Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Sportovní vzduchový filtr
|< < 1 2 3
05.11.2011 22:24 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423689
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
naco kužel, když K+N má i do original airboxu, jak budeš řešit uchycení atd... zbytečne. ale každeho věc

22.03.2012 19:30 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2461461
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
pokud někdo zvažuje sport.filtr at jukne na mojí fotogalérku dnes dokončeno(sice jsem měl kit sání origo ale nějak ruplo-zak jsem se zanořil do svých schopností alá:Tim kutil Taylor a citron cucá jak za mlada...

29.03.2012 21:24 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2463428
MartinP.
Město: Bystrice nad Pernstejnem, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 206
99 Poslat soukromou zprávu
je pravda ze na vykonu to moc neprida,ja mam ve svem cecku hribek od simoty+nerezove sani misto plastove trubky,zvuk PARADA,to papirovy neumi

30.03.2012 08:07 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2463505
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
MartinP. napsal(a):
je pravda ze na vykonu to moc neprida,ja mam ve svem cecku hribek od simoty+nerezove sani misto plastove trubky,zvuk PARADA,to papirovy neumi
jestli přidá nebo nepřidá...těžko říct,v každém případě je motor svižnější.jde ochotněji do otáček a taky při brždění kvaltem jde rychleji dolů.dnes není pro mě problém si hrábnout při rozjezdu=a to bez nárustu výkonu nejde

04.04.2014 11:08 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683569
crown
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 16

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
MartinP. napsal(a):
je pravda ze na vykonu to moc neprida,ja mam ve svem cecku hribek od simoty+nerezove sani misto plastove trubky,zvuk PARADA,to papirovy neumi

Když už máme tu stejnou motorizaci, můžu otázku? Jaký je v praxi rozdíl mezi kuželovou a deskovou variantou? Rád bych dal jen K&N filtr a box nechal původní, bez zásahů. Jde mi na prvním místě o zvukový projev, na druhém o spotřebu (výkon až tak neřeším, jak psala Darja, ten už máme z výroby Má to význam? Díky...

04.04.2014 11:19 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683579
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Otevreny kuzel vic saje horky vzduch tzn krome kruteho placebo efektu je motor linejsi ... box nebo uzavreny kuzel nebude mit tak negativni vlyv na vykon. Vo finale to vic rve, min filtruje ale budes mit lepsi pocit Overeno praxi

04.04.2014 18:01 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683651
crown
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 16

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Otevreny kuzel vic saje horky vzduch tzn krome kruteho placebo efektu je motor linejsi ... box nebo uzavreny kuzel nebude mit tak negativni vlyv na vykon. Vo finale to vic rve, min filtruje ale budes mit lepsi pocit Overeno praxi


Jde mi hlavně o to, jestli se ten příjemný zvukový projev tvoří jenom na těch kuželech, nebo jestli ho dosáhnu i s deskovým K+N filtrem ve standardním boxu. Jaká je praxe?

04.04.2014 18:24 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683656
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
crown napsal(a):
Jde mi hlavně o to, jestli se ten příjemný zvukový projev tvoří jenom na těch kuželech, nebo jestli ho dosáhnu i s deskovým K+N filtrem ve standardním boxu. Jaká je praxe?

Proti gustu žádný dišputát. Ale pro mně je příjemný zvukový projev u limuzíny s 3litrovým benzínem "šepot květin" a ne hukot hospodského ventilátoru 4 cenové skupiny.

04.04.2014 22:19 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683725
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
akakolvek uprava ma placebo efekt, lebo nasavas teply vzduch okolo motora a nie studeny zboku/spredu auta

cize jedine co tam ma akoze vyznam je nahrada klasickej vlozky (na zvuk ziaden efekt) a nez sa kazdu chvilu starat o filter, to radsej klasicky vymenim vzdy pri servise ....

05.04.2014 08:36 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683781
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
"příjemný zvukový efekt" jde udělat levně vražením šroubováku do tlumiče. Hojně se používalo u Š105/120 mladistvými "ladiči". U BMW byli u jednoho superkabrioletu tak zklamáni zvukem, že do jeho tvorby zapřáhli audiosoustavu. Ale že to bude někdo chtít u C5...

05.04.2014 09:56 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2683797
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
KN filtry jsem měl na staré C5 a na nové, ,nikdy jsem nepozoroval lepší zvuk motoru ,pokud chce někdo docílit lepšího zvuku,tak bych asi volil sportovní výfuk,měl jsem ho na staré c5 V6 benzín od .link. tam mají vyfocené moje auto po montáži)a ve spojení s kn filtrem, no zvuk to mělo velmi dobrý,hlavní bylo,že to v autě nebylo slyšet a venku no co dodat pěkně bublal
jinak teď ho mam namontovaný taky a je fakt,že motor je pružnější a jestli se snížila spotřeba nevim, , nejezdim na spotřebu, jinak ke kuželům, je pravda že nasávají teplý vzduch od motoru,aby měl motor vyšší výkon ( hlavně přeplňované ) je potřeba aby nasávaly chladný vzduch,to platí samozřejmě i u atmosférických motorů,proto bych spíš volil vložku do stávajícího boxu,kde je nasáván vzduch zvenku, pokud nikdo nenabízí kn pro některý tip filtrboxu,tak tady na těch stránkách lze zjistit číslo filtru podle rozměrů .link.
na C5 V6 hdi se nedělá,ale podle rozměru jsem ho sehnal,sice byl o 2mm užší,ale, sedí a těsní

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator