Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / životnost common railu
|< < 1 2
01.08.2010 12:29 - Re: životnost common railu 2351441
Brambora
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Mam najeto cca 185000 km. CR uz se za studena hlasi u konstantnich otacek cukanim. Po zahrati motoru v pohode. Aditivum VIF pridavam pri kazdem tankovani. Jednou jsem nepridal a po vyjeti 50l jsem jiz nenastartoval (chytlo - chciplo). Natahnout naftu (balonkem) z nadrze a znova. Musel jsem vyjed celou nadrz z VIF nez se to zase spravilo. Pokud chci jezdit az do max konce CR tak se bez aditiva neobejdu

01.08.2010 13:09 - Re: životnost common railu 2351442
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto musi jet at tam das aditiva nebo nedas. Spis by si mel zajet na diagnostiku at vis kde mas problem.

01.08.2010 13:55 - Re: životnost common railu 2351446
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
presne
VIF nema zvlast ted v lete na start vliv

01.08.2010 23:30 - Re: životnost common railu 2351470
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Brambora napsal(a):
Mam najeto cca 185000 km. CR uz se za studena hlasi u konstantnich otacek cukanim. Po zahrati motoru v pohode. Aditivum VIF pridavam pri kazdem tankovani. Jednou jsem nepridal a po vyjeti 50l jsem jiz nenastartoval (chytlo - chciplo). Natahnout naftu (balonkem) z nadrze a znova. Musel jsem vyjed celou nadrz z VIF nez se to zase spravilo. Pokud chci jezdit az do max konce CR tak se bez aditiva neobejdu


toto je tak chyba vysokotlakoveho regulatoru, s horsou naftou / neaditivovanou sa to zhorsuje, diagnostika ti prezradi viac - ale na 80% je to ten regulator - hladaj v inych vlaknach (solenoid railu)

02.08.2010 07:30 - Re: životnost common railu 2351476
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pro system CR neni rozdil s aditivem/bez aditiva
aditivum kazdy povazuju za vselek...je to ale jen smes chemie ktera na sebe hlavne navaze vodu,castecne dekarbonuje a vycisti splalovaci prostor a v zime snizi bod tuhnuti..jinak nic jineho necekej...nafta neni min nebo vic stlacitelna

02.08.2010 10:03 - Re: životnost common railu 2351482
Barlow
Město: Petrovice u Blanska, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 152
99 Poslat soukromou zprávu
Presne jak rika Autodiagnostika... na slusnou naftu to auto jede normalne i startuje normalne...aditiva to jenom vylepsuji, ale pokud to bez vifu jede blbe tak je neco spatne.

02.08.2010 11:11 - Re: životnost common railu 2351490
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
lubin napsal(a):
stano1 napsal(a):
A ked ti menia palivový filter ,tak ti vysajú aj naftu z nadoby filtra spolu s tými nečistotami? Teda ak tam neaké máš,lebo ja tam skoro vždy najdem pár perletí(metalízu),mechanikom mi to bolo zdôvodnené tým, že ak to nevysaješ tak ony sa časom dostanú cez filter do vstrekov. Olej by som do nafty nedával(možno do hladkého dieslu ano) skôr tankova OMV alebo inú "lepšiu" značku a občas aditív. JET neviem neviem ja nemám k nim dôveru.Ja mám najlepšiu skúsenos s SHELL At.
Taky tam mám ten samej bordel co píšeš.Neříkal Ti mechanik co by top mohlo být?Jak často měníš filtr?V návodu je každých 60tis. a to my připadá hodně.

Filter mením bud vždy na jesen alebo každú druhú vymenu oleja čiže každých cca 30 000km,a vždy mi vysaje obsah nádoby filtra. Tie pigmenty sa tam dostávaju vplivom opotrebenia čarpadla a treba ich vždy odstráni,lebo sa ti časom dostanú cez filter do vstrekov a upchajú trysku(tolko do seba narážajú že sa navzájom obrusujú, až sa dostanú cez mikropory filtra do trysky)

02.08.2010 11:17 - Re: životnost common railu 2351491
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
stano1 napsal(a):
Tie pigmenty sa tam dostávaju vplivom opotrebenia čarpadla a treba ich vždy odstráni,lebo sa ti časom dostanú cez filter do vstrekov a upchajú trysku(tolko do seba narážajú že sa navzájom obrusujú, až sa dostanú cez mikropory filtra do trysky)


ty "pigmenty" jsou v palivove soustave,v nadrzi ,vsude...je zbytecne je odstranovat, ony se do filtru dostanou prepadem i railu ,filtr je nezachyti protoze filtr je na saci casti cerpadla a proto mechanicke necistoty (hlinikove piliny) ktere vyrobi cerpadlo projdou po ceste pres rail a vstrikovace...pokud je tam mas ceka te vymena /oprava CR cerpadla minimalne

02.08.2010 20:29 - Re: životnost common railu 2351525
Brambora
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Barlow napsal(a):
Presne jak rika Autodiagnostika... na slusnou naftu to auto jede normalne i startuje normalne...aditiva to jenom vylepsuji, ale pokud to bez vifu jede blbe tak je neco spatne.

Nj slusnou naftu. Tankuji jenom na Shell a Benzina. Jine cerpaci stanice rychle objizdim. Diagnostika nic nehlasi (rekli v servisu).

02.08.2010 20:33 - Re: životnost common railu 2351527
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no ona diagnostika rict nemusi vubec nic,auto se proste jednou zastavi

02.08.2010 22:30 - Re: životnost common railu 2351538
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, diagnostika ma nejaky kod aj na poruchu solenoidu, ale v 90% pripadoch sa nic nevypise a auto nejde, ono tou s diagnostikou treba aj nieco robit, nielen citat chyby, ale to uz sme tu povedali xy krat, zajdi za niekym kto tu diagnostiku vie pouzit

03.08.2010 08:10 - Re: životnost common railu 2351550
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jeste bych poznamenal ze diagnostiku je potreba pouzit jako jeden z diagnostickych nastroju ,je jen jako ctecku chybovych kodu
navic neznamena ze kdyz diagnostika nic neukaze tak je vse v poradku...je potreba o motoru neco vedet a pouzit i jine nastroje jako je osciloscop,mereni prepadu,podtlaku atd atd

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator