Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / bezpečnostní šrouby kol
|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|
05.08.2011 19:01 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2404764
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
včera som riešil to isté (pri kúpe auta nikoho nenapadne čeknú orech) .. našastie dnes ráno kuk do tašky s ažným zariadením .. a bingo!

06.08.2011 00:34 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2404794
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Když jsem ještě míval AX a na ní ALU disky, měl jsem neorigo bezpečáky s kulatou hlavou která byla po obvodu osazená volně se otáčejícím kroužkem ve stylu kluzného ložiska a k tomu spešl ořech se čtyřmi excenticky rozmístěnými výčnělky ktré se zapichovaly do děr v hlavě šroubu. Ořech jsem střežil jako oko v hlavě neb u těchto šroubů si nějak neumim představit jiné řešení než navařit matici jak bylo popsáno výš. jen si nejsem moc jistej jak by se vešla pistole od CO2 do té hluboké díry co mám teď na C5 tam by člověk byl rád za klasickou elektrodu.

06.08.2011 09:25 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2404808
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Co se týká povolování šroubů, jsou jistě pneuservisy, které rvou šrouby utahovačkou až na krev.. Tam kde chodím, používají utahovačku pouze na povolení.. zpětné našroubování provedou sice utahovačkou, ale to jen proto,a by netočil půl hodiny klikou jako u rumpálu, kolo ale nedotahují!! Pak hošík vezme momentový klíč, a šrouby dotáhne tak jak se má.. Pravdou je, že v případě bezpečnostních šroubů CITROEN je třeba být velice opatrný a neopatrné povolování pákou s nejistým držením osy šroubu má taky svá rizika.. Ono jak jsem tu zhlédl názory.. natlouct trubku nebo navařit klíč..., to jsou teprve špeky.. Origo šroub od CITROENu má naváděcí válcovou hlavu ukončenou u paty se zářezy pro kolíky ZÁPICHEM, a cokoliv na něj narvete a bude te se jej snažit povolit bude pravděpodobně ukončeno ukroucením v zápichem zúžené válcové části, a pak není ořech čím navádět a je veselo na bělidle. No a bez ořechu je každá rada drahá, Alu disky nejsou zadara, no a teď si musí každý sám zvážit, jakou metodu povolení CITROEN šroubů použije..

09.05.2013 16:16 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577625
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mam dotazek. Volal jsem ted do Citroenu a za sadu pojistnych sroubu chteji 938 korun. Mam jit do originalnich nebo koupit nekde nejake jine, ktere byvaji levnejsi, treba stoji 500-600korun ? Zajima me to z hlediska "bezpecnosti", tj. jak moc jsou proflakle atp. Pripadne i doporucite nejake ?

09.05.2013 17:43 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577671
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Mam dotazek. Volal jsem ted do Citroenu a za sadu pojistnych sroubu chteji 938 korun. Mam jit do originalnich nebo koupit nekde nejake jine, ktere byvaji levnejsi, treba stoji 500-600korun ? Zajima me to z hlediska "bezpecnosti", tj. jak moc jsou proflakle atp. Pripadne i doporucite nejake ?


Kdybys to řekl dal bych ti je (jestli jsou shodné s I a II ) nebo vydrž do srazu(pokud jedeš) já je na auto nedávám - když někdo chce kola stejně si je vezme a neznačkové může být problém někdy povolit - hlavně to nechce je moc utahovat.

09.05.2013 18:23 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577694
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na sraz se mozna prijedu podivat na skok. Pokud je mas nevybouchane, tak jo, jinak jedny vybouchane uz tu mam a mechanik mi je nedoporucoval nasadit, rikal, ze je zrejme utahovali pistoli a podle toho tak vypadaji.

09.05.2013 18:48 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577701
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Po letošní zkušenosti sundavání zimních kol už originál bezpečáky nikdy.
Měl jsem je v docela dobrém stavu, prakticky nevyžvejkané. 3 kola OK, ale čtvrté nešlo povolit, šroub z druhé strany přirezl. Při povolování hlavice začala přeskakovat až se to nakonec celé vyžvejklo, jak šroub, tak i hlavice.
Takže cesta ke kámošovi má takový bazmek, klepnul ho tam kladivem a ... ukroutil hlavu šroubu , to už jsem byl skoro na prášky.
Takže potom vrtačka, ze začátku v poho, ale když se dostal do kalené vrstvy, tak to šlo dost ztuha a když byla díra na světě naklepl do ní jiný bazmek a ten se v díře protočil, tohle udělal 3x, pokaždé větší díra a až poté se povedlo ten šroub povolit.
Celá tahle sranda trvala asi 45 minut a už to nechci nikdy absolvovat znovu...

09.05.2013 20:03 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577742
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To chapu, tak je potreba srouby mazat. Tusim se na to pouziva medena vazelina nebo tak. Kazdopadne nerad bych, aby mi zustalo auto na spalku, kdyz na to staci kdejaky pobuda se 17tkou. Ty 18" neposkrabane pekne rafky kor az tam budu paknove gumy by byly pekny ulovek.

09.05.2013 20:37 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577760
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Já myslím, že stačí jakákoliv mastnota. Vazelína - když nemám, použiji Wédéčko a ještě mi šroub nezamrzl.

09.05.2013 21:21 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577794
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak nevím.My máme v předpisech přísně zakázáno kolový šrouby čímkoliv mazat. Z důvodu samovolného povolení... Myslím,že lepší,než vymýšlet,čím je namazat je utáhnout je na předepsanej moment a pak se nestane,že by nešel povolit,nebo že by se naopak sám povolil...

09.05.2013 21:24 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577799
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja mazem grafitovou vazelinou len dosadacie plochy, ktorymi sa srob opiera o disk. Mazat zavity je samozrejme blbost a v zivote by ma to nenapadlo.

09.05.2013 21:29 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577805
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, mazat sroby sa nemaju a ked ho utiahnes na 100nm tak nemas problem ho povolit a tiez sa nestane ze by koleso uslo

kazdemu kto nevie kolko je 100nm odporucam si to skusit momentakom, budete prekvapeny ako malo to je

ak niekto v pneuservise utahuje sroby pistolou, zlamte mu ruky, povolit a pritiahnut rucne momentakom!

09.05.2013 21:34 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577807
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nebudu o tom polemizovat. Na C5 jsem nemazal vubec, kdezto na starem Peugeot 605 jsem mazal vzdy nejakou tou vazelinou tak, ze jsem prstem pretahnul lehoucce konec sroubu aby to sotva na sebe neco chytlo a zasrouboval. Nikdy se nic nepovolilo a srouby sly pak i dobre ven. Jen jsem chtel zduraznil, ze kdyz ti zarezne sroub, je to zrejme chyba, ktera by se nemela normalne stavat.

09.05.2013 22:42 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577828
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Kupoval jsem srouby asi za 1250,- (50ecek)....hlava sroubu ma protaceci hlavu...takze nejde povolit klestema a pod. a vorisek je nejaka jakoby sisata hvezda ktera se podle mne nejde zvejknout....pokud neni nikdo uplne levej a co jsem se bavil z vyrobcem ( nemecko ) tak kazdych 6 mesicu meni rozmery ty hvezdy..takze je tezsi sehnat tu spravnou..jen na karticku z kodem co jsem k tomu dostal...mazat srouby? nejsem vul a jak pise Jumep tak utahnout momentakem a neni problem srouby povolit..nikdy...kdyzdopadne ososbni zkusenost z bejvalejma co jsem dostal ke kolum..jamile je na nem videt ze uz ma neco za sebou tak ho na auto nedavat ani za makradsi mit jen na 3 kolech nez se s tim srat pul dne

09.05.2013 23:24 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577847
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Neco jako tohle napr. ?

.link.

09.05.2013 23:30 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577848
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
j vicemene...jen tydle jsou na plechy ci co
Ja kdyz jsem je kupoval tak po mne chteli presnej typ kol co budu mit aby to presne pasovalo
lepsi vyrobce by to po tobe mel chtit...

10.05.2013 00:33 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577852
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Podle weby McGard jsou to spravne, aspon teda prumer sroubu a usazeni (ploche). Konus je pro plechy.

10.05.2013 00:36 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577853
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
okis...nevim jak to maji origo kola...kazdopadne ja plochy usazeni nemam na zadnych...jestli sedi tak v pohode....neni co resit....kazdopadne fakt radsi priplatit za poradny co se neo..bou a nebo je nevynda kazdej druhej....kdyz mas na aute kola za 20-30k tak te 1500 za srouby fakt nevytrhne...a lepsi nez prijit a auto na spalkach:=)

10.05.2013 14:14 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577977
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Jen jsem chtel zduraznil, ze kdyz ti zarezne sroub, je to zrejme chyba, ktera by se nemela normalne stavat.

No on je problém spíše ten, že ten šroub kousek čouhá z druhé strany ven a protože v Rakousku solí jak ... to jen jde , tak prostě ten jeden trochu víc přireznul (asi měl načatou povrchovou ochranu více než ty ostatní), vlastně z toho jednoho kola šly ven všechny špatně. A jinak šrouby normálně mažu bílou vazelínou a utahuju momenákem na 120Nm a nikdy se nestalo, že by se vytočily nebo nešly povolit, až letos.

Koupil jsem tohle a jsou v pohodě, na takovou rychlou ochranu proti náhodnému zloději to stačí:
.link.

Na ty McGard by profi zloděj použil ten bazmek co mají v pneuservisech a kolo je dole hned, takže si nevybereš Bezpečáky jsou opravdu jen proti náhodným zlodějům bez vybavení, teda kromě těch od Citroenu, co se musí vrtat

10.05.2013 15:29 - Re: bezpečnostní šrouby kol 2577997
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
no jelikoz na litakach co mam ja je ten sroub zapustenej tak 6-8cm a je tam misto fakt jen sotva na ten orisek tak to nepolis nicim jinym nez tim co se to povolovat ma....nic jinyho tam proste nejde..to je vyzkouseny...na plechy na zimu bezpecnostnaky ani nedavam....jsou moc dlouhy

|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator