Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Zvýšená spotřeba
21.09.2017 20:39 - Zvýšená spotřeba 3096609
Kocurstvo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dal jsem svoji 2.2 HDi (rok 2012) do autorizáku na výměnu rozvodů s pumpou, oleje v automatu a pístnic hydrauliky. Celá sranda mě vyšla na 42000, ale v pořádku, jsou to originál díly a to jsem chtěl. Při předávání mi servisák (Červená Hospoda u Třebíče - byl jsem tam poprvé) řekl, že mám KO FAP a ukazoval to na protokolu z diagnostiky. Mám najeto 250tis a říkal, že to je tak limit. Hned mi samozřejmě hystericky doporučoval, že mi objedná nový FAP za 30000. Na což jsem mu říkal, že je to teda brutál palba (zvl᚝ když srovnám s jinými modely) a nejdřív posonduju renovaci, nebo něco podobného. Po odjezdu jsem si všiml, že mám nějakou nezvykle velkou spotřebu. Zresetoval jsem počítadlo a vyjel zbytek nádrže. Průměrná spotřeba 7,5. Říkám si, je to možná tím, že jsem měl v nádrži vervu a aditivum na čištění palivovky. Teď jsem natankoval na zkoušku na MOLce 30 litrů a spotřeba následující: lempl jízda mimo obec 6,3l, dálnice 125km/h 7,5l. Předtím to bylo dlouhodobě 5.2 mimo obec a 6.2 na dálnicích. A to jsem jezdil agresivněji a rychleji, než teď, po tom servisu. Ptám se, je možné, že by mi to nějak zmrvili naschvál? Když jsem tam totiž volal, že se mi nezdá ta spotřeba, tak říkal, že to je jasné, že to bude tím zaneseným FAPem, že regeneruje dle diagnostiky každých 200km. Všechno bych věřil, ale předtím jsem měl spotřebu o litr a půl menší... Tak nějak borcům od aut nevěřím a mám podezření, že tam něco namapovali tak, abych měl velkou spotřebu a vyřešil to výměnou FAPu (borec zřejmě vycítil, že jsem tu třicku ochoten a schopen dát). Prosím o nějaké názory a zkušenosti. Díky

21.09.2017 21:05 - Re: Zvýšená spotřeba 3096617
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kocurstvo napsal(a):
Ahoj, dal jsem svoji 2.2 HDi (rok 2012) do autorizáku na výměnu rozvodů s pumpou, oleje v automatu a pístnic hydrauliky. Celá sranda mě vyšla na 42000, ale v pořádku, jsou to originál díly a to jsem chtěl. Při předávání mi servisák (Červená Hospoda u Třebíče - byl jsem tam poprvé) řekl, že mám KO FAP a ukazoval to na protokolu z diagnostiky. Mám najeto 250tis a říkal, že to je tak limit. Hned mi samozřejmě hystericky doporučoval, že mi objedná nový FAP za 30000. Na což jsem mu říkal, že je to teda brutál palba (zvl᚝ když srovnám s jinými modely) a nejdřív posonduju renovaci, nebo něco podobného. Po odjezdu jsem si všiml, že mám nějakou nezvykle velkou spotřebu. Zresetoval jsem počítadlo a vyjel zbytek nádrže. Průměrná spotřeba 7,5. Říkám si, je to možná tím, že jsem měl v nádrži vervu a aditivum na čištění palivovky. Teď jsem natankoval na zkoušku na MOLce 30 litrů a spotřeba následující: lempl jízda mimo obec 6,3l, dálnice 125km/h 7,5l. Předtím to bylo dlouhodobě 5.2 mimo obec a 6.2 na dálnicích. A to jsem jezdil agresivněji a rychleji, než teď, po tom servisu. Ptám se, je možné, že by mi to nějak zmrvili naschvál? Když jsem tam totiž volal, že se mi nezdá ta spotřeba, tak říkal, že to je jasné, že to bude tím zaneseným FAPem, že regeneruje dle diagnostiky každých 200km. Všechno bych věřil, ale předtím jsem měl spotřebu o litr a půl menší... Tak nějak borcům od aut nevěřím a mám podezření, že tam něco namapovali tak, abych měl velkou spotřebu a vyřešil to výměnou FAPu (borec zřejmě vycítil, že jsem tu třicku ochoten a schopen dát). Prosím o nějaké názory a zkušenosti. Díky


Na rozvodech je určitá tolerance v nastavení - mohlo by to být v tom. Já si posunul klínek o kousek také - motor je tvrdší , bere o něco navíc než předtím ale má lepší zátah(byl to pokus který splnil účel)

21.09.2017 21:16 - Re: Zvýšená spotřeba 3096618
Kocurstvo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
A ta spotřeba je takhle cajk? Auto mám jen od půlky srpna. Před servisem jsem najel jen dvě nádrže. Sranda je, že mi v servisu říkal, že ty rozvody tam byly asi původní (najeto 250 poctivých).

Jo a ještě jedna věc. Před tím autorizákem jsem byl v obyč servisu na výměnu olejů a filtrů a tam říkali, že zkoušeli FAP a prý je v dost dobrém stavu, že je naprosto cajk. No a dva dny nato mi v Citroenu řeknou, že je FAP KO... to je jak u blbých

21.09.2017 21:44 - Re: Zvýšená spotřeba 3096628
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Kocurstvo napsal(a):
A ta spotřeba je takhle cajk? Auto mám jen od půlky srpna. Před servisem jsem najel jen dvě nádrže. Sranda je, že mi v servisu říkal, že ty rozvody tam byly asi původní (najeto 250 poctivých).

Jo a ještě jedna věc. Před tím autorizákem jsem byl v obyč servisu na výměnu olejů a filtrů a tam říkali, že zkoušeli FAP a prý je v dost dobrém stavu, že je naprosto cajk. No a dva dny nato mi v Citroenu řeknou, že je FAP KO... to je jak u blbých

pri 250tkm ten fap asi bude naozaj KO, ved kolko by mal vydrzat?
a spotreba - neviem ja jazdim dialnice za 5.8-6.2 ale Hdi 140. ty mas 204 koni, tak by som sa divil keby si mal rovnaku spotrebu ako ja. aj ked 7.5 je uz dost . myslim ze autorizak ma na tom filtri velky prd marzu. ich zivia skor poistne udalosti . aj ked nedavno zas pisali ze PSA ma najlacnesie FAPy...

21.09.2017 21:55 - Re: Zvýšená spotřeba 3096632
Kocurstvo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
No, právě, a před servisem byla při 140ce spotřeba na dálnici jen něco málo přes 6. Teď při 125km/h 7,5...

21.09.2017 22:31 - Re: Zvýšená spotřeba 3096634
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
otazka je co premazali a nastavili ked to mali na diagnostike a tiez ako su tie rozvody spravene
rovnako na to moze mat vplyv ten olej v automate / reset nejakych hodnot

21.09.2017 23:59 - Re: Zvýšená spotřeba 3096643
Kocurstvo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
otazka je co premazali a nastavili ked to mali na diagnostike a tiez ako su tie rozvody spravene
rovnako na to moze mat vplyv ten olej v automate / reset nejakych hodnot


Jo, to on říkal, že tam nastavili nový olej a ta převodovka si sama přestavila řazení atd...

14.06.2018 15:40 - zvyšena spotřeba 3164161
PYTEL
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den jsem tady nový a potřeboval bych poradit na moji C5 se zvýšila spotřeba ze 7l na 9l jinak jede dobře, palivový filtr je vyměněny .Děkuji

14.06.2018 23:05 - Re: zvyšena spotřeba 3164545
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
To se mi stalo jednou po natankování nafty u no name pumpy.

15.06.2018 09:05 - Re: zvyšena spotřeba 3164599
PYTEL
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
už jsem tankoval hodně a pořád to neklesá ,jezdí to normálně ale ta spotřeba ,

17.06.2018 13:22 - Re: zvyšena spotřeba 3165081
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To ti ukazuje aktuálně,nebo jsi mazal údaje?Když si mažu po naplnění nádrže "denní kilometry" tak mi to ukazuje spotřebu kolem 14l ale časem to klesá dolu až na optimální 5,8l.Ale může to být jak psal Myšák i naftou.Musíš otestovat víc benzinek a nebrat tu nejlevnější Pokud i nadále zůstávala taková spotřeba tak to může být více faktorů-podhuštěné pneu,ucpaný některý filtr,přidřené turbo,přibrždující brzdy,ložiska v kolech atd.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator