Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Zvuk parkovacího asistenta
19.03.2012 08:08 - Zvuk parkovacího asistenta 2459769
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jen postřeh, který se možná bude někomu hodit - Vemu to trochu v kontextu.
Dělal jsem přestavbu muziky, takže šlo origo rádio ven, tudíž, dle dostupných info bych přišel o akustickou signalizaci park. asistenta. naštěstí se dělají CAN interface, které krom převodu signálů ovládání radia z volantu do neseriového rádia umí i "vydestilovat" signály parkáče a poslt je do repro a to vč. lokalizace. Funguje to báječně... Nicméně - o weekendu jsem (možná trochu předčasně) nasadil letnáky a jsa si vědom totoho, že je nutné povolit měření tlaku v pneu jsem si jen tak cvičně načet chyby a helemese... chyba komunkace s rádiem - no bode ne, když tam neni a na podzim v tom ajfru kolem montáže jsem ho zapoměl zakázat. Učiním tak, a hotové vybavené... jaké bylo mé překvapení posléze, když jsem při parkování zjistil, že krom původních repro pípá nově i akustická signalizace ve volantu...
čili - zde inženýři v PSA mysleli i na zadní kolečka a je zde možnost zachovat akustickou signalizaci parkáče i při absenci CANového rádia (rt4/5). Signál sice nebude přirozeně rozdělen do reproduktorů, čili nebude možná zvuková lokalizace, ale vem to čert - bude slyšet a to je 95% úspěchu.
Veškeré další funkce se dají v pohodě ovládat z volantu (Nastavní systému), takže výměna rádia opravdu není žádný zásadní trouble a není nutné pořizovat držší CAN interface s pípáním - stačí prostý na převod ovládacích pokynů do rádia, případně s funkcí dimming a ignition, alei tyhle signály se dají najít na svorkovnici BSI.
čili celkově - gute nachricht...

24.04.2013 22:47 - Re: Zvuk parkovacího asistenta 2571724
Georgon
Město: Kroměříž, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Po dlouhém hledání jsem našel konečně něco na tohle téma. Prosím o radu. Radio jsem neměnil, zkrátka nedělal jsem vůbec nic. Asi před měsícem vyskočilo na displeji hlášení, že je deaktivováno nouzové volání. To by mně ani vůbec nevadilo, klepnutím na šipku"zpět" to zmizí a je klid, ale zároveň s tím se zeslabil zvuk - pípání zadních senzorů snad o 90%. Skoro to není slyšet. Displej vše graficky ukazuje jak má být. Také hlasitost radia musí být o hodně vyšší, aby bylo vůbec slyšet. Strávil jsem u nastavení snad hodinu,ale na nic jsem nepřišel. Kde dělají soudruzi z NDR chybu? Pokud se to někomu už stalo, poraďte. Předem děkuji.

01.05.2013 22:44 - Re: Zvuk parkovacího asistenta 2574406
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predpokladam ze sa ti vyresetovalo nastavenie radia

v diagnostike sa tieto hodnoty daju znova nahodit a tiez skontrolovat stav bateriek


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator