Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Výměna LDS - C5 I, II
|< < 1 ... 2 3 4 5
29.12.2021 16:19 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330194
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Je to jednoduché, někdo to tam dolívá. Nikdy nikomu nevěř.
Ještě varianta, že je někde propojen systém s jiným systémem vody, nějaká tenká hadička okolo expanzky?

Hele, z principu a ze zkušenosti nikomu ze zákazníků nevěřím, protože už jsem si takhle naběhl mockrát, ale tady to je trošku jiné...
Na hadičky se podívám ještě jednou, jestli tam něco špatně zapojené není, ale to by asi mizela voda z motoru a to nemizí... Ale pro jistotu se podívám.

29.12.2021 16:44 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330217
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A ten zakaznik náhodou nepožičiava auto niekomu kto nevie ktora nadržka je na ostrekovače?

29.12.2021 16:58 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330221
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
A ten zakaznik náhodou nepožičiava auto niekomu kto nevie ktora nadržka je na ostrekovače?

Právě, že ne. Jezdí s ním jen on. To dolití bych opravdu vyloučil... Už jen proto, že když se mu rozsvítí jakákoli kontrolka (třeba SERVICE při ostřikovačích), tak přijede...

29.12.2021 17:39 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330223
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hele, jak je dekl přes celou nádobku a kouli, tak jak je na nádobce přidělanej, bývá tam šroub na torx, tak bych tam dal malej visací zámek místo šroubu a druhej bych dal pod přední sklo na krajní díru deklu.
Klíčky budeš mít jen ty
Není možný aby se tam dostávala jakákoliv jiná tekutina, jedině v hadičkách u expanzky, propojené s vodou .... tam to pohlídneš, zvedneš nádobku .... upadený přepad ti to neudělá.

29.12.2021 17:47 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330224
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Hele, jak je dekl přes celou nádobku a kouli, tak jak je na nádobce přidělanej, bývá tam šroub na torx, tak bych tam dal malej visací zámek místo šroubu a druhej bych dal pod přední sklo na krajní díru deklu.
Klíčky budeš mít jen ty
Není možný aby se tam dostávala jakákoliv jiná tekutina, jedině v hadičkách u expanzky, propojené s vodou .... tam to pohlídneš, zvedneš nádobku .... upadený přepad ti to neudělá.

Já si právě myslím, že kdyby se to tam teoreticky dostávalo přepadem, což je jediná část hydry, kde není tlak a nepřetlačil by to olej, kterej je natlakovanej, tak by tam stejně byl vidět únik toho oleje. A to auto je až podezřele suchý.
No asi mi nic jiného, než to zamknout, jak říkᚠnezbyde, i když jak jsem psal, tenhle člověk fakt není schopnej ani dofouknout kola... 🤣

30.12.2021 13:11 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330264
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsou manžety zadních pístnic plné vody... Teda už částečně smíchané s olejem, ale je evidentní, že voda v systému pochází odsud. Teď je otázka, jak se tam dostala... Manžety jsou nepoškozené, těsné, správně nasazené...
Jedině mě napadlo, jestli z odfuků, co jsou do zadní nápravy, jenže to by to auto muselo stát pravidelně ve vodě až tak po dveře...

30.12.2021 13:59 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330270
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tak jsou manžety zadních pístnic plné vody... Teda už částečně smíchané s olejem, ale je evidentní, že voda v systému pochází odsud. Teď je otázka, jak se tam dostala... Manžety jsou nepoškozené, těsné, správně nasazené...
Jedině mě napadlo, jestli z odfuků, co jsou do zadní nápravy, jenže to by to auto muselo stát pravidelně ve vodě až tak po dveře...

To se mi zdá jako blbost. Manžeta má odfuk do nápravnice, jak by to mohla pumpovat do systému, když sponou je to zmáčknuté a oddělené. Spíše bych řekl, že voda ze systému se netěsnou manžetou u vratky ( koroze hliníku pod manžetou) dostává i do manžet.

30.12.2021 14:25 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3330271
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To právě nevím, ale olej s vodou tady, jako na jediném místě v soustavě nejsou ještě úplně promíchané. Rozeberu pístnice a prohlédnu, ale předpokládám, že v nich už kaše bude.

09.04.2023 16:48 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359427
KarMa
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem chtěl dolít LDS do X7 a šáhnul jsem po špatné bandasce. Dolil jsem tam asi deci až deci a půl motorového oleje. Taky to byl Total, ve stejném šuplíku. Jak moc to vadí? Předpokládám že se bude muset celá náplň vyměnit, ale vydrží to bez průseru ještě cca 50km?

09.04.2023 20:33 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359469
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
KarMa napsal(a):
Tak jsem chtěl dolít LDS do X7 a šáhnul jsem po špatné bandasce. Dolil jsem tam asi deci až deci a půl motorového oleje. Taky to byl Total, ve stejném šuplíku. Jak moc to vadí? Předpokládám že se bude muset celá náplň vyměnit, ale vydrží to bez průseru ještě cca 50km?

To si myslím klidně i víc...
Spíš by mě zajímal důvod, proč jsi chtěl dolévat... A jak?

09.04.2023 21:18 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359485
KarMa
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
To si myslím klidně i víc...
Spíš by mě zajímal důvod, proč jsi chtěl dolévat... A jak?

No protože mi to dřív někde rosilo a ubývala. Tak to teď občas zkontroluju, pustím auto dolu a kouknu jestli vidím na sítku v nádržce hladinku. Když ne, doleju.

09.04.2023 23:24 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359486
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A jestli víš, kde ti to rosí, proč to neodstraníša místo toho dolévᚠ😉?
Ten motorový olej asi tak úplně nevadí, akorát to nech nějak brzy vyměnit. Má úplně jiné vlastnosti a hlavně složení, takže by to mohlo (ale spíš asi ne) něco časem udělat...

10.04.2023 08:24 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359487
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
KarMa napsal(a):
No protože mi to dřív někde rosilo a ubývala. Tak to teď občas zkontroluju, pustím auto dolu a kouknu jestli vidím na sítku v nádržce hladinku. Když ne, doleju.

Kdybys uměl číst, tak si přečteš zde na foru, že takto se to NEDĚLÁ, takto to mᚠpřelité cca o 3/4 litru a hrozí prasknutí a přetečení ...
Kontrola se provádí po ODTLAKOVÁNÍ systému a to pouhým spuštěním do nejnižší polohy opravdu neuděláš. Normální smrtelník - uživatel, nikdy hladinu LDS v nádobce neuvidí.

10.04.2023 11:09 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359495
KarMa
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Kdybys uměl číst, tak si přečteš zde na foru, že takto se to NEDĚLÁ, takto to mᚠpřelité cca o 3/4 litru a hrozí prasknutí a přetečení ...
Kontrola se provádí po IDTLAKOVÁNÍ systému a to pouhým spuštěním do nejnižší polohy opravdu neuděláš. Normální smrtelník - uživatel, nikdy hladinu LDS v nádobce neuvidí.

No tak vidíš, zase jsem jako normálnî smrtelník o něco chytřejší. Aspoň ale při výměně kol dávám do nejhornější pozice a otevírám víčko nádobky. Teď při přezouvání se autu nahoru moc nechtělo, trvalo to dlouho. Stejně jedu v pátek do Citroenu, mám je teda nechat jen odstát toho 3/4 litru (jestli to vůbec jde), mebo to mám nechat komplet vypustit a doplnit novým čistým LDS? Dosavadní je tam max rok.

10.04.2023 21:55 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359522
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já když mi jde auto na dílnu (kvůli hydraulice) automaticky mám připravenou odsávačku protože 90% aut je přelitajch

12.04.2023 21:26 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359583
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já když mi jde auto na dílnu (kvůli hydraulice) automaticky mám připravenou odsávačku protože 90% aut je přelitajch

A ta, co nejsou přelitá, tak mají někde díru a válí se po zemi 🤣🤣

13.04.2023 07:51 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359588
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
KarMa napsal(a):
No tak vidíš, zase jsem jako normálnî smrtelník o něco chytřejší. Aspoň ale při výměně kol dávám do nejhornější pozice a otevírám víčko nádobky. Teď při přezouvání se autu nahoru moc nechtělo, trvalo to dlouho. Stejně jedu v pátek do Citroenu, mám je teda nechat jen odstát toho 3/4 litru (jestli to vůbec jde), mebo to mám nechat komplet vypustit a doplnit novým čistým LDS? Dosavadní je tam max rok.


myslim ze pokud ti zkuseni radi chtelo by to malinko pokory
hlavne ty jako laik a uzivatel nemas co vubec do toho zasahovat,nebo, jak uz jsis precetl ,udelas vic skody nez uzitku

ze je postup vyrobce:

2. Kontrola a dolévání kapaliny LDS
POZOR : Kontrolu hladiny kapaliny LDS provádět se studeným a vypnutým motorem.
Demontovat uzávěr nádržky kapaliny LDS.
Připojit diagnostický přístroj na diagnostickou zásuvku vozidla.

2.1. Diagnostický přístroj LEXIA
Provést celkový test.
Navázat komunikaci s počítačem odpružení .
Zvolit nabídku : Snížení tlaku.
Řídit se pokyny zobrazovanými na obrazovce.

2.2. Diagnostický přístroj / aplikace Diagbox
V diagnostickém přístroji postupně volit následující nabídky :
Předání zákazníkovi
Kontrola hladiny kapaliny odpružení
Řídit se instrukcemi zobrazovanými na obrazovce.

2.3. Pokracování
POZNÁMKA : Operace odstranění tlaku trvá přibližně 3 min.
Vyčkat na konec postupu odstraňování tlaku.

Hladina kapaliny LDS se musí nacházet mezi značkou minima "a" a značkou maxima "b".
Přidat, je-li nutno, kapalinu LDS až na značku maximální hladiny "b".
Namontovat uzávěr nádržky kapaliny LDS po postavení vozidla zpět na kola.

18.04.2023 15:06 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359825
KarMa
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
myslim ze pokud ti zkuseni radi chtelo by to malinko pokory
hlavne ty jako laik a uzivatel nemas co vubec do toho zasahovat,nebo, jak uz jsis precetl ,udelas vic skody nez uzitku

ze je postup vyrobce:

2. Kontrola a dolévání kapaliny LDS
POZOR : Kontrolu hladiny kapaliny LDS provádět se studeným a vypnutým motorem.
Demontovat uzávěr nádržky kapaliny LDS.
Připojit diagnostický přístroj na diagnostickou zásuvku vozidla.

2.1. Diagnostický přístroj LEXIA
Provést celkový test.
Navázat komunikaci s počítačem odpružení .
Zvolit nabídku : Snížení tlaku.
Řídit se pokyny zobrazovanými na obrazovce.

2.2. Diagnostický přístroj / aplikace Diagbox
V diagnostickém přístroji postupně volit následující nabídky :
Předání zákazníkovi
Kontrola hladiny kapaliny odpružení
Řídit se instrukcemi zobrazovanými na obrazovce.

2.3. Pokracování
POZNÁMKA : Operace odstranění tlaku trvá přibližně 3 min.
Vyčkat na konec postupu odstraňování tlaku.

Hladina kapaliny LDS se musí nacházet mezi značkou minima "a" a značkou maxima "b".
Přidat, je-li nutno, kapalinu LDS až na značku maximální hladiny "b".
Namontovat uzávěr nádržky kapaliny LDS po postavení vozidla zpět na kola.


Myslím že by to chtělo malinko víc vnímání, nevím kde jsi ode mě viděl cokoliv co by tě vedlo k závěru který sis vytvořil. Vedu normální slušnou diskuzi, max se ve výrazech a tónu přizpůsobuji protistraně.

Dík za komplet postup, vidím že je to složitější postup než můžu doma provozovat. A pochopil jsem to už když jste mi psali že se to doma nedolívá. Já měl od jiných zkušených nakázáno to doma hlídat, a pokud neuvidím hladinu v sítku při snížení do spodní polohy, tak dolít. Bohužel, někdy prostě nemám jinou možnost než věřit svému servisákovi.

19.04.2023 13:54 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3359871
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
KarMa napsal(a):
Myslím že by to chtělo malinko víc vnímání, nevím kde jsi ode mě viděl cokoliv co by tě vedlo k závěru který sis vytvořil. Vedu normální slušnou diskuzi, max se ve výrazech a tónu přizpůsobuji protistraně.

Dík za komplet postup, vidím že je to složitější postup než můžu doma provozovat. A pochopil jsem to už když jste mi psali že se to doma nedolívá. Já měl od jiných zkušených nakázáno to doma hlídat, a pokud neuvidím hladinu v sítku při snížení do spodní polohy, tak dolít. Bohužel, někdy prostě nemám jinou možnost než věřit svému servisákovi.

Píšeš, že : "" od jiných zkušených nakázáno to doma hlídat, a pokud neuvidím hladinu v sítku při snížení do spodní polohy, tak dolít."" ....

To nebyly rady od zkušených, to byly rady "jedna paní povídala" ...
V nejnižší poloze hladinu prostě za normálních okolností neuvidíš. Pokud to takto doleješ, mᚠtoho 3/4 až 1 litr více a to se už nevejde při návratu do nádobky, nádobky pak praskají ... teče to víčkem ven a pod.
Pokud toto radí servisák, je potřeba ho poslat na školení a nebo do pr...

18.09.2023 21:18 - Re: Výměna LDS - C5 I, II 3367923
kedaro
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,
nepomohl by mi prosím někdo s výměnou LDS kapaliny u C5 Break 2003? Nemám na to bohužel ani prostor, ani moc vybavení a diagnostiku taky nemám. Akorát jsem si koupil postupně 4 litry LDS. Nejdřív, že ji doleju a pak, že ji vyměním. Ale zjistil jsem, že je to na mě moc. Díky.

|< < 1 ... 2 3 4 5


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator