Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Citroen Jumper alebo ine?
zhrado
28.04.2014 21:15 - Re: Citroen Jumper alebo ine?
Za?iato?n?k
Poviem čo viem. Sprinter hnije celkom rýchlo, za pár rokov hrdza ide na povrch. Motory asi do 2010 pokial bolo Bosch vstrekovanie tak relatívne bez závad. Buď síce okolo 250 000 tis km začne klepa na kluke a je po ňom. Alebo sú také čo majú cez 500 000km a sú ok. Spojka vydrží fakt dlho, niektoré majú pôvodnú stále. Prevodovky bez závad. Sem tam odídu ložiska v diferáku a sem tam kardanov - kríže. Novšie vstrekovanie Delphi - tak to je už zle, o dos poruchovejšie. Horšie na hžadanie závad atď.
Jumper III to je podža mňa najväčší šmejd v histórii. Motor Ford PUMA 2,2hdi sa nezaprie, že je ford. Do 200 000 ich vežké množstvo odíde, buď vybehne ojnica alebo prepáli piest. EGR odchádzal v začiatkoch už po pár tis km. Teraz už vydrži dlhsie. Vela vela zvolavaciek.. Kabelហzhnije ešte v záruke. Hlavne kvôli vode pod LP svetlom. Podvozok, káble k čidlám ABS. Spojky a prevodovky tiež dlho nevydržia. Auto po 100tis km vyzerá ako keby malo už milion. Prepínače el okien, lanká otvárania dverí, krútiaca sa kasňa, konektory k zadným svetlám.. Rezerva ktorá zhnije a ani raz sa nepoužije Fakt je to šrot.. Čo sa týka talianskych motorov 2,3 a 3.0hdi tie sú trochu spolahlivejsie, ja osobne som nepočul, že by vybehla oknica alebo nieco podobne. Ale problem je korozia hliniku. Niečo na motore odrútit este v zaruke je 50% odtrhnuta skrutka. Na talianskych motoroch odchadzaju klapky v sani, elektricke a ako hniju tak napuchnu a zadru v urcitej polohe. Samozrejme dost casto v zavretej takze nejde nastartovat. Vybrat zhavice 50% pripadov sa zlomia lebo su zahrdzavene. 2,3 ma rozvod remen. Ostatne retaz. Ďalej dos často zahrdzavejú predné brzdy. AKo bol Jumper II vydarený tak III je fakt šrot. Ešte manapdlo že zadiera radenie (čap na prevodovke).. K inej dodávke sa neviem vyjadri. Jeden člen rodiny ma renolt master od novoty a má na nom cez 800tis km, som kukal ako puk, vravel že vstreky bosch povodne, 3* spojka, raz poloosi. Behá po celej europe a ked sa stretne na parkovisku kadetade tak sa len smeje sprintakom a jumperom. Ktovie či to má v stredu vyrobene alebo čo. Tak zatial vsetko co ma na rychlo napadlo.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator