Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu
29.12.2019 18:19 - Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252863
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim na aute som dal meni riadenie.. následne sa menil aj volant za nový .. pričom sa urobila kalibrácia uhlu volantu. po čase začalo ís točenie volantu ažko a teraz už posilňovač vôbec nejde.. auto píše U1205 má niekto nejakú skúsenos či je zlý snímač uhlu volantu alebo to môže písa aj kôli riadeniu? Alebo keď je ten snímač zlý môže ís ažko riadenie? Riadenie sa repasovalo a teraz neviem či ho mám reklamova alebo to môže ís ažko kôli tomu volantu.. nový volant je vo i starému pootočený štvr otáčky ale to by vadi nemalo si myslím..

29.12.2019 18:26 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252864
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
banan1987 napsal(a):
Zdravim na aute som dal meni riadenie.. následne sa menil aj volant za nový .. pričom sa urobila kalibrácia uhlu volantu. po čase začalo ís točenie volantu ažko a teraz už posilňovač vôbec nejde.. auto píše U1205 má niekto nejakú skúsenos či je zlý snímač uhlu volantu alebo to môže písa aj kôli riadeniu? Alebo keď je ten snímač zlý môže ís ažko riadenie? Riadenie sa repasovalo a teraz neviem či ho mám reklamova alebo to môže ís ažko kôli tomu volantu.. nový volant je vo i starému pootočený štvr otáčky ale to by vadi nemalo si myslím..

Odpověděl sis sám...
Problém je v tom pootočení volantu.

29.12.2019 18:30 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252865
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No ale takto volant presne pasuje na osadenie.. inak sa založi nedá... Dalo by sa to napravi asi len na geometrii.. alebo sa mýlim?

29.12.2019 18:42 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252874
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
banan1987 napsal(a):
No ale takto volant presne pasuje na osadenie.. inak sa založi nedá... Dalo by sa to napravi asi len na geometrii.. alebo sa mýlim?

Ano, nech udělat geometrii (a při ní pohlídají rejdové úhly, jestli jsou stejné), tak aby byl volant na středu a pak udělat kalibraci snímače.
Stalo se mi, dokonce na mojí starý C5, že bylo asi špatně poskládané řízení po repasu a když jsem měl volant na středu, tak byly různé rejdové úhly a pokud jsem je dal tak, aby byly stejně, tak jsem měl volant otočenej o cca 100°!!
Jednoduše (ale ne úplně přesně) to poznᚠi podle toho, když bude volant "seřízený na střed", tak musí být krajní doraz rejdů plus mínus ve stejné pozici. Tzn, že když otočíš do prava, tak budeš mít necelé dvě otáčky že středu do rejdu a volant se zastaví např. 20° před středem a to samé do leva , akorát se zastaví 20° před středem z druhé strany... Samozřejmě ty hodnoty nejsou asi přesné, jsou jen pro pochopení toho, jak by to asi mělo vypadat...

29.12.2019 22:55 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252915
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kdo to rozebíral a skládal ? - na x7 je to trochu jinak. Mám to zasebou při výměně palubky na mé (dělal to tedy mladej - také nad tím trochu tápal než to sesadil jak to má být)-jsou tam značky ale přesně nevím skládal to mladej.Jinak si myslím že je problém jinde než ve snímači natočení a v diag by mělo být vidět jak snímač tak servo a snímač natočení volantu neovládá servo (myšleno jen obrazně)

A mimo jiné co jsi měnil servo nebo řízení - řízení ti nevyhodí chybu (nemá s elektronikou nic) , servo by mohlo vyhodit chybu (možná) kvůli řízení pokud by byl problém ohledně průtoku LDS přes krček(ventil) ale tím si nejsem jistý(přetížení,přehřátí) - ale to by zase mělo být vidět v diagnostice

30.12.2019 12:55 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3252963
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Menil som to ja.. všetko čo sa týkalo pootočenia krúžku a podobne by sa nemalo nič sta mal som to označené a stále je to tak ako pred rozobratim. Je mi jasné že riadenie chybu nevyhodi servo je v poriadku vyskúšané aj iné. Stále to vidím na to riadenie len som sa chcel uisti. Urobím dnes geometriu a potom diag nech vidím aktuálne hodnoty.

31.12.2019 08:30 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253051
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak geometria je v poriadku aj volant už sedí tak ako má. Urobená kalibrácia uhlu volantu a aktuálne hodnoty ukazuje tak ako má. V strede nula a na obe strany ukazuje pekne rovnako. Riadenie zostalo tuhé tak už len zoženiem nové a dám vedie výsledok

31.12.2019 12:03 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253076
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A kalibrace proběhla korektně?
Co živé hodnoty v jednotce serva?
Ta chyba tam zůstala, nebo šla smazat? Pokud si dobře pamatuju, tak je to chyba špatné kalibrace...

31.12.2019 19:04 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253091
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chyba už nieje. Kalibrácia prebehla v poriadku. Ako som písal živé hodnoty to ukazuje ako má. Mám to skontrolovane na druhej C5 x7 kde to je rovnako. Je možné že to hádzalo chybu pretože sa to najprv kalibrovalo nie Origo diag.

01.01.2020 15:56 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253132
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A motor čerpadla teda neběží?
Pochopil jsem to správně?
Já jsem od přírody hrozně línej člověk a snažil bych se vyloučit všechny možnosti, než bych zase sápal ven to řízení... Tj odvzdušnění (kolik je LDS v nádobě?), pojistku, pokud neběží čerpadlo, power reset...
A ty jsi dával jen hřeben, nebo i čerpadlo?
Hřebeny docela poctivě zkoušejí, když je zrepasují, takže mi nejde do hlavy, že by ho pustili, kdyby nefungoval rozdělovač tlaku... Spíš jsem se setkal s tím, že ten repas po pár dnech začne téct, než že by nešel...

01.01.2020 16:31 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253133
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Už som to písal hore servo beží a je vyskúšané aj druhé lebo bezat môže ale tlači nemusí tak som ho vymenil. Ono to riadenie išlo po Repaše asi 3 mesiace potom začalo ís miestami ažko a teraz je asi úplne Ko.

01.01.2020 17:14 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253136
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak pokud běží čerpadlo (to jsem ale opravdu nikde napsané nenašel, jen, že hodnoty vypadají ok a že je vyzkoušené jiné, což neznamená, že opravdu fyzicky běží), tak to opravdu vypadá na to servo...
To mᚠpravdu...

01.01.2020 17:30 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253143
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Měl jsem tu auto s repas řízením co chodilo tak jako by byl posiovač s 50% omezovačem volant se nevracel, do zatáčky pomalu obouruč (zpět stačilo jednou rukou no bylo mu řečeno že se to ochodá nebo co.( to byla ale C5 II)nicméně jsem slyšel že repas chodí tak z 50% jak má - já osobně bych než repas buď nové a nebo starší dobré ( mám jedno v rezervě kdyby náhodou

01.01.2020 19:40 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253156
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě se stalo, že sem si posunul volant víc k sobě a dolů a najednou šlo řízení ztuha jak bez posilovače, volant se nevracel ... když sem ho dal zase nahoru, tak šel zase zlehka ... nevím co tam tomu kde vadilo, ale dnes už to zase jde dobře i v poloze dole ...

02.01.2020 09:17 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253209
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Možná úplně blbej dotaz... Ale není možné, že by to bylo prostě někde ucpaný?
Nechovalo by se to pak tak, že je vše v pohodě, jen posilovač prostě neposiluje, protože nemá tlak?

02.01.2020 11:54 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253212
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Upchaté nieje všetky trubky skontrolovane. No za chodu som ich neodpajal 😂. Skúsil som len spiatočku že či ide olej naspä a šiel. To riadenie po Repase chodilo úplne super no teraz ho nechcú ani vyreklamovat.

02.01.2020 20:24 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu 3253257
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
kedysi davno, ked som mal c4, tam tiez bolo asi podobne riadenie. a furt triaslo volantom ked bolo predne kolo povedzme o 5-10gramov zle vyvazene. kedze servis nevedel co s tym tak utahovali nejaky srob na hrebeni. aby volant chodil ztuha a neprenasalo sa to do neho. sice riesenie uplne zle, ale odvtedy si to pamatam
otazka je ci ty repasanti vedia jak ma byt ten master srob utiahnuty
Hehe samozrejme ak to je jak na c4

a velky vplyv ma aj geometria, ked som odchadzal z posratou geo a kolesom o 1 stupen zle, riadenie na C5 islo zle a nevracalo sa
teraz je to ok, ale tiez sa uplne nevracia, lebo kolesa su do nuly, vracia sa tak do za ZA DESAT MINUT DVE HODINY. keby tie kolesa boli viac vyosene tak by sa vracal asi uplne, ale zvykol som si, navyse ziadny problem so zjazdenymi gumami.
Sorry ak su to blbosti.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator