Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Sportovní vzduchový filtr
|< < 1 2 3 > >|
27.10.2011 08:15 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421588
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj Jeffrey, Ty mᚠsportovní filtr K&N ? Mᚠho v airboxu ? Je to znát na spotřebě a na výkonu ???
Díky za odpovědi.
Vašek






Jeffrey napsal(a):
1) Já osobně jsem u sportovního filtru nikdy neměl "čistou" stranu zahnojenou, kdežto u papíráku se časem nečistota ukázala i na výstupu, což je normální po určité době. Samozřejmě je tu určitý rozdíl mezi benzínem a naftou Tedy: Sportovní filtr má větší průchodnost, mikročástečky nachytá silikonový olej a pokud se o filtr staráš, vydrží hodně dlouho. Ostatně, zkuste si projet prstem výstupní stranu papíráku po 20ti tisících a čistý nebude. A souhlasím s názorem, že pokud má váha odejít, tak se prostě odporoučí a hotovo a to s jakýmkoli filtrem. 2) Pokud někomu přece jen odešla váha kvůli sportovnímu filtru, viděl bych to spíše na potrhané textilii vlivem špatné údržby filtru, kdy váhu bombardovaly nečistoty tak dlouho, až se odporoučela. Na vyšší proudění bych to netipoval, to by fakt struna musela být hóóódně načlá. 3) Důležitá věc je také vhodné umístění sportovního filtru (v případě použití typu bez airboxu). 4) Jak se psalo o tom syčení udýchané Felicie - ono to není jen o zvuku, ale také o výkonu, spotřebě a úspoře. A konkrétně na té Felicii to byl znatelný rozdíl. 5) Kdo nemá se sportovním filtrem osobní zkušenosti, ten bude samozřejmě vždy proti a podávat info o tom, jak se co komu stalo, většinou z druhé ruky. Kdo s takovým filtrem jezdil a staral se o něj, nemyslím si, že by si na něj stěžoval. To můj názor a zkušenost 8let s K&N.


27.10.2011 08:34 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421590
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
artsvec napsal(a):
Ahoj Jeffrey, Ty mᚠsportovní filtr K&N ? Mᚠho v airboxu ? Je to znát na spotřebě a na výkonu ???
Díky za odpovědi.
Vašek

Ahoj, v C5 K&N nemám. Nějak jsem to konkrétně v C5 neřešil, ale osobně bych se tomu nebránil. Zkus fóra o sportovních filtrech, určitě tam někoho najdeš, kdo to má v HDičku. Jinak, takto vypadá Káenko pro C5: .link.

27.10.2011 09:19 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421591
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jeffrey napsal(a):
Ahoj, v C5 K&N nemám. Nějak jsem to konkrétně v C5 neřešil, ale osobně bych se tomu nebránil. Zkus fóra o sportovních filtrech, určitě tam někoho najdeš, kdo to má v HDičku. Jinak, takto vypadá Káenko pro C5: .link.


A v autě kdes ho měl to bylo na výkonu a spotřebě poznat ?

27.10.2011 10:07 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421595
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no ta vaha odisla zato ze ten clovek to nevedel impregnovat a nasalo mu to impregnacny olej na vahu .... dalsie dosledky netreba komentovat

filter pri felicii a pri C5, hlavne C5 o ktorej sa bavime ma jeden obrovsky rozdiel
porovnaj si velkost sania a plochu filtru, tam kde sa feliciovy zanese za par km, lebo ma malu plochu, ma c5 este obrovsku rezervu na plochu filtra
vynimka je 1.6, ktora ma filter maly ...

a je mi jednoduchsie kupit jeden papierak, povolit 4 sroby a vyhodit stary, nahodit novy, zasrobovat
papierak menim vzdy pri vymene oleja tak ako aj ostatne filtre, povazujem to za samozrejmost

cize osobny pohlad ...
ak mas cas a chut cistit filter casto (min 2x do roka alebo kazdych 5000km, podla prostredia) a vies ako na to ... daj si ho tam ...
ak si bezny spotrebitel, nevymyslaj a ostan pri papieraku s tou pelovou vlozkou - tj. plstou

27.10.2011 11:47 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421606
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
artsvec napsal(a):
Jeffrey napsal(a):
Ahoj, v C5 K&N nemám. Nějak jsem to konkrétně v C5 neřešil, ale osobně bych se tomu nebránil. Zkus fóra o sportovních filtrech, určitě tam někoho najdeš, kdo to má v HDičku. Jinak, takto vypadá Káenko pro C5: .link.
A v autě kdes ho měl to bylo na výkonu a spotřebě poznat ?
já jen malou poznákuo Tipa o němž jsem psal výše mi to navrhl+nějak"vypočítal kluk co dělá v Ostravě ve Fiatu a má na starost servis jen vozů Fiat v úpravě Abarth a Bawko to mělo od výrobce.

27.10.2011 11:56 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421608
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no ta vaha odisla zato ze ten clovek to nevedel impregnovat a nasalo mu to impregnacny olej na vahu .... dalsie dosledky netreba komentovat filter pri felicii a pri C5, hlavne C5 o ktorej sa bavime ma jeden obrovsky rozdiel porovnaj si velkost sania a plochu filtru, tam kde sa feliciovy zanese za par km, lebo ma malu plochu, ma c5 este obrovsku rezervu na plochu filtra vynimka je 1.6, ktora ma filter maly ... a je mi jednoduchsie kupit jeden papierak, povolit 4 sroby a vyhodit stary, nahodit novy, zasrobovat papierak menim vzdy pri vymene oleja tak ako aj ostatne filtre, povazujem to za samozrejmost cize osobny pohlad ... ak mas cas a chut cistit filter casto (min 2x do roka alebo kazdych 5000km, podla prostredia) a vies ako na to ... daj si ho tam ... ak si bezny spotrebitel, nevymyslaj a ostan pri papieraku s tou pelovou vlozkou - tj. plstou
já na to koukal ale není tam dostatek místa na kuželový,tak snad jen podle LINKu kde je vyobrazený plochý.a ta váha vzduchu nevím jak vypadá v citonku ale v seatu byly 2tenké vlákna(asi jako H4 beze skla)taky jsem to měl olepené marasem tak jsem to nastříkal spreyem na čistění brzd.kotoučů a v poho-nic jsem nepokazil a vlákna svítila novotou.jen bych se chtěl optat at nemusím to hledat v niti VAHA VZDUCHU,mám v autě zabudovanou váhu asi z vrakoviště(je popsaná býlím fixem ale je na ní:HDi 2,2 je nějaký rozdíl mazi váhama 2,0hdi a 2,2hdi??? dík P.

27.10.2011 13:13 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421618
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, 2.0 a 2.2 v c5 1 je to iste

vaha v c5 1 ma 3 keramicke plosky s odporom .... tieto posobenim oleja, teploty atd. prehoreli na uhol a ked som to zacal cistit tak zmizli uplne ...

27.10.2011 14:05 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421622
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
artsvec napsal(a):
Jeffrey napsal(a):
Ahoj, v C5 K&N nemám. Nějak jsem to konkrétně v C5 neřešil, ale osobně bych se tomu nebránil. Zkus fóra o sportovních filtrech, určitě tam někoho najdeš, kdo to má v HDičku. Jinak, takto vypadá Káenko pro C5: .link.


A v autě kdes ho měl to bylo na výkonu a spotřebě poznat ?

Ano, spotřeba nižší, výkon lehce vyšší. Nijak přesně jsem to ale nepočítal, páč jsem úplně "předpisově" nejezdil.

27.10.2011 14:29 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421624
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Přátelé,

když bychom to shrnuli, tak z toho všeho vyplývá, že:

Kdo chce investovat do sportovního filtru, musí počítat se správnou údržbou a nic neoddalovat, jinak je s filtrem amen, nedejbože s motorem

Kdo chce navíc ještě filtr mimo airbox, ten by měl zajít za někým, kdo mu poradí jak filtr správně a nejlépe usadit a upravit prostor, aby to celé mělo nějaký smysl.

No a ta drtivá většina, co má papírák (a to speciálně u nafty) - občas neuškodí se na ten filtr podívat, jestli není černej jako bota, bez ohledu na interval výměny. (zkušenost s C8, jumep jistě potvrdí).

HLAVNĚ proboha lidi na takovéto věci nešetřete!!! Je rozdíl mezi filtrem a filtrem !!!

27.10.2011 21:18 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421803
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
jen bych se chtěl optat at nemusím to hledat v niti VAHA VZDUCHU,mám v autě zabudovanou váhu asi z vrakoviště(je popsaná býlím fixem ale je na ní:HDi 2,2 je nějaký rozdíl mazi váhama 2,0hdi a 2,2hdi??? dík P.

Váha vzduchu v C5 I , motory 2,0 HDi a 2,2 HDi jsou stejné. Díval jsem se schválně na service.citroen.com dával tam VIN auta mého i bráchového (má C5 I motor 2,0 HDi) a stejné obj.č. dílu. Před rokem jsem jeho váhu vzduchu měl ve svém voze na zkoušku na týden... (řešil jsem tenkrát hlášku antipollution fault - byl to nakonec EGR ventil - vadná hadička podtlaku)

27.10.2011 21:34 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421816
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Staré motory 2.0 a 2.2 HDI jsou váhy shodné.

27.10.2011 21:44 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2421819
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak jste si pokecali a terazky zpátky do drážky

04.11.2011 10:40 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423515
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no ta vaha odisla zato ze ten clovek to nevedel impregnovat a nasalo mu to impregnacny olej na vahu .... dalsie dosledky netreba komentovat filter pri felicii a pri C5, hlavne C5 o ktorej sa bavime ma jeden obrovsky rozdiel porovnaj si velkost sania a plochu filtru, tam kde sa feliciovy zanese za par km, lebo ma malu plochu, ma c5 este obrovsku rezervu na plochu filtra vynimka je 1.6, ktora ma filter maly ... a je mi jednoduchsie kupit jeden papierak, povolit 4 sroby a vyhodit stary, nahodit novy, zasrobovat papierak menim vzdy pri vymene oleja tak ako aj ostatne filtre, povazujem to za samozrejmost cize osobny pohlad ... ak mas cas a chut cistit filter casto (min 2x do roka alebo kazdych 5000km, podla prostredia) a vies ako na to ... daj si ho tam ... ak si bezny spotrebitel, nevymyslaj a ostan pri papieraku s tou pelovou vlozkou - tj. plstou
Ahoj jěště jednou jsem se chtěl vrátit k tomuto tématu.píšeš o velikosti filtru+velikosti sání.Nevím sice jestli mám airbox správný typ pro 2.0hdi ale řekl bych že co se týká velikosti filtrované plochy felicie=citroen tak mi to přijde stejně velké(cm2)ted jsem klukovi měnil náplně+filtry felda 1.6.a to nemluvím o velikosti sacího potrubí kde citron má sání 2x.větší-takže se mi zdá že můj papírový filtr je dost malý.Opravdu nevím jestli mám origo airbox zřejmě je to po bouračce tak tam třeba nacpali co kde našli(vrakáč atd.protože i váhu mám z vrakáče)

04.11.2011 11:18 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423523
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak ti tam pasuje A397 filter, tak mas origo airbox
neviem co je vo felicii za filter / aky si mal, ale to co som mal moznost vidiet tak bol stvrtinovy

osobne, je mi to jedno, majte si sportove filtre a teste sa ....

ps. ak vyhodis filter uplne a pojdes sa previezt (samozrejme za cistych podmienok) tak by si mal citit to iste co zo sportovym filtrom .... tj, narast vykonu a pokles spotreby .. co podla mna neocitis ....

04.11.2011 12:05 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423526
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak ti tam pasuje A397 filter, tak mas origo airbox neviem co je vo felicii za filter / aky si mal, ale to co som mal moznost vidiet tak bol stvrtinovy osobne, je mi to jedno, majte si sportove filtre a teste sa .... ps. ak vyhodis filter uplne a pojdes sa previezt (samozrejme za cistych podmienok) tak by si mal citit to iste co zo sportovym filtrom .... tj, narast vykonu a pokles spotreby .. co podla mna neocitis ....
jojo to vím že se to projeví stejně jako ze sport.filtrem.já jen že nevím jestli mám orig.box.já když koupil to autko tak mi to vše měnil mechanik protože dělal i rozvody na ty bych si sám na poprvé netroufl.no zkusím mu zavolat jak obědnával to zboží jestli vzduchový byl určen pro toho mého citronka anebo zítra to rozeberu a kouknu na číslo co na něm bude napsané ale jinak dík.

04.11.2011 14:11 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423536
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pripadne si hod do profilu fotku boxu a ti poviem ...

04.11.2011 17:14 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423553
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
já zkusím to zítra otevřít a juknu na čísla pokud tam budou,jinak to nafotím.mi právě připadá dost malý na velký obsah+prům.sání.ale je to mezi baterií a blokem motoru odhadenélka30cmx15cmvelikost airboxu...

04.11.2011 22:28 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423574
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Takhle vypadá originál z uživatelské příručky:



05.11.2011 05:19 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423601
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
hmm tak tohle tam nemám ani omylem tím pádem mi je jasné proč mám spotřebu jinde a navíc budu muset řešit dilema:koupit airbox nebo sporák no uvidíme dnes na autoburzu tak se poptám na box+nový papírák anebo k+n....

05.11.2011 15:02 - Re: Sportovní vzduchový filtr 2423631
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
tak airbox mám z nějakého peugeotu s malým obsahem hdi(partner)ve sklepě se krčí new.kužel k+n a čeká na jaro

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator