Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / ovladanie auta cez telefon
20.04.2017 18:32 - ovladanie auta cez telefon 3060920
risomas
Město: BA, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 72
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dostal som zaujimavu ponuku na zabudovanie dialkoveho ovladania mobilom do C5. Myslite ze hrozi nieco ze by sa vedelo fatalne skurvit? Nechcem robit reklamu tak nebudem davat konkretnu furmu ale zacina na X a je z CZ.
K palubnemu pocitacu domontuju druhy s gms modul s internetom a potom sa pomocou aplikacie da ovladat a sledovat vela funkcii v aute.
Ovládanie varovných svetiel
Stav svetiel
Ovládanie a stav zámkov
Stav dverí
Detekcia odtiahnutia
Upozornenie na haváriu
Ovládanie okienok
Množstvo paliva
Kondícia batérie
Palubný počítač
Rozpoznanie vodiča
Kžúčiky v mobile
Odstavenie auta na diažku
Servisný mód
Bezkžúčikové zdiežanie auta
Spájanie jázd
Náklady
Upozornenie - Alarm

20.04.2017 23:15 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061051
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak toto vedia dat do CANu a nie tak ako to bastlia tak to mozno by bolo na nieco

21.04.2017 09:38 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061065
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
risomas napsal(a):
Nechcem robit reklamu tak nebudem davat konkretnu furmu ale zacina na X a je z CZ.

Osobne toto nepovazuji za komercni reklamu, ta je napriklad v pripade, ze se zde nekdo zaregistruje pouze za ucelem vlozeni odkazu apod. tak jak se tomu obcas stava.
V tomto pripade se dle meho nazoru jedna o zajimavy odkaz na produkt, ktery muze zajimat vice lidi, takze muzes klidne odkaz napsat. To bychom zde nemohli za chvili davat odkaz na nic...

21.04.2017 10:06 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061067
risomas
Město: BA, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 72
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Konkretne ide o www.xmarton.com/sk

21.04.2017 10:42 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061072
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ta druhá věta v prvním příspěvku je výstižná.
Zrovna tu někdo řeší, že si nechal dát nový SW do BSI a bude asi kupovat novou BSI. Montហ4 hodiny a výčet funkcí ukazuje na zásah do všeho možného.
Já věřím, že to splňuje, co je napsáno. Ale za dost velké náklady jednorázové i provozní. Ale taky věřím, že když na autě přestane fungovat cokoli počínaje třeba blikačema a konče BSI, tak jakýkoli servis dá ruce pryč. A to by mne tedy docela děsilo.
Funkčnost značné části je závislá na konektivitě k internetu. Uživatel A bude někde na vsi a tam si to má vyzvednout uživatel B, ale majitel auto to prostě nemůže provést. Totéž kolem ukradení a skoro všeho. Vidím v tom spíš komplikace než užitek.

21.04.2017 10:56 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061076
risomas
Město: BA, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 72
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
za tu origocenu by som si to 3x rozmyslel ale dostal som ponuku na vyrazne nizsiu cenu bez mesacnych poplatkov v ramci testovania. Cize ak to napajaju na BSI moze sa dokurvit a potom to je za 450e+ dajaka praca popripade ak to napajaju na jednotlive zariadenia tak potom sa to moze divne chovat. SKusim od nich este vytiahnut detaily ale zatial som skor za.

21.04.2017 12:04 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061077
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Ta druhá věta v prvním příspěvku je výstižná.
Zrovna tu někdo řeší, že si nechal dát nový SW do BSI a bude asi kupovat novou BSI. Montហ4 hodiny a výčet funkcí ukazuje na zásah do všeho možného.
Já věřím, že to splňuje, co je napsáno. Ale za dost velké náklady jednorázové i provozní. Ale taky věřím, že když na autě přestane fungovat cokoli počínaje třeba blikačema a konče BSI, tak jakýkoli servis dá ruce pryč. A to by mne tedy docela děsilo.
Funkčnost značné části je závislá na konektivitě k internetu. Uživatel A bude někde na vsi a tam si to má vyzvednout uživatel B, ale majitel auto to prostě nemůže provést. Totéž kolem ukradení a skoro všeho. Vidím v tom spíš komplikace než užitek.

jako by jsi mi cetl myslenky
jen pro hodne lidi je takove bastleni narodni sport a tem to stejne nevysvetlis
ja stary t

21.04.2017 12:53 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061082
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Mne ještě napadá zásadní otázka - PROČ bych si měl něco takového pořizovat.
Proti odcizení je metrák jiných produktů, které nehrabou do sítě auta. Mnohá zde popisovaná opatření se mi zdají naopak spíš nebezpečná. Odemykat mobilem nebo dokonce přes web se mi zdá nesmírně riskantní, dá se to odchytit a napodobit. Nebo majitel si bude hrát s mobilem a omylem hrábne prstíčkem o centimetr vedle a vypne motor jedoucímu autu... A jak by se tvářila policie a pojišovna, že mi záhadně zmizelo auto a klíčky jsem nikomu nedal.

Tak mne napadá jen báječná možnost, že budu sedět u piva na zahradní restauraci a v mobilu sledovat, kam jede manželka. A když zahne k nákupnímu centru, tak jí na dálku vypnu motor a zamknu ji v autě.

Ale hlavně při každé sebemenší pitomosti s autem by mi začal běhat mráz po zádech, zda to nezpůsobilo to kurvítko. Třeba nepůjde nastartovat ze spousty naprosto banálních důvodů, ale mne hned bude děsit, že kurvítko deaktivovalo motor. A nebudu mít žádnou možnost, jak to zjistit, protože PSA diag jistě neumí diagnostikovat kurvítka.

21.04.2017 14:20 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061096
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi bych se toho připojení zrovna u Citroenu bál. Mám v autě nějaký Tracker za cca 500,- a na hlídání polohy auta to úplně stačí. Mám možnost ověření polohy přes SMS, nebo přes data sledování v reálu. Je to jen GSM samostatná jednotka.

21.04.2017 14:30 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061098
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Odemykat mobilem nebo dokonce přes web se mi zdá nesmírně riskantní, dá se to odchytit a napodobit.

prosím - jak? (https/ssl)

22.04.2017 09:41 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061171
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Trocha teorie. Šifrovací mechanismy změní lidsky vnímatelnou informaci na směsici 0 a 1. Pokud odemčení auta lidsky je kód třeba 3258, tak šifrování to změní na třeba 128 zdánlivě náhodných 0 a 1. Kdo takový signál zachytí, tak se mu nepodaří zjistit, že odesílatel někde naklepal 3258. Jenže fór je v tom, že to zloděj nepotřebuje. Zloděj se dozví, jakou posloupnost 128 nul a jedniček řídící jednotka očekává a prostě ji pošle sám.
Toto se děje i u normálního dálkového ovladače a taky se auta takto kradou. Tam je to ještě pohodlnější, protože zloděj musí být nedaleko a tedy majitele vidí a ví, kdy má špehovací aparaturu spustit.

22.04.2017 10:53 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061183
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
prosím - jak? (https/ssl)


heh ..davno prekonane

22.04.2017 11:03 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061184
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Toto se děje i u normálního dálkového ovladače a taky se auta takto kradou. Tam je to ještě pohodlnější, protože zloděj musí být nedaleko a tedy majitele vidí a ví, kdy má špehovací aparaturu spustit.


no tohle tak jednoduche zase uplne neni..dalkac ma sice rollig code nicmene je to je jeho polovina,ta druha je kod pevny a diky tomu pevnemu vi ,v nasem pripade BSI ze se jedna o ten spravny ovladac..zbatek je skoro jak pises,na rolling code je algo ktere neni zase tak slozite a pokud se shodne odemyka/zamyka a zaroven si "nachysta" kod dalsi..velmi casto se stave,zejmena u VAG ale ne jen u nich, ze si lide hraji a mackaji az prekroci "pripravenost" a kody uz se "rozjedou" a je nutne udela sync..na tohle se vetsinou prijme pri zamykani aktualni code a dal uz je to je o algoritmu ktery neni slozity a je odemceno ...pokud je algo nezname pouzije se bruteforce
dalsi level je bezklicove startovani,ktere je v podstate velmi jednoduche..staci jen prodlouzit dosah klice..v praxi staci kdyz se kolem obeti bude v kratke vzdalenosti drzet zlodej se zarizenim ktere prijme a s dostatecnym vykonem odesle druhemu ktery je u auta signal klice a mame odemceno a dle systemu ktery v aute je i nastartovano ...zbyva jen vyrazit ..

22.04.2017 20:00 - Re: ovladanie auta cez telefon 3061304
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
heh ..davno prekonane


Hah. To sotva. Narážíš na chyby v OpenSSL? Nebo v AES/DES šifrování? Nebo v cert autoritách? Ani jedno není moc lokálně zneužitelné v reálném čase. (Typu odposlech náhodného kolemjdoucího s odemykáním auta).


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator