Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Motorová nafta, bionafta a podobné
|< < 1 2
16.03.2011 09:32 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2378681
citroen5
Město: Popůvky, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu

Obyčejnej rostlináč bych tam nelil, když už tak snad MěŘo. To nemá ty negativní vlastnosti zalepování jak RO.

16.03.2011 10:03 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2378687
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
teraz sa nejdem hadat ale mam dojem ze este pred filtrom bol ... ale je to jedno ...

16.03.2011 11:04 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2378713
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
u hdi už ohřev před filtrem není staré D mají ohřev vodou za motororem

17.03.2011 09:05 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2378995
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
citroen5 napsal(a):
Obyčejnej rostlináč bych tam nelil, když už tak snad MěŘo. To nemá ty negativní vlastnosti zalepování jak RO.


To by si se divil co MEŘO dokáže zničit. V práci nám rok stál 6válcový naftový motor který před tím fungoval na naftu s namíchaným MEŘEM (4% dle zákona) A jak je u nás zvykem, jak se ten motor zastavil tak i zůstal (žádná konzervace jen překrytí plachtou). Loni ho zase bylo potřeba, tak jsem se jal ho rozpohybovat. Jaké bylo velké překvapení když ani neškytl z důvodu totálně zalepených a zatuhlých pístků v čerpadle (řadové) Takže jsem byl nucem celé čerpadlo rozebrat a vymejt v petroleji. Den práce navíc jen kvůli ekozhovadilosti.
Můj názor na prasení nafty je tento: Ty řeči politiků že to sníží závislost na ropě je jenom krycí povídání skutečného důvodu výroby biosložek. Výroba biosložek je totiž jen další pomoc umírající celosvětové ekonomice. Zemědelci mají práci s pěstováním= více zaměstnanců, strojů, více nafty. Doprava do fabriky která to zpracuje= více kamionů,více zaměstnanců, více spálené nafty. Fabrika na zpracování= stavba fabriky= stavební firmy mají práci (nebudu rozebírat co všechno je potřeba na stavbu) Výroba biosložek= více práce pro lidi a hlavně výnosy pro majitelé těchto fabrik.
Shrnutí: to že přimíchávání biosložek do paliv zvyšuje produkci CO a spotřebu nafty v autech o tom se takticky mlčí protože to hlavně co Halík?? Dává lidem práci a hýbe ekonomikou.

PS: je to můj názor na tento podvod 21. století, tak mě za to vy kteří máte ekologické cítění nekamenujte.

17.03.2011 09:41 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2378999
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
paranojaaaaaaaaaaaa

ano, nafta s biozlozkami nesmie ostat stat - ale to je obecne znamy jav ....
ps. neviem kde mmagi chodi tankovat, ale v jeho aute som uz par krat nasiel modru naftu (to by mala byt cista)

inak, take + pre bionaftu - neobsahuje siru

17.03.2011 09:46 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2379000
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
paranojaaaaaaaaaaaa

ano, nafta s biozlozkami nesmie ostat stat - ale to je obecne znamy jav ....
ps. neviem kde mmagi chodi tankovat, ale v jeho aute som uz par krat nasiel modru naftu (to by mala byt cista)

inak, take + pre bionaftu - neobsahuje siru


Kdyby paranoja. bohužel je to pravda.
ano Jumepe modrá nafta byla nádherně čistá. Sám ji doma ještě mám už 5 let ve dvou 60l soudkách. Je furt pěkně modrá a čistounká.
No to je snad jediné plus pro bionaftu.

17.03.2011 09:59 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2379002
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Kdyby paranoja. bohužel je to pravda. ano Jumepe modrá nafta byla nádherně čistá. Sám ji doma ještě mám už 5 let ve dvou 60l soudkách. Je furt pěkně modrá a čistounká. No to je snad jediné plus pro bionaftu.
po5letech ji mužeš tak nalít do kamen nebo umýt motor

17.03.2011 10:04 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2379005
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
tomc napsal(a):
felix81 napsal(a):
Kdyby paranoja. bohužel je to pravda. ano Jumepe modrá nafta byla nádherně čistá. Sám ji doma ještě mám už 5 let ve dvou 60l soudkách. Je furt pěkně modrá a čistounká. No to je snad jediné plus pro bionaftu.
po5letech ji mužeš tak nalít do kamen nebo umýt motor


Kdepak pane. Letos v zimě byl nedostatek paliva. Tak jsem byl nucen si nalít do nádrže 40l této krásné čisté nafty. Nejen že ten motor lépe chytal ale i ztichl a lépe táhl. Té naftě vůbec nic nebylo a není protože jsem důsledný v tom aby měla co nejmenší přístup vzduchu. Soudky pěkně těsní a vůbec je neotvírám.

17.03.2011 10:22 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2379006
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A proto mᚠspotřebu 40L na sto km felixi? Ne vážně s tim co psal felix o tý biosrágoře naprosto souhlasim.Můj bejvalej šéf už se taky vyléčil šetřílek když se prodávala bionafta za 13kč musel sem to tankovat prej to to výrobce vozu nevidí jako problém Po půl roce čerpadlo na DAFU za pouhých 90 tisíc no nekupte to

17.03.2011 10:24 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2379007
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
A proto mᚠspotřebu 40L na sto km felixi? Ne vážně s tim co psal felix o tý biosrágoře naprosto souhlasim.Můj bejvalej šéf už se taky vyléčil šetřílek když se prodávala bionafta za 13kč musel sem to tankovat prej to to výrobce vozu nevidí jako problém Po půl roce čerpadlo na DAFU za pohých 90 tisíc no nekupte to


Né né. To je prosím hodinová spotřeba lodi za velkého průtoku se kterou jezdím.

24.03.2011 21:24 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2380228
perry
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 10

99 Poslat soukromou zprávu
Pracuji ve firmě, kde se bionafta už asi půl roku zkouší na velkých dieslech. Nyní bychom se měli rozhodnout, zda podepsat dlouhodobý kontrakt. Výsledky jsou trochu rozporuplné. Klesla spotřeba, někde až o 50%. Ale to je spíše tím, že bionaftu nikdo nekrade . Cena bionafty se nyní dostala téměř na cenu obyčejné nafty. Je to opravdu rozpouštědlo: nádrže jsou v místech, kde se ukapává po natankování, zbavené nátěru a sud se zbytkem bionafty je zevnitř naprosto zkorodovaný. Naopak motor, kterému nešlo otočit klikovkou, po aplikaci bionafty do uložení, jde zcela lehce. Zanášení vstřiků jsme zatím nepozorovali, ale je pravda, že jsme se neodvážili žádný motor nechat stát delší dobu.

30.10.2013 11:39 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2631088
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Test nafty a vysvětlení některých pojmů: .link.

30.10.2013 12:07 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2631096
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za suprový článek!
Konečně jsem pochopil, proč Optimal diesel může být legálně bez lihu.
No a dále jsem si utvrdil svůj názor na tak bájný Shell V power - normální nafta z ČR. Možná tam dávají svoje adititva, ale podle ceny je asi dělají ze zlata. Navíc je občas v ČR "zapomenout" přidat.

30.10.2013 17:29 - Re: Motorová nafta, bionafta a podobné 2631157
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
.link.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator