Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Auto nazaregistrovalo tankování
30.12.2009 21:21 - Auto nazaregistrovalo tankování 1430113
Jindra
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
C5 2,2 HDi automat r.v. 2002. dnes mi ukazoval palubní počítač dojezd 40 Km a svítila kontrolka rezervy. Natankoval jsem na Shellce za 500 naftu, ale počítač ukazuje stále dojezd 40 km a svítí kontrolka. Netuším, jak je řešeno snímání obsahu nádrže a jestli to může být mechanický a nebo elektrický problém. Setkal se s tím již někdo? Asi zkusím natankovat plnou, třeba se to pak rozchodí

30.12.2009 21:30 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 1430114
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak s tymto som sa nestretol, ale u tohto auta je najlepsie tankovat vzdy doplna a asi aj zajst na diagnostiku checknut ci ti registruje dobre zatvaranie nadrze (skontroluj si ci mas na vicku magnety z oboch stran).

Ak sa to nespravi, tak tazko povedat .. teda mna nejako viac nenapada, servis

31.12.2009 01:21 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 1430115
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Mně se nedávno stalo něco podobného. Při tankování vždy vytahuji klíč ze spínací skříňky, ale tehdy jsem jej tam nechal (nebyl jsem v autě sám). Po natankování plné nádrže mi taky auto stále ukazovalo prázdnou nádrž. Druhý den ráno už bylo vše v pořádku. Myslím si, že vždy po zapnutí klíčku si C5ka znovu zjistí stav nádrže podle plováku. Ale jestli to tak skutečně je

31.12.2009 10:14 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 1430117
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Když nezereagovalo, zkus tanknout ještě jednou, fakt jen cmrdnout pár litrů
Pokud si sama nepřeměří stav nádrže, pak bych vsadila na plovák. C5 sama od sebe v nějakých intervalech fyzicky přeměří hladinu nádrže,pokud se jí to nedaří, bude mít asi problém s plovákem, Už jsem to jednouřešila s Autodiagem, jak tohle měření funguje, ten bude vědět.

31.12.2009 14:21 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 1430129
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak,nadrž jsi docela DOBŘE vycucl (já už bych z toho měl husí kůži) a plovák padl až na dno a krapet se "přichytil" a za 500kč nafty, není tak moc,cca 19l,aby to větší silou pozvedlo plovák,který se válí při dně.Jak říká Darja,vezmi znovu za 500 kč a mᚠto tam všecko na ukazateli a nafta se neztratí...

17.09.2013 14:01 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 2619690
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak po koupi tohoto vozu jsme s manželkou jeli na pumpu dotankovat,při popojíždění ke stojanu,než jsem stačil vypnout motor,žena druhým klíčem odemkla nádrž a spustila tankování,že auto nezaregistrovalo tankování jsem zjistil až doma při parkování na zahradě,při mé tehdejší nevědomosti o tomto jevu,jsem zkoušel zamknout,odemknout nastartovat v intervalech po půl hodinách,stále nic,když jsem se už chystal zajet na reklamaci k pumpě,napadla mě spásná myšlenka,vzít 5litrů do kanystru a dolít,okamžitě po provedení úkonu ručička palivoměru po nastartování vystřelila správnym směrem a upravil se i dojezd,po přečtení návodu jsem poučil sebe i manželku,to je moje zkušenost s odstraněním závady po tankování,ještě by mě zajímalo,jak by se ke mě zachovala obsluha oné pumpy při reklamaci.

17.09.2013 16:24 - Re: Auto nazaregistrovalo tankování 2619695
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Tak po koupi tohoto vozu jsme s manželkou jeli na pumpu dotankovat,při popojíždění ke stojanu,než jsem stačil vypnout motor,žena druhým klíčem odemkla nádrž a spustila tankování,že auto nezaregistrovalo tankování jsem zjistil až doma při parkování na zahradě,při mé tehdejší nevědomosti o tomto jevu,jsem zkoušel zamknout,odemknout nastartovat v intervalech po půl hodinách,stále nic,když jsem se už chystal zajet na reklamaci k pumpě,napadla mě spásná myšlenka,vzít 5litrů do kanystru a dolít,okamžitě po provedení úkonu ručička palivoměru po nastartování vystřelila správnym směrem a upravil se i dojezd,po přečtení návodu jsem poučil sebe i manželku,to je moje zkušenost s odstraněním závady po tankování,ještě by mě zajímalo,jak by se ke mě zachovala obsluha oné pumpy při reklamaci.


No kdyby jsi se nehnul od pumpy a měl přídavnou nádrž(aby se ti tam vlezlo znovu X litrů) tak by si na obsluhu asi mohl udělat podvod - logické je že když má auto obsah nádrže 60l tak by se do ní víc nedostalo a mohl by si docílit opětovné natankování z jiného stojanu,ale mám za to že by obsluha zkusila stojan a pokud by z něj teklo palivo tak by tě asi poslala do ....


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator