Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Citroen Jumper alebo ine?
28.04.2014 19:55 - Citroen Jumper alebo ine? 2691194
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim všeckých

Uvažujeme nad kúpou dodávky na prepravu osôb zahraničie-sk, trasy približne 1400-2000km. Požiadavky sú schopný výkon, dobrá spotreba, výbava auta, komfort a priestor pre cestujúcich.

Osobne nemám vežký rozhžad v tejto oblasti, no náša aktuálna off road dodávka H1 HSV Starex nieje na to najvhodnejšia. Hlavne kvôli vyšším dialničným rýchlostiam ktoré mu nechutia.

Zatial sa zaujímam o mercedes Vito / viano 3.0 V6 CDi (takéto dačo :: .link. ) ale ten má málo miest na sedenie, vo vačšej verzií Sprinter sú zase sedačky ako trestné lavice a bez opierok lakov

a o citroen Jumper /boxer/ducato II. 3.0 HDi (také dačo :: .link. )
Na jumpra som však nepočul dobrého slova, vačšina dielov sa vyrába v taliansku, montážna linka v turecku..prakticky ani ten znak nieje made in france. Motorizácia 2.2 HDi je od Fordu a ževraj dos nepodarená čo sa závad týka, EGR tam odchádzajú ako na páse. Takže jediná možná pre mna je 3.0 HDi od iveca.

Zaujíma ma vᚠnázor, príp. návrhy.

Predbežne som zavrhol nový sprinter a vw crafter.

28.04.2014 21:15 - Re: Citroen Jumper alebo ine? 2691205
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Poviem čo viem. Sprinter hnije celkom rýchlo, za pár rokov hrdza ide na povrch. Motory asi do 2010 pokial bolo Bosch vstrekovanie tak relatívne bez závad. Buď síce okolo 250 000 tis km začne klepa na kluke a je po ňom. Alebo sú také čo majú cez 500 000km a sú ok. Spojka vydrží fakt dlho, niektoré majú pôvodnú stále. Prevodovky bez závad. Sem tam odídu ložiska v diferáku a sem tam kardanov - kríže. Novšie vstrekovanie Delphi - tak to je už zle, o dos poruchovejšie. Horšie na hžadanie závad atď.
Jumper III to je podža mňa najväčší šmejd v histórii. Motor Ford PUMA 2,2hdi sa nezaprie, že je ford. Do 200 000 ich vežké množstvo odíde, buď vybehne ojnica alebo prepáli piest. EGR odchádzal v začiatkoch už po pár tis km. Teraz už vydrži dlhsie. Vela vela zvolavaciek.. Kabelហzhnije ešte v záruke. Hlavne kvôli vode pod LP svetlom. Podvozok, káble k čidlám ABS. Spojky a prevodovky tiež dlho nevydržia. Auto po 100tis km vyzerá ako keby malo už milion. Prepínače el okien, lanká otvárania dverí, krútiaca sa kasňa, konektory k zadným svetlám.. Rezerva ktorá zhnije a ani raz sa nepoužije Fakt je to šrot.. Čo sa týka talianskych motorov 2,3 a 3.0hdi tie sú trochu spolahlivejsie, ja osobne som nepočul, že by vybehla oknica alebo nieco podobne. Ale problem je korozia hliniku. Niečo na motore odrútit este v zaruke je 50% odtrhnuta skrutka. Na talianskych motoroch odchadzaju klapky v sani, elektricke a ako hniju tak napuchnu a zadru v urcitej polohe. Samozrejme dost casto v zavretej takze nejde nastartovat. Vybrat zhavice 50% pripadov sa zlomia lebo su zahrdzavene. 2,3 ma rozvod remen. Ostatne retaz. Ďalej dos často zahrdzavejú predné brzdy. AKo bol Jumper II vydarený tak III je fakt šrot. Ešte manapdlo že zadiera radenie (čap na prevodovke).. K inej dodávke sa neviem vyjadri. Jeden člen rodiny ma renolt master od novoty a má na nom cez 800tis km, som kukal ako puk, vravel že vstreky bosch povodne, 3* spojka, raz poloosi. Behá po celej europe a ked sa stretne na parkovisku kadetade tak sa len smeje sprintakom a jumperom. Ktovie či to má v stredu vyrobene alebo čo. Tak zatial vsetko co ma na rychlo napadlo.

28.04.2014 21:53 - Re: Citroen Jumper alebo ine? 2691218
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Hmm nepotešil si ma.. myslel som že aspon ten 3.0 bude fajn..aj ked je pravda ze iveco kamiony boli najlacnejsie a najvacsie sroty..osobne som si s ivecom uzil len kratko tak neviem.

Do vyberu mi pribudol nový hyundai H1 People.. vyzerá to zaujímavo..ale predsa len viano má pneumaticku napravu a ten komfort je tam skoro ako v aute. Rozmyslam este nad verziou 4wd

28.04.2014 22:23 - Re: Citroen Jumper alebo ine? 2691221
Nesebr
Město: Ostrava - Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Mám Iveco Daily 2.8 TD z roku 1999 (foto v profilu) myslím, že je držák. Najeto kolem 500 tkm dle servisky a tachometru. Jsem druhý majitel. 3x rozvody, 1x kriz kardanu, 1x lozisko kardanu, nejake ty čepy na přední nápravě, brzdy-desky+kotouče, Jo a vloni se vysypal diferak, ucpaný odvzdušňovák, vycákal se olej a vysypalo se ložisko na hrušce (zanedbaná údržba).
Myslím na ty roky a km, přetěžování celkem O.K. Jen ten oranžový mor tomu sežral prahy a podlahu. vyvařeno před 3 roky.
Jo a Iveco má jediné rám, ostatní jsou samonosné káry.
Od Renaultu mě vsichni mechanici odrazovali, málo dílů z druhošky, špatné přístupy ke všemu. Něco jiného prý je divize Renault Truck, to je qalita..

29.04.2014 08:05 - Re: Citroen Jumper alebo ine? 2691286
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
2.8 motor tu nemozes spominat - tu sa bavia o novom aute
tie auta bohuzial su stavane tak ako su stavane - nechcu aby tie dodavky prezivali tolko co prezivali tie v onych dobach

a ano - ford puma motor, ked nemusis - zdaleka to obid (to ti dava aj odpoved na pripadny ford)

29.04.2014 09:16 - Re: Citroen Jumper alebo ine? 2691290
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
OT::

Renault Truck prakticky nieje uplne renault, je to samostatná divízia, kedysi to bola automobilka berliet, ( .link. ), ktorú istý čas vlastnil Citroen. Vznikli tak zaujímavé citroen/ berliet kamióny. Po krachu v 1975 však Peugeot odpredal Berliet aj Maserati.. Berliet bol zacleneny do renaultu a z toho vzniklo renault trucks.

Z produkcie citroen tak vznikli náklaďáky Citroen K ( .link. ) famózny Belphegor ( .link. ) (hydropneumaticke brzdy, priehlad z kabiny pred auto, bertoniho dizajn..

Renault master a trojičku traffic/vivaro/primastar som zaradil tiez do výberu..musim si porovnat


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator