Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III
|< < 1 2
12.06.2017 16:39 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073905
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem provedl vymenu rozperek bowdenu a drzaku. Obe rozperky byly spodni casti vyskocene a lanka prohnute. Jak to mohlo samo vyskocit? Auto mam cca rok a pul a je to tak od koupe. Rucka fungovala naprosto normalne. Nicmene myslim, ze vymena prisla v pravy cas. Vymenu jsem provedl v souladu s DP citroen. Krasna prace za pul hodky bylo hotovo. Jeste jsem si sundal zadni korektor vcetne drzaku, vse radne vycistil a natrel a kloubky namazal. Kloub na objimce se vubec nehybal. Jeste musim koupit zadni dorazy, zadne tam nejsou.

Přílohy:
rozperky.jpg ( 1003332b ) -

12.06.2017 20:22 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073956
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hmmm, dnes som menil loziska, naboje. Moje rozperky su este OK, len bojim a asi tiez vymenim. Kusok tenkeho plastu, ktory casom krehne, spraska. Praca na 30 minut? No neviem, osobne to vidim tak na dve hodinky…
Zadne dorazy, tym myslis tie dva penove stuple na kasni? Dnes mi jeden odpadol. Normalne je to asi z PUR peny, sa to droli… Snad za ne nebudu pytat vela…

12.06.2017 21:16 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073978
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mozna to ani netrvalo pul hodiny. Nejvice casu zabral start diagboxu s uvedenim do servisni polohy a kalibrace. Proste prace s diagnostikou. Lanka se vysunuly dle diagnostiky o 10mm ven, odpojeni baterky a vlastni vymena nebyla ani 5 minut. Pak kalibrace a hotovo. Ten plast rozperek je velice pevnya houzevnaty a urcite se jen tak nerozdroli ani nepraskne. Ale stoji par korun. A riskovat kvuli tomu zniceni brzdy za cca 25000 za to nestoji. Jinak delal jsem to poprve a musim uznat, ze vymyslene je to dobre. Ted je to jak ma byt. Dorazy jsou myslim do 150 za kus.

12.06.2017 21:32 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073981
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kajman napsal(a):
Mozna to ani netrvalo pul hodiny. Nejvice casu zabral start diagboxu s uvedenim do servisni polohy a kalibrace. Proste prace s diagnostikou. Lanka se vysunuly dle diagnostiky o 10mm ven, odpojeni baterky a vlastni vymena nebyla ani 5 minut. Pak kalibrace a hotovo. Ten plast rozperek je velice pevnya houzevnaty a urcite se jen tak nerozdroli ani nepraskne. Ale stoji par korun. A riskovat kvuli tomu zniceni brzdy za cca 25000 za to nestoji. Jinak delal jsem to poprve a musim uznat, ze vymyslene je to dobre. Ted je to jak ma byt. Dorazy jsou myslim do 150 za kus.


uber 100,- = stojí tuším 56,- kus a určitě se vyplatí jim věnovat pozornost

12.06.2017 21:45 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073984
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Sakra prace… keby to vedel minuly tyzden, tak dnes mam uz nove, vymenene. K vymene je potrebna diagnostika? Nestaci len odbrzdenie?
Dorazy som myslel medzi kasnou a zadnou napravou.

12.06.2017 21:54 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073986
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Sakra prace… keby to vedel minuly tyzden, tak dnes mam uz nove, vymenene. K vymene je potrebna diagnostika? Nestaci len odbrzdenie?


Stačí ale mělo by se to dělat tak jak je popsáno .Jen si musíš ohlídat aby byla dostatečná vůle na linkách a při nasazení novich dorazu byla vůle na látkách také a následně vyzkoušet jestli se nehrejou kola

12.06.2017 22:00 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073988
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslel jsem dorazy kolem 150 v Huline. Rozperky jak pises okolo 56 a ty voditka taky tak nejak.
Jestli je na vymenu potrebna ci nepotrebna diagnostika nehodlam resit. Postupoval jsem dle dilenske prirucky cirtoen a tam se pise, ze ano.. Nevim, proc bych mel experimentovat a riskovat zniceni nejakymi pokusy. Takhle mam aspon jistou, ze jsem to udelal jak se patri.

12.06.2017 22:11 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3073992
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kajman napsal(a):
Myslel jsem dorazy kolem 150 v Huline. Rozperky jak pises okolo 56 a ty voditka taky tak nejak.
Jestli je na vymenu potrebna ci nepotrebna diagnostika nehodlam resit. Postupoval jsem dle dilenske prirucky cirtoen a tam se pise, ze ano.. Nevim, proc bych mel experimentovat a riskovat zniceni nejakymi pokusy. Takhle mam aspon jistou, ze jsem to udelal jak se patri.


souhlasím ale on nemá diag a chtěl by to mít OK - tak jen ze to jde i tak - takto by jsi měl postupovat i při výměně destiček = jsem pohodlnější a nemám tolik času dělám to bez a vím co musím udělat ..... jinak mas pravdu a souhlasím

12.06.2017 23:13 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3074045
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Len neviem aka rec je o dielenskej prirucke. Kde je?

12.06.2017 23:30 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3074047
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Len neviem aka rec je o dielenskej prirucke. Kde je?


Zřejmě myslí pracovní postupy citroen service - jsou placené.

13.06.2017 15:38 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3074200
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
souhlasím ale on nemá diag a chtěl by to mít OK - tak jen ze to jde i tak - takto by jsi měl postupovat i při výměně destiček = jsem pohodlnější a nemám tolik času dělám to bez a vím co musím udělat ..... jinak mas pravdu a souhlasím

Urcite je pravda, ze to jde bez diagnostiky. Overil jsem si, ze pokud rucku odbrzdim packou, tak uz zustane stale odbrzdena i po nastartovani, zhasnuti motoru i po otevreni dveri. Dokonce i po odpojeni a pripojeni aku. To jsem si overil prave kvuli vyse uvedenym prispevkum. Akorat nevim jak je na tom po odbrzdeni to lanko. Jestli jde lehce vytahnout a nemusi se nejak zajistit. Diagnostikou krasne couvne dozadu jen se zlehka vychyli do boku.

Přílohy:
C5 (X7) - B3FG012WP0 - Demontហ- Montហ_ Parkovací brzda s elektrickým ovládáním.html ( 15977b ) -

27.06.2019 22:19 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3227741
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jelikož čekám až mi přijde nové turbo, tak jsem se pustil do opravy ručky.. Podle původního majitele se jednoho dne auto zabrzdilo a už nešlo odbrzdit.. Dokonce ani nouzové odbrždění nefungovalo.. Takže následoval odtah do značkového servisu, kde dostal nabídku na novou brzdu za 28000,- nebo odpojení.. Nechal odpojit...

A co se tedy stalo.. Ten plastový díl uchycení bowdenu byl už tak opotřebovaný, že podélně praskl a bowden jím projel.. Díky tomu se zatažením brzdy lanko dostalo do polohy, že uvnitř jednotky brzdy vypadla čtvercová matka do které je zasazený jeden z lanovodů ze svého domečku a zasekla se.. Takže se mechanizmus nemohl hýbat a druhé kolo zůstalo taky zabržděné..

Teď už to jen pořádně zatěsnit a doufám, že bude vše OK...

Přílohy:
P_20190627_215541_vHDR_On.jpg ( 177797b ) -
P_20190627_215534_vHDR_On.jpg ( 322933b ) -

27.06.2019 22:50 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3227758
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
Ahoj, jelikož čekám až mi přijde nové turbo, tak jsem se pustil do opravy ručky.. Podle původního majitele se jednoho dne auto zabrzdilo a už nešlo odbrzdit.. Dokonce ani nouzové odbrždění nefungovalo.. Takže následoval odtah do značkového servisu, kde dostal nabídku na novou brzdu za 28000,- nebo odpojení.. Nechal odpojit...

A co se tedy stalo.. Ten plastový díl uchycení bowdenu byl už tak opotřebovaný, že podélně praskl a bowden jím projel.. Díky tomu se zatažením brzdy lanko dostalo do polohy, že uvnitř jednotky brzdy vypadla čtvercová matka do které je zasazený jeden z lanovodů ze svého domečku a zasekla se.. Takže se mechanizmus nemohl hýbat a druhé kolo zůstalo taky zabržděné..

Teď už to jen pořádně zatěsnit a doufám, že bude vše OK...


Je divné co se tam stalo,protože když projede ten plastovej doraz bovdenu tak se v tom mechanizmu děje pravej opak co popisuješ = ten mechanizmus se zašroubuje dosebe a tím jak dojede nadoraz tak se rozloupne převodovka (logicky lana se zatahují dovnitř mechanizmu - to znamená že ten závit na praé straně obrázku je zašroubovanej celej do té drážkové levé části která je poháněná tou převodovkou) - to co je na obrázku je naplno odbržděná ručka - v tom čtverečku je zaháklé lano a ten se při zabržďování posouvá dovnitř (doleva) a ten protikus ve kterém je druhé lano zase opačně (s tím točí ta převodovka a zašroubovává do sebe tu část s tou hranatou podložkou a tím se ,,zkracují lana,tím hejbou s páčkou na brzdiči)
Ale nebudu ti vyvracet tvou teorii = toto se děje uvnitř mechanizmu při zatahování ručky.Mimo to součástí mechanizmu je snímač otáček(který je nastaven tak aby se po určitých otáčkách motor a převodovka zastavila) a také je součástí snímač síly zatažení - to zase aby věděla při jakém tahu má zastavit v první poloze a také v druhé poloze (to je ta když přidržíš ovladač v poloze zabrzdit a držíš ho) potom je tam třetí funkce - pokyn k zabrždění celého vozu(brzdí všechny kola (ale to už není jen v ručce a nevím jak toto přesně funguje= to je asi jen pokyn ovladače pro ABS)

Přílohy:
download.php.jpg ( 485215b ) -

27.06.2019 23:39 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3227784
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Chápu, jak to myslíš.. Protože stav byl pravděpodobně odbržděno, ale lana byly jakoby zatáhnuté.. Jedině, že by po vyháknutí v servise tu brzdu někdo použil, a tím by se dostala do tohoto stavu.. Ale pak zase nechápu, že pokud byl evidentně prasklý ten plast, proč ho servis prostě jen nevyměnil.. Kvůli dílu za 60Kč odepsat celou ručku.. Navíc pokud chápu princip, tak samotná destrukce toho dílu by způsobila nezabrždění, ale jemu se auto neodbrzdilo... Zítra zkusím ty dorazy sehnat a uvidí se, zda je zbytek OK...

28.06.2019 08:12 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3227810
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
Chápu, jak to myslíš.. Protože stav byl pravděpodobně odbržděno, ale lana byly jakoby zatáhnuté.. Jedině, že by po vyháknutí v servise tu brzdu někdo použil, a tím by se dostala do tohoto stavu.. Ale pak zase nechápu, že pokud byl evidentně prasklý ten plast, proč ho servis prostě jen nevyměnil.. Kvůli dílu za 60Kč odepsat celou ručku.. Navíc pokud chápu princip, tak samotná destrukce toho dílu by způsobila nezabrždění, ale jemu se auto neodbrzdilo... Zítra zkusím ty dorazy sehnat a uvidí se, zda je zbytek OK...


Snímač síly zabrždění (není dostatečná síla zatažení= mechanizmus se snaží dosáhnout hodnoty aby to brzdilo) - když projede bovden = není dostatečná síla a mechanizmus zatahuje až dojede na doraz a až tak rozlomí většinou tu převodovku - tam se to zasekne a zůstane zabržděné , nouzové odbrždění by to ale mělo odbrzdit (je ale otázka kdo a co s tím dělal dál) - stav z obrázku je ale podle mne po odbrzdění diagnostikou.Jestli bude ručka chodit je spíš o zázraku a obrovské klice.(jednu tu mám u které se stalo že prolezl doraz - ručka chodí jak má ale hlásí závadu síly zatažení a ktomu samozřejmě na budíkách závadu a kontrolky - obávám se že to bude i tvůj případ. (jinak nejde to nijak zrušit-opravit ani dálkovím kódováním ve zn.servisu= jak mně tak zn.servisu to napíše že vše proběhlo OK ale chyba je stále

05.07.2019 16:31 - Re: Ruční brzda - oprava uchycení bowdenu / C5 III 3228906
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ručka je namontována.. Neměl jsem to ještě napíchlý na diagnostice, ale asi mám kliku.. Funguje jak má a žádnou chybu nehlásí (na displeji).. Možná byla klika, že se to předchozímu majiteli hryzlo a že to šlo hned do servisu na deaktivaci.. takže neběhala naprázdno dlouho..

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator