Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu
Hanz 397
29.12.2019 18:42 - Re: Nefunkčné riadenie, uhol natočenia volantu
U??vate?
banan1987 napsal(a):
No ale takto volant presne pasuje na osadenie.. inak sa založi nedá... Dalo by sa to napravi asi len na geometrii.. alebo sa mýlim?

Ano, nech udělat geometrii (a při ní pohlídají rejdové úhly, jestli jsou stejné), tak aby byl volant na středu a pak udělat kalibraci snímače.
Stalo se mi, dokonce na mojí starý C5, že bylo asi špatně poskládané řízení po repasu a když jsem měl volant na středu, tak byly různé rejdové úhly a pokud jsem je dal tak, aby byly stejně, tak jsem měl volant otočenej o cca 100°!!
Jednoduše (ale ne úplně přesně) to poznᚠi podle toho, když bude volant "seřízený na střed", tak musí být krajní doraz rejdů plus mínus ve stejné pozici. Tzn, že když otočíš do prava, tak budeš mít necelé dvě otáčky že středu do rejdu a volant se zastaví např. 20° před středem a to samé do leva , akorát se zastaví 20° před středem z druhé strany... Samozřejmě ty hodnoty nejsou asi přesné, jsou jen pro pochopení toho, jak by to asi mělo vypadat...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator