Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Míra možnosti přeprogramování
1 2 > >|
19.03.2009 19:53 - Míra možnosti přeprogramování 659480
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ví někdo, jaké jsou možnosti přeprogramování funkcí C5? Myšleno co je reálné přeprogramovat v rozumném čase, aniž by se muselo něco moc rozkopat.
Že lze přeprogramovat světla na denní svícení je jasný - jde ale třeba, aby ve vypnutém stavu zůstaly, jak jsou (z Belgie), na noční svícení, a zapnutý stav předělat na stejné chování (včetně Guide me home), ale denní svícení? Bude se s tim někdo srát?

Dál bych ocenil, kdyby kolečko na ovladači rádia vpravo pod volantem šlo přeprogramovat na hlasitost,a místo toho současné čudly hlasitosti dělaly to, co dělá teď kolečko. Nechápu, proč na rádiu je kolečko na hlasitost a čudly na posouvání, a na ovladači je to naopak. Hlasitostí častěji šoupu víc než o jednu pozici...

Jasně že jsou to detaily, které unikly francouzskému způsobu myšlení, ale kdyby jejich doladění nestálo majlant, tak bych je rád nechal vyladit.

19.03.2009 21:22 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659485
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to co by sis pral preprogramovat opravdu nejde,uprimne proc taky

a neni to zpusob fr.mysleni,maji to tak vsechy auta

20.03.2009 09:08 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659492
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No jak který, třeba Audi má hlasitost i na volantu kolečkem.

Ale dík za info.

Třeba mi taky chybí, že palubní počítač nepočítá dobu jízdy - už jenom kvůli tomu, že kdybych tam viděl, že jedu 4 h v kuse, praštilo by mě to do očí, a zastavil bych na relax. Klidně bych to vyměnil za průměrnou rychlost, kterou to počítá teď, která teda nevim, k čemu je dobrá.

Snad se nikoho nedotýká, že do toho reju, mám C5 nově, a zjišuju co a jak, co jde a co nejde.

Jinak je to samozřejmě supr kára. Hlavně mě uchvacujou věci jako zamíření pravýho zrcátka na zadní kolo při parkování - s tim se tak dobře parkuje - to jsem nezažil!

20.03.2009 09:11 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659493
Darja
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) Darja, 20.03.09 09:14

20.03.2009 10:01 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659494
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no audi to ma ale taky ta vydrz a nasledne cena ,stare modely pred MR2006 meli tlacitka

20.03.2009 14:19 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659510
petr_v
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21

99 Poslat soukromou zprávu
Mně by se líbilo mít možnost přeprogramovat, co se zobrazuje na velkém displeji v jeho levé třetině. Taková ta "info třetinka" displej
Když mám zapnutou navigaci, zobrazují se tam náhledy křižovatek a směr jízdy. To je ok.
Ale "normální" stav bez navigování okupuje nastavení klimatizace. Nechápu proč tam nejsou třeba aktuální spotřeba, rádio nebo třeba blbý ručičkový hodiny. I na ty bych koukal častěji jak na klimu ;o)

20.03.2009 16:12 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659514
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jo, jen takovýhle předrátování už je tak do říše fantazie.
Z ergonomického hlediska taky ale absolutně nechápu, proč mám čumět jako na nejvýraznější údaj na 21 stupňů klimy, kterou skoro neměnim Ale to omlouvám tim "francouzským stylem myšlení"
V nový C5 už to vyladili k dokonalosti

20.03.2009 16:25 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659515
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
petr_v napsal(a):
Mně by se líbilo mít možnost přeprogramovat, co se zobrazuje na velkém displeji v jeho levé třetině. Taková ta "info třetinka" displej
Když mám zapnutou navigaci, zobrazují se tam náhledy křižovatek a směr jízdy. To je ok.
Ale "normální" stav bez navigování okupuje nastavení klimatizace. Nechápu proč tam nejsou třeba aktuální spotřeba, rádio nebo třeba blbý ručičkový hodiny. I na ty bych koukal častěji jak na klimu ;o)

Rekl bych ze prave proto. Displej defaultne zobrazuje nezajimave informace prave aby na nej ridic porad necumel ale se venoval rizeni. Ergonomick hledisko muselo dat prednost bezpecnosti.
Dle mych skusenosti cumet na displej a zaroven ridit neni jednoduche, najme kdyz vam tam bezi hezky film nebo zajimave data ....

20.03.2009 17:17 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659517
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Displej defaultne zobrazuje nezajimave informace prave aby na nej ridic porad necumel ale se venoval rizeni.


Tak to by bylo pak snad lepší nezobrazovat tam nic nebo hodiny, ne? Ty jsou aspoň k něčemu dobrý. Nebo dobu jízdy. To jsou pomalu se lineárně měnící informace, takže rozhodně nerozptylujou, ale jsou praktické - občas je potřeba hlídat čas.

Taky alarm venkovní teploty blížíce se k nule by si zasloužil větší důraz.

Ale cílem diskuze neni asi vymyslet, co by mělo bejt jak To, co jde a nejde jsem se dozvěděl, díky

20.03.2009 17:19 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659519
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
sakra, dal jsem history-back, zpráva se zdvojila, a neumím jí smazat:/ Sory

20.03.2009 17:20 - Re: Míra možnosti přeprogramování 659520
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Taky alarm venkovní teploty blížíce se k nule by si zasloužil větší důraz.

Vzdyt to blika s varovnym napisem... to je malo?

28.06.2009 14:36 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873247
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
To me spis stve, proc se nocni rezim navigace prepina na zaklade rozsviceni svetel a ne podle svetelneho cidla. Francouzi nejak nedomysleli, ze se nekde musi svitit i pres den To by asi neslo preprogramovat, ze?

28.06.2009 15:33 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873249
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
quattrop napsal(a):
To me spis stve, proc se nocni rezim navigace prepina na zaklade rozsviceni svetel a ne podle svetelneho cidla. Francouzi nejak nedomysleli, ze se nekde musi svitit i pres den To by asi neslo preprogramovat, ze?

slo..v menu tusim pokud mas vdo

29.06.2009 21:59 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873295
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
slo..v menu tusim pokud mas vdo

Nevim jak to myslis a kde to je. Mam VDO a tam je, ze se da zapnout automaticke prepinani barev den/noc. To ano, ale pokud vim, tak se neda nastavit na zaklade ceho se to prepina. Prepina se to na zaklade rozsvicenych svetel, ale ja bych chtel, aby se to prepinalo na zaklade info se svetelnyho cidla... Takze, tak jak je to ted, mi to porad jede v nocnim rezimu - coz je pres den nanic (neni to citelne), takze mam nastavenou jednu barvu a jas stejne porad prestelovavam rucne. Pres den, jas na max, na noc to stahnu, pripadne uplne vypnu displej

29.06.2009 22:09 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873296
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jde to jednoduse to se vezme diassembler najde se cast kodu kde se to ridi a nasledne se to zkompiluje ..nebo jeste jinak muzes si napsat vlastni sw kdyz tak koukam kolik veci se ti na PPC u C5 nelibi

29.06.2009 22:22 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873298
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moznost je tu este jedna, domontuj si denne svetla (pozri do profilu "silvo") a nesviet svetlami, aj podsvietenie palubovky atd bude fungovat normalne, alebo si daj aktivovat denne svietenie a tiez by to malo fungovat na svetelny senzor / otocenie gombiku (moja mienka - nemam navi - neskusal som)

30.06.2009 07:34 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873299
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jde to jednoduse to se vezme diassembler najde se cast kodu kde se to ridi a nasledne se to zkompiluje ..nebo jeste jinak muzes si napsat vlastni sw kdyz tak koukam kolik veci se ti na PPC u C5 nelibi jde to jednoduse to se vezme diassembler najde se cast kodu kde se to ridi a nasledne se to zkompiluje ..nebo jeste jinak muzes si napsat vlastni sw kdyz tak koukam kolik veci se ti na PPC u C5 nelibi


JJ, verim, ze to treba takhle jde. Ale na to je potreba sikovnejsich lidi (treba z Olomouce ). Btw. myslim, ze jsem zminil jedinou vec co se mi nelibi (dobre tak, krome prepinani rezimu noc/den jeste druha vec, ze to nastavovani jasu automaticky neni moc znat)



jumep napsal(a):
moznost je tu este jedna, domontuj si denne svetla (pozri do profilu "silvo") a nesviet svetlami, aj podsvietenie palubovky atd bude fungovat normalne, alebo si daj aktivovat denne svietenie a tiez by to malo fungovat na svetelny senzor / otocenie gombiku (moja mienka - nemam navi - neskusal som)


Hmm, dobry napad. To by teoreticky melo fungovat Dik

P.S: Muzete mi prosim jeste nekdo rict, kolik priblizne stoji aktivace automat. svetel? Diky

30.06.2009 07:59 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873300
panasonixs
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
No známá teď byla aktivovat světla na C2 v servise a vyšlo ji to na 600 Kč. Nicméně mechanik nebyl pryč déle než 10 min i s cestou.

30.06.2009 09:27 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873304
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
v ramci diagnostiky cca 400-500

01.07.2009 18:36 - Re: Míra možnosti přeprogramování 873384
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já zase nenašel, jak vypnout zavírání oken při dešti. To mne vytáčí . Stále je otevírat aby je automatika zase dovřela.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator