretickej baze fungovania
pamata si posledny stav aky bol kym sa vypol kluc, na zaklade toho kolko stoji a informacii z cidla teploty vonku, teploty nasavaneho vzduchu motora, svetelneho senzoru odhadne vnutornu teplotu v aute a nastavi ohrev / chladenie - preto ked je zaneseny pelovy filter na X7, je v tom aute zima, lebo zasa je len teoreticky odhadovana teplota interieru a ked to prefuka malo vzduchu do interieru tak ho vlastne nezohreje (ak by bolo vnutry cidlo, vie to ze je tam zima a prida kureniu)

07.02.2016 13:42 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2916776
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kde mas v X7 vlhkomer? co viem tak tam prave zrusili uplne vsetko vnutorne snimanie a odhaduje sa to

C5 2 jedina ma vlhkomer (a castokrat odchadza) a ten sluzi z 99% na to kam smeruje fukanie - pri odchadzajucom vlhkomeri som krasne videl ako to stale prepinalo smer fukania, lebo raz vybehla blbost z vlhkomera, tak to zacalo ignorovat, ked dostalo dobry udaj, zistilo ze je vlhko, zacalo smerovat inam a v to robilo v minovych intervaloch, ked som sledoval merane hodnoty tak to presne hadzalo error a normalny udaj - problem tych vlhkomerov je ze sa to zaprasi a potom ho asi zoxiduje - je vhodne pravidelne prefuknut ten snimac

X7 (je to nejaky cas uz co som to cital) ma klimu na vyskoko teoretickej baze fungovania
pamata si posledny stav aky bol kym sa vypol kluc, na zaklade toho kolko stoji a informacii z cidla teploty vonku, teploty nasavaneho vzduchu motora, svetelneho senzoru odhadne vnutornu teplotu v aute a nastavi ohrev / chladenie - preto ked je zaneseny pelovy filter na X7, je v tom aute zima, lebo zasa je len teoreticky odhadovana teplota interieru a ked to prefuka malo vzduchu do interieru tak ho vlastne nezohreje (ak by bolo vnutry cidlo, vie to ze je tam zima a prida kureniu)


Měl jsem namysli C5II (nemám k dispozici návod tak jsem použil X7) - C5I a X7 je ovládaná logickým obvodem.Nicméně C5I a II má 100% vysoušení kterému pomáhá klima. Jinak mᚠpravdu - byla to reakce na to že při vysoušení se vlhkost shromažďuje v jakém si filtru jestli jsem to tedy dobře pochopil a tím i s snažil odpovědět k tématu ventilátor že i za určitých podmínek sepne a pokud by chtěl mít jistotu že je OK tak spolehlivě přes diag v testu ohledně uvedených hodnot zkontrolovat na kabelech né na konektorech - problém bývá ve spoji konektor-kablík,možná relé. děkuji za opravu.

25.02.2016 12:00 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2922069
kutnohorak
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím
mám pošahanou saharu. Funguje si naprosto nahodile. Vyjíždím ráno z garáže cca 10 stupňů ukazuje teploměr. Sahara běží. Ujedu 2km auto studené venku 3 stupně sahara běží. Včera 200km dálnice sahara po přijezdu běží. Venkovní teplota -1, teplota motoru podle přistrojovky normální. Dnes ráno výjezd z garáže sahara běží, po ujetí 30km sahara neběží. Teplota motoru normální. Na dignostice žádná závada nahlášena. Test sahary proběhne, ale netočí se. Když sahara běží tak otáčky v diag 0% Zatím jse neměl moc času se v tom pohrabat. Čekám na sobotu. Sahara má elektoniku kostku. Díky za každou radu, která mi urychli diagnostikovat problém.

25.02.2016 19:40 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2922183
kutnohorak
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak dnes po příjezdu se sahara netočí. Test diag ok. Asi nějaký šotek. vypadá,že je v pořádku

04.04.2016 21:07 - Ventilátor na chaldiči nefunguje správně 2936540
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.Řeším problém s ventilátorem.Přes diag jsem ho zkoušel a na nízké otáčky se netočí a na vysoké se roztočí přerušovaně cca sekundu točí sekundu vypne sekundu točí sekundu vypne asi 7x a pak skončí.Neví někdo co by mohlo být špatnéíky.

04.04.2016 21:43 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936552
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najskor odpory budu mat prehorete tepelne poistky, dost bezna vec

05.04.2016 01:28 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936622
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
A kde je najdu?nebo alespoň kde najdu nějakéschema.diky moc.

05.04.2016 04:34 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936626
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fopikk napsal(a):
A kde je najdu?nebo alespoň kde najdu nějakéschema.diky moc.


Test je v pořádku a odpory jsou v chladičovce - vidět zkrz mřížku masky.(v horní části mezi ventilátorem a interkolerem)

05.04.2016 16:07 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936773
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Kouknu na to.diky moc.

05.04.2016 18:43 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936830
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Sundal jsem mřížku a chtěljsem kouknout na ty odpory.Nasel jsem u chladice krabičkukde jsou 3 .relátkazoxidované kontakty.tak jsem je očistil ale žádný odpory jsem nenasel.Zitra zajedu na diagnostiku a .uvidím



Ale nasel jsem tam nezqpojeny konektor,2pin.na jednom drátku je 712 2636.nevi někdo k čemuje tam ten konektor.bohuzel mi nejde vložit fotka.

05.04.2016 22:15 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2936930
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cislo 6
su tam 2 pod sebou, hnedy a sedy myslim

ten dratik je pri alarme na cidlo kapoty

Přílohy:
00012454.jpg ( 49326b ) -

06.04.2016 01:45 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937006
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
A jake hodnoty maí ty odpory mít?nebo jak zjistím ze je spatny? Popřípadě kde se dajísehnat náhradní?


Čidlo pri alarme kapoty? Tomu nerozumím.

EDIT:jako že když je auto vybavený alarmem tak je alarm i na kapotu? omg asi jsem zaspal dobu..

06.04.2016 07:10 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937024
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fopikk napsal(a):
A jake hodnoty maí ty odpory mít?nebo jak zjistím ze je spatny? Popřípadě kde se dajísehnat náhradní?


Čidlo pri alarme kapoty? Tomu nerozumím.

EDIT:jako že když je auto vybavený alarmem tak je alarm i na kapotu? omg asi jsem zaspal dobu..


Nejsem si jistý jestli i C5I ae C5II ano - pokud je tak nad P. světlem. a jinak to mělo i CX ale tam přímo v zámku(tuším společne s kontrolou zavření kapoty)

06.04.2016 10:30 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937085
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
fopikk napsal(a):
A jake hodnoty maí ty odpory mít?nebo jak zjistím ze je spatny? Popřípadě kde se dajísehnat náhradní?


Čidlo pri alarme kapoty? Tomu nerozumím.

EDIT:jako že když je auto vybavený alarmem tak je alarm i na kapotu? omg asi jsem zaspal dobu..


odporom nic nebude, citaj co pisem - su v nich tepelne poistky na 180 stupnov a tie su prepalene, mozes vymenit tie a bude to fungovat, alebo kupit tie odpori

ano, alarm kontroluje otvorenie kapoty (aby ti bez hulakania neotvorili kapotu a neodpojili baterku) - zapaja sa to priamo do zamku, je tam spinac - dokonca to vtedy kresli aj otvorenu kapotu na displayi

06.04.2016 17:46 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937182
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
odporom nic nebude, citaj co pisem - su v nich tepelne poistky na 180 stupnov a tie su prepalene, mozes vymenit tie a bude to fungovat, alebo kupit tie odpori

ano, alarm kontroluje otvorenie kapoty (aby ti bez hulakania neotvorili kapotu a neodpojili baterku) - zapaja sa to priamo do zamku, je tam spinac - dokonca to vtedy kresli aj otvorenu kapotu na displayi


Alarm má svůj zdroj(může odpojit aku a bude stejně řvát) a má svůj spínač na signalizaci otevření (není součástí zámku)

Přílohy:
06042016289.jpg ( 838685b ) - x7
06042016290.jpg ( 792688b ) - C5II
06042016291.jpg ( 843638b ) - jednotka alarmu
06042016292.jpg ( 860111b ) -

06.04.2016 20:11 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937279
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem vyndal ty odpory.ten s velkým odporem je rozpadlý úplně(vyhřátý ten drát který se samovolne rozpadal) a ten na vysoký otáčky byl dost zoxidovaný takže zkoušečkou občas pípal občas ne.
Kde se dají sehnat nový celý ty bloky a kolik cca stojí?díky.

Ještějedna otázka.Byl jsem dnes naplnit klimatizaci a pan mi říkalat ji nepouštím nebo ze mi bouchne.že nejde do oběhu a jen tlakuje.má to nějakou spojitost s těmahleodporama neo ne?.díky

06.04.2016 20:46 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2937303
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fopikk napsal(a):
Tak jsem vyndal ty odpory.ten s velkým odporem je rozpadlý úplně(vyhřátý ten drát který se samovolne rozpadal) a ten na vysoký otáčky byl dost zoxidovaný takže zkoušečkou občas pípal občas ne.
Kde se dají sehnat nový celý ty bloky a kolik cca stojí?díky.

Ještějedna otázka.Byl jsem dnes naplnit klimatizaci a pan mi říkalat ji nepouštím nebo ze mi bouchne.že nejde do oběhu a jen tlakuje.má to nějakou spojitost s těmahleodporama neo ne?.díky


Mám za to že jen v citroenu

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 25 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator