Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / mlácení volantu
|< < 1 2 3 4
28.02.2013 17:32 - Re: mlácení volantu 2552560
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
štíre: já bych řek že si měl akorát zavzdušněný řízení po výměně toho hydraulickýho čerpadla.To co popisuješ mi přesně dělalo po výměně LDS.Stačilo párkrát plnej rejd do prava, do leva a pak to ještě i po asi 20km sem tam cuklo ve volantu a dál už byl klid.Ono se to odvzdušní samo.

16.05.2013 23:02 - Re: mlácení volantu 2580375
jirka1303
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, pročetl jsem celou diskusi o rizeni a bohužel jsem nenašel nic, čeho by se tykalo meho problemu.Kdyz vemu volant do ruky i pri stojicim aute neudrzim volant na jednom miste porad my cuka zpet, pri jizde je to horsi cim rychleji jedu tak se to stupnuje prosim poradte nevim kde mam zacit dekuji

16.05.2013 23:33 - Re: mlácení volantu 2580383
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moc dobre si to nepopisal, ale z toho co pises mi pride ze mas zarobene na pruser, samotne servo bude mat neico s ovladacimi ventilmi a tie ti tocia volantom a moze sa stat ze to praskne a natoci ti to volant natvrdo do niektorej strany

16.05.2013 23:51 - Re: mlácení volantu 2580385
jirka1303
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Mechanik my chce vymenit cele rizeni, takze to tim nebude servo stoji cca............ diky

17.05.2013 02:23 - Re: mlácení volantu 2580395
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli se nepletu tak servo běhá pořád a tohle by mohl dělat vzduch (ale to by se mělo odvzdušnit samo) potom by to mohl dělat ten ,,krček" na řízení a nebo ta nejhorší varianta samotný servo motor a to je raketa i na šrotě.Co se týče práce bych začal půjčením servomotoru a vyzkoušel(cesta nejméně práce)

15.11.2013 23:19 - Re: mlácení volantu 2638684
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak dnes sem se chystal na opravu volantovky vařením,chtěl jsem to ještě jednou pořádně prohlédnout,zjistil jsem,že při nastartovaném autě a otáčení volantu my něco kolem něj křupe,sundal jsem plasty pod volantem,stále tam něco křupalo a nemohl jsem to najít,začal jsem si hrát s erbegem a zjistil,že palcem když s ním pohybuju,tak je volný,při otáčení volantu se v této vůly ozvalo to křupnutí.Po sundání jsem zjistil,že se nezaklapnou plastové packy se zobáčky do zámků,byly moc otevřené a měly vůly,vymezil jsem to silnější izolačkou a zatim to drží dobře a hlavně je klid,zapomněl jsem nafotit.

16.11.2013 04:47 - Re: mlácení volantu 2638708
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Tak dnes sem se chystal na opravu volantovky vařením,chtěl jsem to ještě jednou pořádně prohlédnout,zjistil jsem,že při nastartovaném autě a otáčení volantu my něco kolem něj křupe,sundal jsem plasty pod volantem,stále tam něco křupalo a nemohl jsem to najít,začal jsem si hrát s erbegem a zjistil,že palcem když s ním pohybuju,tak je volný,při otáčení volantu se v této vůly ozvalo to křupnutí.Po sundání jsem zjistil,že se nezaklapnou plastové packy se zobáčky do zámků,byly moc otevřené a měly vůly,vymezil jsem to silnější izolačkou a zatim to drží dobře a hlavně je klid,zapomněl jsem nafotit.


Na airbagu plastové zobáčky ??? - jsou tam co vím dvě oka z ocelového drátu jako pojistky zapadávající do volantu

16.11.2013 07:34 - Re: mlácení volantu 2638745
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano,jsou tam ty oka,které se odjistí pro sundání,ale pak tam jsou ty packy na klakson na každé straně a zapadají do zámků,byly moc roztažené a měly vůly,proto jsem musel dát tu izolačku,aby se volně nepohybovaly,když jsem otočil volantem,tak vlastní váhou v této vůli asi o 2mm spadly a to dělalo to křupnutí,při rovné poloze volantu šlo palcem ruky přizvednout a pustit,pak se to ozývalo,po vymezení drží.

03.02.2015 15:03 - Re: mlácení volantu 2781486
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Caute

Mam maly dotaz. V poslednej dobe citim pri otoceni volantu cvaknutie. Je to citit aj pri toceni volantom na mieste. Servis mi povedal, ze to bude pravdepodobne klb na volantovej tyci, a cena opravy priblizne 250E. Naozaj je take drahe opravit volantovu tyc? Oni viacmenej nevedeli co ich na C5 caka...

05.02.2015 14:22 - Re: mlácení volantu 2782181
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, priatelia. Pred pár dňami som menil laná ručnej brzdy, auto bolo na zdviháku niečo cez štyri hodiny. Keď som vychádzal z garáže, mal som zavzdušnené servo (pri výmene lán som niekožkokrát točil kolesami kvôli prístupu). "Odstránil som to" tým, že som niekožkokrát otočil kolesami zo strany na stranu a bolo po probléme. chcem sa teda spýta, či je to vlastnos, alebo predzves problému.

Chcem sa ale spýta aj na inú "vlastnos" riadenia. Pri jazde po nerovnosti mi šklbne s riadením. Respektíve ako vodič to dos cítim, že som prešiel po nejakej nerovnosti. Je to akoby hrozne citlivé. Neviezol som sa zatiaž na žiadnej inej C5, tak neviem, či je to normálne alebo nie. Riadenie je tu predsalen značne preposilované a "nekomunikatívne" (ako vedia písa v recenziách na nete), preto ma prekvapuje citlivos na nerovnosti.

05.02.2015 19:12 - Re: mlácení volantu 2782264
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, je to zavzdusnenie relativne normalne, ked nejde cerpadlo moze sa tam dostat vzduch

ten prenos do riadenia je myslim normalny, dany konstrukciou napravy

06.02.2015 08:36 - Re: mlácení volantu 2782387
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ďakujem Peo

25.02.2015 11:46 - Re: mlácení volantu 2791468
gurney
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
taky mi řízení mlátilo, tak jsem vyměnil svislé čepy, čepy řízení a ty tyčky mezi čepy řízení a "servem" (jedna byla evidentně špatná) a vazelínou namazal hřídel k volantu. a je po problému. Možná máte špatně vyvážená kola nebo je na nich bláto které naruší vyváženost.

25.02.2015 17:42 - Re: mlácení volantu 2791576
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
Zdravím, priatelia. Pred pár dňami som menil laná ručnej brzdy, auto bolo na zdviháku niečo cez štyri hodiny. Keď som vychádzal z garáže, mal som zavzdušnené servo (pri výmene lán som niekožkokrát točil kolesami kvôli prístupu). "Odstránil som to" tým, že som niekožkokrát otočil kolesami zo strany na stranu a bolo po probléme. chcem sa teda spýta, či je to vlastnos, alebo predzves problému.

Chcem sa ale spýta aj na inú "vlastnos" riadenia. Pri jazde po nerovnosti mi šklbne s riadením. Respektíve ako vodič to dos cítim, že som prešiel po nejakej nerovnosti. Je to akoby hrozne citlivé. Neviezol som sa zatiaž na žiadnej inej C5, tak neviem, či je to normálne alebo nie. Riadenie je tu predsalen značne preposilované a "nekomunikatívne" (ako vedia písa v recenziách na nete), preto ma prekvapuje citlivos na nerovnosti.


Přesně to, co popisuješ se mi taky děje. Po tom, co je auto na zvedáku, tak mlácení/škubání volantu na nerovnostech. Po nějakým menším nájezdu se to ale vrací do normálu a je klid. Nechával jsem kvůli tomu kontrolovat přední nápravu a jediný co, tak malá vůle v tyči řízení, což není u těchto aut nic neobvyklýho... neřeším.

|< < 1 2 3 4


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator