Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání
|< < 1 2
25.12.2020 18:41 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294880
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a co by tomu automatu malo byt?

25.12.2020 20:35 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294881
Limak
Město: Viglas, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW) TourerPočet příspěvků: 133
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Za 4-5000€ nenajdes nic iste. Ja mam na aute najazdene cca 250 000 km a ma 2 chyby. Slzi tesnenie na tej klapke, osobne som uz zmiereny s jej vymenou a teraz zacal blbnut zadok, problem bude ten klb na vyskovom snimaci, lebo auto uz viac nez rok nejazdi, iba co bolo v servise koli poistnej udalosti…
Najskor si poloz otazku, kam, kde, ako pojdes riesit vadny automat, kolko to bude stat, ako dlho trvat oprava, az potom si poloz otazku, ci chces automat…
Vies kolko stoji ten hydroblok, ci spojkove lamely, hydromenic?
Uprimne, budes rad, ze natrafis na nestocene, este ako tak motoricky spolahlive.
Byt tebou, zabudnem na automat, radsej rezerva na ine, bezne veci, u tych aut za tie peniaze.
Alebo chces kupit vyhuntovanu skaplinu s automatom, navi, vydratymi kozenymi sedadlami?
Nedavno tu boli v mojom okoli 3 kusy C5 X7 na predaj, tak som bol zo zvedavosti pozriet, lebo aj ja premyslam o predaji, kedze okrem C5 mam este 3 auta a plus firemne.
Vsetky mali najazdene akoze 200 000 km.
Otvorim dvere, sedacky vydrete, na jednom az diera, vysedene. Zasmradene, zafajcene interiery, zvonku plno drobnych premacklin, na jednom svietila kontrolka motora, zevraj nejaka podtlakova hadicka , atd. Na dalsom zas motor hrkotal, spojka smykala, pneu na predku mali vonkajsom zjazdeny asi az na kord.
A u tretieho som nechcel ani startovat, to auto bolo tak zubozene, ze to snad moze kupit akurat nejaky potmavsi osadnik.
No a? Predali sa. Za kolko neviem, ale pytali za ne okolo 4500€ vsetci.
Pritom z tych fotiek na autobazare to nevyzeralo az tak zle. Samozrejma, ze boli v stave “len sadnut a vozit sa“.
Mimochodom, na jednom z tych aut chybala lista na celnom skle, aj by som mu ju daroval, ale bol tak arogantne neprijemny, ze som sa nan vy#ral

Dobre no tak si ma presvedcil na manual 😉 no ja mam na mojom poctivich 223tisic... A kolko mozem za neho pitat? Bojimsa 3500€... A to viem ze je v super stave....par skrabancou ale to od predchadzajuceho majitela...

25.12.2020 23:02 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294896
vaf
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No já mám automat 6rychl. A už bych neměnil za manuál. Plusy převažují nad mínusy. Další auto jedině zase s automatem. Po koupi jsem nechal vyměnit to kapučíno co bylo vevnitř za nový olej. Teď má naběháno necelých 240 tisíc, teplá - řadí dobře, studená taktéž.

26.12.2020 00:03 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294897
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ano.
Nikto uz nechce manual, iba ti, co sa im automat potentuje a dozvedia sa cenu za repas cca 2000€,tak potom snivaju o prestavbe automatu za manual, kedze cena tej opravy presahuje aj polovicu ceny celeho auta (pojazdneho).
Ta prevodovka je aj vo fordoch, volvach, mazdach atd, nie len v peugeotoch a citroenoch.
Kazdeho vec co preferuje, ale tvrdit, ze automat bez problemov, tak tam ma byt po spravnosti “zatial“, kedze ono to pride istotne, automaticka prevodovka je silno mechanicky namahana cast. A od cca 200 000km to uz je ruska ruleta.
Manual je lahsi, bez problemov, nizsia spotreba avsak potrebna lava noha a prava ruka. Nastastie, 2.0 HDi je celkom pruzna motorizacia.

26.12.2020 00:44 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294905
vaf
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo, mám staré brko,ale zachovalé. Prodejní cena minimální, ale mám to auto rád.Cena opravy a náklady na pravidelnou výměnu oleje jsou oproti manuálu vyšší. Ale i přesto bych osobně nechal zrepasovat asin. Pokud někdo má otlučenku v ceně do 20 000kč. Tak jak píšeš touží po manuálu. To už je fakt lepší nechat ležet na náhradní díly a jít dál.

26.12.2020 13:35 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294911
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak hydroblok alebo prevodovka z vraku sa da zohnat v pohode a ziadne snenie o prestavbe na manual ...

26.12.2020 17:24 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294915
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já jsem si užil anabázi s automatem loni (2.0i X7) a vcelku teď chápu že s opravami to není snadné.Věci z vrakáče nechtějí montovat a ani výměny pouze "jasně" vadných dílů.Reklamace je pak fakt náročná záležitost. Jinak na automat nedám i přes to dopustit,už to dávno není tříkvalt z ameriky.
P.s. mám doma nabouranou 2.0i automat se 140tis km.

26.12.2020 18:20 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3294920
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono AL4 v benzine a AM6 je dost podstatny rozdiel, ta AL4 je oproti tej AM6 dost podes

27.12.2020 21:32 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3295048
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To ovšem nic nemění na problémech(cenou) při opravách. (neochota použít starší díly nebo opravit jen to "nejnutnější")

28.12.2020 10:03 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3295078
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Mam doma oboje, v C4 2013 to mame. Jako kdyz to clovek nehoni a neocekava nejake rychle razeni, zbrkle vyjezdy z krizovatek atp, tak se to da. Je to proste pro beznou klidnou jizdu. Jedine co mi trosku vadi proti klasickemu automatu je to, ze to proste pri razeni ubira plyn stejne jak kdyz radis v manualu. Ztrati na chvili tah, takze se proste houpes dopredu a dozadu kdyz radi, protoze v realu radi o trochu pomaleji, nez bys radil rucne. Oproti mojemu automatu v C5 je fajn, ze to ma padla pod volantem na razeni a vlastne na te prevodovce nejsou ztraty. Nema hydromenic, takze nezvysuje spotrebu. Jestli bych si mel vybrat dneska mezi manualem a tim robotem, tak asi toho robota. Porad lepsi, nez radit rucne, to uz mam za sebou

K robotu: my ho máme v C4 Picassu. Nechtěl jsem to, ale přítelkyni se líbila barva auta a motorizace (2,0i)...
Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chu, ale po tom, co jsem udělal nově kalibraci spojky (musel jsem ji dělat už několikrát, protože ženská s tím jezdí většinou po městě, takže se naučí fakt nesmysly), tak se na to dá s trochu přivřeným okem zvyknout. Co se týče komfortu řazení, když je na provozní teplotě, tak o něm při klidné jízdě nevím, když prošlápnu kickdown, tak si s meziplynem podřadí třeba o tři stupně (což hydroautomat v C5 nikdy neuměl) a když ho přidržím pod krkem, tak dokáže řadit třeba v 6000 ot/min a dělá to bez spojky... Jsou to sice extrémy a docela slušný štosy, ale jede to fakt hezky. Takže za mě bych asi robota úplně neodsuzoval. Jen je potřeba pohlídat si pár věcí... Nenaučit ho zbytečně nechat prokluzovat spojku, pohlídat si pomalý průjezd křižovatkou, kdy se jede krokem, ale robot nezařadí 1° a drží to právě přes prokluz spojky na dvojku a podobně...

28.12.2020 10:42 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3295081
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ono kdyžrobota dobře naučíš ( což není jen tak) a naučíš sebe používat plyn ( stačí mu trochu ubrat plyn při řazenía né ho držet a čekat ažtam ten kvalt pošle do roztočeného motoru) tak to jde - no jako s automatem se s ním jezdit nedá ale zvyknout se dá. Problém je že ho moc lidí neumí používat a moc servisů neumí naučit.

06.01.2021 22:45 - Re: Automatická převodovka v 1.6 a 2.0 - porovnání 3296236
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak to je dneska zase den...
Nejdřív ty brzdy z mědi a teď jsem si pro pobavení otevřel tenhle web (už jsem tam četl spoustu nesmyslů, nějak nechápu, jak to ještě může někdo číst) a dozvím se tam o automatický převodovce tohle: .link.
Tak snad jsou lidi, co si to přečtou, aspoň trošku soudný a nebudou věřit těm nesmyslům, co tam píšou...
Kašlu na to, jdu spát...

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator