Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zvýšená spotřeba
jruze
21.09.2017 21:05 - Re: Zvýšená spotřeba
U??vate?
Kocurstvo napsal(a):
Ahoj, dal jsem svoji 2.2 HDi (rok 2012) do autorizáku na výměnu rozvodů s pumpou, oleje v automatu a pístnic hydrauliky. Celá sranda mě vyšla na 42000, ale v pořádku, jsou to originál díly a to jsem chtěl. Při předávání mi servisák (Červená Hospoda u Třebíče - byl jsem tam poprvé) řekl, že mám KO FAP a ukazoval to na protokolu z diagnostiky. Mám najeto 250tis a říkal, že to je tak limit. Hned mi samozřejmě hystericky doporučoval, že mi objedná nový FAP za 30000. Na což jsem mu říkal, že je to teda brutál palba (zvl᚝ když srovnám s jinými modely) a nejdřív posonduju renovaci, nebo něco podobného. Po odjezdu jsem si všiml, že mám nějakou nezvykle velkou spotřebu. Zresetoval jsem počítadlo a vyjel zbytek nádrže. Průměrná spotřeba 7,5. Říkám si, je to možná tím, že jsem měl v nádrži vervu a aditivum na čištění palivovky. Teď jsem natankoval na zkoušku na MOLce 30 litrů a spotřeba následující: lempl jízda mimo obec 6,3l, dálnice 125km/h 7,5l. Předtím to bylo dlouhodobě 5.2 mimo obec a 6.2 na dálnicích. A to jsem jezdil agresivněji a rychleji, než teď, po tom servisu. Ptám se, je možné, že by mi to nějak zmrvili naschvál? Když jsem tam totiž volal, že se mi nezdá ta spotřeba, tak říkal, že to je jasné, že to bude tím zaneseným FAPem, že regeneruje dle diagnostiky každých 200km. Všechno bych věřil, ale předtím jsem měl spotřebu o litr a půl menší... Tak nějak borcům od aut nevěřím a mám podezření, že tam něco namapovali tak, abych měl velkou spotřebu a vyřešil to výměnou FAPu (borec zřejmě vycítil, že jsem tu třicku ochoten a schopen dát). Prosím o nějaké názory a zkušenosti. Díky


Na rozvodech je určitá tolerance v nastavení - mohlo by to být v tom. Já si posunul klínek o kousek také - motor je tvrdší , bere o něco navíc než předtím ale má lepší zátah(byl to pokus který splnil účel)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator